Autor Wątek: Wizyta u ksiedza  (Przeczytany 9913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tatiana
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Wizyta u ksiedza
« dnia: 7 Listopada 2006, 10:49 »
mam do was pytanko jak wyglada ta calkiem pierwsza wizyta u ksiedza?? jak sie idzie do niego powiedziec mu ze chce sie wziasc slub??

Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #1 dnia: 7 Listopada 2006, 10:51 »
hmm
 no jak to jak wygalda idziesz i mówisz ,ze przyszłas w sprawie ślubu i tyle! i on Ci juz wszystko powie! Nam kazał przyjśc po Nowym Roku bo jeszcze nie prowadzi kalendarza na 2007!Wpisze Cie i umówicie sie na protokół przedslubny! Idziecie na nauki i tyle! strasznie w każdym razie nie jest!

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #2 dnia: 7 Listopada 2006, 10:52 »
tatiana.. ten temat był juz niejednokrotnie poruszany...

każdy ma tak samo

1) zabierasz dokumenty, które musisz mieć na pierwsza wizytę
2) spisujecie protokół
3) ustalacie termin slubu

i przede wszystkim - idziecie tam razem a nie osobno..
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #3 dnia: 7 Listopada 2006, 11:06 »
a mi na razie ksiądz nie kazał przynosic zadnych dokumentów powiedz ze 2 mies czy miesiac przed slubem wystarcza i tyle! wczesniej sie ustali godzine i spisze protokól i tyle! aa tam ja na 1-szym spotkaniu byłam sama i nic sie nie stało! Powiedz ,że narzeczony pracuje i ze mieszka 80 km i nie ma czasu przyjezdzac!

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #4 dnia: 7 Listopada 2006, 11:27 »
Idziesz i mówisz " niech będzie pochwalony Jesus Chrystus".
A potem że chciałaś zarezerwować mszę ślubną  :mrgreen:  Ustalasz, rezerwujesz, ksiądz wpisuje sobie w kajecik godzinę i wasze imiona, a ty się jeszcze  zapytaj  kiedy masz przyjść i co masz przynieść. Zapytaj się odnośnie nauk przedmałrzeńskich i poradni rodzinnej....bo co kraj to obyczaj  :wink:

Kalendarz na nowy rok ksiądz juz powinien mieć. Ja brałam ślub w czerwcu, a mszę rezerwowałam we wrześniu (rok wcześniej) i kalendarz już ksiądz miał  :mrgreen:



Offline Gemini
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5362
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.06.2007
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #5 dnia: 7 Listopada 2006, 11:41 »
My bylismy razem

Ksiadz zapytal co nas sprowadza, a my powiedzielismy, ze slub :lol:

Ksiadz zapytal o date, powiedzial, ze na ta chwile moze nam wpisac godzine, spisal nasze imiona i nazwiska i kazal przyjsc trzy miesiace przed slubem z dokumentami

Na koniec zyczyl wytrwalosci w podjetej decyzjii i tyle :)


Offline skarbek
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: październik 2007
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #6 dnia: 7 Listopada 2006, 11:45 »
no co do tego kaledarza na Nowy Rok to nasz ksiadz też zbytnio nie rychliwy :wink: Mamy przyjść w styczniu.No i oczywiście powiedział nam że nie ma czegoś takiego jak kurs przedmałzeński ale katechezy to brzmi tak jakoś lepiej.Więc nie pozostało nam nic innego jak zapisać sie na te katechezy przedmałżeńskie :lol:
"Dzis też bym Cię wybrała"2007

Offline carlunia

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1998
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.02.2007 Cywilny~16.06.2007 Kościelny
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #7 dnia: 7 Listopada 2006, 13:52 »
My bylismy rowno rok przed naszym slubem i ksiadz juz nas wpisal w kalendarz. Godzine 16ta na 16.06.2007 mial juz zarezerwowana :shock: My zarezerwowalismy 17ta i wplacilismy zaliczke.


Offline Niki

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 781
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21 lipca 2007
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #8 dnia: 7 Listopada 2006, 14:09 »
Cytat: "Gemini"
My bylismy razem

Ksiadz zapytal co nas sprowadza, a my powiedzielismy, ze slub :lol:

Ksiadz zapytal o date, powiedzial, ze na ta chwile moze nam wpisac godzine, spisal nasze imiona i nazwiska i kazal przyjsc trzy miesiace przed slubem z dokumentami


U nas było tak samo. Na koniec dodał tylko, że w gablocie, która wisi przy wejściu do kościoła jest wywieszona lista dokumentów jakie musimy przynieść.
Było krótko, zwięźle i bezboleśnie :wink:

Offline Tatiana
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #9 dnia: 7 Listopada 2006, 15:59 »
a jak myslicie mam sznase na szybki slub?/ tzn ide do ksiedza w czwartek a slub bym chciala najpozniej na poczatku lutego

Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #10 dnia: 7 Listopada 2006, 16:30 »
jasne ze masz szanse na slub najpuzniej w lutym. Wiele par w 3 mies zalatwilo wszytko.Moj brat w lutym zaczol szykowac wesele na 80 ludzi a 16 kwietnia mial juz zone

Offline Gosiaaa

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1189
  • Płeć: Kobieta
  • Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć
  • data ślubu: 28.04.2007
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #11 dnia: 7 Listopada 2006, 17:01 »
Cytat: "carlunia"
My zarezerwowalismy 17ta i wplacilismy zaliczke.

Jaką zaliczkę wpłaciliście? Już za ślub w kościele zaliczkę?? Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Ale jak już tu ktoś powiedział ... co kraj to obyczaj ;-)
My poszliśmy do księdza i powiedzieliśmy, że chcieliśmy się dowiedzieć, czy można zapisać się na ślub w kwietniu. Ksiądz powiedział, że zapisów na przyszły rok jeszcze nie prowadzą ... żeby przyjść w styczniu. Powiedział jakie dokumenty należy zgromadzić i przyjść 3 miesiące przed planowanym ślubem spisać protokół. A termin może nawet jedna osoba przyjść zarezerwować.
Nie muszą koniecznie być wszystkie dokumenty dostarczone na dzień w którym chcecie spisać protokół. Można do ślubu dostarczać ;-)



Offline carlunia

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1998
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.02.2007 Cywilny~16.06.2007 Kościelny
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #12 dnia: 7 Listopada 2006, 17:40 »
Gosiaa: zaliczke na poczet zarezerwowania terminu slubu :| Tez sie nie spodziewalam, ale ta kwota jest juz czescia oplaty za slub wiec nie przepadnie na szczescie :wink: Ale nie powiem bo sie zdziwilam jak powiedzial, ze trzeba wplacic 100zl za to, ze rezerwujemy termin.


Offline Niki

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 781
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21 lipca 2007
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #13 dnia: 8 Listopada 2006, 10:16 »
Cytat: "Tatiana"
a jak myslicie mam sznase na szybki slub?/ tzn ide do ksiedza w czwartek a slub bym chciala najpozniej na poczatku lutego


Na pewno masz szansę. Moja znajoma załatwiła wszystko w 3 tygodnie.
Dla chcącego nic trudnego  :wink:
Powodzenia :wink:

Offline chrobry10
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #14 dnia: 8 Listopada 2006, 12:26 »
A ja zalatwilem w 2 tygodnie - tylko kosztowalo to 1000 zl :)

Offline kuchasia

  • Szczęśliwa Pani W.:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3335
  • Płeć: Kobieta
  • Lenka-Nasz Największy Skarb...
  • data ślubu: 21.04.2007 godz.18.00 Sak
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #15 dnia: 8 Listopada 2006, 18:42 »
Hm w moim przypadku bylo tak ze nie rozmawialam  z ksiedzem tylko z siostra zakonna gdyz ona przyjmuje zapisy na uroczystoci koscielne.Spytalam czy mozna zapisac termin na slub,po czym ona zapisala i powiedziala ze w mojej parafii nie mozna samemu ubierac kosciola tylko ubiera siostra zakonna ktora ma w tym zdolnosci gdyz mlodzi robili za duze zamieszanie,pytala rowniez czy bedziemy miec skrzypce na slubie.Po czym ja spytalam jak wyglada sprawa platnosci to bylam mile zaskoczona jak mi powiedziala ze mamy sie o to nie martwic najwazniejsze abysmy byli szczesliwi i damy tyle ile bedziemy mogli:)

Offline ilka2

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 672
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.09.07 cywilny, 22.09.0
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #16 dnia: 8 Listopada 2006, 19:34 »
Jest dokladnie tak jak mówią dziewczyny :D   Nie taki ksiądz straszny jak się wydaje...czasami tylko fochy ma ale to zależy od parafii :D

szczegołowo powiedziała ci Gosiaczek80, jak sie to robi :D

Offline moni-2

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Listopada 2006, 18:13 »
My zestresowani poszlismy do ksiedza 8 m-cy przed planowana data.
ksiadz usmiechnal sie gdy powiedzielismy ze chcielismy wziac slub tego i tego dnia o tej i o tej godz i mowi "kochani to jeszcze za wczesnie" ale zajrzal w kajecik i mina mu zrzedla. byla juz zarezerwowana msza na kogos chorego. :( ale jak to w malej parafii bywa dowiedzielismy sie za kogo ta msza i przemili panstwo przesuneli msze na 7 rano. dlatego wszytsko odbedzie sie tak jak to sobie zaplanowalismy :)

Zabralismy ze soba tylko dokumenty z kursu przedmalzenskiego i dobry humor. wizyta w parafii okzala sie bardzo milym zaskoczeniem :)



Offline Gosiaaa

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1189
  • Płeć: Kobieta
  • Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć
  • data ślubu: 28.04.2007
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Listopada 2006, 18:46 »
moni-2to u Ciebie śluby odbywają się na "normalnej" mszy?U mnie w parafii są to takie jakby specjalne msze ... nie ma wiernych ... chyba, że ktoś przyjdzie się pomodlić, albo chce uczestniczyć w czasie ślubu ...



Offline kuchasia

  • Szczęśliwa Pani W.:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3335
  • Płeć: Kobieta
  • Lenka-Nasz Największy Skarb...
  • data ślubu: 21.04.2007 godz.18.00 Sak
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Listopada 2006, 12:17 »
Gosiu u mnie rowniez sa sluby jakby na specjalnych mszach,sa to godziny jakby zarezerwowane dla Par Mlodych,a msze za chorego czy za osobe zmarla sa w innych godzinach.

Offline kaskanr1
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Grudnia 2006, 22:20 »
W naszej parafi jest podobnie sa specjalne msze na slub, pogrzeb, chrzest itp.
Moja wizyta u ksiedza byla zupelnie w innej sprawie ale jak juz sie zapytal "jak wyglada moja przyszlosc" powiedzialam ze zamierzamy razem z moim ukochanym sie pobrac. ksiadz odrazu zaciekawil sie ta sprawa dokladnie podpytal o mojego lubego o planach naszych i wrecz na sile wycisnol ze mnie date slubu po czym odrazu wpisal nas w swoj kalendarzyk.
date slubu z kochanym ustalilismy przez internet ;p;p;p;p
u ksiedza bylam sama bo moj mezczyzna zarabia za granicami naszego kraju.

po nowym roku mam go(Darka) zaciagnac do kancelari aby ksiadz go dobrze poznal.
i zglosic sie na nauki 3 miesiace przed slubem.
wsio bardzo sie ciesze ze ksiadz jest bezkonfliktowy, pomocny lecz denerwuje mnie ta jego wscibskosc.

Offline natali211

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Grudnia 2006, 09:59 »
My jestesmy jeszcze przed wizyta u ksiedze ale dzis albo jutro sie tam wybizrzemy! Jestem ciekawa co nam powie, bo mamy o tyle inna sytuacje iz chcemy aby slubu udzielil nam zaprzyjazniony ksiadz misjonarz, ktory przyleci na nasz slub z Ghany! mam nadzieje ze ksiadz nie bedzie robil nam problemu przez to, bo bardzo nam zalezy na tym wlasnie kosciele (to nie jest moja parafia ani pana mlodego :)


Offline wilku-fkp

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 30 czerwca 2007r.
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Grudnia 2006, 13:01 »
My bylismy wczoraj zaklepac kosciol no i udalo sie. Msza jest na 16ta. ksiadz bardzo w porzadku. Duzo nam podpowiedzial co jak i przede wszystkim kiedy zalatwic. jesli chodzi zas o platnosc to mnie zaskoczyl. powiedzial co laska. taki powinni byc wszysce ksieza!!!!
nie ma zadnych przeciwskazan co do przystrojenia kasciola ico do organisty skrzypaczki czy tym podobnym. jestesmy bardzo zadowoleni lecz niepokoi nas wizyta u naszego proboszcza i prosba o zezwolenie na slub w innej parafii...
"Kochać kogoś to odkryć cud niepostrzegalny dla innych"



Offline skarbek
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: październik 2007
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #23 dnia: 4 Stycznia 2007, 15:44 »
No i własnie to jest najgosze. My tez chcieliśmy w innym kosciele ale jak doszły nas wiesci że zapłacić trzeba w parafii młodej i w kosciele, w który bierzemy ślub, to zrezygnowaliśmy. :zbanowac:
"Dzis też bym Cię wybrała"2007

Offline Vall

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16385
  • Płeć: Kobieta
  • Żyć - oznacza wciąż wyrywać się do przodu!
  • data ślubu: 07.07.2007 :smile:
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #24 dnia: 4 Stycznia 2007, 15:46 »
Cytat: "wilku-fkp"
niepokoi nas wizyta u naszego proboszcza i prosba o zezwolenie na slub w innej parafii...


hehe - stoje cały czas przed tym samym wyzwaniem  :mdleje:

Offline Madzialena

  • Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2207
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek [*] 16.01.2009
  • data ślubu: 17.09.2005r.
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #25 dnia: 4 Stycznia 2007, 15:57 »
Cytat: "skarbek"
No i własnie to jest najgosze. My tez chcieliśmy w innym kosciele ale jak doszły nas wiesci że zapłacić trzeba w parafii młodej i w kosciele, w który bierzemy ślub, to zrezygnowaliśmy. :zbanowac:


no tak to już jest... tyle, że w parafii młodej płaci się za zapowiedzi.. tu bywa różnie, niektórz mówią, ze nic, inni "co łaska" inni krzyczą od razu 50zł..

za nic innego się nie płaci.. więc spoko..



Offline meg

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 139
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #26 dnia: 4 Stycznia 2007, 16:39 »
Cytat: "wilku-fkp"
niepokoi nas wizyta u naszego proboszcza i prosba o zezwolenie na slub w innej parafii...

No sorry. Co to znaczy PROŚBA O POZWOLENIE! Rozumiem, że jak chcesz puścić ognie sztuczne nie w sylwestra, to musisz mieć pozwolenie, ale jeśli chodzi o slub, to po prostu informujesz i bierzesz odpowiednie papierki. Ot, cała filozofia.

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego prawie wszyscy demonizują instytucję kościoła jako taką, co robi wszystko wbrew i trzeba sie jej bać.
meg

Ubi tu Caius, ubi ego Caia.


Offline carlunia

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1998
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.02.2007 Cywilny~16.06.2007 Kościelny
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #27 dnia: 4 Stycznia 2007, 23:44 »
Cytat: "meg"
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego prawie wszyscy demonizują instytucję kościoła jako taką, co robi wszystko wbrew i trzeba sie jej bać.

Moze nie bac, ale widac cos w tym jest, ze wiekszosc ma takie zdanie. Ze strony kosciola nic milego do tej pory mnie nie spotkalo. Zaczynajac od pierwszej komunii. Moze nie mialam szczescia do ksiezy..juz w to teraz nie wnikam. Latwiej jest do siebie zrazic niz na nowo przekonac.


Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #28 dnia: 5 Stycznia 2007, 09:15 »
a ja dzis znowu po raz kolejny byłam u ksiedza i chociaż jest inforacja ,ze kancelaria wtedy i wtedy czynna to pozamykane tam na 4 spusty! a u nas koleda trwa do lutego pomimo tego,ze sa trzej księża!I co ja biedna mam zrobic? POmijajac fakt ,ze wlokłam sie tam o 8 rano w deszczu!

Offline meg

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 139
Wizyta u ksiedza
« Odpowiedź #29 dnia: 5 Stycznia 2007, 12:53 »
Aniutek83, strasznie marudzisz  :uscisk:
Zadzwoń, zapytaj w jakich godzinach, a najlepiej umów się z konkretnym księdzem na konkretny termin, a nie biegaj w ciemno i w deszczu! :-)
meg

Ubi tu Caius, ubi ego Caia.