Autor Wątek: Nalewak + piwo z beczki  (Przeczytany 22863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zdk
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Nalewak + piwo z beczki
« dnia: 28 Sierpnia 2013, 18:34 »
Witam, na swoje wesele chcę wypożyczyć nalewak do piwa oraz kupić piwo w beczce (30 lub 50l).  Czy ktoś może mi dać namiar gdzie uderzyć o wynajęcie takiego rollbaru do piwa i skąd najlepiej kupić piwo w beczce.  Może ktoś też kupował i wie gdzie warto. 

BTW.  na oku mam też jeśli się uda wypożyczyć beczkę 3L na wiejski stół.

Offline AnnaMaria87

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2014
Odp: Nalewak + piwo z beczki
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpnia 2013, 08:33 »
a czemu nalewak nie lepiej normalnie w butelkach??

Offline Alis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5770
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.06.2014
Odp: Nalewak + piwo z beczki
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sierpnia 2013, 10:23 »
Heineken produkuje piwo w beczuszkach 5 l, w miarę ładnie i estetycznie by to wyglądało, na stół wiejski się nada a nie obciążałbyś się kosztami wynajmowania baru i dźwiganiem piwa. Poza tym do takiego baru musiałbyś pewnie postawić kogoś do lania piwa bo byłoby porozlewane dookoła - gwarantuje Ci to  :)
Poza tym jak otworzysz beczkę 30 czy 50 l to nie może ona za długo stać a nigdy nie wiadomo ile tego piwa będzie wypite, natomiast taką małą beczuszkę zawsze dokończysz chociażby ze znajomymi po weselu  :)

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: Nalewak + piwo z beczki
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sierpnia 2013, 10:29 »
A co to jest 5l piwa  ;D toż to 10 piw w przeliczeniu na porcje  ;) Mało
Polecam jednak beczkę, teraz są trochę inne mechanizmy, nie trzeba kupować dodatkowego pojemnika bo beczka ma wsio wbudowane.
Najlepiej zapytać w hurtowni alkoholu albo u przedstawiciela danej marki. Oni często wynajmują Rollbary za kaucją


Offline Alis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5770
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.06.2014
Odp: Nalewak + piwo z beczki
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sierpnia 2013, 10:30 »
Oczywiście nie miałam na myśli kupowania jednej beczki 5l na cale wesele  ;D  tylko kilkanaście

Offline AnnaMaria87

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2014
Odp: Nalewak + piwo z beczki
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Sierpnia 2013, 14:28 »
Alis nie polecam beczek Heinekena używałam chyba 3 czy 4 beczki .... i z każdej coś źle leciało.. to już lepiej wziąć wypożyczyć nalewak? u mnie w uniwersyteckiej mają nalewak i organizują beczki albo można mieć swoje ale... nie wiem ile u nich kosztuje dowiem się jakoś we wrześniu,
Mój D mówi że w beczce to lipny pomysł że lepiej butelki... bo jak Ci w beczce zostanie - a może zostać nawet cała! CZYM PÓŹNIEJ nalejesz;)??


Offline Alis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5770
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7.06.2014
Odp: Nalewak + piwo z beczki
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sierpnia 2013, 14:42 »
Generalnie z beczką jest taki problem ze jak jest już otwarta to nie może stać długo - 2 tyg to max, a po drugie właśnie jak to potem nalać  ???
Dlatego wydawało mi się ze te małe beczułki lepiej zdałyby egzamin ale skoro źle z nich leci (chociaż ja kiedyś kupiłam na sylwka i było ok, tylko musiała być schłodzona dobrze) to skłaniałabym się ku butelkom rzeczywiście

Offline zdk
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nalewak + piwo z beczki
« Odpowiedź #7 dnia: 2 Września 2013, 15:18 »
nie mam zamiaru tego stawiać w dzień wesela tylko na poprawiny, piwko z beczki sprawdza się znakomicie, do tego chcę nalewak.  2 Tygodnie? hmm podejrzewam że taka beczka pójdzie w 2 dni jak nie w same poprawiny:)

Offline tymtyrymtym

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 sierpnia 2014
Odp: Nalewak + piwo z beczki
« Odpowiedź #8 dnia: 4 Września 2013, 13:15 »
swietny pomysl ! :) ladnych pare lat temy moj tato wypozyczal rollbar i kupowal beczke piwa na rodzinna impreze.  Zalatwial to w starym browarze Kujawiaka, ale wiem, ze dzis juz nie da rady - browary juz nie istnieja w Bydgoszczy.  Jestem mimo wszystko przekonana ze gdzies sie da, tylko nie wiem gdzie :( wiec niewiele pomoglam, sorrki ;)

Offline mberry91

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15 sierpnia 2014
Odp: Nalewak + piwo z beczki
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Września 2013, 19:50 »
Moj brat mial nalewak i beczke na swoim weselu pod lublinem. Bylo typowo wiejskie, nalewak stal poza sala na tarasie... ludzie sie sami obslugiwali nawet jak rozlane to nie wazne bo to podworko, ale nie jestem pewna czy to na sali by zdalo egzamin. Mimo wszystko sadze, ze butelki sa praktyczniejsze. A jak sie chce mimo wszystko aby byl klimat moze warto zwrocic uwage na mniej znane, lokalne piwo ? Albo serwowac w pokalach. Albo tak jak bylo wspomniane wczesniej male beczulki :)



Offline havran
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 11.11.2013
Odp: Nalewak + piwo z beczki
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Lipca 2014, 14:32 »
Witajcie, podepnę się pod temat choć nie wiem czy jeszcze aktualny.  U mnie na weselu był nalewek i piwo, super sprawa tym bardziej, że można gości zaskoczyć naprawdę fajnymi smakami piwa.  Co do opinii że się zmarnuje to nie jestem przekonany.  Każdy wie ile tego piwa może pójść.  Beczka 30 litrów to zaledwie 60 normalnych butelek a czas długi.  Spokojnie w trakcie imprezy jak i następnego dnia tak ilość na pewno pójdzie.  Nie wiem czy mogę polecać więc tu nie napiszę ale mam namiary na firmę z Siedlec.  Bardzo konkretna obsługa i dobór piwa, bardzo elastyczne podejście do klienta.  U mnie pytali czy zostawić nalewak dłużej jakby piwo nie poszło.  Jakby ktoś był zainteresowany to pisać na PW.