Autor Wątek: Noclegi dla gości  (Przeczytany 7437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anulau
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Noclegi dla gości
« dnia: 7 Marca 2006, 17:18 »
Hej, nie wiecie gdzie w Szczecinie za niewielkie pieniążki można "przenocować" gości weselnych? Prosze bardzo o jakies namiary, bo hotele wychodzą strasznie drogo jak an te kilka godzin. Za pomoc z góry dziękuję.

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
Noclegi dla gości
« Odpowiedź #1 dnia: 7 Marca 2006, 17:21 »
A kiedy masz śłub ?

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Noclegi dla gości
« Odpowiedź #2 dnia: 7 Marca 2006, 21:00 »
Myślę, że najlepiej popytać w szkolnych bursach. Wiele dorabia w ten sposób w wakacje. Ja mam właśnie taki plan, żeby tym gościom, którzy będą z daleka zaproponować właśnie nocleg w bursie. Kosztuje ok 30 zł.

Offline anulau
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Noclegi dla gości
« Odpowiedź #3 dnia: 8 Marca 2006, 18:51 »
Ślub mamy 26 sierpnia. Moge prosic namiary na tę bursę:*

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
Noclegi dla gości
« Odpowiedź #4 dnia: 8 Marca 2006, 18:52 »
Jak sierpień to też wchodzą w grę akademiki. Tanie, w miarę dobre warunki.

Offline Madzialena

  • Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2207
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek [*] 16.01.2009
  • data ślubu: 17.09.2005r.
Noclegi dla gości
« Odpowiedź #5 dnia: 8 Marca 2006, 19:08 »
Potwierdzam to, co mówi Sylwia ;)

Zdecydowanie, jeśli tanio to akademiki  :P
Moi goście spali w Bakałarzu..
także w wakacje problemu z tym nie ma, ale wiadomo wycieczki itp, tez spią w akademikach więc warto by było porozmawiac z kierownikiem akademika np. w czerwcu lub w lipcu.



Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Noclegi dla gości
« Odpowiedź #6 dnia: 8 Marca 2006, 20:11 »
anulau- bardzo chętnie, ale Słupsk chyba Cię nie interesuje... ja jestem własnie z tego miasta :)
Poszukaj w internecie albo w książce telefonicznej. Wszelkie internaty, akademiki, bursy bedą najtańsze.

Offline Agutka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1802
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2006
Noclegi dla gości
« Odpowiedź #7 dnia: 9 Marca 2006, 16:28 »
Ja tez swoich gosci zamieszczam umiescic w bursie, a ze to bedzie juz koniec sierpnia to beda miejsca-bo w pelni sezonu sa zajete przez kolonie.Wyjdzie to najtaniej, a jak ktos z gosci ma ochote na lepsze warunki to juz na swoj koszt.MY  z naszej strony zapewniamy burse szkolna :wink:
Relacja z tego Jedynego Dnia :) Zapraszam  Gość
http://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?p=119076#119076

Offline donia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 776
Noclegi dla gości
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Marca 2006, 21:10 »
My też mamy bursę szkolną dla naszych gości,
jest przyjemna i czysta pokoiki 2 i 4 osobowe...
rzut beretem do sali  w której będziemy świętować,
a co najważniejsze płacimy 18 zł od osoby, a goście mogą spać nawet 3 noce... hulaj dusza...
a rodzinkamojego pIerona dosanie do dyspozycji mieszkanie mojej siostry Moni, która biedaczka będzie musiała  przenieść do mamuni  :lol: na kilka dni...
 :D
Proszę jakiegoś aniołka w niebie, daj mi skrzydełka, ja chcę do Ciebie

Offline chocolat7
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • data ślubu: 2008.04.12
Noclegi dla gosci
« Odpowiedź #9 dnia: 2 Września 2007, 21:48 »
Witam Was wszystkich drodzy forumowicze!

Rozpoczynam nowy watek, bo chcialabym znac wasze zdanie na temat noclegow dla gosci weselnych.  Wedlug polskiej tradycji, nie tylko rezerwuje sie noclegi dla gosci, lecz rowniez za nie placi, co oczywiscie jest niezlym wydatkiem, nawet w wypadku niedrogich hosteli.  U nas bedzie przynajmniej 50
osob (a moze byc nawet 80) i tylko nieliczni sa ze Szczecina, co oznacza, ze w sumie wszystkim trzebaby zalatwic nocleg.  Poza granicami Polski zwyczaj placenia gosciom noclegow jest zupelnie nie znany, bo w takich np.  Niemczech lub Francji byloby to po prostu dla normalnych ludzi niemozliwe, bo hotele sa bardzo drogie.  U nas na weselu bedzie polowe ludzi z zagranicy i oni wrecz nie chca, zebyscmy placili im za nocleg.  Uwazaja to za bardzo krepujace.  Z drugiej strony strona polska tego oczekuje, wiec co mamy robic? Nie mozemy przeciez zaplacic jednym, a innym nie.   Dodac jeszcze moge, ze wiekszosc naszych gosci zagranicznych przyjedzie na pare dni, wiec z kolei glupio zamowic np.  3 noce w hotelu i zaplacic za jedna. . .  (czyli za wieczor weselny).  Zastanawiamy sie nad tym, zeby po prostu zaplacic nocleg rodzinie, a znajomi beda musieli zaplacic sami.  Jakie sa wasze zdania na ten temat? Czy moze ktos z was spotkal sie z podobnym dylematem?

Dzieki za wszystkie pomysly i podpowiedzi! Pozdrawiam serdecznie.



Offline rajdowka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7240
  • Płeć: Kobieta
Odp: Noclegi dla gosci
« Odpowiedź #10 dnia: 2 Września 2007, 22:28 »
my robilismy wesele w zupelnie innym miejcu niz mieszkamy i wszyscy musieli dojechac... nie wyobrazalam sobie sytuacji kiedy placimy za nocleg tylko rodzinie.. dla nas wszyscy goscie byli traktowani tak samo (nie mowie oczywiscie o Rodzicach czy rodzenstwie).

Byl wiec zarezerwowany i oplacony nocleg dla wszystkich na jedna noc (ze sniadaniem), niektorzy chcieli przyjechac wczesniej czy wyjechac pozniej - wowczas mielismy zalatwione z hotelem tak, ze rezerwacja byla na nas ale z zaznaczeniem ze goscie placa sami..


Offline kawaii2
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30-08-2008
Odp: Noclegi dla gosci
« Odpowiedź #11 dnia: 3 Września 2007, 02:59 »
my bedziemy miec dokladnie taka samasytacje jak chocolat7, znajomi zza granicy przyjadana caly tydzien.. Tez nie wiemy jak zrobic znoclegami..  ???

Offline justyska

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 307
  • Płeć: Kobieta
Odp: Noclegi dla gosci
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Września 2007, 21:59 »
Moim zdaniem powinno sie zarezerwowac (zaplacic) za nocleg z soboty na niedziele w dniu ktorym odbywa sie wesele.My bedziemy miec rowniez duzo gosci,ale jestesmy o tyle w dobrej sytuacji gdyz nasi rodzice maja duze domy takze najblizsza rodzina na nocleg przyjedzie do nas,no a reszcie zarezerwuje sie noc w hotelu!!!

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: Noclegi dla gosci
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Września 2007, 23:00 »
https://e-wesele.pl/forum//index.php?topic=2360.0

https://e-wesele.pl/forum//index.php?topic=864.0

https://e-wesele.pl/forum//index.php?topic=5581.0
miałam  mase przyjezdnych gości.. mieli  za sobą  setki km więc zarezerwowałam miejsca hotelowe juz od piatku aż do poniedziałku rana..
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline ANNUUSSIIA

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 952
  • Płeć: Kobieta
Odp: Noclegi dla gości
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Września 2007, 11:35 »
Hej mam pytanko a gdzie mozna zarezerwowac nocleg zima?? akademiki nie wchodza w gre gdyz pewnie beda pozajmowane przez studentów. Chodzi mi o jakis tanszy hotel np. dzieki :)



Offline MISIEK

  • Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Noclegi dla gości
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Września 2007, 11:52 »
Witam , pozwólcie że się powtórzę , bo już na ten temat pisałem , ale myślę że dobrym rozwiązaniem będzie Hotel Jantar przy ulicy Romera 10 w Szczecinie.

« Ostatnia zmiana: 18 Września 2007, 10:09 wysłana przez Sylvi »

Offline ANNUUSSIIA

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 952
  • Płeć: Kobieta
Odp: Noclegi dla gości
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Września 2007, 18:25 »
Dzieki :)



Offline MISIEK

  • Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Noclegi dla gości
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Września 2007, 19:47 »
nie ma sprawy , zawsze do usług, chociaż zdecydowanie mam przechlapane u moderatorów bo pozwolilem sobie wkleić link do stronki tego hotelu przez co zdecydowanie złamałem regulam

kochani moderatorzy z całego serduszka przepraszam za wpadkę

Offline elunia99
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Noclegi dla gości
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Października 2007, 23:49 »
Jeśli chodzi o noclegi dla gości, to ja wszystkim przyjezdnym mówiłam wcześniej, że jest możliwość zarezerwowania noclegu i jeśli ktoś sobie życzy, to żeby nas uprzedził. Faktycznie, prawie wszyscy skorzystali, ale jedna rodzina wynajęła sobie sma hotel, a ci, którzy mieli ochotę zostać dłużej, po prostu za pozostałe dni za siebie sami zapłacili.

Offline Edzia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6932
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2008
Odp: Noclegi dla gości
« Odpowiedź #19 dnia: 9 Listopada 2007, 23:03 »
ja też mam w tej kwestii spory dylemat :-\
część gości spodziewa się, że będą musieli sami zapłacić za nocleg i jest to dla nich naturalne. Dotyczy to przede wszystkim naszych najbliżych znajomych, krórym bez skrępowania możemy powiedzieć "Słuchajcie sami płacicie za hotel". Moja rodzina również nie widzi w tym problemu. Jest jednak też spora część gości, którzy spodziewają się że to my za to zapłacimy. Nie chcę być niesprawiedliwa i dzielić ich na tych których mam sponsorować, a których nie. Wydaję mi się, że kwota 40zł/os. za nocleg nie jest na tyle wysoka.
Mamy zamiar do zaproszeń dołączyć karteczkę z informacją, że każdy kto chciałby przenocować w hotelu, w którym będzie odbywało się wesele, proszony będzie o poinformowanie nas, wtedy zarezerwujemy miejsce. Dodamy też, ile wynosi koszt. Myślę, że to bedzię najlepszy sposób na przekazanie tej informacji...

Offline ANNUUSSIIA

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 952
  • Płeć: Kobieta
Odp: Noclegi dla gości
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Listopada 2007, 10:29 »
ja opłacam wszystkim swoim gosicią hotel... tylko moje wesele na wyjezdzie jest:). Ale  to pierwsze slysze zeby goscie sami oplacali sobie hotel ( o przyjezdnych mowie...pisze) nocleg pomiedzy weselem a poprawinami uwazam ze obowiazkiem pary mlodej jest go zapewnic... ale sa rozne zwyczaje wiec jak goscie sie tego spodziewaja to bez problemu moza taka karteczke wsadzic w zaproszenie