Autor Wątek: Czy zapraszać na ślub/wesele współpracowników?  (Przeczytany 7890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kielbo007
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Czy zapraszać na ślub/wesele współpracowników?
« dnia: 18 Września 2016, 16:32 »
Drodzy Forumowicze,
chciałbym poradzić się Was w pewnej sprawie. W sierpniu 2017 r. organizujemy wesele na ok. 200 osób. Z zawodu jestem nauczycielem. Zastanawiam się kogo i czy w ogóle zapraszać na ślub/wesele? Nasza kadra ma ponad 35 osób. Wiadomo, że z niektórymi mam lepsze relacje i mógłbym zaprosić ich zarówno na ślub jak i na wesele ale boje się, że pozostali mogą się obrazić. Czy będzie dobrym wyjściem jeśli zaproszę wszystkich nauczycieli tylko na ślub? Dodam też, że kościół i sala weselna oddalona jest ponad 200 km od miejsca mojej pracy. Liczę się z tym, że ze względu na odległość może nikt nie przyjechać. Druga kwestia to czy zapraszać Dyrektora indywidualnie, czy podczepić tą sprawę pod grupowe zaproszenie? Ogólnie w pracy mamy miłą atmosferę i bardzo dobre relacje między sobą. W związku z tym mam spory dylemat i dlatego proszę o pomoc. Jak zachowalibyście się w mojej sytuacji?

Offline Radosna
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • data ślubu: 07.07.2017
Odp: Czy zapraszać na ślub/wesele współpracowników?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Września 2016, 16:49 »
Mysle, ze zaproszenie wszystkich na sam slub to bardzo dobry pomysl. Generalnie utarlo sie, ze na ceremonie w kosciele mozna zaprosic, kogo tylko sie chce, nawet sasiadow, wiec jesli ma sie z kims dobre relacje, ale nie na tyle zazyle, by zapraszac ta osobe na wesele, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zaprosic na slub. Kiedy jeszcze chodzilam do szkoly, kilka wychowawczyn zaprosilo cale swoje klasy na ceremonie. Ja tez zostalam raz zaproszona na slub mojej nauczycielki, do ktorej chodzilam na lekcje dodatkowe. Wiele osob zaprasza znajomych z pracy i pracodawcow na ceremonie.
To, czy uda im sie dojechac, nie jest zbyt istotne. Ty zapraszasz, a jesli nie moga, to trudno. W przypadku ceremonii nie ma przeciez problemow takich, jak w przypadku wesela, czyli zlozona menagerowi sali deklaracja, ze minimum tyle, czy tyle osob przyjdzie.

Offline Aanulka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.09.2018
  • Skąd:: Zielona Góra
  • Ślub w: Zielona Góra
Odp: Czy zapraszać na ślub/wesele współpracowników?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Września 2016, 09:56 »
Ja uważam, że można zrobić takie powiadomienie o ślubie i kto chce, to do kościoła/ USC przyjdzie, a na wesele zapraszamy tylko takich bardzo dobrych znajomych, którzy przyjdą dla nas z radością, a nie po to żeby się za darmo nażreć i nachlać. U mnie w pracy na pewno dam takie zawiadomienie, ale na wesele zaproszę tylko 4 najlepsze koleżanki z pokoju. Większy problem mam z kierowniczką. Bo niby jesteśmy na "ty" czasami jest milutka i jak przyjaciółeczka dla nas a czasami taka wiedźma, że szok, obrabia nam d**y i generalnie dwulicowość z niej wyłazi. I zapraszam koleżanki z pokoju na wesele a z nią mam problem, żeby się nie obraziła, bo wiadomo, ma władzę i może w przyszłości zaszkodzić.

Offline Michalina07
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • data ślubu: 25.07.2017
  • Skąd:: Rzeszów
  • Ślub w: Rzeszów
Odp: Czy zapraszać na ślub/wesele współpracowników?
« Odpowiedź #3 dnia: 1 Grudnia 2016, 11:06 »
Myślę że nie trzeba zapraszać dużo ludzi na wesele. Tylko bliskich przyjaciół.

Offline matikafaranka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 12.12.2016
  • Skąd:: Warszawa
  • Ślub w: Warszawa
Odp: Czy zapraszać na ślub/wesele współpracowników?
« Odpowiedź #4 dnia: 1 Grudnia 2016, 15:43 »
Tylko bliskich przyjaciół. Ja nie zapraszałam praktycznie nikogo z firmy.

Offline Zuchelek

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.06.2018
  • Skąd:: Bydgoszcz
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: Czy zapraszać na ślub/wesele współpracowników?
« Odpowiedź #5 dnia: 1 Grudnia 2016, 20:33 »
Myślę, że to nie jest obowiązek, żeby zapraszać na wesele pracowników firmy w której się pracuje, a na ślub czemu nie :)

Offline Slu_elle
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Skąd:: Warszawa
Odp: Czy zapraszać na ślub/wesele współpracowników?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Stycznia 2017, 10:20 »
Mam podobne zdanie i na siłę z całą pewnością nie zapraszałabym współpracowników ponieważ nie jest to jakiś obowiązek, tym bardziej jeżeli masz w planach organizację skromnego przyjęcia ślubnego.

Offline Martyna_i_Rafał

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Skąd:: Zachodniopomorskie-Pomorskie
Odp: Czy zapraszać na ślub/wesele współpracowników?
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Stycznia 2017, 09:54 »
Można przesłać Zawiadomienie do znajomych i współpracowników - zapraszając ich na tą najważniejszą część, czyli do kościoła/USC.

Offline zeszki
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Czy zapraszać na ślub/wesele współpracowników?
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Stycznia 2017, 12:06 »
Ja bym nie zapraszała, jeśli za nimi nie przepadasz.

Offline NaSl
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • data ślubu: 20.08.2016
Odp: Czy zapraszać na ślub/wesele współpracowników?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Stycznia 2017, 14:03 »
Nikt inny tylko właśnie Ty decydujesz o tym kogo zaprosić na swój ślub i wesele, natomiast z całą pewnością jeżeli nie przepadasz za swoimi współpracownikami to nie zapraszaj ich na siłę bo w efekcie to tyko zepsuje całą atmosferę oraz otoczkę, więc wg mnie nie warto robić tego na siłę.

Offline zupazryby12
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • data ślubu: 12.08.2019
  • Skąd:: Kraków
Odp: Czy zapraszać na ślub/wesele współpracowników?
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Stycznia 2021, 15:35 »
Jeżeli tylko ma się dobry kontakt z współpracownikami, to jak najbardziej warto. Ja zaprosiłam moich znajomych z pracy na wesele  i bawiliśmy się razem świetnie do białego rana.
« Ostatnia zmiana: 17 Stycznia 2021, 01:43 wysłana przez zibi »