Autor Wątek: Który kościół i czy zdążymy?  (Przeczytany 1760 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kirka5

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.10.2008
Który kościół i czy zdążymy?
« dnia: 19 Września 2007, 20:37 »
Witajcie!

Ze względu na to, że jesteście tu ekspertami od ślubów i wesel :) chcę zapytać ile czasu wcześniej należy rozpocząć przygotowania?
Chcielibyśmy wziąć ślub w grudniu. .  czy starczy czasu na przygotowania od teraz? Po prostu nigdy tego nie robiliśmy ;) ;) więc nie orientujemy się. .

I drugie pytanie. .  czy wchodzi w grę tylko parafia Panny Młodej, czy Kościół do zaslubin można wybrać dowolnie? Jesli tak, czy wymagane są jakieś dodatkowe formalności, pozwolenia?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: Który kościół i czy zdążymy?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Września 2007, 20:54 »
eksperci to  tyci przesada.. poprostu siedzimy w temacie..ty tez niedługo bedziesz  "ekspertką"

1)  grudzień... a którego roku???? ;)

wszystko zalezy  od regionu.. trzeba zarezerwowac lokal i orkiestre.. co lepsze sa porezerwowane na rok  czy ponad rok wcześniej.. potem trudno jest  znaleśc cos sensownego... i tak jak wześniej napisała.. zalezy od regionu polski

2) nooooooooooooo.. temat był juz nieraz poruszany..  potrzebuujesz licencję  od  siebie z parafii lub współmałżonka..  idziecie z licencja od  kościoła wybranego i wsio.
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline kirka5

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.10.2008
Odp: Który kościół i czy zdążymy?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Września 2007, 21:02 »
dziękuje :) Zważając na to, że temat mojego regionu nie jest często poruszany na tego typu forach to sądzę, że nie powinno być problemów z rezerwacjami. . .
jej. .  rok wcześniej  :o no ja absolutnie nie jestem w temacie ;)
no ale spróbujemy. . 
chodzi o grudzień 2007 :)

Offline Lemmy
  • No one but you, I love like a fool, you're my dream come true!
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6707
  • Karolina i Patysia
  • data ślubu: 30 czerwca 2007
Odp: Który kościół i czy zdążymy?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Września 2007, 10:36 »
Czasu jest niewiele, ale wydaje mi się, że do zrobienia pod warunkiem, że uda Wam się znaleźć salę i orkiestrę. Bo te zaklepywane są na rok, a czasem 2 wcześniej.
Troszkę więcej gonienia jest, kiedy bierze się ślub w nie swoim kościele, ale znowu bez przesady.