Autor Wątek: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii  (Przeczytany 7606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AnnaMaria87

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2014
KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« dnia: 18 Listopada 2013, 14:25 »
Witajcie mam takie pytanie biorę pod uwagę 3 kościoły we fordonie.. nastawiłam się na Matki Bożej Królowej Męczenników - ale tam nastraSZYły mnie znajome że jest mega drogo że ksiądz chce 1000ZŁ...

macie podobne doświadczenia???

biorę jeszcze pod uwagę  2
1- kościół św. Mikołaja - stary fordon na rynku
2. salezjanie św. Marka

Jak w tych 3 kościołach kształtują się ceny???? proszę o pomoc przez telefon ksiądz z Marka powiedział mi że jest CO ŁASKA...

Offline Alis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5770
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.06.2014
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopada 2013, 16:01 »
Mogę się wypowiedzieć na temat Mikołaja bo ja tam biorę ślub

Ksiądz proboszcz mega miły i sympatyczny, jak mu nie dasz nic bo np. Cię nie stać to też Ci ślubu udzieli i to w dodatku bez łaski  :) ja dam mu z 300 i będzie ok,  rozwiniecie dywanu jest za darmo, trzeba zapłacić organistce 100-150 ale śpiewa bardzo ładnie

Co do strojenia nie wiem bo jeszcze nie ograniałam tematu, czekam czy jeszcze jakaś para będzie na ten dzień co my, wtedy cos ustale ale kościół wg mnie jest tak ładny ze wystarczą kwiaty przy ławkach

poza tych honorują nauki przedmałżeńskie z liceum i nie przeszkadza im mieszkanie razem przed ślubem :)

Offline doksik86
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6878
  • data ślubu: 06.09.2014
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Listopada 2013, 17:26 »
W moim Kościele (też Fordon) podobno co łaska (300 pewnie będzie ok), organista 100 zł. I tyle z kosztów.


Offline AlicjaEwa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6580
  • Płeć: Kobieta
  • Ja kocham tylko Ciebie, Ty jesteś moim niebem :*
  • data ślubu: 03.08.2013
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Listopada 2013, 18:01 »
w garnizonowym organista 150
za termin/protokół - 100

za ceremonie niby nie podano ceny ale przy dawaniu koperty  padło pytanie : 400?

więc chyba jednak co łaska 400 ;)

Offline Karola19xm
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.014
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Listopada 2013, 19:33 »
My bierzemy ślub w Starym Fordonie planujemy dać ok 400zł + organistka i zgadzam się że bardzo ładnie śpiewa + dekoracja ale mam nadzieję że się dogadamy z inną parą chociaż my byliśmy 1 na ten termin. Jeśli chcesz tam ślub to radzę się pośpieszyć bo jak bylismy ustalić termin i godzinę w lipcu czy sierpniu ( już nie pamiętam dokładnie ;) ) to już ok 10 par było zapisanych i wiem że terminy tam są szybko rezerwowane ;)


Offline Alis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5770
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.06.2014
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopada 2013, 09:21 »
Zgadza się ze terminy szybko się rozchodzą, jak ja byłam nas zapisać teraz w marcu to już miał terminy jakies poustalane na letnie miesiące przyszłego roku, ja byłam na szczęście pierwsza na ten dzień i mogłam sobie wybrać godzinę  :P

a 29 czerwca tego roku ślub brało 8 albo 9 par ... masakra

Offline AnnaMaria87

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2014
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Listopada 2013, 09:46 »
dzięki laski

Ja się zgrzałam na MBKM ale wszyscy mnie straszą ze tam jest 1000zł ... że można niby dać mniej ale później jest problem że fotograf nie może robić zdjęć itp

a jak jest w tym kościele na starym fordonie??

powie mi ktoś coś o tym kościele MBKM??
Ja mam rezerwacje na 27 czerwca 2014 na 15:30 stary fordon  są już 2 pary poza nami więc też chciałabym się dogadać co do np. kwiatków przy ławkach:)

A chciałabym dać wtedy 300 + organista a jak np. ma sie swojego organistę bo mam znajomego???

Offline Alis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5770
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.06.2014
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Listopada 2013, 09:58 »
O jaki kościół w starym Fordonie chodzi ?? O Mikołaja czy ten obok,  nie pamiętam jak on się nazywa  ::)

Jeśli chodzi o organiste to nie mam pojęcia czy można mieć swojego ???

Offline Vivka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6224
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: maj 2014
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Listopada 2013, 10:11 »
jeśli chodzi o kościół św. Mateusza w Fordonie

co łaska- ok 400 zł chociaż każdy daje ile może
kościelny za samo otwarcie kościoła chce 50 zł od każdej pary



Offline AnnaMaria87

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2014
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Listopada 2013, 10:44 »
Parafia św. Mikołaja;) ten na ryneczku

Offline Alis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5770
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.06.2014
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Listopada 2013, 10:59 »
Aha no to ja tam właśnie slubuje  :)

Offline AnnaMaria87

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2014
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Listopada 2013, 19:13 »
oo;) no i jak Alis spostrzeżenia???

Offline Alis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5770
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.06.2014
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Listopada 2013, 21:10 »
Moje spostrzeżenia:
- kościół piękny,  bardzo bogato zdobiony,  nie potrzeba go za bardzo stroic a kwiaty na ołtarzu trochę nawet "ginely"
- organistka bardzo ładnie gra i śpiewa, jest dobra akustyka
- ładne i wygodne krzesła dla świadków i pary młodej
- miły ksiądz,  nie nastawiony jedynie na kasę
- trochę mało miejsca przed kościołem ale wystarczy się ustawić do składania życzeń lekko z boku żeby nie kolidowac z następna parą
- z przodu są takie niskie ławki na których zazwyczaj w niedziele siedzą na mszy dzieci a które niezbyt ładnie wyglądają na zdjęciach ale podobno można się dogadać z kościelnym żeby je przesunąć na jedną stronę bo i tak nikt na nich nie siada

To tak kilka na szybko  :P

Offline magna

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 967
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27 czerwiec 2015
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Czerwca 2015, 21:19 »
Nam w Farze wyszły takie koszty:
500 zł. kościół /ksiądz
50 zł. kościelny
200 zł. organista
500 zł. dekoracje (tego dnia był tylko jeszcze jeden ślub, więc składaliśmy się tylko z jedną parą)

Offline olunia196
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.08.2016
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Października 2015, 23:38 »
Dziewczyny, może to głupio zabrzmi, ale jaki z bydgoskich kościołów możecie "polecić" ;) na ślub? Nie pochodzę z Bydgoszczy, mieszkam tu od niedawna, ale wesele wyprawiamy w okolicach BDG dlatego szukamy jakiegoś kościoła , który byłby najbardziej odpowiedni na ceremonie ślubną ( chodzi o całokształt : ksiądz, sprawa strojenia, koszty, nauki no i przede wszystkim o to żeby było ładnie ;)

Offline Pudelek_29
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: Jesień
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Października 2015, 18:20 »
Dziewczyny, może to głupio zabrzmi, ale jaki z bydgoskich kościołów możecie "polecić" ;) na ślub? Nie pochodzę z Bydgoszczy, mieszkam tu od niedawna, ale wesele wyprawiamy w okolicach BDG dlatego szukamy jakiegoś kościoła , który byłby najbardziej odpowiedni na ceremonie ślubną ( chodzi o całokształt : ksiądz, sprawa strojenia, koszty, nauki no i przede wszystkim o to żeby było ładnie ;)

2 października tego roku mieliśmy ślub w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej przy Rondzie Fordońskim (żółty , innych w pobliżu nie ma).
Ślubu udzielał nam ksiądz proboszcz. Ogólnie prawie wszystko na plus - naszym zdaniem ładny kościół, przyjazna lokalizacja (akurat dla nas idealna). Wnętrze kościoła też ładne - skromne, ale przyjemne, piękne witraże, wygodne, niskie ławki. Współpraca z księdzem bardzo pozytywna: jasna komunikacja, naprawdę sympatyczne, przyjazne podejście, zero kłopotów z np. własną oprawą muzyczną czy panią do dekoracji. Opłata za ślub niewysoka w porównaniu z innymi kościołami - 200 zł dla księdza + 200 zł pani organistka (jeśli ktoś chciałby, aby śpiewała i grała pani, która tam jest na stałe) + opłata dla pana kościelnego wg uznania (wpuszcza panią do dekoracji, rozwija dywan, służy do mszy, przygotowuje krzesła i klęczniki). Jedyny minus to taki, że pan kościelny nie pozwolił gościom rozsypać na wyjściu płatków kwiatów - powiedział, że źle to mu się sprząta i nie zgadza się na nie. Trudno - goście rozsypali je na sali :)

Ogólnie naprawdę miła atmosfera przy organizacji i realizacji. W tym kościele ROCZNIE jest mniej, niż 10 ślubów - nasz był 7, więc dat i godzin do wyboru / ustalenia jest mnóstwo. W październiku byliśmy jedyną parą, więc sami decydowaliśmy o dekoracjach - minusem jest to, że płaci się samemu za nie, ale znaleźliśmy świetną panią, która wykonała nam niedrogie, a stylowe i eleganckie dekoracje.

Co do nauk, to robiliśmy je w Bazylice, weekendowo, w tym kościele nie ma nauk. Poradnię też robiliśmy w Bazylice.

Offline olunia196
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.08.2016
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Października 2015, 21:48 »
Dzięki za długi opis :) Wszystko już w sumie wiem, zostaje tylko kwestia parkingu? Jest jakis przy kościele?

Offline olunia196
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.08.2016
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Października 2015, 21:50 »
A czy ktoś może mi coś podpowiedzieć jeżeli chodzi o Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (na Placu Piastowskim) lub o Kościele pw. Świętej Trójcy ?

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Października 2015, 10:10 »
Ja w przyszłym roku biorę ślub w kościele Św. Trójcy, od 5 lat należę do tej parafii, wcześniej należałam do Bazyliki. Ciesze się, że ślub wezmę w Św. Trójcy a nie w Bazylice. Nie tylko ze względu na większy urok kościoła, ale też ze względu na formalności i podejście do człowieka. Proboszcz to ksiądz z powołania, mimo, że nie jest to młody człowiek, to jedyny ksiądz do którego idę do spowiedzi chętnie, naprawdę. Jest bardzo "ludzki", mojej koleżanki znajoma brała ślub tam, wszystko w zasadzie po kosztach robili, bo nie stać ich było na zbyt wiele, a jeszcze w ciąży była i podobno proboszcz nie wziął od nich ani złotówki. Naprawdę nie znam lepszego kapłana niż ksiądz proboszcz Kaczmarek. Co do strojenia jest tam pani Maria, która na co dzień stoi kościół. Byłam na chwilę na ślubie em_ki89 i widziałam strojenie przez nią wykonane, dla mnie jest bardzo ładne i nawet aż "za dużo" tzn nie wiem czy koniecznością sa dla mnie kwiaty przy ławkach, chyba wezmę tylko wstążki. koszt na 2016 rok 450zł, ale kwiatów jest naprawdę dużo i bardzo ładnie wszystko wygląda.
Nauki trwają chyba 4-5 tyg w czasie Wielkiego Postu, ale nie musisz ich robić w tym kościele jeśli np. wolisz weekendowe (w 1 weekend) to możesz zrobić je gdzie indziej.
jest pan organista i pani organistka, koszt jak się orientowałam 150-200zł zależy kogo masz.
No a sam budynek kościoła... dla mnie jeden z piękniejszych w Bydgoszczy. Dodatkowo jest to typ bazylikowy czyli w nawie głównej na górze są okna przez które wpadają promienie słoneczne i robią taki misterny klimat. Jest to stary kościół więc jeśli lubisz tego typu kościoły będzie idealny.

Offline Pudelek_29
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: Jesień
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #19 dnia: 1 Listopada 2015, 11:56 »
Dzięki za długi opis :) Wszystko już w sumie wiem, zostaje tylko kwestia parkingu? Jest jakis przy kościele?


Przy kościele jest parking, ale chyba wspólny dla kościoła i wieżowca obok, więc zwykle jest niewiele miejsc, niestety. Nam to akurat nie przeszkadzało, bo wesele mieliśmy w Telimenie, parę kroków od kościoła, a ta restauracja ma duży parking - wielu gości zaparkowało pod restauracją i przeszło pieszo do kościoła. W pobliżu kościoła jest sporo miejsc do zaparkowania, ale trzeba by nieco poszukać - są okoliczne uliczki, miejsca pod wieżowcami, ale parkingu typowo tylko dla kościoła nie ma.

Offline olunia196
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.08.2016
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #20 dnia: 2 Listopada 2015, 21:43 »
Dzięki Wam za tak długie odpowiedzi :) Kara-90 w przyszłą niedzielę ide z narzeczonym do Św. Trójcy na "oględziny" Kościoła , bo zachęciłaś mnie :)

Offline mouse1991
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.206r.
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #21 dnia: 4 Listopada 2015, 13:35 »
A powiedzcie mi kiedy sie płaci za ślub? Czy płaci się coś przy rezerwowaniu daty i godziny czy wszystko przed slubem czy kiedy? :)

Offline olunia196
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.08.2016
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #22 dnia: 7 Listopada 2015, 13:45 »
Oo to dobre pytanie! Czekamy na odp :-)

Offline Pudelek_29
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: Jesień
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #23 dnia: 7 Listopada 2015, 23:39 »
Powiedziałabym, że to zależy od kościoła. Słyszałam, że np. w Bazylice płaci się zaliczkę na poczet rezerwacji terminu, ale szczegółów nie znam - myślę, że w większości kościołów nie ma zaliczek. Zwykle chyba jest tak, że dzień czy dwa przed ślubem płaci się księdzu całość dla niego, a w dniu ślubu opłaca się organistę, kościelnego etc (u nas tak właśnie było).

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #24 dnia: 8 Listopada 2015, 07:52 »
Z tego co się orientuje to tylko w Bazylice płaci się za rezerwację. Na ogół jest tak jak pisze Pudelek ale słyszałam tez ze bywa tak, że księdzu np przed mszą ślubna bezpośrednio jeśli wtedy składa się podpisy.

Offline majkaaaa

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.04.2016
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #25 dnia: 8 Listopada 2015, 10:28 »
Na stronie Parafii na Placu Piastowskim wyczytałam kiedyś,że za rezerwację terminu biorą 100 zł

Offline em_ka89

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Listopada 2015, 11:17 »
Ja polecam kościół Świętej Trójcy , ksiądz proboszcz to Złoty człowiek. Za ślub płaci się co łaska i faktycznie jest to co łaska a nie wg. cennika. /czy dasz 100 zł czy 500 to Twoja decyzja , ksiądz nie narzuca sumy za ceremonię, dajesz tyle na ile Cię stać. Osobno płacisz za organistę i za dekoracje kościoła

Offline Nodi
  • Moderator
  • forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 249
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 26.09.2015
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Listopada 2015, 23:00 »
A powiedzcie mi kiedy sie płaci za ślub? Czy płaci się coś przy rezerwowaniu daty i godziny czy wszystko przed slubem czy kiedy? :)

W Parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (w skrócie u ks. Dawidka:) też płaciło się 100zł na początku przy rezerwacji terminu, żeby się ewentualnie nie rozmyślić  ;) Dlatego, tam gdzie taki zwyczaj, lepiej iść już zdecydowanym :) Ale no my byliśmy zdecydowani na ten kościół, więc nie był to dla nas problem. Co do reszty kwoty było to wpłacane chyba na próbie, kilka dni przed ślubem. W sumie koszt za księdza to było 500zł. Nie jest to najmniej, ale jak w Garnizonowym ksiądz powiedział o takiej samej kwocie, to nas utwierdziło w przekonaniu, że wolimy ten na Osowej Górze :) Do Garnizonowego trafiliśmy najpierw, z polecenia, bo akurat tej osobie polecającej kościół się bardzo podobał, ale nam niekoniecznie ;) ale o gustach się nie dyskutuje ;) No miłe zaskoczenie było w Bazylice, gdzie usłyszeliśmy o 300zł, ale no odpuściliśmy to miejsce.
Żonki suknia na sprzedaż: suknia ślubna na sprzedaż: http://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=55372.0

Koleżanka odstąpi termin 15.07.2017: http://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=56064.0

Offline Natalusia

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.06.2012
  • Skąd:: Bydgoszcz/Szczecin
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Listopada 2015, 16:48 »
A czy ktoś może mi coś podpowiedzieć jeżeli chodzi o Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (na Placu Piastowskim)?
Ja ślubowałam tam w 2012 r. Przy rezerwacji płaciło się 100 zł, potem kilka dni przed ślubem trzeba było dopłacić 350 zł, co razem dawało 450 zł. W tym były wszystkie opłaty (kościół, ksiądz, organista, kwiaty przy ołtarzu, ustawienie klęczników i krzeseł dla pary młodej i świadków oraz czerwony dywan).

My nie skorzystaliśmy z dywanu i krzeseł, bo mieliśmy dodatkowe zdobienie w postaci alejki ślubnej z szarfami i świecami, biały dywan oraz przyozdobione krzesła i klęczniki - wszystko od wybranej przez nas firmy zewnętrznej za dodatkową opłatą. Niestety cena kościoła nie zmieniła się - nadal pozostało 450 zł, mimo iż mieliśmy te rzeczy "swoje". 
Oprócz tego była śpiewaczka operowa i pan skrzypek - też dodatkowo płatne, ale nie znam kwoty, bo teść rozliczał się z nimi tuż przed mszą. Byli z polecenia przez organistę - więc to nas odciążyło z poszukiwań śpiewaczki i skrzypka. ;)



Offline kaslawa14
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.09.2016r.
Odp: KOŚCIÓŁ - koszt całkowity ceremonii
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Listopada 2015, 15:55 »
Dziewczynki
Nasz ślub z narzeczonym planujemy mieć we Włocławku w parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika (na osiedlu Południe). Wiecie jakie opłaty trzeba uiścić w owej parafii? I co najważniejsze jak dużo sobie pieniążków żądają? Nie mam informacji na temat tej parafii, a bardzo mnie to interesuje.
:)