Autor Wątek: Jakie dokumenty do ślubu kościelnego jak sie ma juz cywilny.  (Przeczytany 1805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sarna

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.08.2008
Witam i od razu przepraszam jesli o tym już było, aczkolwiek ja nie znalazłam.
Mam pytanie.
Jestesmy po ślubie cywilnym, który miał miejsce za granicą. Slub kościelny bierzemy w Polsce. Czy do kościelnego potrzebne są jakieś dokumenty z polskiego USC? Czy w ogóle muszę rejestrować w naszym USC fakt zawarcia małzenstwa? Dzwoniłam do USC ale z odpowiedzi pani w zasadzie niewiele wynika, ze chyba niekoniecznie..Czy ktos cos wie?

Offline katarzyna_84

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4767
  • Płeć: Kobieta
  • Razem od 2-8-2000
  • data ślubu: 2.8.2008
Odp: Jakie dokumenty do ślubu kościelnego jak sie ma juz cywilny.
« Odpowiedź #1 dnia: 2 Stycznia 2008, 21:08 »
A nie możesz zadzwonić do parafii gdzie planujecie ślub :?:

Offline met

  • Młoda Żonka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4643
  • Płeć: Kobieta
  • Amor Vincit Omnia
  • data ślubu: [size=
Odp: Jakie dokumenty do ślubu kościelnego jak sie ma juz cywilny.
« Odpowiedź #2 dnia: 2 Stycznia 2008, 21:14 »
To najpewniejszy sposób.
Ewentualnie liczyć na to, że któraś z forumowiczek naszych tu zajrzy, która ma pojęcie w tym temacie :-)

Offline katarzyna_84

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4767
  • Płeć: Kobieta
  • Razem od 2-8-2000
  • data ślubu: 2.8.2008
Odp: Jakie dokumenty do ślubu kościelnego jak sie ma juz cywilny.
« Odpowiedź #3 dnia: 2 Stycznia 2008, 21:23 »
Hmmm teraz we wrześniu moja przyjaciółka brała sam kościelny i nie przynosili zaświadczenia, ani nic, jeśli to nie konkordatowy to co księdza obchodzi w sumie, no ale to może zależeć od parafii. A dokumenty same kościelne.

Offline Edzia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6932
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2008
Odp: Jakie dokumenty do ślubu kościelnego jak sie ma juz cywilny.
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lutego 2008, 18:16 »
Sarna trzeba było od razu z tym do mnie hehe

Musicie w PL zarejestrować ślub wzięty za granicą. Potrzebujecie akt ślubu + tłumaczenie na polski. Udajecie się do USC odpowiednio gdzie Ty lub PM jesteście zameldowani lub gdzie było ostatnie zameldowanie. Tam złozycie dokumenty. Jeśli w akcie ślubu nie macie danych rodziców (panienskie mam, daty ur itd) musicie dostarczyć także Wasze Zupełne akty urodzenia.
A u mnie nie było info jakie (ewentualne) potomstwo przyjmie nazwisko więc musiałam osobne oświadczenie podpisać.

Za jakis czas wydadzą Ci polski akt ślubu (3 odpisy) będziesz mogła zmienić dowód, pokazać księdzu itd. Bo do ślubu kościelnego będziecie potrzebować tylko aktu chrztu.