Autor Wątek: oddam rezerwacje kamerzysta  (Przeczytany 1932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rafaelll
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
oddam rezerwacje kamerzysta
« dnia: 1 Lutego 2015, 19:59 »
Witam,

oddam w dobre ręce rezerwację kamerzysty wartą 200 zł na dzień 6 czerwca 2015.  Oddam za darmo, ponieważ jeśli nie znajdę zastępstwa, to będę musiał dopłacić sporą kwotę w ramach odszkodowania za odwołanie zlecenia. 

Dane kamerzysty: MKW Krzysztof Wybraniec, www. video-mkw. pl. 

Pan Krzysztof obsługiwał kilka imprez weselnych moich znajomych i wszyscy byli bardzo zadowoleni, stąd został wybrany również przez nas. 
Film nagrywany jest w jakości Full HD, w cenie 3 komplety nagrania. 

Łączna kwota za wykonanie zlecenia to 1325 zł.  Ja pokrywam 200 zł. 

Offline Netka24
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11/07/2015
Odp: oddam rezerwacje kamerzysta
« Odpowiedź #1 dnia: 9 Lutego 2015, 12:43 »
nie wiem, dlaczego masz ponosic jakies koszty? wplcasz zaliczke i to jedyna strata jaka ponosisz przy rezygnacjiz uslug fotografa kamerzysty dj i calej innej batali pomocnikow.

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: oddam rezerwacje kamerzysta
« Odpowiedź #2 dnia: 9 Lutego 2015, 17:27 »
jesli podpisali umowę w której był zapis o karze umownej w przypadku np. rezygnacji z usług w ciagu 6 miesięcy przed planowanym weselem to musi zapłacić karę umowną.

Offline majkaaaa

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.04.2016
Odp: oddam rezerwacje kamerzysta
« Odpowiedź #3 dnia: 9 Lutego 2015, 18:56 »
Kara-90 ma rację.Specjalnie spojrzałam na swoje umowy i są takie zapisy.Zależy od wykonawcy.

Offline Netka24
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11/07/2015
Odp: oddam rezerwacje kamerzysta
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lutego 2015, 11:22 »
to ja mam chyba jakis normalnych ludzi, bo jedyna kara jest strata zaliczki

Offline Netka24
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11/07/2015
Odp: oddam rezerwacje kamerzysta
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lutego 2015, 11:25 »
6/ W przypadku zerwania umowy z winy Zamawiającego kwota zaliczki nie podlega zwrotowi

7/ W przypadku zerwania umowy z winy  Wykonawcy zwraca on zaliczkę w podwójnej wysokości.

To ja mam taie cos. I tak powinno byc ktos Was walkuje

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: oddam rezerwacje kamerzysta
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lutego 2015, 17:02 »
umowy są różnie konstruowane, jeśli w umowie jest napisane, że w przypadku odstąpienia od umowy/rezygnacji usług w jakimś czasie trzeba zapłacić karę umowną to trzeba tak zrobić, takie jest prawo. To jest umowa cywilno-prawna i wg prawa jeśli jest zapis o karze umownej (jest to zapis dobrowolny czyli Ty nie musisz go mieć co się równa temu, że w takiej sytuacji nie zapłacisz kary) to należy ja zapłacić. Ci którzy mają bardzo napięte grafiki tzn, sa dobrzy i trzeba się do nich dużo wcześniej zapisywać często mają w umowie zapis o karze umownej, to normalne. My mamy np. zapis o karze umownej w wysokości chyba 3 tys. w umowie z salą tzn z Dworem Hulanka, jeśli odstąpimy od umowy w okresie do 6 miesięcy od daty wesela to płacimy kare umowną, menager mówił, że oczywiście jeśli sa poważne przyczyny typu choroba, śmierć rodzica to odstępują od tej kary umownej, ale jeśli ktoś 3 miesiące przed stwierdzi, że chce inną salę to dla nich jest to duza strata, bo ciężko w tym czasie zapełnić ta luke i dla nich to duza strata. Akurat z fotografem czy kamerzystą nie wiem czy podpisałabym umowę zawierającą zapis o karze umownej tym bardziej, jesli cała usługa nie jest droga wydawałoby mi się podejrzane trochę, że chcą się aż tak zabezpieczyć. Jest taki wybór fotografów czy kamerzystów, że chyba tylko gdybym miała jakiegoś wymarzonego co robi cudawianki podpisałabym.
Nie mniej jednak ten zapis jest zgodny z prawem.

Offline rafaelll
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oddam rezerwacje kamerzysta
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Lutego 2015, 22:14 »
U mnie jest zapis, że w przypadku odstąpienia od umowy, płacę połowę wartości zlecenia, bez względu na okres kiedy nastąpi rezygnacja.  Poza tym kto decydując się na ślub stara się o usunięcie takiego zapisu? Po co decydować się na ślub, skoro nie jest się pewnym?

Offline Netka24
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11/07/2015
Odp: oddam rezerwacje kamerzysta
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Lutego 2015, 11:52 »
tu nie chodzi o rezygnacje ze slubu tylko np dowiadujesz sie, o zlej opinii wykonawcy itd itp i po prostu chciabys zmienic

Offline AdamSter
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oddam rezerwacje kamerzysta
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lutego 2015, 18:57 »
Cytat: Netka24 link=topic=50050. msg2170696#msg2170696 date=1423563911
6/ W przypadku zerwania umowy z winy Zamawiającego kwota zaliczki nie podlega zwrotowi

7/ W przypadku zerwania umowy z winy  Wykonawcy zwraca on zaliczkę w podwójnej wysokości.

To ja mam taie cos.  I tak powinno byc ktos Was walkuje


Tu uważajcie, jak jest słowo zaliczka to musi być ona zawsze zwrócona.  Jak nie ma kar umownych w mowie a macie 'zaliczkę' to możecie podziękowć fotografowi na dzień przed slubem nawet.  Jak fotograf nie zna prawa to już jego problem. 

Offline travan
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 14.06.2014
Odp: oddam rezerwacje kamerzysta
« Odpowiedź #10 dnia: 5 Marca 2015, 21:43 »
Tak szczerze nie rozumiem tego tematu? Czyżby kamerzysta szukał naiwniaka, albo ma jakiegoś kumpla który go poleca? Wczytując się uważnie w słowa pana rafaelll "Po co decydować się na ślub, skoro nie jest się pewnym?" To co nie wiedział i nie był pewien że bierze ślub? No raczej wątpię? A tym bardziej powątpiewam w czyste intencje też pana rafaelll-a?

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: oddam rezerwacje kamerzysta
« Odpowiedź #11 dnia: 6 Marca 2015, 09:27 »
A może odwołują ślub z ważnego powodu. Czytałam bloga dziewczyna która przez rok opisywała swoje przygotowania a 5 miesięcy przed slubem (po kilku latach związku) się rozstali i wszystko odwoływali. Ślub planuje się z dużym wyprzedzeniem a życie pisze różne scenariusze, może panna młoda zaszła w nieplanowaną ciąże i ma termin porodu w tym czasie, albo stracili prace, ulegli wypadkowi różne różniste sa przyczyny odwołania aczkolwiek nie wykluczone, że to jest autoreklama, bo jeśli wydarzyło się coś ważnego to fotograf powinien zrozumieć o odstąpić od kary umownej, bo z tego co jest napisał to poleca usługi wiec raczej nie wchodzi w gre zmiana na kogoś innego.

W każdym razie przestrzegam CZYTAJCIE UMOWY (nie tylko związane ze ślubem), obowiązuje swoboda umów, wiec czasem druga strona może w nich zapisać bardzo niekorzystne dla nas warunki, na które my nie musimy się godzić.