Autor Wątek: Najpiekniejsze koscioly w Bydgoszczy i okolicach  (Przeczytany 3767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aana11
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2015
Najpiekniejsze koscioly w Bydgoszczy i okolicach
« dnia: 6 Października 2014, 21:43 »
Jakie koscioly w Bydgoszczy lub okolicach sa najpiekniejsze do slubu ? Bardzo prosze o zdjecia :)
Pozdrawiam

Offline doksik86
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6878
  • data ślubu: 06.09.2014
Odp: Najpiekniejsze koscioly w Bydgoszczy i okolicach
« Odpowiedź #1 dnia: 7 Października 2014, 09:03 »
nie wiem, czy najpiękniejszy, ale w żołędowie masz drewniany kościół z XVI wieku.
W Osielsku młodszy, ale ładny.
W Maksymilianowie kameralny, specyficzny, ale raczej nie na ślub.
W Bydgoszczy Fara i Klaryski. Stare i z klimatem.


Offline aana11
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2015
Odp: Najpiekniejsze koscioly w Bydgoszczy i okolicach
« Odpowiedź #2 dnia: 7 Października 2014, 16:47 »
Dziekuje :) Na chwile obecna podoba nam sie Fara - wewnatrz :)

Offline Balbinkaa90
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • data ślubu: 19-09-2015
Odp: Najpiekniejsze koscioly w Bydgoszczy i okolicach
« Odpowiedź #3 dnia: 7 Października 2014, 19:09 »
witaj.

z tego co mi wiadomo w klaryskach nie udzielają ślubów, 

co do fary również ją rozważaliśmy, jednak z bardzo bliskiego źródła, (które na własnej skórze doświadczyło) wiem, że proboszcz jest hmmm, że tak powiem delikatnie. .  bardzo niesympatyczny i wymagający. .

ostatecznie zdecydowaliśmy się na Św Trójcy,
jeżeli chodzi o małe, stare kościoły to w Bdg nie znajdziesz. .  przeszukałam wszystkie możliwe, jedyny mały w miarę klimatyczny jednak bardzo malutki jest na kaplicznej ;)

pozdrawiam

Offline aana11
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2015
Odp: Najpiekniejsze koscioly w Bydgoszczy i okolicach
« Odpowiedź #4 dnia: 8 Października 2014, 17:33 »
Musze powiedziec ze bylam rozmawiac z przemilym ksiedzem w Farze i odnioslam zupelnie inne wrazenie.  Wydawal sie bardzo nowoczesny i milo sie rozmawialo.  Mowil ze wszystko da sie zalatwic i naprawde nie wydaje mi sie ze bedziemy miec jakikolwiek problem.  Zupelnie inne opinie slyszalam za to na temat  Bazyliki.  Tam podobno jest troszke trudniej !

Offline Majjj

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.04.2016
Odp: Najpiekniejsze koscioly w Bydgoszczy i okolicach
« Odpowiedź #5 dnia: 8 Października 2014, 20:39 »
Moją parafią jest Bazylika. . .  Zawsze myślałam, że to właśnie tam odbędzie się mój ślub. . .  Ah. . .  jak bardzo się myliłam!

Po rozmowie z kobietą w biurze parafialnym stwierdziliśmy, że nas po prostu nie stać na taki wydatek!  :-\

Zdecydowaliśmy się na kościół św.  Trójcy (który też kiedyś był moją parafią:).  Byliśmy już na spotkaniu z przemiłym proboszczem.   Już nie mogę się doczekać kiedy pojdę po zgodę do swojego kościoła na ślub w innym kościele, a oni zapytaja dlaczego. . .

Offline doksik86
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6878
  • data ślubu: 06.09.2014
Odp: Najpiekniejsze koscioly w Bydgoszczy i okolicach
« Odpowiedź #6 dnia: 8 Października 2014, 21:40 »
Moją parafią jest Bazylika. . . 

Po rozmowie z kobietą w biurze parafialnym stwierdziliśmy, że nas po prostu nie stać na taki wydatek!  

Ale jaki wydatek,?
Koleżanka brała tam ślub rok temu. Księdzu dała 200 zł.  Płaciła coś za nauki, czy poradnie, ale dlatego, że musiała mieć weekendowy kurs.


Offline karina.jezierska
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.09.2014
Odp: Najpiekniejsze koscioly w Bydgoszczy i okolicach
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Października 2014, 17:05 »
Fara jest piękna, ten kościół ma swój klimat. Niestety nam ze względów logistycznych nie pasował.

Offline Majjj

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.04.2016
Odp: Najpiekniejsze koscioly w Bydgoszczy i okolicach
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Października 2014, 11:24 »
Moja koleżanka brała ślub w Bazylice w zeszłym roku.  Mówiła, że wpłacała 100zł za rezerwację terminu i 100zł za nauki przedmałżeńskie.
Poszliśmy tam z narzeczonym w sierpniu, z przygotowanymi pieniążkami. . .

Pani powiedziała, że mamy się zgłosić pod koniec roku, bo w grudniu będzie księga na 2016 rok.  Zapytałam jaka jest opłata, pani podała cennik na TEN (2014) rok. .  i UWAGA! 300zł za rezerwację terminu! 100zł za nauki i poradnie (mamy zaświadczenie o ukończonym kursie, ale oczywiście Bazylika tego nie honoruje), co najmniej 200zł organista i florystka od 300zł (przy 3 parach w danym dniu). . .  Przy podpisaniu protokołu wpłacamy jeszcze CO ŁASKA.  No tragedia. . . 


Offline doksik86
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6878
  • data ślubu: 06.09.2014
Odp: Najpiekniejsze koscioly w Bydgoszczy i okolicach
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Października 2014, 12:42 »
Mam organiste za 150.
Florystki chyba nie liczysz w te koszty? Poza tym 300 to mało na tak duży Kościół.
Co łaska możecie dać 50 zł przy takich kosztach  ale ze 300 za rezerwację,  coś mi się wierzyć nie chce.. poza tym chyba nie mogą wam narzucić?  Cennik w kościele. ..


Offline Majjj

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.04.2016
Odp: Najpiekniejsze koscioly w Bydgoszczy i okolicach
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Października 2014, 19:09 »
Pani w biurze powiedziała, ze to opłata za rezerwacje. I jest ona obowiązkowa. No i do tego nauki 100zl. W Św. Trójcy nie ma czegoś takiego jak opłata za wpis do księgi. No i jeżeli mamy zaświadczenie ukończenia nauk przedmałżeńskich to nie musimy chodzić na dodatkowy kurs. Co do kwiatów, to nie wiem jak wyglądają koszta. Mam nadzieje, ze dogadamy się z parami, które rownież bedą ślubowały w tym dniu.

Offline sofijka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: wiosna 2016
Odp: Najpiekniejsze koscioly w Bydgoszczy i okolicach
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Października 2014, 21:43 »
Ja również polecam kościół św. Trójcy. Jest to moja obecna parafia (przedtem przez 17 lat należałam do Bazyliki i uważam, że tam nie ma w ogóle klimatu) proboszcz jest niesamowitym człowiekiem, to jest jedyny ksiądz do którego lubię chodzić do spowiedzi i nie prawi niepotrzebnych morałów a raczej doradza (mimo, że w kółko mam te same grzechy... :P :P :P :P) wiem od znajomych, że nie robi problemu obojętnie z czym byście nie pszyszli, czy macie już wcześniej cywilny np 2 lata wcześniej, czy macie już dzieci, czy nie macie kasy (od siostry mojej koleżanki nie wziął ani grosza bo byla w ciąży a byli bardzo ubodzy).
Sam kościół jest prześliczny, polecam wybrać się na mszę np. o 15 a latem o 18 i zobaczyć jak przepięknie wpadają promienie słońca przez okna umieszczone na samej górze nawy głównej, po prostu cudnie to wygląda. Ogólnie kościół wewnątrz jest prześliczny - zwłaszcza jak się podniesie głowę. Wiem też, że pani która na co dzień stroi kościół ładnie stroi na śluby na małe pieniądze. Aha i organy... podobne jedne z nejlepiej brzmiących czy coś takiego - polecam organiste jakoś bardziej mi się podoba jak śpiewa niz pani organistka ale można się wybrac na msze i samemu ocenić