Autor Wątek: Umowa o organizację przyjęcia weselnego - POMOCY  (Przeczytany 1821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mala_mi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2130
  • Płeć: Kobieta
  • this is love
  • data ślubu: 9.08.2014r.
Umowa o organizację przyjęcia weselnego - POMOCY
« dnia: 17 Kwietnia 2013, 08:47 »
Wybraliśmy już salę, a tu klops.  Nie podoba nam się jeden z zapisów w umowie, spotkałyście się z czymś takim?

 § 7

1. Wykonawca gwarantuje niezmienność ceny menu  wynoszącą …. . . . . .  zł.  za osobę  w przypadku
 wpłaty  100 % wartości przy podpisaniu umowy tj.  dn.  . . . . . . . . . . . . .
Wpłacono …. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .   słownie …. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

6. Kaucja za ewentualne zniszczenia lub naruszenia warunków umowy wynosi 1. 200,00 zł ( słownie: jeden tysiąc dwieście złotych ).  Kaucje należy wpłacić  najpóźniej godzinach rannych w dniu przyjęcia weselnego.

8. Cena nie ulegnie zmianie w przypadku wzrostu cen art.  żywnościowych do 5%.
Jeżeli cenny rynkowe art.  żywnościowych wzrosną powyżej 5 % wartość przyjęcia weselnego
zostanie skorygowana o podaną przez GUS procentową wartość podwyżki.   

Chodzi mi zwłaszcza o punkt 8.  Czy to standardowy zapis? Spotkałyście się z czymś takim?
Nie chcemy płacić całej kwoty z góry, bo wydaje nam się to nie rozsądne.  Z drugiej strony, jeśli nie będę znała ostatecznej kwoty cały czas będę myśleć, myśleć, myśleć . . .   ;D żeby nagle się nie okazało, że płacę 300zł/os.   8)

Pomóżcie moje drogie  :)
                           

Offline SlubNaCyprze_net
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Kobieta
Odp: Umowa o organizację przyjęcia weselnego - POMOCY
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwietnia 2013, 21:32 »
Taka formuła to raczej standard.  Uspokoję Cię jednak, iż wzrost cen żywności 0 5% to spora wartość.  W ubiegłych latach wynosiła ona maksymalnie 1,5%.  (Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę to, co dzieje się na światowym rynku. )

Offline mala_mi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2130
  • Płeć: Kobieta
  • this is love
  • data ślubu: 9.08.2014r.
Odp: Umowa o organizację przyjęcia weselnego - POMOCY
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwietnia 2013, 22:13 »
Dziękuję za odpowiedź.  Dziś podpisaliśmy umowę :)