Autor Wątek: Ślub za granicą  (Przeczytany 2574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline uzzo
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 20.09.2016
Ślub za granicą
« dnia: 4 Października 2015, 20:51 »
Witam

mamy pewien problem, ale od początku, jesteśmy osobami niedosłyszącymi i duże wesela na 100 osób odpadają. Przyjęcie weselne na 30-40 ludzi mogło by się udać ale problemem jest rodzina pana młodego która twierdzi że to nie wesele tylko stypa. Dodam że pochodzimy z wsi i z opolskiego i u nas standardem jest że wesele to około 100 osób i zaprasza się wszystkich wujków i ciotków i kuzynów.

Mój luby wpadł na pomysł żeby wziąć ślub w 2 zagranicą daj mi wybór miejsca więc bardzo podoba mi się region Liguria w Włoszech.

Pytanie takie jak to rozwiązać? sami finansujemy wesele i nie chcemy rozpoczynać naszego wspólnego życia od długu i długu wdzięczności, chcemy sami, mój narzeczony twierdzi że jak się nie uda w Włoszech to może Cypr, również twierdzi że jak rodzina będzie się obrażać to trudno, ale on nie ma zamiaru zapraszać wszystkich tylko tych co chce czyli około 20 osób.

Teraz pytania
1- czy ktoś z was miał ślub konkordatowy zagranicą? jeśli tak to jak wrażenia plusy i minusy oraz z jakiego biura korzystaliście czy sami na własną rękę?
2- co lepsze Cypr czy Liguria?
3- czy lepiej ślub cywilny w Polsce a zagranicą tylko kościelny?- chodzi o papiery i formalności związane z tym.
4- czy lepiej zrobić przyjęcie weselne na 40 osób w Polsce i zacząć życie na czystej karcie?

czekam na odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopada 2015, 10:45 wysłana przez Anides »

Offline HankaS

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 126
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.05.2015
Odp: ślub zagranicą
« Odpowiedź #1 dnia: 9 Października 2015, 14:42 »
Nie brałam ślubu za granicą ale odniosę się do 4 pytania - jeśli masz zamiar wziąć kredyt na takie wesele to ja bym jednak odradzała. Jepiej zrobić nawet na 30 osób w Polsce i pojechać w jakąś przepiękną podróż poślubną.
Poszukuj. . .

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: ślub zagranicą
« Odpowiedź #2 dnia: 9 Października 2015, 14:58 »
popieram

Offline Rudy
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: ślub zagranicą
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Października 2015, 12:23 »
Ja mogę odpowiedzieć tylko na pytanie nr 2 :) Zdecydowanie Liguria - piękny region. Cypr jakoś mi do gustu nie przypadł.

Offline Agni167
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Skąd:: Rzeszów
  • Ślub w: Rzeszów
Odp: ślub zagranicą
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Listopada 2015, 17:35 »
A jakby tak ślub jednak w Polsce, a dla odreagowania podróż poślubna do Ligurii albo na Cypr? :)

Offline anerlo43

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: ślub zagranicą
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Listopada 2015, 09:17 »
Ja mogę odpowiedzieć tylko na pytanie nr 2 :) Zdecydowanie Liguria - piękny region. Cypr jakoś mi do gustu nie przypadł.

Jeżeli chodzi o mnie to nawet nie wiem, gdzie jest Liguria. Ktoś może mnie oświecić?
Większość psychologów uważa, że wrogość to wysublimowany pociąg seksualny.

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: Ślub za granicą
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Listopada 2015, 12:02 »
Liguria – region administracyjny w zachodnich Włoszech, o powierzchni 5416 km², 1,7 miliona mieszkańców i ze stolicą wGenui (727000 mieszkańców). Gęstość zaludnienia 325 osób na km². Od południa oblana jest przez wody Morza Liguryjskiego, od zachodu graniczy z Francją, od północy zPiemontem, a od wschodu z regionami:Emilia-Romania i Toskania.