Autor Wątek: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??  (Przeczytany 5265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kate:)12
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Planujemy ślub na kwiecień 2009 roku , wiem, że  to dużo czasu ale podobno aby znaleźć fajną salę trzeba rezerwować wcześniej, dużo wcześniej.....Proszę o informacje od osób które są w trakcie przygotowań do wesela lub tuż po....Najlepiej z Sosnowca, Dąbrowy górniczej  lub okolic :)  :skacza: [/b]
kate:)12

rybkawiedenka
  • Gość
Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Marca 2007, 14:25 »
Kate - proponuję zajrzeć na forum Regionalne - śląsk i Zagłębie - tam jest sporo dziewczyn które sąw trakcie przygotowań i będą mogły służyć radą :)

Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marca 2007, 15:59 »
Kate masz jeszcze dużooooo czasu!  możesz na spokojnie zacząc szuklac sali na początku 2008 albo w końcu 2007!
ZApraszam Cie do watku Ślask i ZAgłebie- tam znajdziesz informacje o salach, terminach itp!

Offline SaTine

  • ღ KM ღ
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3829
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.06.2008
Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marca 2007, 16:02 »
kate:)12, co do przygotowan to jeśli chcecie jakis popularny zespół i sale to radze juz zacząc sie rozglądać. Ja tez biorę ślub w 2008 roku a juz mamy zespół, sale, foto i video załatwione..
____________________________________________________
"...Jeśli wiara czyni cuda... trzeba wierzyć że się uda..." ... :dzidzia:

Offline kawaii2
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30-08-2008
Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marca 2007, 18:06 »
kate:)12 chyba dopiero 2009, jesli dobrze przeczytalam.
Nie masz na razie sie co spieszyc. Wiekszosc osob powie Ci, ze zapisy na 2009 przyjmuje dopiero pod koniec 2007 albo raczej w 2008 roku.

Offline SaTine

  • ღ KM ღ
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3829
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.06.2008
Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Marca 2007, 18:19 »
aaa. no faktycznie źle przeczytałam , myśłałam że chodzi o 2008 rok
____________________________________________________
"...Jeśli wiara czyni cuda... trzeba wierzyć że się uda..." ... :dzidzia:

Offline Oleńka81

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 685
  • Płeć: Kobieta
  • I Would Do Anything, For You Anything..
  • data ślubu: 15.07.2006
Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Marca 2007, 18:33 »
jak dla mnie to jeszcze zaaaa wczesnie. wiem ze chcialabys juz zaczac przygotowania, ale mysle ze warto poczekac ten przynajmniej rok...



Offline milenaw
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3836
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08-09-2007
Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Marca 2007, 12:12 »
kate:)12, Faktycznie salę i zespól trzeba załatwiac wcześniej ale ty masz jeszzce czas. A wszystkie opinie na temat sal, zespołow, fotografa itd... znajdziesz w Wątku regionalnym. Pozdrawiam



Offline justyska

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 307
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Sierpnia 2007, 19:27 »
Mnie rowniez sie wydaje ze masz jeszcze czas.Ja rezerwowalam zespol i restauracje 1,5 roku wczesniej.Musze przyznac ze wakacyjne miesiace sa najbardziej chodliwe,dlatego trzeba rezerwowac odpowiednio wczesniej!Masz jeszcze czas,zwlaszcza ze kwiecien nie jest  tak bardzo oblegany jak wakacje !!!


Offline kocisko
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.2010
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #9 dnia: 8 Maja 2009, 01:14 »
Półtora roku wcześniej zamówiliśmy salę i termin u księdza! no a reszta to później, sukienki oglądam na razie ,mam już upatrzony salon, Pani mnie poinformowała że 3 miesiące przed ślubem muszę podjąć ostateczną decyzję co do sukni, wpłacić zaliczkę, przymiarki itd... obrączki tez już oglądaliśmy, wiec mniej więcej wiemy czego chcemy. Zakupy takie jak alkohol napoje ciasta 2 tyg przed ślubem, wiem z doświadczenia mojej przyjaciółki! Głowy do góry, podobno nie ma sie czym przejmować :)

Offline cherir

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • Szczęściem mym jesteś TY
  • data ślubu: 05.09.2009
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #10 dnia: 8 Maja 2009, 09:58 »
my sale zamawialiśmy na rok przed ślubem, wtedy też poszliśmy do księdza ustalić datę i godzinę. a inne sprawy typu kamerzysta,fotograf,zespół itd załatwialiśmy w tym roku. . .  byłam miesiąc temu u fryzjerki i ona powiedziała, że za wcześnie na zapisywanie się na wrzesień. . .

co do alkoholu. .  my kupiliśmy w końcówce 2008 roku wódkę. bo po nowym roku drożała. . .


Co mi tam, kiedy wiem, że Ty mnie kochasz
i że ja Ciebie kocham też

Offline kocisko
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.2010
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Maja 2009, 11:14 »
Kochane! ja nadal( niestety) szukam sali na wesele i nocleg dla gości, a wyżej napisana wypowiedz, jest autorstwa mojej koleżanki ( troszke się zapomniała) i która to wszystko ma już za sobą.... Także jeśli byłyście na weselu, swoim czy kogoś znajomego, w jakiejś fajnej restauracji to proszę o podpowiedzi!

Offline mk.mika
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1781
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 6 czerwca 2009
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Maja 2009, 11:01 »
Ja jak w sierpniu czy wrześniu 2007 r. usłyszałam, że sale już rezerwują ludzie na 2009 r to się śmiałam, a potem okazało się, że 2 tyg później my rezerwowaliśmy salę, bo było prawdą, że zaczynają uciekać terminy na salach w ciepłych miesiącach roku. I tak salę, zespół mieliśmy zarezerwowane w październiku 2007r. Fotograf w grudniu 2007 r. przesłał nam umowę - i chyba od tego powinno się wszystko zacząć, ale są i takie pary, które w 3 czy 4 miesiące są w stanie zorganizować wesele.  ;)


Moje oczy są nadal zielone w moim oknie wciąż kwitnie nadzieja

RELACJA

Offline katjes1

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.06.2011
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Maja 2009, 13:25 »
My oczywiscie zaczeliśmy od sali! Slub w czerwcu 2011:) Następnie zespół i foto,video:) I narazie na tyle koniec :)

Offline domisia82

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Maja 2009, 21:30 »
teraz rok przed slubem to juz bardzo późno na niektóre sprawy. My rezerwowaliśmy sale rok wcześniej ale biegaliśmy i terminy nas goniły, więc lepiej rezerwowac wcześniej, bez pośpiechu i mieć tyle czasu na zastanowienie, ile się chce. Problem okazał się z zespołem, dzwoniliśmy chyba do dzwudziestu róznych i wszyscy zajęci w nasz dzień. Także dobry zespoł też nalezy załatwiać wczesniej aniżeli rok przed, ewentualnie mozna jeszcze pomyślec o fotografie i kamerzyście. resztę spoknie da się załatwić w pół roku.
z jednej strony dobrze, ze te przygotowania tyle trwają, mozna sobie w czasie rozłozyć wszystkie zwiazane z tym koszty. Z moim PM kupilismy np obraczki w grudniu 2008r. i zastanawialismy sie nad tym czy to nie za wcześnie, czy nam palce nie zgrubną  ;D  zapłaciliśmy za nie 1390 zł w salonie, w zeszłym tygodniu byłam w tym samym salonie zobaczyć jak się kształtuja ceny obraczek i ten sam model kosztuje teraz 1190 zł. tyle, że za JEDNĄ !!! sztukę.

tak sobie żyjemy tymi przygotowaniami ślubnymi i nawet nie zdajemy sobie sprawy, ze juz niedługo nam zabraknie tego całego planowania i tych przygotowań, mimo iż nieraz pewnie kazda z nas miała ich dosyć  :)

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #15 dnia: 9 Czerwca 2009, 23:35 »
Czyli właściwie obudziłam się na ostatni moment jeśli chodzi o załatwianie sali, fotografia i zespołu?  :o

Myślałam, że mam jeszcze bardzooo duuuużo czasu  ;)
No to decyzję wesele czy obiad weselny będzie trzeba jednak podjąć szybciej  ;D

Offline mk.mika
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1781
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 6 czerwca 2009
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Czerwca 2009, 10:18 »
Jeżeli będziecie chcieli obiad weselny... to nie powinno być problemu z organizacją do tego foto, zależy od terminu no i zespół - również zależy od terminu, zawsze jest tak, że w czasie ciepłych miesięcy trudniej znaleźć te 3 składniki. Im mniej chodliwe miesiące tym łatwiej. ;)


Moje oczy są nadal zielone w moim oknie wciąż kwitnie nadzieja

RELACJA

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Czerwca 2009, 10:23 »
Robimy wesele  :D
Już sala zaklepana, termin w kościele też. Dzisiaj spotykam się z fotografem i w przyszłym tygodniu z zespołem. A reszta to już powolutku...

Offline maja_tor

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.08.2010
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Czerwca 2009, 22:06 »
Ja mam już salę, fotografa i kamerzystę, ale trudno było mi już w tym momencie znaleźć.
Niestety nadal jestem w poszukiwaniu zespołu, bo znaleźć dobry, który przede wszystkim będzie potrafił zabawić gości, jest w chwili obecnej trudno, bo podobno niektóre pary rezerwują ich już nawet dwa lata wcześniej :(


Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Czerwca 2009, 01:34 »
Dlatego tak naprawdę jak już tylko ktoś wie, że ślub będzie w danym roku powinien się zacząć interesować terminem w kościele, salą, zespołem, fotografem i kamerzystą  :)

Offline leelaa

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
  • Non vedo l'ora ...
  • data ślubu: --.11.2010
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #20 dnia: 3 Października 2009, 13:29 »
A ja planuję zacząć przygotowania na pół roku przed slubem.

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #21 dnia: 3 Października 2009, 13:38 »
Kościół, salę, fotografa czy kamerzystę no i zespół lub DJ'a niestety trzeba załatwić szybciej niż na pół roku przed ślubem, bo mogą być problemy z terminem  ::)

Offline leelaa

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
  • Non vedo l'ora ...
  • data ślubu: --.11.2010
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #22 dnia: 3 Października 2009, 13:49 »
Hmm znam niemało osób, które załatwiły ślub na 3 miesiące przed ślubem, więc. . . ?

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #23 dnia: 3 Października 2009, 13:59 »
Więc mieli mniejszy wybór niż cała reszta, która zaklepała sobie terminy u najlepszych, tylko tyle  ;)

Offline leelaa

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
  • Non vedo l'ora ...
  • data ślubu: --.11.2010
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #24 dnia: 3 Października 2009, 14:22 »
Hmmm... "Lepsze zaklepane"? Co masz na myśli? Tańsze? Większe?  Chciałabym wiedzieć z czym się spotkam przy tak późnym załatwianiem terminów... Z kiepskimi fotografami, orkiestrami czy drogimi czy jak?

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #25 dnia: 3 Października 2009, 14:34 »
Miałam na myśli najlepszych w swoim fachu, ale na to oczywiście nie ma reguły... Dużo zależy od szczęścia :) Dopatrzyłam, że planujesz ślub na listopad, to nie jest miesiąc oblegany, może faktycznie nie będzie problemu :)

Ja swoje przygotowania też zostawiam na później, ale fotografa, salę, zespół załatwiłam rok wcześniej. Nawet ciut więcej niż rok a z salą mi się udało, bo 14 sierpnia to akurat jedyna wolna sobota jaka im została w całym sierpniu, fotografa zaklepałam w ostatniej chwili, bo już miał też kogoś zainteresowanego tym terminem. Wcześniej chciałam ślub 26 czerwca, ale ani sali, ani fotografa, ani zespołu nie mogłam znaleźć a czarę goryczy przepełniło brak terminu w kościele na 26 czerwca! Rok wcześniej! :) Paranoja...

Offline leelaa

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
  • Non vedo l'ora ...
  • data ślubu: --.11.2010
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #26 dnia: 3 Października 2009, 19:44 »
W Warszawie brak terminu w kościele??? Właśnie słyszałam, że kościół na koniec, bo w kościele nie ma żeby nie było terminu... Hmm!

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #27 dnia: 3 Października 2009, 22:18 »
W Bydgoszczy  :)

Offline leelaa

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Kobieta
  • Non vedo l'ora ...
  • data ślubu: --.11.2010
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #28 dnia: 3 Października 2009, 23:11 »
Ah w Bydgoszczy :) A co do mnie, sprawa się skomplikowała, nie wiem czy w ogóle będzie to rok 2010... :(

Offline Niusia84
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.O8.2010 r.
Odp: Ile wcześniej i od czego rozpocząć przygotowania do ślubu ??
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Sierpnia 2001, 04:57 »
Ja za mąż wychodzę 27 sierpnia br i przygotowania dopiero zaczęliśmy.  Sala zarezerwowana, fotograf jest,  kamerzysta także.  Problemy będą z wyborem zespołu, ale mam nadzieję, ze da się to szybko załatwić :)