Autor Wątek: wegańskie wesele  (Przeczytany 3081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brenda
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.03.2013
wegańskie wesele
« dnia: 1 Lipca 2015, 14:47 »
Hej dziewczyny!
Jestem już sporo po ślubie ale jestem ciekawa czy któraś z was jest weganką(jak ja) albo wegetarianką i zdecydowała się na podawanie gościom podczas wesela jedynie potraw, które nie zawierały produktów pochodzenia zwierzęcego np.  mięsa, nabiału?

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: wegańskie wesele
« Odpowiedź #1 dnia: 1 Lipca 2015, 14:51 »
Czy Twoi goście też są weganami albo wegetarianami?
Jeśli tak, nie widzę problemu. Jeśli nie - nie rozumiem pomysłu.
Mięsożercy starają się serwować swoim wegańskim gościom potrawy wege. Natomiast odnoszę wrażenie, że w drugą stronę kiepsko to wygląda. Weganie próbują przekonać do swojej diety ale nie tędy droga  ;)
Najważniejsze to mieć wolny wybór i jak ktoś nie wyobraża sobie posiłku bez mięsa bądź produktów pochodzenia zwierzęcego to nie ma sensu proponować przysłowiowej sałaty  ;) 


Offline kasss
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: jeszcze nie wiem :(
Odp: wegańskie wesele
« Odpowiedź #2 dnia: 9 Lipca 2015, 22:55 »
Dokładnie, jeśli jako wegetarianie oczekujecie, że Młodzi zadbają o menu dla Was, to gdy Wy będziecie wesele organizować, pamiętajcie, aby gości traktować tak samo.  Nikt z wesela głodny wyjść nie może.  Musimy zadbać o każdego a nie tylko o siebie.  Jeśli mamy gości z różnymi dietami, to musimy przygotować różnorodne menu - żeby każdy miał co zjeść.  Na moim weselu wegan nie będzie, ale podpytałam o uczulenia i diety, i wiem, jak skomponować menu, by wszyscy byli zadowoleni.  Na szczęście w sali weselnej pałacu, którą wynajmujemy można się dogadać z szefem kuchni i zmodyfikować menu.

Offline brenda
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.03.2013
Odp: wegańskie wesele
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lipca 2015, 14:42 »
Cytat: kasss link=topic=50618. msg2203465#msg2203465 date=1436475326
Dokładnie, jeśli jako wegetarianie oczekujecie, że Młodzi zadbają o menu dla Was, to gdy Wy będziecie wesele organizować, pamiętajcie, aby gości traktować tak samo.   Nikt z wesela głodny wyjść nie może.   Musimy zadbać o każdego a nie tylko o siebie.   Jeśli mamy gości z różnymi dietami, to musimy przygotować różnorodne menu - żeby każdy miał co zjeść.   Na moim weselu wegan nie będzie, ale podpytałam o uczulenia i diety, i wiem, jak skomponować menu, by wszyscy byli zadowoleni.   Na szczęście w sali weselnej pałacu, którą wynajmujemy można się dogadać z szefem kuchni i zmodyfikować menu. 

Niestety byłam na wielu weselach i nigdy nikt nie zadbał o to, by potrawy, które otrzymam były wegańskie. . .  Starano się mnie raczej oszukać, na zasadzie: "zupka nie była na mięsie tylko na kostkach to chyba może być prawda?" :-\

Offline marciaa122
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.05.2013
Odp: wegańskie wesele
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lipca 2015, 17:34 »
To przykro. My przed wyborem menu dopytaliśmy się gości, czy mają alergie na np.orzechy lub nie jedzą mięsa. Wydaje mi się to oczywiste, przecież nie będą głodować.

Offline brenda
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.03.2013
Odp: wegańskie wesele
« Odpowiedź #5 dnia: 3 Sierpnia 2015, 11:19 »
i tak to właśnie powinno wyglądać- ale niestety. . .

Offline kasss
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: jeszcze nie wiem :(
Odp: wegańskie wesele
« Odpowiedź #6 dnia: 3 Sierpnia 2015, 21:49 »
To smutne... Ja na pewno zadbam o swoich gości. Chcę by wszyscy dobrze się bawili i miło wspominali nasze święto, bez wyjątków. Wstępnie ustaliłam menu, mogliśmy degustować potrawy i wybrać te, które nam najbardziej smakują. W Pałacu Brzezina bez problemu zmieniliśmy część potraw i wyszło nam ciekawe menu :)

Offline marcelina_kusmier
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 2017
Odp: wegańskie wesele
« Odpowiedź #7 dnia: 9 Sierpnia 2015, 13:49 »
Moja siostra jest weganką, ale na ślubie nawet nie pomyślała o tym, aby podawać wyłącznie wegańskie potrawy.  Goście mogliby nie pojeść sobie, nie każdemu odpowiada jedzenie potraf wege.

Offline darling
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 30.08.2014
Odp: wegańskie wesele
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Sierpnia 2015, 12:46 »
U moich znajomych też były takie dania:) To jest naprawdę smaczne:)

Offline Salamandra
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.03.2015
Odp: wegańskie wesele
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Września 2015, 10:58 »
Moim zdaniem podawanie bezmięsnych potraw dla wegan na zwykłym weselu to trochę inna sprawa bo wystarczy czegoś "nie dać", natomiast jak ktoś jest weganinem z przekonania i bardzo serio do tego podchodzi to pewnie nie życzy sobie, żeby jego wesele ociekało mięsem.

Offline marciaa122
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.05.2013
Odp: wegańskie wesele
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Września 2015, 12:29 »
Na moim weselu były 2 wegetarianki i jedna osoba chora na celiaklię (nietolerancja glutenu). Nie było problemu z zamówieniem dla tych osób odmiennego menu, na początku wesela wskazałam kelnerom które to osoby i otrzymywali oni swoje dania bez problemu. Cena o dziwo nie zmieniła się pomimo potrzeby przyrządzenia innych potraw, które w dodatku były wydawane równocześnie z pozostałymi zestawami obiadowymi.

Offline kmorawka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.01.2010
Odp: wegańskie wesele
« Odpowiedź #11 dnia: 2 Października 2015, 22:38 »
a dlaczego narzucasz swój styl jedzenia innym gościom? Wódka do warzyw? Oj ciężko widzę taką imprezę

Offline kasss
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: jeszcze nie wiem :(
Odp: wegańskie wesele
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Października 2015, 07:27 »
Paweł jest wegetarianinem, ale nie będziemy z tego powodu robić wielkiej afery. Nawet nie próbował mi nigdy narzucić odstawienia mięsa, to są jego osobiste przekonania z tego też powodu wszyscy nasi goście dostaną normalne potrawy mięsne i tylko ci, którzy zgłoszą się wcześniej z prośbą o bezmięsne dania takie dostaną.

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: wegańskie wesele
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Października 2015, 11:17 »
Rozsądnie :)

Offline wese_licho
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • data ślubu: 09.05.2015
Odp: wegańskie wesele
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Października 2015, 13:47 »
Grunt to żeby siłą nie narzucać komuś swojego sposobu myślenia. Jeżeli np. młodzi są wege to nie daje im prawa do tego aby karmić swoich weselnych gości jak króliki. Tak samo jeżeli której z zaproszonych gości jest wege to jego potrzeby powinny byc zdecydowanie uwzględnione.

Offline Kapryśna
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: wegańskie wesele
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Listopada 2015, 13:19 »
Ja w swoim menu będę uwzględniać wegeterian. Na zaproszeniach dodałam informację, żeby goście powiadomili nas o takich "anomaliach" kulinarnych, np. nietolerancjach pokarmowych etc. Ja jestem alergikiem i sama doskonale wiem, jakie to uczucie, jak jesteś na weselu, wszystko pięknie wygląda i pachnie, a Ty 80% rzeczy nie możesz zjeść...


Offline okurcze
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Skąd:: Sosnowiec
Odp: wegańskie wesele
« Odpowiedź #16 dnia: 8 Grudnia 2015, 15:08 »
Zobacz w nie podajemy linków - mam wrażenie, że są całkiem elastyczni
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2015, 17:38 wysłana przez zibi »

Offline HankaS

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 126
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.05.2015
Odp: wegańskie wesele
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Grudnia 2015, 18:43 »
Właśnie, informacja na zaproszeniu to świetny pomysł - goście nie będą czuć się dziwnie że o coś proszą dodatkowego, albo w ostatniej chwili kuchnia dostanie takie info.
Poszukuj. . .

Offline SandraGorka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • data ślubu: 16 lipca 2016
  • Skąd:: Grodków
  • Ślub w: Piekielnik
Odp: wegańskie wesele
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Stycznia 2016, 21:59 »
Myślę,że Młodzi powinni zapewnić choćby nieliczne przekąski gością, którzy preferuja odmnienny sposób odżywiania.  Aby każy mógł znależć coś dla siebie. Kilka dań powinno być jednak ściśle wegańskich aby otworzyć gości na nowe smaki.