Autor Wątek: Świadkowie  (Przeczytany 9889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robercik
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Świadkowie
« dnia: 10 Listopada 2015, 12:03 »
Witam!
Myślicie, że pomysł z wieloma świadkami (mianowicie pięciu przyjaciół) jest dobrym pomysłem? Ja osobiście nie widzę przeciwwskazań..

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopada 2015, 12:30 »
Hmm. Ciekawa koncepcja. A jak to wygląda od strony formalnej? Sprawdzałeś może?

Offline Robercik
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopada 2015, 10:42 »
To w zasadzie również jedno z moich pytań ;)

Offline weli
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Listopada 2015, 15:27 »
Będę nie długo na takim weselu, uważam że to ciekawe rozwiązanie :) ba. nawet miałem być jednym ze świadków ale panna młoda nie miała tylu koleżanek :)

Offline Robercik
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #4 dnia: 9 Grudnia 2015, 07:49 »
Też tak uważam. W takim razie proszę Cię o małą relację po :D I czy orientujesz się może jak to rzeczywiście wygląda w kwestii formalnej?

Offline biala_dama21
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.09.2013
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Grudnia 2015, 19:35 »
moim zdaniem to zły pomysł bo ludzie nie mogą skupić się na młodych tylko wszyscy zajmują się światkami

Offline Robercik
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Grudnia 2015, 09:39 »
A mi właśnie taki obraz pięciu świadków, pięć druhen i para młoda w centrum bardzo się podoba :)

Offline duda
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • data ślubu: 24-06-2017
  • Skąd:: Recz
  • Ślub w: Pęzino
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Grudnia 2015, 22:04 »
Genialny pomysł ze świadkami!  :D

u nas na ślubie i weselichu będzie bardzo dużo młodych osób, może też coś takiego zorganizujemy?! Czekam na relacje jak to wyglądało i jakie były wasze odczucia  ;)

Dodatkowo powiedz mi, jak planujecie ubrać wszystkie druhny??  ???powiem szczerze, że stereotypy ukazują, że wszystkie druhny mają identyczne sukienki, jeśli chodzi o model i kolor... Chociaż jak dla mnie jest to troszkę monotonne  :P chyba, że później wszystkie Panie się przebiorą??  ???
No i oczywiście, jeśli już wszystkie będą miały takie same kreacje na ślubie, to pozostaje pytanie kto będzie za to płacił??
Zastanowiliście się już wcześniej nad tym??

Czekam na odpowiedź iii oczywiście na relacje, bo sam pomysł jest cudny!  :-*

Offline duda
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • data ślubu: 24-06-2017
  • Skąd:: Recz
  • Ślub w: Pęzino
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Grudnia 2015, 22:10 »
Hmmm... Powiedźcie mi proszę jak wygląda u Was sprawa ze świadkowymi...?? Ostatnio usłyszałam, że świadkowa powinna być Panną :o było to dla mnie ogromne zdziwienie, ponieważ moja świadkowa będzie brała ślub dwa miesiące przede mną  ;D u nas sprawa jest taka, że wspólnie z przyjaciółką sobie świadkujemy, no i tak jak wspomniałam wcześniej, ona bierze ślub dwa miesiące wcześniej...

Co Wy o tym słyszałyście?? Jak to było/jest/będzie u Was?  8)

Offline mikoala

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3534
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Grudnia 2015, 22:43 »
Taki przesąd ze świadkowie powinni być stanu wolnego panna u kawaler. Niby to przynosi szczęście młodym, ale jak wiadomo to takie gadanie tylko.

Offline Robercik
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Grudnia 2015, 14:03 »
Właśnie ze względu na dużą ilość młodych osób tyle świadków :) Świadków ubrałbym w kolory i raczej nie będziemy zwracać uwagi na ich panieństwo ;)

Offline duda
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • data ślubu: 24-06-2017
  • Skąd:: Recz
  • Ślub w: Pęzino
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Grudnia 2015, 17:01 »
Świadków ubrałbym w kolory i raczej nie będziemy zwracać uwagi na ich panieństwo ;)

Moim, jakże skromnym, zdaniem bardzo dobra decyzja  ;D będzie kolorowo iii wesoło  :D pomysł popieram i oczywiście czekam na relacje jak wyszło i jakie były opinie innych uczestników na ten temat, a także opinie wielu świadków i świadkowych jak się czuli  :D

Offline czarnabarbie

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2017
  • Skąd:: Poznań
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Grudnia 2015, 13:09 »
Jeśli chodzi o świadków to u nas będzie tradycyjnie 2 chciałabym aby był to mój brat. Zależałoby mi na tym aby była "para" kobieta i mężczyzna. Jeśli chodzi o strój świadków sądzę, że jest to ich indywidualna sprawa i nie mam najmniejszego zamiaru "ubierać" ani świadków ani druhen - chciałabym aby wszyscy czuli się swobodnie i dobrze i chcę uniknąć sytuacji kiedy np. grubszej osobie "wciskam" różową obcisłą sukienkę, lub odwrotnie szczupłej kolezance "wcisnęłabym" przez wzgląd na tę grubszą luźną np. fioletową suknię, w której ona b się nie czuła... lub komuś kto nie lubi np. czerwieni czerwony garnitur...oczywiście to tylko dla wizualizacji (wiadomo, że nikomu bym nie dała różowej sukienki ani czerwonego garnituru). Uważam, że dla dobra gości, każdego z osobna nie powinno się określać stroju w jaki ktoś ma być ubrany. Goście mają czuć się swobodnie i dobrze takie jest moje zdanie :)

Offline duda
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • data ślubu: 24-06-2017
  • Skąd:: Recz
  • Ślub w: Pęzino
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Grudnia 2015, 17:38 »

Powiem szczerze, że nigdy nie zastanawiałam się nad typem sukienek dla dziewczyn i nad ich rozmiarami, ale po przeczytaniu Twojej wypowiedzi zaczęłam się nad tym zastanawiać :D
« Ostatnia zmiana: 28 Marca 2016, 17:39 wysłana przez Maja »

Offline czarnabarbie

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2017
  • Skąd:: Poznań
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Grudnia 2015, 17:39 »
hehehe no więc właśnie jest to problem, nie chciałabym aby ktoś czuł się niekomfortowo :)

Offline duda
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • data ślubu: 24-06-2017
  • Skąd:: Recz
  • Ślub w: Pęzino
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Grudnia 2015, 17:55 »
Przyznaję racje w 100%. Nie ma co na siłę komuś wciskać sukienki :p

Offline Dunia363
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Skąd:: Szczecin
  • Ślub w: Szczecin
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #16 dnia: 3 Stycznia 2016, 23:11 »
Mi się wydaje, że na cywilnym lepiej to by wyglądało. Kościelny ślub powinien być tradycyjny a nie hollywood'ki. Tak ja uważam. :)

Offline czarnabarbie

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2017
  • Skąd:: Poznań
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #17 dnia: 4 Stycznia 2016, 09:45 »
Zgadzam się :) i jednak zdecydowaliśmy się mieć dwóch świadków - kuzyn Adama i mój brat :)

Offline Klaudi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #18 dnia: 8 Czerwca 2016, 12:46 »
Nie wyobrażam sobie, by na ślubie było kilkoro świadków. Jestem tradycjonalistką, jeden świadek i jedna świadkowa. Swoją  drogą, kilkoro świadków to dodatkowe komplikacje.
Oryginalne zaproszenia ślubne tylko na http://forum.e-wesele.pl

Offline niko203
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Listopada 2016, 11:15 »
 8) ??? ::)

Offline nuwrion

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • Skąd:: Częstochowa
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Listopada 2016, 12:16 »
Bez sensu, szopka jak w amerykańskich filmach :) Moim zdaniem powinien być tylko jeden świadek

Offline Slu_elle
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Skąd:: Warszawa
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Stycznia 2017, 10:31 »
Ja nie widzę też powodu dla którego na ślubie miałoby być 2,3 lub 4 świadków skoro 1 osoba w zupełności wystarczy w myśl tradycji. Większa liczba świadków zwyczajnie nie jest potrzebna i wg mnie mija się to z celem.

Offline Martyna_i_Rafał

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Skąd:: Zachodniopomorskie-Pomorskie
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Stycznia 2017, 09:50 »
Formalnie raczej coś takiego nie przejdzie z uwagi na "wzory" dokumentów związanych z tym wydarzeniem. Po prosto nie ma miejsca na wpisanie większej ilości osób. Jednakże wizerunkowo jak najbardziej - piękna sprawa :)

Offline Radosna
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • data ślubu: 07.07.2017
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Stycznia 2017, 09:59 »
Ja sie zastanawiam. Mam jedna swiadkowa i chcialam tylko jedna, ale mieszkam zagranica, a ona w Polsce, wiec moze ze wzgledow praktycznych poprosic jeszcze kogos tutaj na miejscu?

Offline Slu_elle
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Skąd:: Warszawa
Odp: Świadkowie
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Lutego 2017, 12:14 »
Pytanie czy Świadkowa którą wybierzesz będzie w stanie przyjechać na ślub, bo jeżeli tak to moim daniem nie ma problemu i wcale nie potrzeba dodatkowej osoby już na miejscu. Tak generalnie to ślub będzie w Polsce czy za granicą? Jeżeli tak to w jakim kraju?