Autor Wątek: Mikrodermabrazja  (Przeczytany 41445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Majeczka
  • Gość
Mikrodermabrazja
« dnia: 24 Września 2006, 14:37 »
Nie znalazlam takiego tematu, jesli sie powtarzam z gory przepraszam  :oops:

Rozmawialam z moja Panna Mloda na temat poprawienia kondycji skory. Problem w tym, ze nie moze pozbyc sie zaskornikow (czy jak kto woli wagrow  :roll: ). Czytalysmy o mikrodermabrazji. Dziewczyna chodzi do kosmetyczki, wychodzi jak buraczek, poprawa jest bardzo znikoma, zreszta wszystko Jej wraca. Niektore sa bardzo gleboko osadzone w skorze.

Co myslicie? Czy taki zabieg faktycznie na dluzsza mete Jej pomoze? Ile takich zabiegow trzeba wykonac? I ile kosztuje takie cudo?

Wypowiadajcie sie jesli macie jakiekolwiek doswiadczenia  :)

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Września 2006, 17:01 »
Majeczka, uważam, że cieżko tak radzić przez neta.
Dziewczyna powinna pójść do dermatologa (bardzo dobrze jeśli byłby to dermatolog zajmujący się dermatologią kosmetyczną).
On powinien ocenić cere i chrakter "zanieczyszczeń". Rodzaję trądziku są rózne grudkowy, krostkowy...oraz inne mieszane. W niektórych sama mikrodermoabrazja nie pomoze. Znaczy się pomoze, ale tylko chwilowo.
Czasem trzeba dogłębniej poleczyć.

Osobiście zmagałam się z ropnym trądzikiem przez kilkanaście lat.
Dopiero na VI roku studiów wyleczyła mi go znajoma dermatolog. Cerę mam nadal "trudną" i "wymagajacą". Chętnie korzystam ze stężonych kwasów owocowych...grudki często mi się pojawiają i lubią wracać szczególnie w uplane lato i potem na jesieni....
Niestety trudna cera to nieustająca walka....
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Września 2006, 21:14 »
Wydaje mi sie ze na forum gdzieś jest o złuszczaniu .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Majeczka
  • Gość
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Września 2006, 23:03 »
Co racja to racja.. Najlepiej poradzi i doradzi dermatolog. Ona z tym chodzila jedynie do kosmetyczki, a do czasu slubu chcialaby sie tego definitywnie pozbyc ..

A koszt zabiegu? W okolicach Bydgoszczy? Bo Warszawa to czytalysmy, ze 300-350zl. Mam nadzieje, ze tutaj jest troszke taniej...

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Września 2006, 10:09 »
U kosmetyczki zawsze zapłacisz wiecej niz u dermatologa . Dodatkowo dermatolog może używać większego stęzenia kwasu niż kosmetyczka(jezęli mowa o kwasach).
Napewno warto taki zabieg wykonać bo jest to jedna z lepszych metod dobrej poprawy skóry . Zabieg powinno wykonać się wiosną lub jesienia , wtedy kiedy nie jest za ciepło lub za  zimno .
Sam zabieg nie jest przyjemny ale wszystko mozna przezyc :D
 Po zabiegu skóra tez nie wygląda atrakcyjnie , ponieważ jest czerwona i sie mocno złuszcza ...ale zato jaki efekt potem .
Przed zabiegiem dermatolog musi ocenic stan skóry tzn. czy się nadaje .
Grubosc skóry , rodzaj , czy są naczynka itd wtedy bedzie wiedział jaki sposób wybrać lub jaie stezęnie kwasów zastosować .
Złuszczanie takie jest naprawe efektywne ponieważ potrafi usunać drobne zmarsszczki , blizny potrądzikowe , przebarwienia itd .

Cytat: "Majeczka"
Problem w tym, ze nie moze pozbyc sie zaskornikow

Koleżanka pewnie ma skóre tłusta lub mieszaną a w takim wypadku skóra ta produkuje więcej łoju niż cera normalna czy inna .
łój ten pozostaje na skórze i zatyka pory , zatyka , zatyka i nastepnie jak już się zaczopuje taka pora to powstaje zaskórnik , jego czarna głowka to wynik utlenienia sie melaniny zawartej w łoju , z powietrzem ...najprosciej mówiac :D

Miejsca gdzie najczęsciej powstają zmiany skóne to miejsca gdzie najwioecej jest gruczołów łojowych : nos , czoło , brota , policzki koło noska .
Mozna oczywiscie stosowac tonik któy usuwa nadmiar łoju , stosować peeling który złuscza i również usuwa martwy naskórek  .

Sa cery trądzikowe i cery trądzikowe ....jedna drugiej nierówna ...czesto same oczyszczanie wystarcza aby pozbyc sie problemu na jakis czas lecz niestety bez leczenia w domu zaskórniki szybko powracają !
Stosowanie toników , kremów , zeli , masek peelingu , specjalnych mydełek , witaminek dosutnie moze czasami zastapić złuszczannie .
Ciezko mi cokolwiek napisac bo nie widzę cery ale podejzęwam ze nie jest to trądzik zaskórnikowy lecz poprostu zaskórniki które "wyrastają" szybciej niz powinny  i dlatego koleżanka ma z tym problem , jak to kobieta .
Jka bys moogła wkleić zdjeceie policzka to juz bym mogła duzo powiedziec .

Dopisze jeszcze ze jak kolezanka zdecyduje sie na zluszczanie to musi to zrobic duzo wczesniej aby skóra miała czas nma regeneracje .
Przy zaskórnikach zazwyczaj uzywa się kwasu retinowego , który jest pochodnym wit a.

Znalazłam cos na necie to ci wkleje bo sama chce duzo powiedziec i tyle przekazac ze pisłabym pare godzin :D

Do usuwania zaskórników najlepiej nadają się miejscowe preparaty kwasu retinowego (pochodna witaminy A). Normalizują one nieprawidłowe rogowacenie mieszkowe, zwalniają proces złuszczania się komórek nabłonkowych oraz osłabiają połączenia między nimi.[16] Tretynoina (kwas all-trans-retinowy) jest dostępna w różnych postaciach farmaceutycznych, takich jak kremy (0,025%, 0,05% i 0,1%), żele (0,01% i 0,025%), roztwory (0,05%) oraz mikroemulsja. W postaci 0,1% żelu dostępny jest również adapalen - pochodna kwasu naftoesowego o działaniu podobnym do retinoidów (lek nie jest zarejestrowany w Polsce - przyp. red.).[17] Tazaroten jest najnowszym retinoidem do stosowania zewnętrznego, dostępnym w postaci 0,05% oraz 0,1% żelu. Chociaż pierwotnie stworzono go z myślą o terapii łuszczycy, stosowany co drugi dzień okazał się skuteczny również w leczeniu trądziku zaskórnikowego.[18] Wybór retinoidu zależy od: (1) stopnia natłuszczenia skóry chorego (zasadniczo żel i roztwór działają bardziej wysuszająco); (2) podatności skóry na działanie drażniące; (3) wilgotności atmosfery, w której przebywa pacjent oraz (4) stosowania przez niego w przeszłości miejscowych preparatów retinoidów. Adapalen w postaci żelu oraz mikroemulsja tretynoiny są najmniej drażniącymi preparatami.

Leki te stosuje się zwykle 1 raz dziennie, zazwyczaj przed snem. W celu zmniejszenia do minimum ryzyka wystąpienia podrażnień, chorych należy poinformować o konieczności odczekania 15-20 minut po umyciu skóry twarzy, aby umożliwić jej wyschnięcie przed nałożeniem leku. Suchość oraz drobne łuszczenie się skóry jest typowym objawem występującym po kilku dniach leczenia i może dawać wrażenie pogorszenia obrazu klinicznego trądziku podczas pierwszych 1-3 tygodni terapii. Delikatne podrażnienie skóry spowodowane przez te preparaty można złagodzić stosując środki nawilżające, nienasilające tworzenia się zaskórników. Poważniejsze skutki niepożądane mogą wymagać zmniejszenia częstotliwości stosowania leku (co 2. dzień) lub, jeżeli okaże się to niezbędne, przerwania terapii. Leki te oprócz wysuszania skóry zwiększają także podatność pacjenta na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Chociaż nie należą one do czynnych związków światłouczulających, zmniejszają grubość warstwy rogowej naskórka tworzącej zewnętrzną ochronę skóry i w ten sposób zwiększają podatność na uszkadzające działanie światła.[19] Pacjentów należy więc pouczyć o konieczności stosowania filtrów przeciwsłonecznych, które nie sprzyjają powstawaniu zaskórników, jeżeli przewidują narażenie na promienie ultrafioletowe. Po kilku miesiącach leczenia warstwa rogowa naskórka odzyskuje swoją pierwotną grubość, a podatność na szkodliwe działanie światła ustępuje samoistnie.

W usuwaniu zaskórników przydatne są też preparaty kwasu salicylowego w stężeniu 0,5%, 1%, 2% oraz 5%.[20] Niektórzy chorzy uważają wprawdzie, że mają one nieprzyjemny zapach, ale są cenną alternatywą dla chorych, którzy nie tolerują stosowanych miejscowo retinoidów. Łagodnym działaniem zaskórnikolitycznym charakteryzują się również preparaty siarki, które są dostępne w postaci 2-10% kremu lub lotionu.
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Września 2006, 10:13 »
tutaj jest temat gdziew tez troche pisałam o oczyszcaniu
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=2476&postdays=0&postorder=asc&start=0
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Majeczka
  • Gość
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Września 2006, 10:31 »
Ela, Bardzo, bardzo dziekujemy :D  :mrgreen:

Dzisiaj zapiszemy sie do dermatologa.

Oprcz mikrodermabrazji znalazlysmy jeszcze rozbijanie zaskornikow ultradzwiekami  8)  No nic, czasu jest duzo, damy rade  :)

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Września 2006, 10:46 »
Prosze bardzo :D
 Nie pracuje bo siedze z brzuchem w domu to chociaz na forum popracuje umysłwo :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Września 2006, 13:43 »
Majeczko chyba będę mogła Ci trochę pomóc. Przed ślubem miałam wykonywane mikrodermabrazję, która była łączona z kwasami owocowymi. Tyle tylko, że te zabiegi miałam na plecach, dekoldzie i ramionach , po to aby zmniejszyć swoje po trądzikowe przebarwienia i  przede wszystkim blizny.
Ale pani dermatolog - kosmetolog zajeła się mną kompleksowo, gdyż dała mi program pielęgnacyjny również  na buzie ( gdzie miałam i krostki i wągry i rozszerzone pory i w ogóle kiepską cere).
Na twarzy wystarczyły mi odpowiednio dobrane kosmetyki (żel do mycia twarzy, tonik, kremy) oraz maści i maski. Wszystko dobierała mi pani doktor. Obyło się bez mikrodermabrazji, choć nie powiem po tym zabiegu moja cera byłaby już zapewne jak "pupa niemowlaka".

Co do mikrodermabrazji. U lekarza prywatnie  kosztowała 100 zł, mnie udało się jeszcze wcisnąć na mikrodermabrazję na NFZ (cudowna pani Tereska), w gabinecie kosmetycznym ceny zaczynały się od 200 zł. Kwasy AHA  są już płatne od 40 zł za 20% kwas, potem 30 % za 50 zł. Jest jeszcze 50 % i 70 % (ale to już nie dla wszystkich jest przeznaczone, ceny są oczywiście wyższe). Mniej więcej 3-4 dni po mikrodermabrazji z kwasami miałam oczyszczenie naskórka za pomocą wody i ultradźwięków (teraz tylko takie złuszczenie się przeprowadza). Ten zabieg wspomaga skórę w złuszczaniu oraz na samym końcu jest aplikowana "do środka skóry" ( nie wiem jak to nazwać) za pomocą ultradźwięków ampułka z jakąś substancjią odżywczą. koszt to 120 zł.

Jak skóra reaguje i jakie będą efekty zabiegów zależy od danej osoby. Generalnie:

1) mnie mikrodermabrazja nie bolała. pierwszy zabieg był owszem bardzo nieprzyjemny ale na następne wiedziałam na co się nastawiać. Tyle, że ja nie miałam ich na twarzy.  Są osoby, które troszkę cięrpią przy tym zabiegu.
2) skóra pod wpływem kwasów szczypie. Zależy oczywiście od typu skóry, jej wrażliwości i stężenia kwasu (zaczyna się od najsłabszego stężenia, po to aby  skórę "zahartować" ; dalsze stężenia mogą też być nie potrzebne).
3) po tych powyższych dwóch zabiegach skóra jest czerwona lub zaczerwieniona, szczypie (utrzymuje się do 2 dni po zabiegu, ale to już moje odczucie), i zaczyna się łuszczzyć ( o to nam przecierzs chodzi)
4) skin master, czyli oczyszczanie z ultradźwiękami ...przyjemna sprawa. Jak dla mnie 40 minut relaksu. Ale są też tacy, których ten zabieg bolał.....znowu sprawa wrażliwości.
5) mikrodermabrazję należy przeprowadzać w odstępach 2-tygodniowych. Ilość zabiegów zależy od przypadku i finansów własnych.
6) po zabiegu , przez  2-3 dni stosuje się oczywiście odpowiednie żele (kojące, regenerujące, gojące), ale już o tym dermatolog ci powie
7) po zabiegu na twarzy jest się czerwonym jak burak....ale niekoniecznie.
8) W trakcie kuracji  nalezy uważać na słońce dlatego też zabiegi najlepiej wykonywać późną jesienią, zimą i wczesną wiosną. Jeżeli zabiegi sa wykonywane na twarzy to przed wyjściem z domu kremik z filtrem...najlepiej 50 lub 100 (są taki)
9) Na te zabiegi chodzą też ....MĘŻCZYŹNI.... dla mnie było szokiem zobaczyc młodych mężczyzn u dermatologa, a co dopiero na fotelu kosmetycznym.
10) w saonach kosmetycznych tego typu zabiego kosztują dużo więcej i są dużo  słabsze. Kosmetyczka (przynajmniej w mojej okolicy) nie położy ci na twarzy kwasu 30 % czy 50 %.  Mnie te kwasy nakładała albo pani doktor albo pani kosmetyczka pod czujnym okiem pani doktor. Lekarz był przy mnie obecny aż do momentu zejsćia z łóżka. Po zneutralilzowaniu kwasu, przemuciu naskórka, czasem miałam nakładany już preparat regenerujący.
11) Po kwasach czasem może wystąpić gorączka ale to jest naturalne. należy wziąść paracetamol lub imbuprom i się tym aż tak nie przejmować.



Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Września 2006, 13:52 »
Cytat: "ela"
Do usuwania zaskórników najlepiej nadają się miejscowe preparaty kwasu retinowego (pochodna witaminy A).

Prawda ale nie pokusiłambym się aby preparaty z kw. retinowym stosawać samemu jeżeli wcześniej ich nie stosowałam.

jest też kuracja kw .retinowym ale.....to już poważna sprawa.

Cytat: "ela"
Stosowanie toników , kremów , zeli , masek peelingu , specjalnych mydełek , witaminek dosutnie moze czasami zastapić złuszczannie .


Zdecydowanie TAK. Ja tak miałam w przypadku twarzy. A potem piękny nosek, czółko i wszyscy pacjenci dziwili sie czemu ja przychodzę do dermatologa jak mam taką "śliczną " cere.

Cytat: "ela"
Delikatne podrażnienie skóry spowodowane przez te preparaty można złagodzić stosując środki nawilżające, nienasilające tworzenia się zaskórników.

W tym celu fantastyczna był krem "BIODERMINE" . ostatnio , ku mojej rozpaczy wycofany. (a ja znowu nie mam dobrego kremu).

Przy każdej wizycie miałam też badany poziom nawilżenia skóry. Okazało się, że mam cerę tłustą lecz odwodnioną.

Wygoń Mjeczko swoją pannę młodą do dermatologa-kosmetologa. oni naprawde mają swoje sposooby i potrafią zdziałać cuda. Niestety, ty jesteś z Bydgoszczy, więc w tej kwesti Ci nie pomogę (mieszkam w centralnej części Polski).



Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Września 2006, 13:59 »
Spróbuj poszukać jakiś lekarzy , dermatologów estetycznych, kosmetycznych na necie.
Poniższa strona to stowarzyszenie dermatologów kosmetycznych.
W necie znajdziesz sporo informacji o mikrodermabrazji (kiedyś szukałam, czytałam,wiec wiem, żze coś znajdziesz)
http://www.dermatologia-estetyczna.pl/pc/zabiegi.htm



Majeczka
  • Gość
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Września 2006, 14:00 »
Bardzo dziekuje, za kolejna wyczerpujaca odpowiedz.. :) Wygonilam juz, dzisiaj miala isc sie zapisac  :)

Tak jak o tym wszystkim czytam, to stwierdzam, ze mam niesamowite szczescie. Cere mam normalna, nie mam tradziku, pryszczy, zaskornikow. 2x w tygodniu uzywam peeling Nivea. Na codzien mydlo a pozniej krem Nivea Soft. To wszystko. Latem kusze sie na maseczki z mojego kremu, jogurtow i roznych warzyw czy owocow, same naturalne skladniki.

W sumie to powinnam juz sie rozgladac za kremem przeciwzmarszczkowym, co?  :roll:

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Września 2006, 14:26 »
Cytat: "Majeczka"
Tak jak o tym wszystkim czytam, to stwierdzam, ze mam niesamowite szczescie. Cere mam normalna, nie mam tradziku, pryszczy, zaskornikow. 2x w tygodniu uzywam peeling Nivea. Na codzien mydlo a pozniej krem Nivea Soft. To wszystko.

tylko pozazdrościć......



Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Października 2006, 22:23 »
Rudencja napisał/a:
mikrodermabrazja



tak się nad tym intensywnie zastanawiam

mam cięzka, tradzikową cere ze skłonnościami do przetłuszczania się.. no dobra.. czasem wyglądam jak maselniczka  

teraz dodatkowo po luteinie i duphastonie wyglądam jak fabryka majonezu

czy po uspokojeniu się hormonów ( w trakcie ciazy) mogę sobie pozwolic na taki zabieg???

słyszalam, że zacnie usuwa naskórek , spłyca drobne zmarszczki i moze wkońcu pozbędę się głebokich zaskórników
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Października 2006, 14:23 »
Cytat: "monia"
czy po uspokojeniu się hormonów ( w trakcie ciazy) mogę sobie pozwolic na taki zabieg???

raczej nie.....w domu mam gddzieś taką karteczkę z informacjami o mikrodermabrazji, wiec sprawdzę. Ale z tego co sobie przypominam, to w ciąży nie są wskazane tego typu zabiegi.

Cytat: "monia"
teraz dodatkowo po luteinie i duphastonie wyglądam jak fabryka majonezu

tiaaa skąd ja to znam.....i jeszcze cała masa krostek. Co ja piszę, jakich krostek  :!:  - pryszczy !!!



Offline Rudencja

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Października 2006, 23:51 »
Cytat: "Gosiaczek80"

raczej nie.....w domu mam gddzieś taką karteczkę z informacjami o mikrodermabrazji, wiec sprawdzę. Ale z tego co sobie przypominam, to w ciąży nie są wskazane tego typu zabiegi.

Zależy o jakiej dermabrazji mówimy.Jeśli myślisz o zabiegu mechanicznie usuwającym naskórek np. za pomocą urządzenia Silk-peel to ciąża nie jest przeciwskazaniem.Zabieg ma jeszcze tę zaletę, że skóra się po nim nie łuszczy i na drugi dzień można pokazać się ludzkości z aksamitnie gładką skórą.;
Ilona

Offline belonka
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 477
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #16 dnia: 2 Listopada 2006, 13:44 »
W magazynie uroczystość jest reklama dobrego instytutu ja ide przed sylwesterm z moja siostra, potrzebuje okolo 4 zabiegow a siostra tylko 3 i to mi wystarcza takie oczyszczenie na 5 miesiecy i nic sie w tym czasie na buzi nie dzieje od razu korzystamn w tym salonie z air brush-a mam rabat.

Offline rajdowka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7240
  • Płeć: Kobieta
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #17 dnia: 3 Listopada 2006, 12:12 »
Od czasu kiedy po paru latach odstawilam tabletki antykoncepcyjne zmagam sie z problemami skornymi. Nie byly to tylko zaskorniki ale wlasnie bolace zmiany ropne, grudki itp. Po ktoryms dermatologu (wszyscy najprosciej - zapisywali wlasnie znowu hormony - na co sie nie zgadzalam) w koncu trafilam na cudowna lekarke, ktora przejela sie moim problemem. Skora mi sie uspokoila, bylam zachwycona - wiec kolej na likwidacje "wspomnien" po tym koszmarze. Stosowalam kuracje kwasami, peeling kawitacyjny urzadzeniem skin master - bez szczegolnie zauwazalnych efektow. W koncu sprobowalam mikrodermabrazje specjalnym urzadzeniem. Bylam zachwycona! Zabieg nie jest specjalnie bolesny, mozna regulowac jego intensywnosc, chociaz wiadomo ze sa pewne miejsca gdzie jest to bardziej nieprzyjemne. Po zabiegu oraz na drugi dzien skora jest troche zaczerwieniona, ale bez problemu mozna zakryc wszystko makijazem. Na pewno po zabiegu pare dni nie mozna miec kontaktu ze sloncem. Jednak tak gladkiej skory chyba nigdy nie mialam :)

Offline Rudencja

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Listopada 2006, 22:19 »
Mikorodermabrazja faktycznie potrafi zdziałać cuda, zwłaszcza wsparta sonoforezą z witaminą A.Zabieg warto wykonać u lekarza a nie kosmetyczki bo ten lekarski jest bardziej radykalny.Skóra po zabiegu jest dobrze ukrwiona, miła w dotyku a co ważne po kilku dniach wyrażnie spada ilość zmian ropnych.Blizny po poprzednich stanach zapalnych stają się płytsze, mniej widoczne.
Ilona

Offline ilka2

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 672
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.09.07 cywilny, 22.09.0
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Listopada 2006, 19:38 »
rajdowka, mówisz że stosowałaś kuracje kwasami...mój dermatolog mnie na to namawia, i tochę się obawiam czy jest to konieczne. ja nie mam aż takich problemów skórnych, nie stosowałam hormonów ani antybiotyków. Mam tylko żel do stosowania na noc który nawet nie jest na receptę. Możesz mi powiedziec ile taka kuracja cie kosztowała? Słyszałam że trzeba ja ponawiac co 3 tygodnie...

Offline rajdowka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7240
  • Płeć: Kobieta
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Listopada 2006, 12:20 »
Nie wiem jaki rodzaj problemow skornych masz ale wiele osob jest naprawde zadowolonych z kwasow. U siebie widzialam efekty ale na pewno nie takie jak po mikrodermabrazji. Szczerze mowiac nie pamietam ile kosztowala kuracja, ale faktem jest ze zaleca sie aby byla to seria zabiegow. Z tego co pamietam malam 4 albo 5 wlasnie w jakichs odstepach czasu - zaczynajac od slabszego stezenia nakladanego na minimalny okres czasu i wydluzajac podczas nastepnych aplikacji. No i teraz chyba jest zalecany "sezon" na te zabiegi gdyz nie moga byc wykonywane ani podczas mrozow ani upalow.

Offline ilka2

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 672
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.09.07 cywilny, 22.09.0
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Listopada 2006, 19:03 »
Dzieki za info :D

Offline gosiaczekk
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5114
  • Płeć: Kobieta
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #22 dnia: 3 Kwietnia 2007, 19:01 »
Mam pytanie: czy będąc w ciąży można wykonywac zabieg mikrodermabrazji oraz air brush?

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #23 dnia: 3 Kwietnia 2007, 19:03 »
Air brush myśle, że tak...bo to po prostu samoopalacz...co do mikro....to nie wiem..
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Niki

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 781
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21 lipca 2007
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #24 dnia: 4 Kwietnia 2007, 22:34 »
Moja kosmetyczka, która właśnie jest w ciąży robi sobie teraz serie takich zabiegów (mam na myśli mikrodermabrazję), więc raczej można.

Offline Ania P.

  • Dopóki miłość nas dwoje łączy, świat się zaczyna, świat się nie kończy...
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.08.2007 :*
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #25 dnia: 5 Kwietnia 2007, 20:08 »
Napisze coś jeszcze o mikro. Też należę do tych nieszczęsnych forumek, które nie wyrosną już z trądziku. W moim przypadku 3 zabiegi mikro połączone z laserowym zamykaniem naczynek dały super efekt!!! Miałam blizny potrądzikowe a teraz moja skóra wyrównała się a niechciani przyjaciele już mnie nie odwiedzają. Koszt zabiegu wykonany u dermatologa jest bardzo duży, ale według mnie warto zobaczyć w lustrze, że cera w końcu się poprawiła.
Sam zabieg mikrodermabrazji nie jest szkodliwy dla kobiet w ciąży.

Offline gosiaczekk
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5114
  • Płeć: Kobieta
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Kwietnia 2007, 11:23 »
Idę dzisiaj na zabieg mikrodermabrazji :). 80 zł za 2,5 godzinny zabieg to chyba nie jest dużo prawda?? Zobaczymy czy efekty jakieś będą, chociaż po pierwszym razie to chyba nie mogę cudu spodziewać :)

Offline rajdowka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7240
  • Płeć: Kobieta
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Kwietnia 2007, 11:56 »
no nie wiem... ja widzialam efekty po 1 zabiegu chociaz faktycznie mialam ich 4 - zalezy tez jaka metoda jest robiona mikro

Offline belonka
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 477
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Kwietnia 2007, 21:06 »
Cytat: "gosiaczekk"
nie mogę cudu spodziewać
oczywiscie ze mozesz ja po pierwszym juz bylam zadowolona chociaz w to nie wierzylam ja dodatkowo proponuje wsparcie kwasami tak po 3 zabiegu no i mozna tez oczyszczanie sobie zafundowac skora szybko po takim zabiegu sie regeneruje  zamowilam sobie kosmetyki zeby tu w norwegii kosmetyki tej samej firmy na ktorych :grin:  pracuje moja kosmetyczka

Offline gosiaczekk
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5114
  • Płeć: Kobieta
Mikrodermabrazja
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Kwietnia 2007, 21:07 »
Cytat: "belonka"
no i mozna tez oczyszczanie sobie zafundowac

belonka, a mikrodermabrazja to nie oczyszczanie? Już nic nie czaję :)