Autor Wątek: Pobyt zagranica - slub w Polsce  (Przeczytany 12895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline raspberry69

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« dnia: 24 Kwietnia 2006, 23:48 »
Witam,

Zwracam sie do was z zapytaniem czy sa tu jakies osoby ktore mieszkaja zagraniaca i mialy lub planuja wziasc slub w Polsce :) . Tak sie akurat zlozylo ze oboje z nazeczonym chcemy miec slub w Polsce i jest nam bardzo ciezko cokolwiek robic w tym kierunku  :( . Oboje chcemy abyt slub odbyl sie w Krakowie jako iz nasze rodziny sa rozsiane po Polsce takie centrum dla wszystkich to wlansie bedzie Krakow. Ale schody zaczynaja kiedy chcemy rozgladac sie za miejscem na wesele :( bo fizicznnie niemamy jak ich obejrzec :( O reszczie juz nawet niespone...

Czy ktoras z Was byla w podobej sytuacji? Jak sobie poradzilyscie?


Raspberry69

Offline raspberry69

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwietnia 2006, 00:53 »
Cytat: "martini"
Owszem, jest nas tu troche :)

obiecuje napisac cos na ten temat jutro, bo zasiedzialam sie na forum a pozno sie robi :)

Marta



Dziekuje i czekam z niecierpliwoscia :)
  :przytul:

Offline Agutka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1802
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2006
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Kwietnia 2006, 10:11 »
Ja tez naleze do tej grupki :D  A jak sobie z tym radzimy? Czesc spraw zalatwiam przez internet. przede wszystkim zaczynam od tego,ze ogladam wszelkie strony w necie.Kiedy juz sie na cos zdecyduje to wtedy bylo nie bylo jade do Polski. Robie to raz na jakis czas i wtedey zalatwiam osobiscie co tylko sie da. Z pomoca przychodzi tez mi mama, ktora gdy trzeba podpisuje za mnie umowy. Lekko nie jest,ale tez jakos tragicznie ciezko tez nie. No chyba,ze nie masz mozliwosci przyjazdow do Polski.Ale to wtedy moze juz Martini Ci poradzi jak ona to robi :D
Relacja z tego Jedynego Dnia :) Zapraszam  Gość
http://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?p=119076#119076

Offline raspberry69

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Kwietnia 2006, 21:18 »
Ciesze sie ogromnie ze niejest tu sama  :D
Jesli chodzi o mnie to  bedzie mala szansa na to ze bede mogla jezdzic do Polski :(. Mam jednak nadzieje, ze uda mi sie zobaczyc choc miejsce slubu zanim je zamowie ;)

Offline donia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 776
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Kwietnia 2006, 21:28 »
Witam i ja!
Pociągam za sznurki przez internet, mój Andrzejek jest w Polsce więc mamy o tyle łatwiej, że on jest takim "technicznym" od wszystkiego, dziś np. odbierał moje ślubne buciki (zresztą odnalazł na nich jakąś wadę i odmówił przyjęcia ich, więc poczekamy 3 tyg na nowe. :lol:
Dużo załatwia moja mama i tato, są bardzo pomocni, a przy tym jedyne co moge im zarzucić to dorzucanie gości (z 80 osób zrobiło się 138) :twisted:
Jeśli coś wymaga mojej obecności to poprostu kupuję bilet i lecę...

A tak to jest telefon i internet
 :D
Proszę jakiegoś aniołka w niebie, daj mi skrzydełka, ja chcę do Ciebie

Offline raspberry69

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Kwietnia 2006, 02:00 »
Dziekuje wam bardzo za odpowiedzi   :przytul:  . Jak narazie bardzo spodobal mi sie palac w Paszkowce kolo Krakowa i tak jak piszecie poprosze rodzine z Krakowa zeby tam pojechala i porobila zdjecia,zebym miala jakies wieksze wyobrazenie :) (Bo na stronie za duzo niema)

Mam do was jeszcze jedno pytanie. Czy jesli robicie wesele nie w rodzinnym miescie, zajmujecie sie rowniez noclegami dla gosci?

Offline krollewna
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 204
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Maja 2006, 16:03 »
Ja wlasnie od roku jestem w Londynie i stad musialam zalatwic wszystkie sprawy zwiazane ze slubem.Od tego czasu w Polsce bylam dwa razy,ale mysle,ze jedna wizyta-na dwa miesiace przed slubem wystarczy.Bylo mi o tyle latwiej,ze mielismy juz nauki przedmalzenskie,wiec z tym nie bylo problemu.Poza tym moja Mamcia dostala szczegolowa instrukcje jak ma wygladac sala i ciagle gadalysmy przez telefon czy taka moze byc(a pytalam doslownie o wszystko,nawet o to,czy nie ma na niej filarow i czy podloga nie jest sliska).Mamcia tez przyslala nam  cd  od naszego kamerzysty i zespolu do zaakceptowania.Ona podpisywala umowy,ale ja trzymalam reke na pulsie.Sukienke kupilam w ciagu jednego dnia (wczesniej przejrzalam tysiac w necie,ale i tak musisz przymierzyc,zeby cos wybrac).Do USC i ksiedza nie idz wczesniej jak dwa miesiace przed slubem,no chyba ze zaklepac termin i godzine.A teraz jestem w trakcie kupowania przez internet balonow,dekoracji i innych niezbednych rzeczy.Teraz wybieram sie do Polski na tydzien przed slubem i mam nadzieje,ze to wystarczy.
Jestem najszczęśliwszą żonką na świecie!!!

Offline izabela1982
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Sierpnia 2006, 17:32 »
czesc.
my tez mieszkamy  w niemczech....wesele mamy w polsce.
choc to dopiero za 2 lata....ale byl problem ze zalatwieniem sali...tzn date ktora sobie wybralismy byla zajeta.......ale w koncu udalo sie hurrra  sale oczywiscie znalazlam w internecie....rodzice tylko wczoraj pojechali zaplacic zaliczke i podpisac umowe.reszte napenwo tez tak zalatwie.choc na drugi rok jedziemy do POLSKI wtedy wszytsko zalatwimy na tzw.guzik....juz nie moge sie doczekac...





Offline izabela1982
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: 1 Września 2006, 10:07 »
Dziewczyny jakie dokumety potrzebowaliscie do slubu....w polsce.bede wdzieczna

Offline AniaX
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 243
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: 8 Września 2006, 14:50 »
Hej! a ja własnie za 2 tygodnie lecę do Irlandii. A przyszły mąż pewnie w listopadzie za mną podąży. Sprawy tu prawie pozałatwiane, tzn. lokal, orkiestra, jeszcze chce kamerzyste i fotografa przed wjazdem, no i do księdza też pójdziemy..później planuję przylecieć na kilka dni w lutym może marcu i zamówić suknię. Mam nadzieję, że jakoś to będzie. Mieliśmy tutaj pracę oboje ale cóż licząc polskie oszczędności niczego się nie można doliczyć :( i trzeba zaryzykować chcąc coś mieć :) Pozdrawiam
Buziaczki  :)

Offline olkahof

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4137
  • data ślubu: 08.04.2007
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Września 2006, 13:15 »
Też mieszkam z narzeczonym za granica- w Anglii, jak sobie radzimy z przygotowaniami? Narazie jest ok...szczegóły w moim odlicznku :)


Offline belonka
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 477
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Września 2006, 21:13 »
My cały rok w Norwegii mamy tylko miesic urlopu oprocz świat wiec wiekszość przygotowan spada na głowe naszych rodziców. Mamy juz sale i prawie zespół bo nie spisalismy jeszce umowy.Przylatulemy w czerwcu i mamy miesiac na przygotowania.
Moze uda nam sie jeszce cos załatwic jak bedziemy na świeta w grudniu. Nie chciałam norweskiego ślubu bo tu tylko robia małe przyjecia i sie tak nie bawia jak w Polsce.
A kto jeszce mieszka w Noregii?.

Offline ilona 2508
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Września 2006, 19:45 »
Hej.
Ja tez mieszkam z narzeczonym za granica i za miesiac jedziemy do polski zalatwic najwazniejsze sprawy. Ale mamy jeszcze problemy z sala. Ladne sale sa w woj. opolskim (rejon strzelec opolskich). Moze jest ktos kto szuka sali w woj. opolskim albo slaskim?
Pozdrawiam

Offline izabela1982
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Września 2006, 10:23 »
Ja tez pochodze z woj.slaskiego....

ale sale juz mam

Offline ilona 2508
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Września 2006, 13:10 »
Hey. A moge wiedziec  gdzie bedziecie mieli wesele? Jezeli znasz jakies inne sale weselne, moze masz jakies zdiecia, bede wczeczna za informacje. Pozdrawiam pa

Offline izabela1982
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Września 2006, 14:13 »
Bedziemy miec wesele w Okolicach RYBNIKA....

moge ci tylko z tych stron polecic niektore sale

Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Września 2006, 14:16 »
Ja Ci moge polecic sale w okolicach Katowic( stad jestem ja) lub z okolic Wodzisławia( stamtad jest mój narzeczony)

Offline Adela
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 125
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Października 2006, 20:33 »
Halo.My tesz mieszkamy za granica a bralismy slub koscielny w Polsce. :D

Offline izabela1982
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Października 2006, 10:34 »
I jak szly przygotowania

Offline Adela
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 125
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Października 2006, 16:16 »
Wszystko poszlo znakomicie.Zalatwilismy wszystko w ciagu 4 miesiecy. :lol:

Offline izabela1982
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Października 2006, 17:50 »
no to bardzo fajnie

Offline Migotka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18-08-2007
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Listopada 2006, 12:11 »
my tez jestestmy za granica a slub bierzemy w Polsce... w przygotowaniach pomaga nam Nasi Rodzice... bez ktorych nie byloby szans na organizacje czegokolwiek...

Offline Adela
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 125
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Listopada 2006, 19:51 »
Gdzie bedzie slub.W Szcecinie ? :serce:

Offline Migotka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18-08-2007
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Listopada 2006, 10:57 »
slub bedzie w Szczecinie  :serce:  
mamy juz zalatwiona sale weselna, kamerzyste/fotografa i zespol muzyczny...
za 2 tygodnie lecimy do Polski to zobaczymy co sie uda pchnac dalej... ale mamy zamiar spotkac sie z ksiedzem i dopytac o nauki i pewnie zrobie sobie rundke z Mama po salonach... no a poza tym trzeba bedzie jechac do hotelu w ktorym mamy weselicho zeby obejrzec co i jak na zywo, bo do tej pory bazowalismy na zdjeciach... ech juz sie nie moge doczekac :mrgreen:

Offline Adela
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 125
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Listopada 2006, 14:58 »
Spotkanie z ksiedzem jest bardzo wazne,poniewaz jak jestescie zameldowani
w Maynooth(gdzie to jest)to potrzebujecie tak zwana licencie.
To musicie zalatwic w miejscu zameldowania-za granica. :serce:

Offline Migotka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18-08-2007
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Listopada 2006, 18:35 »
hmm, co to znaczy zameldowani?? Maynooth jest pod Dublinem w Irlandii. Tutaj nie ma czegos takiego jak meldunek w Polsce... i nie wiem do kogo bym sie miala zglosic z prosba o wystawienie takiej licencji... bo raczej zaden urzad nie potwierdzi mi miejsca zamieszkania...
Adela, mozesz wyjasnic dokladniej o co chodzi z ta licencja?

Offline Jagna77

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5924
  • Płeć: Kobieta
  • Mateuszek cały nasz świat ....
  • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Listopada 2006, 22:30 »
Tu nie chodzi o meldunek a adres zamieszkania ale jak chcecie robic wesele w PL mysle ,ze ksiadz nie bedzie robil zadnych problemo i tak dostaje za to pieniadze .

  Licencja jest potrzebna wtedy gdy mieszkasz  gdzie indziej a w innej parafi bierzecie slub tak jak ja , tez wlasnie jestem po spisaniu protokolu i czekam na licencje,  aby ja odebrac trzeba czekac kolo miesiaca . Ja mam meldunek gdzie indziej ale mieszkam razem z moim kochanie i wlasnie w jego parafi spisywalismy protokol i czekamy na licencje bo slub jest w innej parafi .


 Pozdrawiam  :serce:

Offline Adela
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 125
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Listopada 2006, 15:08 »
Licencie wystawia parafia tam gdzie chodzicie w Maynooth do kosciola.
Najlepiej skontaktuj sie z ksiedzem telefonicznie,przectaw mu Twoja sprawe
i dowiec sie dokladnie co potrzebujecie.
 :serce:

Offline Neila09
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.08.2007 Gliwice
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #28 dnia: 1 Grudnia 2006, 11:58 »
My takze jestesmy za granica a slub bierzemy w PL troszke ciezko jest to wszystko pozalatwiac ale staramy sie jakos teraz wracamy na swieta wiec pomalu te rzeczy ktore juz mozemy zalatwimy a reszte dopiero przed slubem :)


Offline megan

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3559
  • Płeć: Kobieta
  • Miłość jak rewolucja - nie udaje się słabym.
  • data ślubu: 4 sierpnia 2007
Pobyt zagranica - slub w Polsce
« Odpowiedź #29 dnia: 3 Grudnia 2006, 20:58 »
My tez mieszkamy za granica to troche utrudnia, ale nic nie jest niemozliwe  :D

Wiele rzeczy zalatwilismy przez internet (wybor muzyki, foto&video) i naszych rodzicow i rodzine (auto do slubu, sala&kosciol). Wybor lokalu byl prosty - moje dwie przyjaciolki urzadzaly tam wesela na podobna ilosc osob i bylo suuuuuper  :D mam nadzieje ze i my bedziemy zadowoleni

W trakcie ostatniego weekendu bylam w Polsce by spotkac sie z naszym dj'em  :wink:  i zaklepac fotografa i kamerzyste (wplacic zaliczki, podpisac papiery, upewnic sie ze wybor byl trafny).

Wiele dalo mi czytanie forum  (zwlaszcza ostrzezen  :evil: ) bo wiedzialam na co "brac poprawki".

Przez internet znalazlam tez suknie moich marzen, ktora mierzylam (jest dostepna w Szczecinie hurra  :lol: ) i bede mierzyc ponownie w styczniu w kwestii ostatecznej decyzji czy to ta i w jakim kolorze - biel odpadla wiec ...  :roll:

Nauki bedziemy odbywali u nas w Cork, spotykamy sie z ksiedzem w srode.

W czasie swiat mamy zamiar jeszcze upewnic sie w kwestiach formalnosci w kosciele gdzie bedziemy brac slub (lepiej dmuchac na zimne a w tej kwestii jak wiadomo problemy bywaja ... :? )

Ksiege zyczen dla gosci kupilam przez internet tak samo zrobie z ksiegami podziekowan dla rodzicow i zaproszeniami (lacznie z wydrukiem i personalizacja)

Mysle ze wiele zalezy od tego jak wszystko jest zaplanowane. My zrobilismy liste rzeczy do zalatwienia i realizujemy je krok po kroku a im wczesniej tym lepiej zeby zadnych nieprzewidzianych zwrotow akcji nie bylo, ktorym na odleglosc nie da sie zapobiec niestety  :roll: