Autor Wątek: nauki przedmałżeńskie - gdy mieszka się za granicą  (Przeczytany 3661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rybkamisiek
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 29.12.2007
witam,
muszę się zająć tą kwestią w naszej nieprostej sytuacji tzn mój narzeczony jest Polakim choć w Polsce nie mieszka, mi został jeszcze miesiąc i też wyjeżdżam.  
wesele mamy 29. 12. 2007 i do tego czasu w kraju ja bedę maksymalnie 5 razy i to raczej sama.
dziś idę do mojej parafii spytać się jak oni widzą kwestię nauk w naszej sytuacji.
może ktoś już był w podobnej sytuacji i może poradzić co robić a czego nie.
jestem z Gliwic, może wiecie do której parafii warto się udać na taki 'kurs', tzn gdzie nie robią zbytnich problemów.
pozdrawiam

Offline szajbik

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: kiedy będzie to będzie
Odp: nauki przedmałżeńskie - gdy mieszka się za granicą
« Odpowiedź #1 dnia: 4 Czerwca 2007, 18:57 »
Hejka  :)
A gdzie dokładnie mieszka twoj marzeczony??
Jeśli obydwoje będziecie przebywać wiekszość czasu na obczyźnie to najłatwiej wam chyba będzie rozejrzeć się w okolicy może w jakimś kościele (polskim/katolickim) robia takie kursy przedmałżeńskie. W tej chwili jest mnóstwo osób-par, które ślubują w Polsce a przebywaja-pracują zagranicą. My również robiliśmy taki kurs w UK.

Zajrzyj sobie tutaj https://e-wesele.pl/forum//index.php?topic=6957.0 .
Pozdrawiam i powodzenia

Offline pileczka22

  • Aga
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8528
  • Płeć: Kobieta
Odp: nauki przedmałżeńskie - gdy mieszka się za granicą
« Odpowiedź #2 dnia: 5 Sierpnia 2007, 14:15 »
A jak mieszkasz w Irlandii, to możesz zrobić kurs w jednej z firm, a zaświadczenie wypisze Ci ksiądz z parafii najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.  Ale musisz znać dane księdza, który będzie udzielał Wam ślubu w Polsce, bo oni te dokumenty wysyłają pocztą.  Ipamiętaj, żemusisz tozrobić conajmniej 5 tygodni przed ślubem, bo Irlandczycy nie są zbyt szybcy:))))



Offline aleksandra_11
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: nauki przedmałżeńskie - gdy mieszka się za granicą
« Odpowiedź #3 dnia: 6 Września 2007, 02:15 »
witam wszystkich!

mam pytanie moze ktos mi pomoze. . .  wraz z narzeczonym pracujemy zagranica i chcemy przyjechac do kraju na slub (wlasnie na niego zarabiamy) ale wiem ze trzba wczesniej odbyc nauki przedmaleznskie i trwaja ona 12 spotkan czyli 3 miesiace, gdzies wyczytalam ze mozna ten kurs odbyc w 2 dni na weekendzie czy to prawda? jak szukac tego w swoim miescie?
dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Offline Beaataa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 570
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.07.2007
Odp: nauki przedmałżeńskie - gdy mieszka się za granicą
« Odpowiedź #4 dnia: 6 Września 2007, 08:09 »
Cytuj
wyczytalam ze mozna ten kurs odbyc w 2 dni na weekendzie czy to prawda

tak
organizowane sa weekendowe nauki przedmalzenskie - sami takowe zaliczylismy, bo mieszkamy w Niemczech i w PL bywamy rzadko i na krotko.
Najlepiej poszukac w internecie albo zapytac ksiedza w swojej parafii, albo w katedrze.
My znalezlismy w internecie szukalismy pod "weekendowe nauki przedslubne" :D
Polecam