Autor Wątek: umowa z lokalem podpisana!!  (Przeczytany 3517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gabiś
  • Gość
umowa z lokalem podpisana!!
« dnia: 10 Kwietnia 2007, 16:41 »
Chciałam się wam pochwalić że przed świętami zapłaciliśmy zaliczkę za salę i podpisaliśmy umowę. :):):) Sala na Podkarpaciu "Pod Skałą". Mam w związku z tym kilka pytań:
1. Umowa wygląda zupełnie inaczej niż ta, które wy tutaj zamieszczałyście. Jest mało szczegółowa. - czy powinnam się tym martwić??
2. Jakie kwestie powinnam już niedługo omówić z osobami które wynajmują mi sale?? ( chodzi mi o posiłki , dekoracje....)

Proszę napiszcie z własnego doświadczenia żebym czegoś nie przeoczyła:) :skacza:

Offline vonka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11307
  • data ślubu: 2008
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwietnia 2007, 17:03 »
Gabiś,  witaj !!
Ja też miałam miec przyjecie Pod Skala ale zrezygnowalismy z tego wzgledu, ze istnialo duze prawdopodobienstwo, ze podczas naszego przyjecia moglo  sie odbywac w lokalu drugie przyjecie weselne :pogrzeb:
Dopytaj sie o to..

Acha zapomnialam dodac, ze lokal naprawde super i bardzo chcialam miec tam swoje przyjecie ale przewazylo to co pisalam wyzej :mdleje:

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Kwietnia 2007, 17:07 »
Cytat: "Gabiś"
Umowa wygląda zupełnie inaczej niż ta, które wy tutaj zamieszczałyście. Jest mało szczegółowa

Coz nie wiem czy sie martwic ale pamietaj ze w razie czego nie bedziesz sie miala do czego odniesc.W razie klopotow nie bedziesz miala na papierze napisane ze cos tam  gwarantowali a nie wywiazali sie z umowy.

Cytat: "vonka"
istnialo duze prawdopodobienstwo, ze podczas naszego przyjecia moglo sie odbywac w lokalu drugie przyjecie weselne

To nie takie złe jesli tylko sa osobne wejscia i nikt nikomu nie bedzie wchodzil w droge.Ale faktycznie warto zapytac by potem niesnasek nie było.

Gabiś
  • Gość
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Kwietnia 2007, 22:05 »
vonka  
Wiem ze lokal jest super bo 18 lat mieszkaąłm w Jaśle i często tam bywałam. A fakt że może być obok drugie wesele już gdzieś czytałam... Ale ja z nimi chcę to tak dogadać zeby było dobrze. Ważny jest komfort :)

Offline vonka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11307
  • data ślubu: 2008
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Kwietnia 2007, 13:18 »
Gabiś,  oby Ci sie udalo i z calego serca Ci tego zycze  :skacza:

Gabiś
  • Gość
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Kwietnia 2007, 18:32 »
vonka   dziękuję co serdecznie:)
A czy nie ma tu żadnych doświadczonych Panien Młodych żeby mi pomogły dopiąć wszystkie formalności związane z salą??  :dno:

Offline vonka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11307
  • data ślubu: 2008
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Kwietnia 2007, 19:48 »
Gabiś,  jeśli o mnie chodzi to ja odpadam, bo niby jakaś umowa podpisana z Goleszem, ale ja jej nie widziałam tylkko mój R był wszystko u niego załatwiać bo to jego znajomy ...

rybkawiedenka
  • Gość
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Kwietnia 2007, 22:04 »
Cytat: "Gabiś"
Umowa wygląda zupełnie inaczej niż ta, które wy tutaj zamieszczałyście. Jest mało szczegółowa. - czy powinnam się tym martwić??
Moim zdaniem możesz się martwić bo im mniej szczegółów tym gorzej dla ciebie, ale jeżeli masz zaufanie do właściciela to olej temat (ja nie miałam żadnej umowy bo na tyle znam lokal i miałam 100% zaufania).

Cytat: "Gabiś"
Jakie kwestie powinnam już niedługo omówić z osobami które wynajmują mi sale?? ( chodzi mi o posiłki , dekoracje....)
Wszystkie te które cie interesują! Ja omawaiłam dekoracje (czy oni robią czy ja załatwiam) - kolory, kwaity, winitki na stoły itd, menu (wybierałam, marudziłam z opcji przysłanych), sprawe alkoholi (kto załatwia), kwiestie muzyki (ijesce dla zespołu/dj'a), gdize parkiet i jak duży do tańca, czy mają mnie witać chlebem i solą itd (ja nie chciałam absolutnie i to zaznaczyłam!), ochrone (tutaj miałam załatwioną przez hotel), wszystko zależy od tego gdzie robicie wesele i jak je sobie wyobrażacie. Mnie interesowała kwestia parkingu dla gości, gdzie i kiedy dostarczyć tort (bo miałam specjalnie zamawiany), do której siębawimy, ilu kelnerów i barmanów będize się goścmi zajmowało itd.

Gabiś
  • Gość
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Kwietnia 2007, 22:41 »
rybkawiedenka  
No faktycznie dużo tego... A myślisz że powinnam to już załatwiać czy poczekać jeszce trochę??
Jeśłi chodzi o umowę to pisze że jest to wstępna umowa - wpłaciłam zaliczkę i tam jest tylko podana suma zaliczki i kto zawierał umowę. No i  na jaki dzień. Może więc później będzie bardziej szczegółowa umowa?? Ale właściciela znam więc się nie martwię:) :skacza:

rybkawiedenka
  • Gość
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Kwietnia 2007, 07:30 »
Cytat: "Gabiś"
A myślisz że powinnam to już załatwiać czy poczekać jeszce trochę??
Myślęże spokojnie możesz poczekać! W trakcie roku może sięwiele na rynku zmieić, mogą pojawić sięnowości a u Ciebie nowe pytania. Możesz też śledzić przygotowania tegorocznych Panien Młodych i będizesz miała "doświadczenie" czego unikać a co na 100% chcesz!

Offline vonka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11307
  • data ślubu: 2008
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Kwietnia 2007, 14:25 »
rybkawiedenka,  dobrze prawi. Jesli  umowa jest wstepna to do tej wlasciwej mozesz jeszcze poczekac

Gabiś
  • Gość
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Kwietnia 2007, 19:26 »
vonka  
Czyli jeśli umowa jest wstępna to będize jeszce jakaś druga tak??

Offline vonka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11307
  • data ślubu: 2008
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Kwietnia 2007, 19:56 »
Gabiś,  to zalezy od lokalu, jak narazie u mnie (z tego co pytałam mojego R.) jest podpisana umowa wstepna- czyli ze dalismy zadatek i zarezerwowalismy sale. Dopiero w przyszlym roku mamy sie spotkac z wlascicielem i uzgodnic reszte rzeczy, tzn. ile bedzie kosztowala nas 1 odoba, ile dzieci, do ktorej lokal bedziemy mogli uzywac itp. Organizowalam swoja studniowke i  z praktyki wiem, ze czego nie ma zapisanego w umowie to pozniej wlasciciele tak kreca ze az glowa boli :mdleje:

Gabiś
  • Gość
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Kwietnia 2007, 22:53 »
No właśnie wiem że jeśłi nie mam czegoś na piśmie to nic potem nie mozna udowodnic. Ja jednak dość dobrze znam właściciela więc nie powinno byc problemów. Zresztą studiuje prawo więc nie dam sobię nic wcisnąć:):):) :skacza:  :skacza:  :skacza:

Offline vonka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11307
  • data ślubu: 2008
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Kwietnia 2007, 16:16 »
Gabiś,  :brawo_2:  tak trzymaj  :skacza:

Offline shain

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: *****07.01.2007-cywilny, *26.08.2207-kościelny
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Kwietnia 2007, 14:50 »
Gabiś, najlepiej sie zapytac wlasciciela czy bedzie umowa druga i ustalic jej warunki razem zeby nie bylo niedomówien ale masz jeszcze na to troche czasu . ale dobrze jest wiedzieć na czym sie stoi zeby miec swiety spokuj i zajmowac sie reszta przygotowan jak bedziesz miala konkretne pytania to pisz a my ci napewno pomożemy!

Gabiś
  • Gość
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Kwietnia 2007, 12:17 »
shain   wiesz u mnie to wsyztsko jest trudne bo organizuję wesele na odległość. Mieszkam w Warszawie a wesele ma być na podkarpaciu. Umowę podpisywała moja mama i dlatego nic nie wiem. Musze wysłac mame jeszcze raz żeby się o wszystko dopytała.  :skacza:  :skacza:

Offline skarbek
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: październik 2007
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Kwietnia 2007, 11:38 »
Dziewczyny, mam pytanie. Zdenerwowałam sie bardzo i moze mi pomozecie. Jak każda zwas musiałam szukać lokalu na wesele juz dużo wczesniej przed slubem. W sierpniu znalazłam miejsce, które mi odpowiadało przede wszystkim ze wzgledu na dużą liczbę gości (ok.160 osób). Wybrałąm opcje za 120 zł za osobę i wpłaciłam "rezerwację"-300 zł. Jednak na tym świstku nie ma ceny menu, a teraz Pan właściciel lokalu mówi że ceny wzrosły i ta sama opcja kosztuje nie 120 a 135 zł.Przeciez to mnóstwo kasy zwłaszcza przy takiej liczbie zaproszonych, koszty wzrastaja prawie o 3000 zł. Informację o tym dostałam od najomej, która tez teraz tam będzie miała wesele! Czy miałyście może taką sytuację i co ja mam zrobić?Aha okazło0 sie ze za orkiestre i fotografa płacimy normalnie jak za gościa. Na nowy lokal juz jest za późno poprostu czuję sie oszukana :dno:
"Dzis też bym Cię wybrała"2007

rybkawiedenka
  • Gość
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Kwietnia 2007, 14:43 »
Jeżeli nie dopilnowałaś żeby spisać umowe przedwstępną z określeniem wszystkich szczegółów to teraz już raczej nic nei zrobisz. Możesz iść i rozmawiać, ale jak szef nie pójdzie Ci na rękę to pozostanie Ci zapłacić te 135 pln.

Offline shain

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: *****07.01.2007-cywilny, *26.08.2207-kościelny
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Kwietnia 2007, 16:55 »
skarbek, to pechowa sytuacja faktycznie jeśli nie masz w umowie wpisanej ceny to nie jest za wesoło masz w sumie jeszcze pięć miesięcy wiec może jeszcze coś byś znalazła jeśli nie to możesz negocjować ale skoro cena urosła to pewnie maja dużo chętnych i nie zależy im na tobie. wiec jesli tam zostaniesz to lepiej sprawdz inne warunki i spisz nowa umowe ze wszystkimi szczegółami żeby cie juz nic nie zaskoczyło. powodzenia

Offline katarzyna_84

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4767
  • Płeć: Kobieta
  • Razem od 2-8-2000
  • data ślubu: 2.8.2008
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Kwietnia 2007, 20:19 »
Teoretycznie umowa ustna to też umowa jakby nie było, no ale niestety właśnie tylko teoretycznie...

Offline shain

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: *****07.01.2007-cywilny, *26.08.2207-kościelny
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Kwietnia 2007, 00:34 »
Cytat: "katarzyna_84"
Teoretycznie umowa ustna to też umowa jakby nie było, no ale niestety właśnie tylko teoretycznie...


 no niby tak ale nie ma na to dowodów !

Offline skarbek
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: październik 2007
umowa z lokalem podpisana!!
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Kwietnia 2007, 12:09 »
Wiem dziweczyny że powinna być umowa przedwstepna ale po pierwsze nikt mi takiej nie proponował a po drigie żadna z moich znajomych nie miała takiej sytuacji.Poprostu nie brałam takiej opcji pod uwage bo pan w lokalu nawet nie wspomniał o ewentualnej podwyżce. Nie wiem czy jestem naiwna czy mam za duże zaufanie do ludzi, ja bym tak nie postąpiła ale to juz zalezy od charakteru człowieka.No wiec zosatało mi chyba płakac i płacić :mdleje:
"Dzis też bym Cię wybrała"2007