Autor Wątek: Prosze o pomoc - Slub w Australii  (Przeczytany 1947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cazza
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 Grudzien 2007
Prosze o pomoc - Slub w Australii
« dnia: 7 Września 2007, 07:07 »
Witam wszystkich!

Mam maly problem.  Biore slub z mojim ukochanym 23 Grudnia 2007.  Maz (bo juz wzielismy cywilny slub ale teraz bedziemy mieli koscielny) jest z Polski a ja z Australii.

Chcialabym sie dowiedziec pare rzeczy o typowych Polskich weselach bo tylko bylam na jednym i wlasciwie nie wiem jakie rzeczy 'musza' byc ze wzgledu na piosenki, tradycje itd. .  A wiecie jak to jest z chlopakami. . on nie ma zadnych pomyslow a w czasach mojich rodzicow to chyba inaczej to wszystko wygladalo.

Bardzo bym byla wdzieczna za wasza pomoc!  :)

Offline ika3w

  • Ilona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3905
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2008r
Odp: Prosze o pomoc - Slub w Australii
« Odpowiedź #1 dnia: 7 Września 2007, 16:44 »
Witaj, nie wiem jaka forme ma miec twoje wesele. Może najpierw napisz co masz zaplanowane a dopiero my reszte podpowiemy.
Jak na moją orientacje to 23.12 to jeszcze adwent, wiec przypuszczam ze to nie bedzie całkiem tradycyjne...

A może po prostu zajrzyj do wątków z relacjami z wesel i je prześledz. Tam nie tylko przeczytasz ale od razu zobaczysz na fotkach co i jak  ;D
Tego chyba nie może zabraknąc na żadnym weselu:
1. Błogosławieństwo rodziców przed mszą
2. Witanie chlebem i solą przez rodziców
3. Rzucanie welonem i krawatem


Offline cazza
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 Grudzien 2007
Odp: Prosze o pomoc - Slub w Australii
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Września 2007, 04:29 »
Dzieki za odpowiedz ika3w.  Wiec tak. . slub bedzie calkiem tradycyjny. . w kosciele mamy msze o 14:30.  Msza odbedzie sie po Polsku, a po tym zapraszamy wszystkich na pryjecie o 18.  Tak tu jest bo po kosciele jezdzi sie robic zdjecia itd. . .

Blogoslawienstwo przez rodzicow bedzie napewno, takze i chleb z sola.  A tutaj sie rzuca kwiatami a maz rzuca podwiązka!

Na weselu mysle ze bedzie tak jak na kazdym, wodeczka, muzyka, przemowienia. .   :)


Tylko nie wiem czy cos waznego omijam??