Autor Wątek: czerwona jak burak:)  (Przeczytany 23517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline portomka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
czerwona jak burak:)
« dnia: 8 Marca 2007, 13:53 »
Dziewczyny pomozcie,
mam taki specyficzny rodzaj cery, ze po wypiciu choc odrobiny alkoholu (szczegolnie wina) a do tego garstka emocji,wygladam jak czerwony burak...czy znacie jakies wyprobowane podklady tuszujace taka reakcje skory?
pozdrawiam,

Offline dosiado

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Kobieta
czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #1 dnia: 8 Marca 2007, 23:23 »
Moja kuzynka tez tak ma, ja zreszta tez gdy sie denerwuje robie sie czerwona. Najlepiej poradz sie kosmetyczki - ona bedzie najlepiej wiedziec co ci polecic :)

Offline hany81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7960
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #2 dnia: 6 Lutego 2008, 14:14 »
Ten problem mam niestety i ja :'(. Przy byle delikatnym stresie czy emocjach robię się buraczkowa. BUUUUUU!!
na co dzień nie jest tak tragicznie ale boję się co będzie w dniu ślubu ??? Wiem,że porządna kosmetyczka da sobie z tym radę ( przynajmniej powinna), są zielone korektory które maskują te czerwoności  . Wyczytałam też,że bardzo dobry jest  DERMACOL ( fluid lub korektor), ponoć rewelacyjnie zakrywa wszystko, tylko trzeba go stosować z umiarem bo jest bardzo gęsty i może pojawić się efekt maski.

Offline agu-s

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7420
  • Płeć: Kobieta
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #3 dnia: 7 Lutego 2008, 11:35 »
no właśnie, chyba najlepiej taki kryjący podkład tylko trzeba uważać z tym efektem maski. Też myślę, że najlepiej doradzi kosmetyczka :D

Offline ika3w

  • Ilona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3905
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2008r
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #4 dnia: 7 Lutego 2008, 12:42 »
Ja moge polecic z Avonu Rozświetlający podkład antystresowy. Mi pomaga.


Offline hany81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7960
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lutego 2008, 13:09 »
zadzwoniłam dziś do kosmetyczki z pytaniem czy coś może poradzić na te ewentualne rumieńce ( w makijażu ślubnym), usłyszałam ciszę w słuchawce...a potem ,że musi nad tym pomyśleć.  Nie powiem ,że mnie to zirytowało,ale nie sądzicie, że porządna kosmetyczka powinna powiedzieć " nie ma żadnego problemu zatuszujemy wszystko i nie będzie problemu" ? Może za dużo wymagam??

Offline ika3w

  • Ilona
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3905
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2008r
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lutego 2008, 13:22 »
hany myśle że powinna od razu wiedziec
Przecież są odpowiednie podkłady, bazy...


Offline hany81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7960
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Lutego 2008, 13:25 »
ika3w właśnie tez tak myślę . Przecież to ja wiem a nie jestem kosmetyczką! Poza tym cena usługi 35zł, nie wiem coś mi wydaję się tanio...

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Lutego 2008, 18:27 »
Ja , jako kosmetyczka odpowiem :)

Oczywiscie , że przy makijażu nie powinno być najmniejszego problemu z zatuszowaniem "zaczerwienien" .
Jednak podkład czy korektor musi byc naprawdę dobry aby nie było widać efektów emocji i alkoholu ;)
Wiec lepiej isc do kosmetycxzki która trochę więcej wezmie za makijaż ale zrobi to dobrymi kosmetykami .

Twoja cera niestety ma taką urodę . Trochę emocji , kawka , winko itd czyli to wszytsko co podnosi cisnienie sprawia że zaraz naczynia są widoczne na twrzy . Warto łykac przy takiej cerze rutinoscorbin , preparaty które zawierają arnikę , wit c , rutyne. Te substancje uszczelniają u wzmacniają naczynka. Warto też pamiętać o kremach ochronnych , zarówno latem jak i zimą ! No i jak wiadomo przy takiej cerze nie jest wskazane słoneczko ani naturalne ani sztuczne (solarium) a takze sauna !
 
Warto pamiętać o tych kosmertykach ponieważ jest bardzo duze prawdopodobienstwo ze w przyszłosci może wystąpić trądzik różowaty .
Nie jest to nic strasznego ale leczy sie długo i nie zawsze skutecznie .

Trądzik dotyczy głownie twarzy ale moze występowac w innych czesciach ciała .Są to poprostu zaburzenia naczyniowo-rucvhowe.
Nie bede się tu o nim rozpisywac bo mowa jest o zaczerwienieniach skóry ;)

Fajne efekty daje wymieszanie swojego kremiku z rozgniecioną tabletką rutonoscorbinu . Taki kremik mozna wklepywac sobbie na noc w twarz . Oczywiscie nie mieszac calego kremu z tabletka ale przed uzywciem torche kremu z nią wymieszac .


To tyle ;)
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline hany81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7960
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Lutego 2008, 18:35 »
ela dziękuję za wyczerpującą odpowiedz  ;D. masz na pewno rację. Poszukam innej kosmetyczki. Jeśli mogę to chciałam zapytać o jeszcze jedno, czy mogłabyś polecić mi jakieś dobre podkłady i korektory, które zamaskują te czerwoności? Pytam tak w razie czego, gdybym musiała sama sobie poradzić z makijażem ślubnym. Słyszałam,że kosmetyki artDeco są świetne do tego typu zadań. Z góry dziękuję bardzo!! :bukiet:

Offline emotka84
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Kwietnia 2008, 17:54 »
Cześć dziewczyny!

Ja też mam problem z moimi czerwieniejącymi się policzkami  :-[ Na codzień jest ok, ale jak się stresuję lub jestem w centrum zainteresowania to moje policzki są piekące i bardzo czerwone.  Obawiam się jak będzie w dniu ślubu.
Pytałam się dwóch makijażystek i  one powiedziały, że dzięki makijażowi można bez większego problemu zatuszować zaczerwienienia.  Trochę mnie uspokoiły  :) Jedna za ślubny bierze 90 zł, a druga 50 zł.  Różnica w cenie jest spora. 


Hany 81 bierzemy ślub w tym samym dniu ;D
Ja czasem używam kamuflażu ArtDeco do zaczerwienień pod podkład i spisuje się świetnie, więc gorąco polecam.

Offline hany81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7960
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Kwietnia 2008, 18:04 »
Cześć dziewczyny!

Ja też mam problem z moimi czerwieniejącymi się policzkami  :-[ Na codzień jest ok, ale jak się stresuję lub jestem w centrum zainteresowania to moje policzki są piekące i bardzo czerwone.  Obawiam się jak będzie w dniu ślubu.
Pytałam się dwóch makijażystek i  one powiedziały, że dzięki makijażowi można bez większego problemu zatuszować zaczerwienienia.  Trochę mnie uspokoiły  :) Jedna za ślubny bierze 90 zł, a druga 50 zł.  Różnica w cenie jest spora. 

Hany 81 bierzemy ślub w tym samym dniu ;D
Ja czasem używam kamuflażu ArtDeco do zaczerwienień pod podkład i spisuje się świetnie, więc gorąco polecam.
Witaj emotka84!! będziemy się stresować w tym samym dniu ;) :D ;) :D :D . Nie dość ,że data ślubu ta sama to i problem ten sam...ach te nasze buraczkowe policzki. piszesz że kamuflaż ArtDeco działa to koniecznie muszę go kupić!! Mi kosmetyczka tez powiedziała,że problemu nie będzie z zamaskowaniem rumieńców na ślubie . Chyba musimy im uwierzyć ;). A juz masz wszystko pozałatwiane?

Offline emotka84
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Kwietnia 2008, 18:19 »
Hany81 fajnie się złożyło że obie z tym samym problemem okropnego rumieńca  :-[ bierzymy ślub w tym samym dniu.  Mam nadzieję że nasze makijażystki spiszą się i bedziemy wyglądać ŚLICZNIE ;D

My jeszcze sporo mamy do załatwienia ( obrączki, zaproszenia, podziękowania dla rodziców, bielizna ślubna, fryzjer, strój Pana Młodego, biżuteria dla mnie, bukiet ślubny . . . ), ale w najbliższym miesiącu pewnie część z tych rzeczy już załatwimy :) Gorączka przedślubna się już zaczęła  :D

Offline hany81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7960
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Kwietnia 2008, 18:54 »
pamiętaj żeby wszystko nam pokazywać na fotkach. dziewczyny tutaj na forum są bardzo fajne i szczere przede wszystkim więc można liczyć na pomoc i poradę.  My juz tez jestsmy na etapie załatwiania wszystkiego ale tutaj nie mogę pisać za dużo bo to wątek o rumieńcach więc zaraz dostaniemy po uszach ;) :D :D :D.

Offline margolka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3579
  • Płeć: Kobieta
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Sierpnia 2008, 09:06 »
Hej  :) A co ma zrobić facet w dniu ślubu żeby nie był czerwony jak burak ?? Też nałożyć podkład i te inne tam u kosmetyczki ?  ;)


Offline hany81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7960
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Sierpnia 2008, 20:35 »
faceci niestety też muszą się poświęcić i nałożyć troszkę tapety ;)

Offline margolka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3579
  • Płeć: Kobieta
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Sierpnia 2008, 17:20 »
A więc jednak  :) Ciekawe czy mój PM dałby się namówić  :hahahaha: Czuję, że nie  :)


Offline hany81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7960
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Sierpnia 2008, 19:37 »
 Mój się wzbraniał ale  dopadłam go i wypudrowałam mu całą buźkę...nie zdążył zaprotestować ;) :D

Offline margolka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3579
  • Płeć: Kobieta
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Sierpnia 2008, 20:02 »
 :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: to się uśmiałam hehe dobre  ;D


Offline marta082008

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14122
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
  • Skąd:: Szczecin
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Listopada 2008, 15:29 »
Rumien dziewczynki mozna tez usunąć laserowo, ale jest to dość mozolne, jednak jak ela pisała, rumień może przerodzić się w tradzik różowaty więc warto działać za wczasu


Offline mk.mika
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1781
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 6 czerwca 2009
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Grudnia 2008, 13:33 »
ela - mam problem z moimi policzkami, od dłuższego czas mam taki właśnie rumień raz mocniej raz słabiej ale mam cały czas, poszłam do dermatologa i mam jeść wit. PP i coś z wit. C np rutinoscorbin, i dostałam maść do oczu Cortineff, i smaruję te moje poliki od tygodnia i jak wstaję rano policzki są bledsze, ale wystrczy, że umyję twarz od razu są bardziej różowe. Próbowałam myć twarz wodą przegotowaną nic to nie daje, nie myje mydłem tylko pianką specjalną, też nic nie pomaga, używam toniku, ehh i nie wiem co mam zrobić.


Moje oczy są nadal zielone w moim oknie wciąż kwitnie nadzieja

RELACJA

Offline aside
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • data ślubu: 09.07.2011
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Lutego 2011, 20:07 »
Ja mam to samo, bedzie konieczny porzadny makijaż na ślub. . .  a na codzień wyprobowalam dosc fajny krem z sorai typowo na rumień.  8)

Offline Maggie55
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Grudnia 2012, 14:37 »
Też mam ten problem.  Dzieki za porady - zwroce mojej makijazystce uwagę na to by zastosowala odpowiedni korektor i podkład.  Na co dzień walczę z tym "problemem" uzywajac podkladow i pudrow.  Pomagają mi te ktore ma w ofercie MAC.  Drogie ale skutczne:)

Offline agnieleczka13

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
  • co przyniesie nowy dzień:)
  • data ślubu: 04.10.2014
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Maja 2014, 14:52 »
wizazystka na pewno uzyje dobrych produktow popros aby uzyla mocno kryjacych tez mam ten probkem
carpe diem

Offline Megumi
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Kobieta
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #24 dnia: 3 Lipca 2014, 10:44 »
Z pewnością są specjalne podkłady, które poradzą sobie z tym problemem.

Offline granatowa
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Lipca 2014, 19:58 »
Cytat: aside link=topic=6180. msg1468732#msg1468732 date=1297883261
Ja mam to samo, bedzie konieczny porzadny makijaż na ślub.  .  .   a na codzień wyprobowalam dosc fajny krem z sorai typowo na rumień.   8)

Hej i jak taki krem działa? Do jakiego stopnia potrafi "zgasić" płomień na twarzy? ;) Tez mam z tym problem :( czasami kiedy ćwicze/ biegam widzę dzieczyny, które owszem są spocone może mają rumieńce ale nie są burakami tak jak ja.  To samo tyczy się alkoholu

Offline marzenka.o
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 140
  • Płeć: Kobieta
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #26 dnia: 7 Października 2014, 12:22 »
Ja mam tak, że się bardzo szybko czerwienię z emocji - twarz i dekolt. Na twarz zawsze używam krem pod podkład, podkład i puder. To na co dzień, a na ślub - powiedz o tym wcześniej makijażystce, już one mają swoje sposoby.

Offline HankaS

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 126
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.05.2015
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Listopada 2014, 10:20 »
Makijaż makijażem, ale trzeba walczyć z przyczyną tego problemu, a chodzi tu o naczynia.  trzeba je wzamacniać od środka i na zewnątrz, od środka różnymi preparatmi na uszczelnienie i wmocnienie naczyń, a od zewnątrz kremami i maseczkami do skóry naczyniowej ;)
Poszukuj. . .

Offline Marrwika
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.08.2015
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Grudnia 2014, 11:59 »
Mis się tak dzieje jak się denerwuje,na to chyba kremy nie pomogą:)

Offline dianna
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: czerwona jak burak:)
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Listopada 2015, 14:39 »
Najlepiej jak makijaż wykona Ci profesjonalna kosmetyczka. Ona użyje specjalne kosmetyki bardzo kryjące, dzięki którym nie będziesz miała tego problemu.