Autor Wątek: Cywilny za granicą  (Przeczytany 4114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sandrunia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4128
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.08.2007
Cywilny za granicą
« dnia: 22 Stycznia 2007, 16:10 »
Mam pytanko może którąs mi będzie mogła pomóc :D chcemy z narzeczonym wziąść ślub cywilny za granicą w Angli. Nie wiem czy napewno można. Niby jesteśmy w UE ale on też tam przebywa na niemieckich papierach więc i to może ułatwi nam to. Proszę o pomoc.


Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Cywilny za granicą
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Stycznia 2007, 08:33 »
a gdzies dziewczyny pisały na ten temat

zwiazek bedzie zawarty w konsulacie lub innej placowce dyplomatycznej ( polskiej lub niemieckiej)

jakie dokumenty - napewno przetłumaczone  przez biegłego ;)

ale tak powaznie -  pewnie  wchodząc na strone  USC znajdziesz wytyczne  odnośnie lubu poza granicami polski..
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Cywilny za granicą
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Stycznia 2007, 08:40 »
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?p=11622

tu masz to co napisały dziewczyny :)
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline agnesg00

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
Cywilny za granicą
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Stycznia 2007, 08:40 »
Witaj!
Ja biorę ślub cywilny w Nieczech- też UE z obywatelem niemieckim. Odbywa się on w urzędzie stanu cywilnego. Potrzebujesz zupełny odpis aktu urodzenia, poświadczenie zameldowania w Polsce oraz zaświadczenie o zdolności do zawarcia związku małżeńskiego (jest ono ważne tylko 3 miesiące, a otrzymajesz w US w Twoim miejscu zameldowania po okazaniu dowodu, aktu urodzenia i podaniu danych narzeczonego). Te dokumenty muszę być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. W zależności od urzędu cywilnego oryginały dokemntów muszą lub nie być zaopatrzone w tzw. apostille- otrzymasz ją w MSZ jadąc osobiście lub wysyłając pocztą. Od każdej apostilli (dokumentu) należy uiścić opłatę skarbową w wysokości 60 PLN. Dalszych informacji powinniście poszukiwać we właściwym dla Twojego narzeczonego urzędzie stanu cywilnego.

Offline sandrunia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4128
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.08.2007
Cywilny za granicą
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Stycznia 2007, 17:16 »
Dziękuje Wam bardzo :D  :skacza:  na was zawsze można liczyc i nigdy się nie da zawieśc. Bardzo mi pomogłyście a zostało nam tylko 3 dni do załatwienia tego.