Autor Wątek: pomoc przy wyborze MENU???  (Przeczytany 4929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ka_śka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.09.2008
pomoc przy wyborze MENU???
« dnia: 10 Lipca 2007, 14:23 »
Cześć foremki, mam do Was prośbę jak zwykle. Wybraliśmy już z K. restaurację na wesele i pod koniec miesiąca idziemy podpisywać umowę. Dostaliśmy przykładow menu od restauracji, które mnie się ogólnie podoba, tylko zastanawiam się czy nie wprowadzić do niego drobnych zmian. Myślę, że jak będziemy spisywać umowę to trzeba będzie już wstępnie powiedzieć czego się oczekuję, także tutaj następuje moja prośba. Zobaczcie to menu i doradźcie coś w swoim ekstra stylu :D Może któraś ma już jakieś doświadczenia i jest w stanie powiedzieć co dodać albo odjąć...

MENU:

Zupa
Rosół

Drugie dania
- Białe mięso z ryżem i sosem
- Zraz wołowy zawijany
- Pieczeń wieprzowa z szynki
- Kotlet de volaille
- Kotlet schabowy
- Ziemniaki
- Zestaw trzech surówek
- Sos ciemny


Deser
- Lody z bitą śmietaną i owocami
- Kawa i herbata bez limitu
- Soki i woda niegazowana bez limitu


Zakąski
- Półmisek szwedzki: szynka, kabanosy, polędwica, myśliwska, szynka wędzona, koreczki, klopsiki z pieczarkami
- Ryba w galarecie
- Rolmopsy, koreczki śledziowe oraz śledź w oleju


Kolacja
- Kurczak w galarecie
- Pstrąg w galarecie
- Schab nadziewany śliwkami w galarecie
-Cztery rodzaje sałatek (warzywna, z ryżem na słodko, z tuńczykiem, z pomidorów i ogórków)
- Pierś i udko z kurczaka pieczone
- Bigos staropolski
- Flaki lub żurek
- Pieczywo
- Masło

Gabiś
  • Gość
Odp: pomoc przy wyborze MENU???
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lipca 2007, 23:07 »
Ja w ogóle myśle że do wyboru menu masz jeszce mnóstwo czasu!! Chyba ze się myle... Ale wiesz teraz coś wybierzesz a potem jeszce 100 razy zmienisz zdanie.

Offline Ka_śka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.09.2008
Odp: pomoc przy wyborze MENU???
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lipca 2007, 08:25 »
Czyli jak się podpisuje umowę z lokalem to się jednocześnie nie deklaruje co chcesz w menu? Bo ja myślałam, że tak jest... Jak nie to sorry  ;D

Gabiś
  • Gość
Odp: pomoc przy wyborze MENU???
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lipca 2007, 10:30 »
Ja podpisałam umowę z lokalem już dawno, a menu jeszcze nie wybierałam :)Chyba że w kazdym lokalu jest inaczej. Tego nie wiem :) Ale wydaje mi się że naprawdę jeszce za wcześnie. :-[

Offline Ka_śka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.09.2008
Odp: pomoc przy wyborze MENU???
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Lipca 2007, 12:09 »
W takim razie dzięki wielkie za informację... Pójdę na podpisanie umowy i zobaczę co mi powiedzą... Szczerze mówiąc, trochę się boję podpisywać, bo w tych umować to czasem takie kruczki są i trzeba uważać, żeby wszystko było jak należy  :-X

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: pomoc przy wyborze MENU???
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lipca 2007, 12:21 »
Jeśli mogłabym coś zasugerować to zrezygnowałabym z dań w galarecie - może nie całkiem ale są w spisie aż 4, to bedzie początek wrześcia, ciepło...hmm może schab ze śliwką ale jako zimna zakąska na półmisku wędlin, albo kurczak - może galantyna (tez na zimno) lub faszerowany i podawany na zimno, tak samo ryby- i pstrąg i ryba w galarecie - może zamiast tego jedną z rybek podać coś na styl ryby po grecku czy coś podonego - albo zwykłego patelniaka - u kuzyna było mnóstwo ryb (wujek marynarz więc wanna ryb) i najbardziej smakowały zwykłe patelniaczki nawet na zimno (tylko filetowane, żeby ości nie miały) ::) do obiadu podałabym jeszcze frytki (jeśli będą dzieci) lub ziemniaki w postaci kulek w panierce ;) przy kolacji dałabym jeszcze na ciepło coś bezmięsnego np. krokieciki z pieczarkami i serem z czystym barszczem.
To tyle ode mnie ;)


Offline Ka_śka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.09.2008
Odp: pomoc przy wyborze MENU???
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Lipca 2007, 12:27 »
Dzięki wielkie za rady, na pewno z nich skorzystam. Gdzieś widziałam Twoje menu i bardzo mi się spodobało, taże jak będę się ostatecznie decydować (co na pewno nie nastąpi szybko) to podchwycę sobie jakieś pomysły, na przykład na ciasta bo Twoje brzmią pyyyyyyyysznie. A ja właśnie gdziekolwiek się nie pojawię na imprezie to czekam tylko na ciasto i sobie miejsce w brzuszku zostawiam... Mniam :razz:

Offline Magda_lenka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 6.10.2007
Odp: pomoc przy wyborze MENU???
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lipca 2007, 14:44 »
 ja też dopiero będę wybierać menu,
ale słyszałam podpowiedzi, żeby zrezygnować z półmisków wędlin ( dość szybko wyglądają nieświeżo ) , a zamiast tego podać mięsa pieczone jako wędliny...

pozdrawiam

Offline goska23425
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15-05-2015
Odp: pomoc przy wyborze MENU???
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Października 2014, 21:58 »
Menu warto jednak omówić wcześniej - jakiś miesiac przed weselem, ponieważ później pozostaje czas na zamówienie kart menu w sklepie.  Zdecydowałam sie na zamówienie menu - czyli ozdobnych kartoników z wydrukowana lista potraw z kilku powodów.  Po pierwsze dla zaineteresowania gosci.  po drugie każdy lubi wiedziec co będzie na kolację a po 3 ładnie mi się skomponowały z winietkami i zawieszkami.  Zamówiłam tutaj: www. nadzwyczajki. pl i byłam naprawdę zadowolona!

Offline darling
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 30.08.2014
Odp: pomoc przy wyborze MENU???
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Grudnia 2014, 14:55 »
ja wybieram menu z jakiejś standardowej listy. Nie chce mi się o to martwić:)

Offline marciaa122
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.05.2013
Odp: pomoc przy wyborze MENU???
« Odpowiedź #10 dnia: 1 Czerwca 2015, 13:15 »
My mieliśmy wybrać ostatecznie menu do miesiąca przed weselem. Nie wiem, jakie teraz panują zwyczaje w Pałacu Brzezina, ale ze 2 lata temu, gdy my braliśmy ślub, tak to wyglądało. Menu było obszerne, więc mieliśmy w czym wybierać. Miło wspominam to miejsce, było smacznie, przyjemnie i wyjątkowo!

Offline SandraGorka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • data ślubu: 16 lipca 2016
  • Skąd:: Grodków
  • Ślub w: Piekielnik
Odp: pomoc przy wyborze MENU???
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Stycznia 2016, 22:12 »
My również menu mamy ustalić najpózniej miesiac przed weselem, Chodż w głowie ustaliłam je juz chyba milion razy :) Bardzo Podoba mi sięTwoje menu, moje wygląda podobnie. Staram sie aby każy znalazł coś dla siebie zarówno osoby dbajace o linie jak i "prawdziwi mężczyźni" .