Autor Wątek: Wesele bez alkoholu  (Przeczytany 28219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gagatka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3675
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęśliwa Pani G., Mama Łucji, Hubercika i Emilki
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
Wesele bez alkoholu
« dnia: 4 Maja 2007, 19:03 »
Był ktoś z Was na takim weselu bezalkoholowym ;) Myślicie, że potrzebny jest gościom "dopalacz", żeby się rozkręcili?
My zastanawiamy się czy na naszym weselu nie zaserwować gościom jedynie winka  :drapanie: Fakt, że nie każdy pewnie lubi... Hmmm...Co o tym myślicie?
:Serduszka: .::Łucja 15.10.2009::. :Serduszka: .::Hubercik 20.01.2012::. :Serduszka: .::Emilka 20.12.2013::. :Serduszka:

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #1 dnia: 4 Maja 2007, 19:13 »
A co Wami kieruje ?

Ja osobiscie na oczy nie widziałam takiego wesela ale moj mąż był na takim.Tam nawet wina nie było - zupełnie zero alkoholu. Skonczyło sie na tym ze goscie skombinowali sami alkohol i pili w autobusie.
Cytat: "gagatka"
Myślicie, że potrzebny jest gościom "dopalacz", żeby się rozkręcili?

To przeciez nie tak ze goscie pija alkohol by sie lepiej bawić.Nikt ( a przynajmniej mało kto ) pije by sie upic i szalec. Pamietaj ze sa tez "koneserzy" - wypija kieliszek czy dwa i to wszystko.Niektorym to po prostu smakuje.

Uwazam ze wesele bez alkoholu to niekoniecznie dobry pomysł o ile nie kierujecie sie jakimis pobudkami typu przekonania czy cos.
Zasada jest jedna -nikt nikomu do gardła nie leje. Kto chce pic to pije a kto nie chce to nie jest do tego zmuszany.

I jeszce jedno : nigdy nie ma tak ze dogodzicie kazdemu. Jak nie bedzie alkoholu to Was "obgadają" i na pewno znajdzie sie ten ktory glosno powie ze mu sie to nie podoba.
Tak jak pisałam - dajcie gosciom wybor.Kto pic nie bedzie na pewno znajdzie jaki napoj "zastepczy".

Offline gagatka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3675
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęśliwa Pani G., Mama Łucji, Hubercika i Emilki
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #2 dnia: 4 Maja 2007, 19:32 »
Pytam tak z ciekawości, bo znam kilka par (znajomych znajomych, więc sama nie byłam gościem), które robiły wesela bez alkoholu. Nie jestem abstynentką, ale chciałabym poznać opinie osób, które bawiły się na takich bezalkoholowych weselach.
U nas mocniejsze trunki na pewno będą, bo trochę dziwnie by było wznosić toast soczkiem  :drapanie:
Cytat: "Antalis"
goscie skombinowali sami alkohol i pili w autobusie

Żenada być na weselu i "kombinować" cokolwiek  :mdleje:
Cytat: "Antalis"
I jeszce jedno : nigdy nie ma tak ze dogodzicie kazdemu.

Nawet się nie łudzę, że dogodzimy każdemu ;) Już samo to, że musieliśmy drastycznie ograniczyć liczbę gości (z 215 osób do ok. 70) jest powodem do gadania  :na_ucho:
:Serduszka: .::Łucja 15.10.2009::. :Serduszka: .::Hubercik 20.01.2012::. :Serduszka: .::Emilka 20.12.2013::. :Serduszka:

Offline gosiaczekk
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5114
  • Płeć: Kobieta
Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #3 dnia: 5 Maja 2007, 10:51 »
Jesli Ty koniecznie chcesz zorganizować wesele bezalkoholowe, to musisz pomyśleć o innych rozrywkach dla gości, na pewno musi byc dobry zespół, który specjalizuje sie w weselach bezalkoholowych. Nie wymagaj, żeby nagle ludzie zapragnęli zabawy bez picia. Alkohol jest dla ludzi, a kto nie będzie chciał, to nie będzie pił. Poza tym, mimo, że wesele to uroczystość z okazji ślubu pary młodej, to tak naprawdę jest dla gości! Więc niech bawią się tak jak lubią. Wydaje mi się, że  na takich imprezech chyba wskazane żeby do dobrego jedzenia napic się dobrego trunku. Pozdrawiam!   :skacza:

Offline ainuzi83

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 1.09.2007
Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #4 dnia: 5 Maja 2007, 13:28 »
Ja osobiście nie wyobrażam sobie wesela bez alkoholu i nie chodzi tutaj o to, żeby się goście spili bo tak jak pisały dziewczyny jeśli ktoś jest abstynentem to czy ten alkohol będzie czy nie to jemu jest to obojętne...!! ale są i tacy ludzie, którzy muszą sobie wypić choćby kieliszeczek żeby nóżki lepiej zaczęły chodzić na parkiecie a przecież właśnie o to chodzi by w tym dniu się radować i dobrze bawić  :skacza:   :ok:

Offline gagatka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3675
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęśliwa Pani G., Mama Łucji, Hubercika i Emilki
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #5 dnia: 5 Maja 2007, 16:49 »
Cytat: "gosiaczekk"
Jesli Ty koniecznie chcesz zorganizować wesele bezalkoholowe

Gosiaczku to nie my chcemy zorganizować wesele bez alkoholu, u nas alkohol na pewno będzie!
Cytat: "gosiaczekk"
chyba wskazane żeby do dobrego jedzenia napic się dobrego trunku.

 :taktak:  I właśnie dlatego znajomy sprowadzi nam baaaaaardzo dobre francuskie winka  :grin:
Cytat: "gosiaczekk"
Alkohol jest dla ludzi

Cytat: "ainuzi83"
są i tacy ludzie, którzy muszą sobie wypić choćby kieliszeczek żeby nóżki lepiej zaczęły chodzić na parkiecie

Jasne, że wszystko jest dla ludzi, łącznie z alkoholem, tyle że we wszystkim trzeba zachować umiar i bawić się na weselu, a nie spać pod stołem ;)
:Serduszka: .::Łucja 15.10.2009::. :Serduszka: .::Hubercik 20.01.2012::. :Serduszka: .::Emilka 20.12.2013::. :Serduszka:

Offline gosiaczekk
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5114
  • Płeć: Kobieta
Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #6 dnia: 5 Maja 2007, 17:09 »
Cytat: "gagatka"
a nie spać pod stołem

Wesele jest dla rodziny, a każdy zna swoją rodzinę i wie czego może sie spodziewać.
Sądzę gagatka,  że kultura picia w Polsce stopniowo zmienia się na lepsze. To nie to co dawniej, że goście spili się i leżeli pod płotem, bo alkohol był dostepny od godz. 13 i to w mocno ograniczonych ilościach to towarzystwo nadrabiało braki w spożyciu na weselach   :)

Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #7 dnia: 5 Maja 2007, 17:28 »
Dziewczyny, są ludzie, którzy umieją się bawić bez alkoholu a wesele bywają obłedne (wiem to akurat z autopsji), wystarczy dobry wodzirej i nikt o piciu nie myśli!!! Moim niespełnionym marzeniem było takie wesele, no ale nie można miec wszystkiego...

Offline ska
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25-04-2009
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Marca 2009, 14:29 »
Ja osobiście nie byłam, aczkolwiek słyszałam. Znajoma była i mówiła, że było super, Nic goście nie pili, niczego nie szukali, nawet za bardzo się nie zdzwiwili, a impreza wytrwała dośc długo. Na mojej koleżanki weselu było tylko wino-ale nie mam zwrotnej informacji jak poszło....


Offline ajka85

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 634
  • Płeć: Kobieta
  • Miłość, miłości jakże pięne bramy
  • data ślubu: 21.08.2010
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Marca 2009, 08:55 »
a ja bylam na takim weselu, zabawa byla przednia! Uwazam, ze ludzie nie potrzebuja alkoholu zeby dobrze sie bawic, noi chodzi tez o uszanowanie decyzji panstwa mlodych. Ogolnie pomysl nie jest taki straszny jakby mogl sie wydawac. Choc u mnie bedzie alkohol :( na szczescie i tak rodzina niewiele pije:)

Offline jonesy

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.08.2009
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Marca 2009, 19:13 »
Ja pracowałam na weselu gdzie bylo tylko wino i piwo
Narzeczeni wyprawili je w ekskluzywnej restauracji

I okropnie to wyglądało jak goście wychodzili do sklepu by kupić wódkę

Pytając narzeczonych dlaczego nie ma wódki odpowiedzieli że nasi goście nie piją
No niestety nie znali swojej rodziny aż tak dobrze

Chcąc nie chcąc wódka na weselu to podstawa - wina mogą być jako dodatek

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Kwietnia 2009, 21:55 »
Może być wesele bezalkoholowe, ale po co? Żeby pokazać swoje widzimisię, czy też na siłę zmuszać ludzi do abstynencji. Jak ktoś sam nie będzie chciał pić alkoholu , to nie będzie go spożywał. Wesele bezalkoholowe jest wskazane, ale wśród członków klubu AA.  ;)

Offline ismenka1986

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 402
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.10.2009
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Lipca 2009, 23:30 »
hmmm.....u nas raczej wesele bezalkoholowe by nie przeszło :-\ :-\ :-\ :-\ Jak tylko jest mowa o weselu to znajomi oczywiście mówią """No to się napijemy""" Także damy gościom szansę wypić za nasze zdrowie:)

Offline martusskka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.06.2010
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Lipca 2009, 18:52 »
Przeszło 10 lat temu byłam na weselu bezalkoholowym. j nasczescie chodziłam do podstawówki, wiec nie ucierpiałam na tym. .  ale goscie nie byli zadowoleni, co wiecej bolały ich brzuchy z przejedzenia.  a wiadomo wodeczka zawsze pomaga na trawienie i oczywiscie rozwesela. :)

Offline izabelle13

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3688
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 8.09.2007
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lipca 2009, 20:08 »
hmmm.....u nas raczej wesele bezalkoholowe by nie przeszło
U nas napewno by nie przeszło ;)Nie to że mamy jakieś dziwne rodziny-po prostu każde wesele w rodzinie było z alkoholem i jakoś tej tradycji nie chcemy zmieniac.
Ja jak robiłam kosztorys wesela moja szefowa(która absolutnie nie zna polskich zwyczajów) spytala czy nie mogę po prostu wpisac w zaproszenia aby każdy przyniósł alkohol ze sobą albo zrobic tak jak oni-płatny barek----wyobrażacie to sobie???Zabiliby mnie  śmiechem chyba ;)

Offline Befi

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.11.2009 godz.16
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Sierpnia 2009, 23:00 »

[/quote]
 spytala czy nie mogę po prostu wpisac w zaproszenia aby każdy przyniósł alkohol ze sobą
[/quote] coś"ala" sylwester :D


Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Sierpnia 2009, 14:40 »
Najlepiej napisać w zaproszeniu, żeby każdy przyniósł ze sobą buteleczkę, jakąś zagrychę (tutaj dowolność, co kto lubi) i dużą wypchaną kopertę dla PM. Wesele tanie i dochodowe ;) ;) ;) ;) :blant: :blant: :blant:

Offline jolka12
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.03.2011
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #17 dnia: 9 Kwietnia 2010, 21:38 »
pomysł jest ciekawy.  na pewno wyzwanie dla zespołu czy wodzireja.  ale ja sobie nie wyobrażam z naszymi wielowiekowymi polskimi tradycjami wesela bez alkoholu.  i nie chodzi koniecznie o to, żeby sie upić, ale zdrowie pary młodej musi być oblewane trunkami z procentami.  nawet do rymu;)

Offline MISIEK

  • Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 544
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Kwietnia 2010, 08:53 »
To nie jest wyzwanie dla zespołu czy wodzireja , tylko dla Gosci weselnych  ;D ,Grałem osobiście kilka takich imprez i Możecie mi wierzyć lub nie, na jednych imprezach tego typu ludzie "pogodzeni ze swym losem" , nie mieli wyjścia ruszyli na parkiet,  :D na innych zadziwiająco duże powodzenie miała cola w małych butelkach , ;) których wcześniej nie widziałem za stołach , a pobliski sklep spożywczo - monopolowy z pewnością zwiększył obroty.
Podsumowując: nie wszyscy potrzebują czegoś mocniejszego , aby dobrze się bawić , lecz niewątpliwie alkohol zastępuje skutecznie szkołę tańca towarzyskiego w większości przypadków

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Kwietnia 2010, 07:54 »
MISIEK, co racja, to racja. Podzielam Twój pogląd. ;)

Offline Agnieszka_N

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Listopada 2010, 17:31 »
Byłam na takim weselu 2 lata temu i prawdę mówiąc to było niesamowite.  Na dodatek wesele było wegetariańskie.  Jedzenie wspaniałe a goście bawili się świetnie bo cały czas coś się działo.  Najpierw przygrywał pianista z kontrabasistą.  Potem był świetny kabaret i trochę muzyki z płyt.  Na koniec wielka bomba - koncert grupy Big Fat Mama.  Po prostu szał.  Bez alkoholu spokojnie można zorganizować świetną imprezę tylko trzeba nieco więcej wyobraźni aby czymś zająć gości :)

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Listopada 2010, 14:05 »
.... i kasy. :D

Offline konwalia2006

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: ustalam
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Kwietnia 2011, 20:32 »
Wesele bez alkoholu???
To chyba żart. W naszej kulturze przejaw źle pojętego indywidualizmu a napewno skąpstwa.
Pokój jest najczystszą formą szczęścia

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Kwietnia 2011, 09:12 »
Wesele bez alkoholu? Dlaczego nie, ale tylko w klubie AA :pijaki:

Offline anikanda

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • just be yourself :)
  • data ślubu: 29.09.2012
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Października 2011, 14:09 »
Myśle że taki pomysł i tak skończy się tym że goście będą przemycać alkohol i pić gdzieć ukradkiem :P
Ja na swoim będę mieć ale w większości wino. .  wódki dużo nie kupuję bo robimy wesele na max 70 osób z czego kilka może jeszcze odmówić. .  [...]

Offline konwalia2006

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: ustalam
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Października 2011, 21:52 »
Już gdzieś słyszałam ten żart?!!!!!
Pokój jest najczystszą formą szczęścia

Offline 15adrian
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Września 2012, 11:46 »
Moim zdaniem wesele bez alkoholu to wybór Pary Młodej i goście powinni go uszanować.  Jeżeli ktoś nie potrafi się bawić na trzeźwo może po prostu nie przychodzić na wesele.

Offline blackdress88

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.07.2012
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Września 2012, 13:50 »
Nie każde wesele musi być popijawą.  Może wino bezalkoholowe? Nie jest dużo droższe.  Tak symbolicznie :)

Offline misia87
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Września 2012, 20:48 »
Sporo można zaoszczędzić na takim weselu :)

Offline pan_w_garniturze
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 21/09/2013
Odp: Wesele bez alkoholu
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Lutego 2013, 08:39 »
ooooooooooooo ludzie, aż nie wierzę! Wesele bez wódki, to nie przejdzie... Kurcze, raz w życiu człowiek się hajta, to trzeba to uczcić