Autor Wątek: Bez welonu?  (Przeczytany 20188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Akna74
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
Bez welonu?
« dnia: 24 Marca 2005, 17:54 »
Nie chce zakładac welonu, poprostu wydaje mi sie ze mi nie pasuje, nie lubie takich firanek i juz, kazda w salonie sie dziwi: jak to bez welonu?? a oczepiny? Jak myslicie? musi byc ten welon?? Moge rzucic kwiatkiem z włosów na oczepiny..;-)
Ania

Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
Bez welonu?
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Marca 2005, 17:59 »
Nie trzeba rzucać welonem... Ja co prawda miałam taką "firankę" ;-), ale rzucałam podwiązką...przeszła do nowej panny młodej (ona też nią rzucała...), moja koleżanka też nie miała welonu i rzucała zrobionym z margaretek grubym wiankiem (ślicznym tak przy okazji)...
A kwiatek, czemu nie?... też może być :-)  

Offline Tajusia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2534
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.09.2005
Bez welonu?
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Marca 2005, 22:53 »
OOO wreszcie ktoś mnie rozumie :D

Ja także nie chcę mieć welonu - po prostu podobnie uważam że do mnie nie pasuje i jakoś tak nie chcę po prostu nazwyczajnie w świecie :)
Cieszę się że nie jestem całkiem sama w moich odczuciach welonowych ;-)

Myślę że równie dobrze można rzucać, kwiatkiem z bukietu czy z włosków, całym bukietem albo podwiązką (niezły pomysł  :twisted: )
"...Jest na ziemi jedno moje małe miejsce, gdzie poza biciem serca nie liczy się NIC więcej..."

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Bez welonu?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Marca 2005, 23:17 »
a kto powiedzioał,ze welon tgo musik.... nie chcesz, bo nie pasuje ci czy do kreacji, czy do czegokolwiek czy poprostu nie chcesz bo nie....

możesz rzucać wiązanką...
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
Bez welonu?
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Marca 2005, 08:14 »
A ja nie chcę welonu i nie chcę też oczepin-i tu się dopiero wszyscy dziwią :D

Offline Akna74
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
Bez welonu?
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Marca 2005, 08:44 »
Julia u mnie chyba tez oczepin nie bedzie po pierwsze dlatego ze to małe i skromne w ilosci osób wesele a raczej przyjecie, a po drugie ze bedzie na niem tylko jedna panna (moja przyjaciółka) a potem to już 3 dziewczynki w wieku 11, 6, 1 latek;-))) wiec poprostu nie wypada rzucac czymkolwiek bo jak ona nie złapie a złapią dziewczynki to mnie zabije!!  :wink:  :wink:

Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
Bez welonu?
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Marca 2005, 13:02 »
U mnie powód w zasadzie ten sam, dzieci nie zapraszam, nawet takich nastoletnich, a z dorosłych gości to w zasadzie będzie może ze 2 pary, które nie są jeszcze małżeństwem, więc grono do łapania ślubnych akcesoriów baaardzo ubogie. Zamiast oczepin wjedzie poprostu tort,ewentualnie zastanawiam się nad przeprowadzeniem jakichś fajnych konkursów,ale nie bardzo mam pomysł,co to miałoby być.

Offline Kiatek
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Kobieta
welon
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Maja 2005, 23:12 »
ja też nie miałam welonu, nie pasował do mnie, do mojej sukienki i w ogóle nie zależało mi na nim
od początku wiedziałam, że go nie będzie ( może to przez moje włosy? - kręcone, nie pasowałby do nich )
moja babcia prawie się popłakała z tego powodu, no bo jak to!
ale poza nią nikt negatywnie się na ten temat nie wypowiedział
zresztą! kogo to obchodzi, czy welon jest czy nie!
oczepin też nie było ( miało być krótkie przyjęcie, a skończyła się impreza o 3.00 ) i też nikt tego nie zauważył
ważne byście się dobrze bawili :wink:
Kiatek

Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
Bez welonu?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Maja 2005, 02:37 »
U mnie też będzie bez welonu  i  :twisted: bez oczepin. Dla mnie to obciach i już. Firanka na głowie i mało śmieszne zabawy to zdecydowanie nie dla mnie. Też się wszycy dziwią, ale niech tam. Pamietam cytat z jednego polskiego filmu "dziwienie się jest immanentną cechą ludzkiej natury" hihihihi całkowicie się z tym zgadzam :skacza:



Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Bez welonu?
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Maja 2005, 14:50 »
ja welon założyłam tylko do kościoła i zaraz po ceremonii go zdjęłam. oczepin tez nie było.Bo nie chciałam.miałam przyjęcie na 40 osób bez orkiestry.To jakoś oczepiny do tego nie pasowały.Ale ludzie na to liczyli.Taki naród.
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline didi

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 627
  • Płeć: Kobieta
Bez welonu?
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Maja 2005, 07:50 »
Ja też welon miałam tylko w kosciele( a miał byc kapelusz buuuu) i zraz w aucie fruuuu rzucać mozna w koću też wiązanką. podwiązka a w oóle to kto powedziła ze muszą byc oczepiny :?:  :idea:
Bezwarunkowo kocham tylko zwierzeta bo ludzie czasami mnie wkurzają !!!!

Offline Akna74
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
Bez welonu?
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Maja 2005, 09:00 »
No to ja sie teraz przyznam.... hihi rozpetałam wątek a chyba welon bedzie..  :oops:  :lol:
Bo tak mam zupełnie gołe ramiona (gorset bez ramiączek) i krótkie włosy. Biore slub w sierpniu i licze na upały;-) ale chciałam czyms zasłoic ramiona.. Przymierzyłam welon taki cieniusienki bez lamówki i długi do kostek prawie, wyglada jak mgiełka. Jesli podepne go ale tak na wysokości uszu nie na górze to wygląda nawet niezle... Wiec moze sie zdecyduje ale chyba postanowie o tym na ostatniej przymiarce juz przed samym slubem ;-) ale oczepin i tak nie bedzie;-)!
Ania

Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
Bez welonu?
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Maja 2005, 21:29 »
to może po prostu weź szal. znacznie cieplejszy niż welon i o niebo elegantszy. ja się przyznam , ze nie zakładam welonu przede wszystkim ze względu na wiek. To, że welony nie podobają mi sie to już inna historia. uważam jednak, ze w wieku 29 lat welon wygląda po prostu śmiesznie. w końcu welony, białe sukienki i białe bukiety niech sobie mają młodsze osóbki.
p.s. już się boję Waszej reakcji :boje_sie:



Offline martulka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10275
  • Płeć: Kobieta
  • 2+2+2=nasza rodzinka :)
  • data ślubu: 18-06-2005
Bez welonu?
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Maja 2005, 21:43 »
O nie, aż mnie nosi :!:  :!:  :!:

To co jeżeli ja mam 28 lat to nie wypada żebym założyła białą sukienkę i welon :?:  :?:  :?: To według Ciebie niby w czym powinnam pójść do ślubu?



Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
Bez welonu?
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Maja 2005, 21:47 »
ja mówię tylko o sobie, mając biała suknię i welon czułabym się idiotycznie. nic na to nie poradzę, że klimaty w stylu romantycznej panny młodej z wiankiem na głowie mnie śmieszą.
Oczywiscie Twój ubiór to Twoja decyzja. Ja tylko stwierdzam, ze jest tyle cudownych sukienek w innych kolorach i tyle możliwości upięcia włosów bez welonu i tyle przepięknych kapeluszy  że niekoniecznie trzeba tradycyjnie jak dziewica orleańska wystepowac w bieli od stóp do głów.



Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Bez welonu?
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Maja 2005, 21:56 »
:ckm:
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Bez welonu?
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Maja 2005, 22:03 »
welon nie wypada!
Biel jest beznadziejna!
wesele jest głupie!
 Oczepiny obciach!
Muzyka weselna-szkoda gadać!
tańczacy wujkowie -niesmak.
Ozdoby na sali -niestosowne.
To jak w takim razie ma wygląda wesle?Bo nie wiem...
 :drapanie:
A ecru jest stosowne?czy się wygłupiłam?Bo powinnam iść najlepiej w czarnej?
Czegoś tutaj nie rozumiem...
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
Bez welonu?
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Maja 2005, 22:11 »
a co tu jest do rozumienia? Każdy organizuje wesele tak, jak mu się podoba i każdy ubiera sie w to, co mu się podoba.
Dla mnie coś jest beznadziejne, a dla innych nie. to przecież proste. nie wszyscy musimy mieć wesela według jednego schematu. myślę, że wiele dziewczyn na tym forum szuka złotego środka.
jeśli każdy tutaj będzie mówił o swoich własnych poglądach, nawet jeśli inni się nie zgadzają, to wyjdzie nam to wszystkim na dobre.  :)



Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
Bez welonu?
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Maja 2005, 22:11 »
Spokojnie dziewczyny. Ja częściowo przyznaję rację Sophii. Też uważam, że w pewnym wieku welon jakoś mi nie gra i uważam go za rzecz zbędną. Zwłaszcza jeśli nie planuje się oczepin-bo po co on wtedy?

Offline asia

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9607
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2005r.
Bez welonu?
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Maja 2005, 22:19 »
Ja również zgadzam się, że organizacja wesela i wszystkiego co sie z nim łączy jest indywidualną rzeczą ale razi mnie ostra krytyka wobec tego co akurat sie komuś nie podoba. Dobrze jak ludzie wymieniają poglady ale nie jest dobrze jak przy okazji się obrażają lub robia sobie przykrość.
Sophia jest induwidualnością - i super bo jakbyśmy wszyscy byli tacy sami to byłoby bardzo nudno. Ale troche mniej super jest nam czytającym słowa krytyki skierowane pod naszym adresem....

Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
Bez welonu?
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Maja 2005, 22:25 »
zapytałam już o to gdzie indziej, ale zapytam jeszcze raz. Asiu dlaczego moje wypowiedzi odbierasz jako ostrą krytykę? Nie miałam zamiaru krytykować konkretnych osób, krytykuje zwyczaj, który nie podoba mi się. no a chyba przyznasz, ze konsruktywna krytyka jest dozwolona. wyjaśniłam przecież, że uważam (ja i tylko ja i tylko w stosunku do mojej osoby) że welon u kobiety pod trzydzistkę wygląda śmiesznie. nie wiem czemu bierzesz to do siebie



Offline asia

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9607
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2005r.
Bez welonu?
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Maja 2005, 22:38 »
Nie wiem Sophia dlaczego tak to odebrałam.... Może wyraziłaś sie zbyt "ostro" a może po prostu ja mam dziś zły humor....  :D
Ale tak poważnie - niektóre Twoje zdania były "wypowiedziane" z dużą "mocą" i pewnie dlatego zareagowałam tak samo....
Już chyba rozumiem "co autor miał na myśli" (patrz - słowa Sophii  :wink: ) i jest ok!
Pozdrawiam indywidualistkę  :D

Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
Bez welonu?
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Maja 2005, 22:44 »
ostry język to u mnie zboczenie zawodowe, które staram się zwalczać, ale jak widać nie zawsze mi wychodzi. Przepraszam

p.s. przyznaje się  :oops: jak wypiję o wiele za dużo wódeczki to zdarza mi sie zaśpiewać "hej sokoły"...... :?



Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
Bez welonu?
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Maja 2005, 22:46 »
:lol:

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Bez welonu?
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Maja 2005, 22:47 »
Cytat: "Sophia"
nic na to nie poradzę, że klimaty w stylu romantycznej panny młodej z wiankiem na głowie mnie śmieszą.
 
niekoniecznie trzeba tradycyjnie jak dziewica orleańska wystepowac w bieli od stóp do głów.


Ja właśnie będę dziewicą orleańską, bo wystąpię w bieli od stóp do głów! I mnie to wcale nie śmieszy!
Z resztą uważam, że biel jest jak najbardziej wskazana i inne kolory w moim przypadku absolutnie nie wchodzą w grę!



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline Sophia
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 454
Bez welonu?
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Maja 2005, 23:11 »
tak jak już pisałam tutaj kilkakrotnie, to jest Twój Wileki Dzień i Twój wybór.
pozdrawiam  :)



Offline Akna74
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 132
Bez welonu?
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Maja 2005, 08:21 »
Ojejuu Sophia a ja mam 31 lat  :oops:  :oops:  a moj 34.. ale wyglądamy na 3 lata mniej  :wink: .. własnie moze dlatego welon dla mnie był troszke tak nie tego..... hihi
nie wiem nie podjełam decyzji albo welon ale tylko do koscioła, albo szal (ale on bedzie chyba spadał z ramion  :roll: , albo takie cieniuchne bolerko.... Mam krótkie włosy i do mojej urody kapelusz odpada..
Ania

Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
Bez welonu?
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Maja 2005, 08:58 »
Jeśli welon miałby być tylko do kościoła to ja wybrałabym szal lub bolerko, zdecydowanie. PS. Jesteśmy z tego samego rocznika, Akna :D

Offline obri

  • Zosia jest już z nami! :-)
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 606
  • Płeć: Kobieta
Bez welonu?
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Maja 2005, 09:13 »
Ale dyskusja się rozpętała!
Jedno jest pewne...każda z nas zrobi tak jak będzie chciała, a czy wypada, czy nie wypada... to rzecz drugorzędna ;-)
Ja osobiście też miałam zrezygnować z welonu i wpiąć we włosy fantazyjny kwiat (np. dlatego że mam 28 lat, panną też już taką znowu nie jestem, bo jesteśmy już po ślubie cywilnym), no ale jak zaczęłam mierzyć weloniki, to stwierdziłam, że wygląda to fajnie i dopełnia "ślubny look". Więc miała być prościutka suknia i fryzura, a będzie i welon i tren...
ja tam się czuję z tym dobrze i to jest chyba najważniejsze :-)

Mój Aniołeczek 19.02.2008 (*)

Offline didi

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 627
  • Płeć: Kobieta
Bez welonu?
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Maja 2005, 09:39 »
Obri święte słowa :idea:  jak brałam slub jak mi strzelił 27 roczek miałam welon ale tylko do kościoła i kwiat we włosach, złota suknię bukiet prawie czanych róż z bluszczem i kijkami (w 2003r. mało było dziewczyn z takimi pomysłami :wink:
No i to wcale nie oznacza ze powinnam "gnębić" :wink:  innych panien młodych które po 30 zakładaja białe suknie, welony, robia oczepiny niech kazdy robi tak jak chce i bedzie SZCZĘSLIWY nie odbierajmy innym radosci bo dla kazdej z nas to jeden z najważniejszych dni w zyciu i nieważne czy na białao czy kolorowo , czy z welonem, w kapeluszu czy bez, czy bedzie wesele czy przyjęcie czy slub cywilny czy kościelny to wszytko pikiuś :!:  nasze szczęscie i dobre samopoczucie jest najwazniejsze :lol:
Bezwarunkowo kocham tylko zwierzeta bo ludzie czasami mnie wkurzają !!!!