Autor Wątek: la roche-posay  (Przeczytany 4945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
la roche-posay
« dnia: 15 Listopada 2007, 22:51 »
dziewczyny poradźcie mi!!
od ponad pół roku używam kosmetyków z Vichy (normaderm), bo chciałabym wyleczyc swoja buźkę przed ślubem ale nie widzę jakichś rewelacyjnych efektów, dlatego też zastanawiam sie nad ich zmianą na LA ROCHE-POSAY effaclar (kosmetyki do skóry tłustej i trądzikowej). Pani w aptece powiedział mi, że są delikatniejsze od VICHY ale to, że ona mi tak powiedziała nie przekonuje mnie. Dała mi tez próbki ale te próbki starczą mi na 2 do 3 razy więc efektów po tym też nie zauważę.
Może któraś z Was używała tychże kosmetyków?
jeśli tak to proszę napiszcie mi co o nich sądzicie.

Offline rajdowka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7240
  • Płeć: Kobieta
Odp: la roche-posay
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Listopada 2007, 08:49 »
czytalam kiedys mnostwo pochwal nt effaclar.... no coz u mnie pogorszylo sprawe i nigdy wiecej - jezeli to jest delikatne to ...


z tej firmy uzywam natomiast plynu miceralnego do twarzy rosaliac z tego co pamietam i co jakis czas kremu z wit. c - te kosmetyki sa rewelacyjne jak dla mnie i wracam do nich :)

Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: la roche-posay
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopada 2007, 19:45 »
nikt więcej sie nie wypowie? :(

Offline mantis1981
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Kobieta
Odp: la roche-posay
« Odpowiedź #3 dnia: 1 Grudnia 2007, 22:12 »
ja uzywalam tych kosmetykow . . . . i to dokladnie tych o ktore pytasz.  Buzia zmienila mi sie calkowicie i byla czysciutka.   Z wlasnego doswiadczenia polecam jak najbardziej :)

Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: la roche-posay
« Odpowiedź #4 dnia: 2 Grudnia 2007, 00:07 »
mantis1981 już sie na nie zdecydowałam ale bardzo Ci dziękuję za odp. W przyszłym tygodniu zamawiam kosmetyki, bo te co mam już mi sie kończą :)

Offline Agnieszka_J

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 858
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16-17.08.2008 :)
Odp: la roche-posay
« Odpowiedź #5 dnia: 8 Grudnia 2007, 16:52 »
A jak te kosmetyki wypadają w porównaniu z kosmetykami SVR (Lysanel - seria przeciwtrądzikowa) ?

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: la roche-posay
« Odpowiedź #6 dnia: 8 Grudnia 2007, 18:42 »
To zależy, chyba głównie od cery....używałam i tych i tych...wg mnie można postawić między nimi znak równości.
Teraz mam z kwasmami owocowymi ale z Avene...też zacne.
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Agnieszka_J

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 858
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16-17.08.2008 :)
Odp: la roche-posay
« Odpowiedź #7 dnia: 8 Grudnia 2007, 18:43 »
A na temat Iwostin? :)

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: la roche-posay
« Odpowiedź #8 dnia: 8 Grudnia 2007, 18:46 »
Iwostin miałam chyba tylko  do rąk i pod oczy...ale kosmetyków z serii przeciwtrądzikowej z tego co pamietam nie używałam...moze jakieś próbki, ale to za mało żeby sie wypowiedzieć.
Ale krem do rąk mają super...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: la roche-posay
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Grudnia 2007, 16:12 »
Ja z La Roche Posay miałam efeclar K. Po tym tak mi strasznie wszystko nawyskakiwało że raz to się normalnie poryczałam... Odstawiłam i poznikało. Nigdy w życiu już więcej tego nie ruszę. Może i to był okres przejściowy, że potem by wszystko poznikało, ale ja dziękuję za takie cos...



Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: la roche-posay
« Odpowiedź #10 dnia: 1 Stycznia 2008, 10:39 »
używam tych kosmetyków od 2 tygodni i jestem z nich bardzo zadowolona :) buzię mam o niebo lepszą, mogę nawet powiedzieć, że śliczną :) już mi prawie nie wyskakują krostki, zaskórników też mam mniej :)

Offline yo-ana

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.11.2008
Odp: la roche-posay
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Lutego 2008, 10:10 »
Ja z La Roche Posay miałam efeclar K. Po tym tak mi strasznie wszystko nawyskakiwało że raz to się normalnie poryczałam... Odstawiłam i poznikało. Nigdy w życiu już więcej tego nie ruszę. Może i to był okres przejściowy, że potem by wszystko poznikało, ale ja dziękuję za takie cos...

Widze ze mialas ten sam problem co ja, wlasnie walcze z wysypka, na szczescie to byla tylko probka, nie mniej jednak okazala sie ze mam uczulenie na efeclar K, (nie wiem co mnie podkusilo zeby posmarowac buzie tym kremem  :glupek: :glupek: :glupek:) jedynie co uzywam to zel do mycia twarzy (jest rewelacyjny) i podkład (tez jest super).

Baska98 jesli uzywasz kremow do cery tradzikowej uwazaj zeby nie wysuszyc skory, ja tez mam cere tradzikowa ale uzywam kremow nawilzajacych lub poltlustych w zaleznosci od pory roku, a powiedziala mi o tym moja kosmetyczka. Moze lepiej udac sie do dermatologa, ktory zaleci leczenie farmakologiczne.

Pozdrawiam

Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: la roche-posay
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Lutego 2008, 14:20 »
Baska98 jesli uzywasz kremow do cery tradzikowej uwazaj zeby nie wysuszyc skory, ja tez mam cere tradzikowa ale uzywam kremow nawilzajacych lub poltlustych w zaleznosci od pory roku, a powiedziala mi o tym moja kosmetyczka. Moze lepiej udac sie do dermatologa, ktory zaleci leczenie farmakologiczne.
Wiem, że nie zawsze wskazane jest używanie kremów matujących, bo gdy za bardzo przesusz się buźkę to efekt może być odwrotny, tzn. łojotok się zwiększy (moja kosmetyczka mi to powiedziała).
nie mam aż takich problemów żeby iść do dermatologa, a effaclar pomaga mi :) teraz chwilowo przestałam używać tych kosmetyków, bo chodzę na kosmetyczki na mikrodermabrazje :)

Offline werka23

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6124
  • Płeć: Kobieta
  • Dwa serca przez miłość połączone stały się jednym
  • data ślubu: 14.02.2009 15.05.2010 :i_love_you:
Odp: la roche-posay
« Odpowiedź #13 dnia: 1 Września 2008, 13:40 »
może odświeżę watek  ;D dziewczyny do skóry tłustej, wrażliwej ze skłonnościami do przesuszenia i trądziku poleciłybyście bardziej  la roscha czy vichy normaderm??? czy któraś z was używała vichy skinset do skóry młodej i mieszanej ??? Obecnie używałam olaj żel do skóry mieszanej, ale to porażka wysuszyło mi skórę i dostałam "kaszki" teraz użyłam parobki vichy normaderm i skimset, ale co można powiedzieć po kilku razach boje sie by buźki jeszcze bardziej nie przesuszyć  :o co radzicie ?  ;)

Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: la roche-posay
« Odpowiedź #14 dnia: 7 Września 2008, 15:26 »
ja używałam całej serii normaderma i u mnie strasznie wysuszałam mi buźkę. Musiałam przed nałożenie kremu spryskiwać buzie wodą termalną. Wtedy było o wiele lepiej.
Co do skinset to nie mam pojęcia. Jak się nie mylę to moja koleżanka używa tego kremu i jest z niego bardzo zadowolona :)

Offline mckr

  • Małgosia ;-)
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.06.2008
Odp: la roche-posay
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Września 2008, 18:55 »
mi seria normaderm tez bardzo wysuszyła skóre, a zużyłam tylko po jednym pojemniczklu kremu na noc i na dzień, wiec moze tylko próbki by pomogły ??? Teraz przechodze terapie nawilżania :-\

Offline izabelle13

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3688
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 8.09.2007
Odp: la roche-posay
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Września 2008, 20:36 »
Witam używałam normaderm i skinset- nie polecam naprawdę nie był to mój najlepszy wybór-la roche jest o wiele wiele lepszy ładnie oczyszcza buźkę-a na punktowe wypryski polecam effeclar a.i.Jednakże dla mnie jak narazie faworytem jest seria kosmetyków z wyciągu drzewa herbacianego firmy The body shop-delikatne naturalne i skuteczne -tylko oczywiste jest to że kosmetyki reagują inaczej na każdej buźce ;D ;D ;D
pozdrawiam ;D