Autor Wątek: elektroniczna niania  (Przeczytany 12172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madi_001

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 635
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2 wrzesień 2006
elektroniczna niania
« dnia: 30 Grudnia 2007, 13:20 »
dziewczyny chciałabym zasięgnąć porady - myślę że nie tylko mi się ona przyda :D

otóż chciałabym kupić nianie elektroniczną choć mój mąż tego nie popiera, ale jednak mamy domek piętrowy więc może się przyda  :drapanie:

przeglądałam allegro i oczywiście zgłupiałam taki wybór i cena bardzo różna - doradźcie proszę co brać pod uwagę przy wyborze takiej niani ??? ???


nie znalazłam takiego tematu więc jeśli się powtórzyłam to prosze o usunięcie wątku ;)

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudnia 2007, 17:22 »
Niewiele pomoge bo my choc nianie mamy ani razu jej nie uzylismy wiec po raz kolejny przekonalam sie ze jest ona zbedna. Nawet w wielkim domu w kajkim teraz jestesmy kiedy TOsia spi na pietrze przy zamknietych drzwiach. Przy Kasi nie mialam i nie potrzebowalam ,teraz dostalam od M z BP i nadal mamy ja w pudelku.

Offline olkahof

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4137
  • data ślubu: 08.04.2007
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudnia 2007, 17:39 »
A ja mam nianię i używam.
Również mamy piętrowy domek i wieczorem po kąpaniu i karmieniu Amelka śpi już w kołysce na górze z włączoną nianią. W naszym przypadku się sprawdza, chociaż mimo wszystko co jakiś czas idziemy do góry sprawdzić czy wszystko ok, ale generalnie niania się sprawdza. Nie musimy wysluchiwać czy mała płacze tylko spokojnie wszytsko słychać przez nianię.
Mamy firmy tommy tippe taką z lampką wbudowaną, ma 4 kanały i pokazuje temperaturę w pomieszczeniu. Jst na kable a ta część która jest na dole jest też na baterie i można ją nosić np przy pasku. Ile kosztowała nie wiem, bo dostaliśmy w prezencie


Offline madi_001

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 635
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2 wrzesień 2006
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Grudnia 2007, 22:16 »
no właśnie zastanawiam się teraz czy faktycznie się sprawdzi

no cóż jak wszystkie inne rzeczy dla dzieciaczków jednym pasuje innym nie.....

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Grudnia 2007, 22:24 »
Madi zawsze mozecie zrobic tak ze nie kupicie nani..jak przezyjecie pierwszy mieiac to bedziesz iwedziala czy jest ci ptorzebna czy nie.

Offline madi_001

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 635
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2 wrzesień 2006
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Grudnia 2007, 22:28 »
no tak też myślałam zrobić ale należę do osób które wcześniej lubią wszystko wiedzieć bo niestety troszkę niecierpliwa jestem :los:

Offline Joasia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 216
  • Płeć: Kobieta
  • Patusiowa mamusia
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #6 dnia: 4 Stycznia 2008, 13:53 »
Moja kuzynka ma nianię i używa już 1,5 roku. Mieszkają w małym mieszkanku ale często wyjeżdżają i np. na weselach wózek z dzieckiem odstawiąją do innego pomieszczenia i co jakiś czas inny członek rodziny dyżuruje przy słuchawce. Poza tym ma za ścianą mamę i jak gdzieś wychodzi to babcia trzyma słuchawkę i w razie czego biegnie do dziecka.
Z tego co wiem to nie poleca tych mat podkładanych pod poduszkę z czujnikiem, gdyż miała i często zawodziło i nie alarmowało. Po prostu dzieciątko bezszelestnie wychodziło z łóżeczka, teraz mu przypina do śpioszków i nie ma problemu.

Offline madziulek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4486
  • Płeć: Kobieta
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #7 dnia: 8 Stycznia 2008, 11:11 »
a ja polecam nianie z całym sercem choćby sam fakt jak przychodza do nas goście czy jak był sylwester zamykałam kubiego pokoik kładłam nianie zamykalam pokój gdzie my byliśmy i nikogo nie musiałam uciszac jak ktos głosniej cos powiedział niania spisuje sie rewelacyjnie i nie wyobrazm soie jej nie miec:)
Kuba 2007
Szymon 2010

Offline madi_001

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 635
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2 wrzesień 2006
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #8 dnia: 8 Stycznia 2008, 11:18 »
a przy wyborze niani czym się kierować??

Offline Martaxyz11

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9979
  • Płeć: Kobieta
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #9 dnia: 8 Stycznia 2008, 11:30 »
Ja polecam nianie.

IDEALNA na imprezy... wyjazdy... latem...

Zostawiasz dziecko w jednym pomieszczeniu i nie nasłuchujesz ...

Albo w domku latem kiedy juz spi o 20.00 a Wy siedzieci eprzy grilu! :)

Przy wyborze najwazniejsze jest :

- mozliwosc podłoaczenia i na zasilacz i na baterie...

- zasieg - im wiekszy tym lepszy ... ale 200m wystarczy
"wszystkie zwieŻęta są rUwne, ale świnie są rUwniejsze"
Orwell G. "Folwark Zwierzęcy"

Offline madi_001

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 635
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2 wrzesień 2006
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #10 dnia: 8 Stycznia 2008, 11:36 »
o właśnie o zasilaczu nie pomyslałam a dobre rozwiązanie

Offline Wercia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7020
  • Płeć: Kobieta
  • K & M- 10 lat minęło...:))
  • data ślubu: [
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #11 dnia: 8 Stycznia 2008, 14:27 »
Ja również jestem bardzo zadowolna z elektronicznej niani i jak najbardziej polecam jej zakup....

Offline aaaneta

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4454
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Lutego 2008, 15:54 »
Ja zastanawiam sie nad tym



szczegolnie zastanawia mnie ten monitor odechu, czy moze ktoras z mam miala cos takiego i moze cos na ten temat powiedziec ?

NIANIA ELEKTRONICZNA
monitor oddechu z nianią elektroniczną
ANGEL CARE model AC401
 
Podstawowe parametry:
alarm po 20 sekundach bezdechu (akustyczny, optyczny i wibracyjny),
temperatura w pokoju dziecka wyświetlana na odbiorniku,
informacja o zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperaturze,
wygodny zaczep do przenoszenia odbiornika,
aktywacja głosem lub ciągły odbiór dźwięku,
regulacja poziomu dźwięku na odbiorniku,
podsłuch dźwięków z pokoju dziecka,
praktyczna lampka nocna - aureola,
sygnalizacja utraty zasięgu,
zasięg do 250m na otwartej przestrzeni, do 80-100m w pomieszczeniu,
8 kanałów dla minimalizacji zakłóceń innych urządzeń,
w komplecie 4 akumulatorki AAA do odbiornika rodziców,
nadajnik może być również zasilany za pomocą baterii (4xAAA),
przypadku awarii prądu urządzenia automatycznie przechodzi na zasilanie bateriami, jeśli zostały włożone do urządzenia.

W zestawie: nadajnik, odbiornik z podstawką i zaczepem do paska, 2 płytki sensoryczne, 2 zasilacze, 4 akumulatorki AAA do odbiornika rodziców.

Offline BETI

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2161
  • Płeć: Kobieta
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Lutego 2008, 11:44 »
Ja też zastanawiam się nad kupnem monitora oddechu. Fajnie,że wkleiłaś jego opis bo właśnie nad takim się zastanawiałam.Myślę,że ma wszystko co potrzebne,a czy sprawdza się w praktyce to tego nie wiem. I jak on w ogóle jest podłączany?Trzeba go przypiąć do maluszka?Czy pod materac się umieszcza ten czujnik?

Offline aaaneta

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4454
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Lutego 2008, 17:04 »
Ja też zastanawiam się nad kupnem monitora oddechu. Fajnie,że wkleiłaś jego opis bo właśnie nad takim się zastanawiałam.Myślę,że ma wszystko co potrzebne,a czy sprawdza się w praktyce to tego nie wiem. I jak on w ogóle jest podłączany?Trzeba go przypiąć do maluszka?Czy pod materac się umieszcza ten czujnik?

z tego co do tej pory sie zorientowalam to wiekszosc (ten tez) ma takie maty co sie wklada pod materacyk

Offline olga2808

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Kobieta
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Kwietnia 2008, 09:15 »
Polecam nianie.
Mam dosyc prostą, tanią BabyOno i jestem z niej zadowolona. Mieszkam w bloku i  korzystam :-) (zazwyczaj jak mamy jakąś imprezę, zamykamy drzwi i nie muszę biegać i sprawdzać).



Regulowana siła głośności odbiornika.
Sygnalizacja aktywności dziecka - dźwiękowa i wzrokowa (migające diody).
Przenośny odbiornik i nadajnik.
Praca nadajnika i odbiornika na 2 kanałach.
Zasięg do 450m (na otwartej przestrzeni).
W zestawie dwa zasilacze.


rybkawiedenka
  • Gość
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Kwietnia 2008, 22:48 »
Ja nadal twierdze ze niania nie jest potrzebna przy dziecku. Nie mam, nie mialam i nie bede miala a dzieciom się krzywda nie dzieje :)

Offline Nika
  • Przyjaciele
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5596
  • Pola i Lenka nasze szczęście ...
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Kwietnia 2008, 07:22 »
Ja mam nianię taką jak wkleiła Olga, sama pewnie bym nie kupiła ale dostałam w prezencie i jestem zadowolona, ale ostatnio przez tą nianię prawie zawału dostałam, włączyliśmy ją siedząc ze znajomymi i nagle słyszę w niej jakiś męski głos myślałam że na zawał padne bo w pierwszej chwili pomyślałam że jakiś facet obcy jest w pokoju mojego dziecka......szok normalnie, okazało się że to nasza niania ściąga jakąś inną z okolicy, nawet pozytywkę nad łóżeczkiem i rozmowy było słychać....


rybkawiedenka
  • Gość
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Kwietnia 2008, 11:08 »
Tak samo miała Martaxyz jak byli u nas nad morzem w zeszłym roku. Tyle ze to Pani z dołu wszystko od nas słyszała....

Offline madi_001

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 635
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2 wrzesień 2006
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Kwietnia 2008, 18:22 »
o kurcze to mnie zdziwiłyście tym odbieraniem obcych głosów  :Uu:

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Kwietnia 2008, 16:33 »
Ja mam nianie i polecam bardzo. My mamy Fishera z lampką i ta lampka sie przydaje jak sie wstaje w nocy do dziecka. Mieszkamy w domku piętrowym i zawsze jestem spokojna, bo słychać nawet oddech dziecka.

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Kwietnia 2008, 15:34 »
Ja nadal twierdze ze niania nie jest potrzebna przy dziecku. Nie mam, nie mialam i nie bede miala a dzieciom się krzywda nie dzieje :)
popieram Rybkę. Ewent. przy wyjazdach, weselach, imprezach, tak jak napisała Martaxyz
zawsze usłyszysz płacz dziecka. A z nianią to chyba biegniesz nawet na stękniecie przez sen, na co normalnie byś nie zareagowała...
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #22 dnia: 1 Maja 2008, 07:25 »
Moze na początku, ja po paru dniach wiedziałam czy to tylko stękniecie czy sie budzi.

Offline peacelove
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Listopada 2008, 10:17 »
Aaaneta, BETI - kupiłyście tę nianię z monitorem oddechu? Jak wrażenia? (bo ja się właśnie zastanawiam- nie tyle chodzi o cenę, ile o to, czy nie generuje np. "fałszywch" alarmów? Pozdrawiam :)

Offline Elcik

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4144
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2007
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Listopada 2008, 11:36 »
Ja nie kupiłam z wyprzedzeniem i bardzo dobrze (a też się solidnie zastanawiałam). Jak dziecko będzie wcześniakiem, albo słabe, albo chorowite i ryzyko zaniku oddechu będzie zwiększone, to wtedy możesz zakupić od ręki w sklepie....


Offline BETI

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2161
  • Płeć: Kobieta
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Listopada 2008, 11:37 »
Nie kupiłam i jestem bardzo zadowolona z tej decyzji.Wcale byłby niepotrzebny.Mały przez pierwszy miesiąc spał z nami a potem postawilismy łózeczko koło naszego i wszystko miałam pod kontrolą. Słyszałam od paru osób ze czasem właśnie te monitory fałszują alarmy,ale sama tego niedośwaidczyłam więc nie powiem ci jak jest w praktyce.

Offline aaaneta

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4454
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Listopada 2008, 11:51 »
Kupiliśmy, nie zdarzyl nam sie poki co falszywy alarm. Moze to i ściama z tym monitorem, ale jesli przez to jestem spokojniejsza to uwazam jest warty zakupu.
A jesli chodzi o nianę to jestem bardzo zadowolone, ma duzy zasięg i dobrze odniera dzwieki, nam nardzo sie prdzyadaje, bo mamy w domu dosc grube sciany i czesto siebie nieslyszymy, wiec jak małej sie uleje czy zakwili dobrze slychac przy wlaczanym radiu czy jak ogladamy film.

Offline peacelove
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Listopada 2008, 14:05 »
Widzisz, Elcik, SIDS (czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej) dotyczy także dzieci donoszonych, z dobrą wagą urodzeniową i bez jakichkolwiek patologii...
Dziękuję Wam wszystkim dziewczyny za odpowiedzi, jesteście niezastąpione :)))

Offline Elcik

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4144
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2007
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Listopada 2008, 12:34 »
Niee, no ja nie twierdzę, że nie dotyczy, ale jest znacznie mniejsze ryzyko. Jak będziesz się czuła bezpiecznie to kup monitor oddechu, ja nie kupiłam i jestem zadowolona. Natomiast z elektronicznej niani jestem bardzo zadowolona, na wyjazdach jak znalazł jak np. dziecko śpi u góry a my sobie na dole siedzimy.


Offline peacelove
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: elektroniczna niania
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Stycznia 2009, 18:56 »
Kupiłam jednak tę nianię z monitorem oddechu (200 pln więcej niż sama niania) - jak w reklamie - za resztę można zapłacić kartą Mastercard, a spokojny sen mamy - bezcenny :)) Ja zdecydowanie polecam :)