Autor Wątek: Wybór fasonu sukni ślubnej - parę rad ;-)  (Przeczytany 61517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
Wybór fasonu sukni ślubnej - parę rad ;-)
« dnia: 2 Marca 2005, 16:25 »
Przedstawiam kilka propozycji, które może ułatwią Wam wybór sukni :

MODEL KLASYCZNY
charakteryzuje się doskonale dopasowanym stanem i szeroką spódnicą opartą na halce. Część gorsetowa jest z reguły bez rękawów, z delikatnymi ramiączkami lub bez. W zależności od mody i proporcji figury dół gorsetu może być zakończony w szpic lub półokrągło. Ten model może występować w wersji jedno lub -częściej spotykanej- dwu częściowej.
Dla kogo? Ten model sukni można polecić osobom o wzroście średnim lub wysokim, raczej szczupłym, choć osoby o pełniejszej sylwetce również mogą wyglądać w tym modelu korzystnie (należy jednak zwrócić szczególną uwagę na proporcje i inne szczegóły). Raczej odradzamy ten fason pannom niskim i krągłym oraz tym co nie posiadają wyraźnie zarysowanej talii
 

MODEL EMPIRE
to suknia o stanie odciętym pod biustem i spódnicy wykonanej z delikatnie lejących się tkanin. Równie elegancka z rękawem krótkim jak i długim. Linia odcięcia często bywa podkreślona ozdobną pasmanterią.
Dla kogo? Jest to dobre rozwiązanie dla osób niskich - optycznie wyszczupla i podwyższa. Model ten nie wymaga wyraźnego wcięcia w talii. Osoby wąskie w biodrach mogą sobie pozwolić na lekkie przymarszczenie spódnicy.


MODEL PRINCESSA
dopasowana do sylwetki za pomocą tzw. francuskich cięć, biegnących od góry do samego dołu. Z reguły dość mocno rozszerzana. Ostateczny efekt szerokości spódnicy można uzyskać dopasowując odpowiednią tiulową halkę. Model ten prezentuje się doskonale i bez halki, wtedy suknia miękko opada w dół układając się równocześnie w fałdy. W tego typu sukience warto pokusić się o tren. Szczególnie na nim, długie, biegnące od dołu do góry cięcia wyglądają szczególnie efektownie.
Dla kogo? Tego typu sukienkę polecamy wszystkim pannom młodym, które będą chciały optycznie wyszczuplić i wydłużyć sylwetkę.


MODEL SYRENA
charakterystycznym elementem tej sukni są wyraźnie podkreślone biodra i rozszerzony od kolan dół
Dla kogo? Tego rodzaju suknię mogą założyć wyłącznie panie o nienagannej linii bioder, zarówno z przodu jak i z profilu.
 

MODEL LITERA "A"
suknia dopasowana w biuście za pomocą zaszewek bocznych, rozszerzająca się ku dołowi, bez wyraźnego podkreślenia talii. Linia dołu sukni to trapez.
Dla kogo? Model odpowiedni dla osób wysokich, zarówno szczupłych jak i bardziej puszystych.
 

MODEL PROSTY
jest to sukienka o spódnicy prostej, nie poszerzanej ku dołowi. Dopasowana zaszewkami bądź krojona z cięciami francuskimi. W celu zapewnienia swobody ruchów powinna posiadać rozporek lub pęknięcie od linii kolan.
Dla kogo? Model odpowiedni dla osób wysokich o wyraźnie podkreślonej figurze i nienagannej linii bioder.
 
« Ostatnia zmiana: 21 Października 2015, 15:36 wysłana przez zibi »

Offline Taptusia1
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #1 dnia: 2 Marca 2005, 19:41 »
Dzięki za rady, ale ja niebardzo moge dopasować swojej sukienki do odpowiedniego kroju. A te zdjęcia mogłyby być większe bo nic nie widze (juz taka ze mnie ślepa baba). Jak dałoby sie powiększyć je to byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam

Offline Magda Sz.
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 612
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #2 dnia: 2 Marca 2005, 20:14 »
Dzieki Merkunku, fajny poscik. Wedlug mnie rzeczywiscie porady sa dobre. Moja suknia ma kroj klasyczny (chociaz bardziej przypominajacy narysowany szkic niz zdjecie), ale taki rodzaj sukni wlasnie najlepiej wygladal na mnie - wysokiej kobicie ;-)  (178cm)

Offline malgosiadd
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 200
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #3 dnia: 3 Marca 2005, 11:33 »
zgadzam się z powyższymi opiniami...jak się poczyta takie rady, to może się komuś w główce rozjaśni, bo przy sporej i różnorodnej ofercie sukien, czasem można stracić głowę i się pogubić..

Offline kathy
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #4 dnia: 3 Marca 2005, 15:32 »
Poprostu fantastycznie!!!
Chyba nawet nie wiecie jak się cieszę że to przeczytałam i pooglądałam sobie.Jestem dość niska (bo tylko 159cm) ale chyba dobrze by mi było w PRINCESS i zresztą chyba najbardziej mi się podoba :D.A to fakt że w głowie może się poprzewracać tyle ich teraz jest :urwanie_glowy:

Offline davyjohn
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 751
  • Płeć: Mężczyzna
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #5 dnia: 3 Marca 2005, 16:10 »
khem... zdjęcie rybki (syrenki) jest takie mało rybkowe... widziałem o wiele lepiej wyglądające modele

Offline Violka

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.08.2005
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #6 dnia: 3 Marca 2005, 18:06 »
W pewnym stopniu jest to pomocne, ale mierzyć i tak trzeba. A nuż będzie się dobrze wyglądało ok. W końcu krój klasyczny i princeska niewiele się różnią.


Offline Madzialena

  • Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2207
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek [*] 16.01.2009
  • data ślubu: 17.09.2005r.
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #7 dnia: 3 Marca 2005, 20:38 »
.,... a ja się trochę dobiłam...  :(

 Jestem niska.... ale chcę sukienkę klasyczną (gorset i dół drapowany czy jakos tak) a to wg tego w ogóle do mnie nie pasuje  :?

ehh no nic.... najwyzej będę smiesznie wyglądac  i wszyscy będą  :shock:



Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #8 dnia: 4 Marca 2005, 08:14 »
Ale tymi radami nie trzeba się sugerować bo to są takie ogólne wytyczne a chyba żadna z nas nie jest hmm szablonowa, zawsze jak nie "góra" inna to coś jeszcze  :wink:
Moim skromnym zdaniem suknię należy po prostu przymierzyć - dany model może wyglądać zupełnie różnie na osobach o innych typach urody, skandynawska blondynka i dziewczyna o południowym typie urody w tej samej sukni wyglądają zupełnie inaczej nawet jak mają taką samą budowę. Liczy się też nasz gust i oczywiście marzenia a te rady mają tylko uświadomić co najlepiej by nam pasowało, bo krojem klasycznym (jak gorset jest idealnie odszyty) można wyczarować talię nawet u "równej babki" - są na to sposoby  :lol:


Offline Magda Sz.
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 612
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #9 dnia: 4 Marca 2005, 10:32 »
Przalaczam sie do wypowiedzi Mai :-) Faktycznie najlepsza metoda jest po prostu przymiarka paru sztuk.

Madzialena, 2 lata temu bylam na slubie corki znajomej mojej mamy. Dziewczyna szczuplutka, niewysoka (na oko nie wiecej niz 160 cm, a powiedzialabym, ze nawet mniej) i miala sukieneczke z gorsetem i spodnice drapowana i wierz mi, wygladala PRZESLICZNIE  :!: Cudny efekt zawdzieczala nie tylko sukienczce swietnie dopasowanej, ale i wszystkim dodatkmom, wolonowi, makijazowi itd plus panu mlodemu, z ktorym stanowili bardzo piekna pare  :) . takze nie martw sie ani troche, bo opis podany przez Merkunka faktycznie moze okreslac jakies reguly, ale to nie znaczy, ze mamy sie ich sztywno trzymac. Po prostu pojdz pomierzyc i wtedy sprawa bedzie jasna :-)

Offline Madzialena

  • Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2207
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek [*] 16.01.2009
  • data ślubu: 17.09.2005r.
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #10 dnia: 4 Marca 2005, 12:06 »
Dzięki Magdusiu  :)

  Az mi się chce biec i przymierzać.. :P

Ale najpierw jeszcze sobie pooglądam na Gali... żeby się upewnić co do mojego wyboru :lol:



Offline asiek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4156
  • data ślubu: 14.08.2004
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #11 dnia: 4 Marca 2005, 22:36 »
Pamiętajcie dziewczyny, żeby przy wybieraniu fasonu wziąć pod uwagę swojego narzeczonego - jego wzrost, posturę i to jak  bedziecie wyglądali razem. Żeby nie wyglądac jak Flip i Flap

Offline Magda Sz.
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 612
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #12 dnia: 5 Marca 2005, 10:16 »
Asiek, bardzo sluszna uwaga  :) To naprawde bardzo wazne  :!:

Offline agniesiak1
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
Jaki welon do sukni typu PRINCESSKA
« Odpowiedź #13 dnia: 7 Marca 2005, 11:08 »
poradzcie jaki welon i jak upiety do sukni princesski.

Moja suknia jest prosta delikatna z zorzety I z niewielkim trenem.
Jakies pomysly?
A & M

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #14 dnia: 7 Marca 2005, 11:42 »
A jaki jest Twój facet bo jak wysoki to możesz z powodzeniem welonik upiąć tak jak na zdjęciu poniżej, długość też taka ze względu na tren i sądzę, że powinien być jak najbardziej delikatny możesz co najwyżej zdecydować się na jakieś drobniutkie motywy takie jak w podanej przeze mnie propozycji ale ja raczej bym zrezygnowała i wpięła ozdoby we włoski



albo taka propozycja, bardzo subtelna i delikatna (tylko nie taki powycinany  :roll: )



albo



a co powiesz na taki



za to jeśli chodzi o bukiet możesz już troszeczkę zaszaleć


Offline agniesiak1
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #15 dnia: 7 Marca 2005, 12:08 »
podobaja mi sie te delikatne welony, te ktore mierzylam wydaja sie takie jakies sztywne czy sa rozne rodzaje tiulu czy tylko jeden?

Myslalam wstepnie ze skoro mam maly tren to zrekompensuje sobie welonem bardzo dlugim i wlasnie takim prostym. I w ogole myslalam o dwoch welonach na wesele ten dluzszy sie zdejmie.

Czy wiecie moze czy istnieja takie przybytki jak pracownie welonow? Chodzi mi o Warszawe.
A & M

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #16 dnia: 7 Marca 2005, 12:23 »
Ha, możesz mieć jeden dłuuugi welon z dwóch a nawet trzech warstw, gdzie jedna jest odpinana  :lol:
Tiul i występuje w kilku rodzajach - ten najsztywniejszy nadaje się najlepiej do dekoracji sal  :taktak:
a skoro interesuje Cię dłuższy welonik to może coś takiego





i raczej upięłabym wysoko, kok niekoniecznie (chyba, że chcesz), mnie osobiście podoba się 3 i 5 zdjęcie z mojego poprzedniego postu, czyli gęste welony (najlepiej żabotowe), które pięknie się układają i delikatny diadem/tiara


Offline agniesiak1
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #17 dnia: 7 Marca 2005, 17:42 »
Maju jesteś nieoceniona.

Ten ostatni welonik który zamieściłas w tym poście jest po prostu prześliczny ale ten z diademem też jest bardzo ładny.

Gdybys jeszcze miala jakies zdjecia welonow własnie w takim stylu bylabym wdzieczna.

A czy moze wiesz czy sa same pracownie welonow w Warszawie?
A & M

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #18 dnia: 8 Marca 2005, 07:57 »
Na pewno wiem o pracowni, o której już wspominałam - można u nich zamawiać przez neta łacznie z wyborem nici i całego tego kramu, oni wykonują też przepiękne hafty na welonach o różnych długościach, ale poszukam pracowni w stolicy, obiecuję że jak tylko coś znajdę to podeślę Ci na priv  :P


Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Marca 2005, 14:44 »
A teraz jeszcze kilka rad dotyczących dekoldu

ponizej ramion



Dekolt eksponuje ramiona, a rękawki delikatnie przykrywają ich górną część. Taki fason pasuje prawie do każdego typu figury. Ale jeśli masz pełniejsze ramiona i nie czujesz się zbyt komfortowo odsłaniając je, proponujemy styl portretowy.

Wskazane dla: kobiet z szeroką klatką piersiową oraz kobiet o figurze tzw. "gruszki"
Nie wskazane dla: kobiet z szerokim i pełniejszymi ramionami

portret


Bardziej zabudowany fason, charakteryzujący się szerokim delikatnym wcięciem biegnącym od koniuszka jednego ramiona do koniuszka drugiego.

Wskazane dla: kobiet o pełniejszych ramionach i wystających obojczykach
Nie wskazane dla: kobiet o słabo zarysowanych obojczykach

serce


Dekolt w kształcie serca, to fason dla kobiet o dużym biuście - dzięki swojej formie idealnie go podkreśla.

Wskazane dla: kobiet z wydatnym biustem
Nie wskazane dla: kobiet z niewielkim biustem

łódka


fason delikatnie odsłania ramiona, a jego wcięcie nie jest zbyt głębokie. Idealny dla kobiet, które nie lubią eksponować biustu. Styl ten może być połączony z rękawami lub bez.

Wskazane dla: kobiet z małym biustem
Nie wskazane dla: kobiet z wydatnym biustem

wysoka szyja



Fason ten charakteryzuje się ramiączkami, które mocno schodzą się ku szyi (często wiązane na karku) oraz głęboko wyciętymi ramionami. Wysmukla i zmniejsza optycznie szerokie ramiona.

Wskazane dla: wysokich kobiet lub o szerokich ramionach
Nie wskazane dla: kobiet o wąskich ramionach

wyciecie w kszt.litery U



Dekolt w kształcie litery U to bardzo uniwersalny, elegancki i klasyczny styl. Często połączony z wycięciem na plecach.

Wskazane dla: prawie wszystkich pań

bizuteryjny



Znany także jako styl T-shirta dzięki podobieństwu do niego. Dekolt biżuteryjny jest okrągły i układa się delikatnie przy podstawie szyi.

Wskazane dla: kobiet o małym biuście (biust będzie wyglądał na większy)
Nie wskazane dla: kobiet o dużym biuście (jeszcze bardziej go powiększy)

Wycięcie w kształcie litery V



Nazwa zdradza prawie wszystko  

Wskazane dla: kobiet z miseczkami B lub C
Nie wskazane dla: kobiet o mniejszych lub większych miseczkach

bez ramiaczek



ten jest preferowany najczęściej przez kobiety posiadające duży, zadbany biust
Wskazane dla: kobiet o ładnie zarysowanych ramionach
Nie wskazane dla: kobiet o małym biuście


Offline agniesiak1
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Marca 2005, 19:29 »
Ha! Maju, tos mi wbila zagwostke z tymi dekoldami.
Ja wybralam sukienke z dekoldem w ksztalcie serca a nie mam duzego biustu, a raczej sredniw  porywach do malego. Chyba bede musiala wypchac sobie staniczek skarpetkami  :roll:
A & M

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Marca 2005, 23:01 »
Cytat: "agniesiak1"
Ha! Maju, tos mi wbila zagwostke z tymi dekoldami.
Ja wybralam sukienke z dekoldem w ksztalcie serca a nie mam duzego biustu, a raczej sredniw  porywach do malego. Chyba bede musiala wypchac sobie staniczek skarpetkami  :roll:


Agniesiak nie przemuj się! :lol:



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Marca 2005, 14:05 »
Be zprzesady, to tylko takie malutkie podpowiedzi ale jak już pisałam wcześniej najlepiej jest zmierzyć całość i wtedy widac jak się wygląda  :wink:


Offline agniesiak1
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Marca 2005, 11:19 »
Szczerze mowiac juz sie nie moge doczekac kiedy odbiore sukienke. Chyba do slubu bede ja przymierzala setki razy w domku. Moj przyszly nie mieszka ze mna nawet w jednym miescie wiec nie bedzie strachu ze przypadkiem wpadnie i zobaczy :evil:
A & M

Offline bujolka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Marca 2005, 11:48 »
Lepiej uważać: "Narzeczona musi pamiętać, iż strój ślubny może zakładać przed uroczystością tylko wtedy, jeśli zachodzi taka konieczność, np. przymiarka. Paradowanie w sukni dla samej tylko przyjemności, niesie złą wróżbę"
 :D


Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Marca 2005, 13:22 »
Cytat: "bujolka"
Lepiej uważać: "Narzeczona musi pamiętać, iż strój ślubny może zakładać przed uroczystością tylko wtedy, jeśli zachodzi taka konieczność, np. przymiarka. Paradowanie w sukni dla samej tylko przyjemności, niesie złą wróżbę"
 :D


Hmmm, no właśnie, też to czytałam w kilku miejscach... kto wie, może coś w tym jest  :?   :D

Offline agniesiak1
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 82
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #26 dnia: 1 Kwietnia 2005, 13:52 »
Maju a Ty przymierzalas swoja suknie przed slubem dla przyjemnosci?
A & M

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #27 dnia: 1 Kwietnia 2005, 13:59 »
Nie, chociaż nie zaprzeczam, że każda przymiarka sprawiała mi wiele radości ale to chyba nie o tę przyjemność chodzi, ja nie mierzyłam sukni ot tak sobie. Miałam utrudnione zadanie, bo jak już wcześniej pisałam moja suknia jak już była gotowa została w salonie, bo
 :arrow: nie za bardzo miałam gdzie ją trzymać w domku, a nie chciałm jej wtrynić do szafy (to byłaby profanacja)
 :arrow: mój luby bywał u mnie praktycznie codziennie i wiecie czym to groziło
 :arrow: nie miałam pokusy ciągłego oglądania, dotykania itp
 :arrow: nikt, oprócz mnie i mojej mamy (była obecna przy szyciu) jej nie widział
 :arrow: i tak było najlepiej
Moje cudo odebrałam w czwartek, czyli 2 dni przed ślubem a wtedy (wierz mi) nie ma na nic czasu i nalot gości też Ci nie grozi i raczej nikt kiecki nie zobaczy a w końcu o to chodzi  :lol:


Offline PumoRi

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1819
  • Płeć: Kobieta
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Sierpnia 2005, 13:40 »
Cytat: "Maja"

bez ramiaczek

ten jest preferowany najczęściej przez kobiety posiadające duży, zadbany biust
Wskazane dla: kobiet o ładnie zarysowanych ramionach
Nie wskazane dla: kobiet o małym biuście


nie zgadzam się  :P mam mały biust i taki własnie dekolt i wyglądam w tej sukni najpiękniej ze swysztkich mierzonych. wszystko zależy jeszcze od stylu sukni i tego czy pasuje do naszego temperamentu. Może po slubie wstawię zdjęcie, to się przekonacie ;) nie warto kierować się tego typu radami, tylko szukac i próbować samemu  :) Ja marzyłam o zupełnie innej sukni, a takiego fasonu (z powodu różnych rad właśnie) nie chciałam nawet przymierzac  :P
pozdrawiam  :D

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Wybór fasonu - parę rad ;-)
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Sierpnia 2005, 13:58 »
Cytat: "PumoRi"
wszystko zależy jeszcze od stylu sukni i tego czy pasuje do naszego temperamentu.


Masz rację!  :)



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077