Autor Wątek: Od kiedy zaczac  (Przeczytany 4184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Madziulu
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Od kiedy zaczac
« dnia: 18 Września 2006, 11:25 »
Czesc!
Mam do Was pare pytan i rownoczesnie prosbe o pomoc!!
Planujemy slub w lecie 2008 roku. Sale w naszym rejonie trzeba zamawiac duzo wczesniej, ponad rok...
Dodatkowo slub chcemy wziac w parafi innej niz moja i narzeczonego.
W zwiazku z tym mam pytanie od kiedy powinnismy cokolwiek zalatwiac i co jako pierwsze??
Bardzo boje sie ze o czyms zapomnimy i zawalimy...  :roll:
szczerze mowiac to ja jestem przerazona... :roll:


Offline Gosia-oosta

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3322
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.06.2007
Od kiedy zaczac
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Września 2006, 11:34 »
Madziulu, jesli macie sale upatrzoną, to możecie rezerwować już teraz..jeśli nie, to macie czas, żeby się rozejrzeć i wybrać najbardziej Wam odpowiadającą..
my też mamy ślub w innej parafii ok. 70 km od naszych..zarezerwowaliśmy już mszę w kościele, ale nie było to wymagane.. po prostu byliśmy tam i chcieliśmy to przy okazji załatwić, bo nie wiemy, kiedy znowu tam pojedziemy..

jak poczytasz sobie nasze forum, to na pewno będziesz wiedziec, co i kiedy pozałatwiać..nie ma pośpiechu w Twoim przypadku..


Offline .:Anka:.
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 23667
  • Płeć: Kobieta
Od kiedy zaczac
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Września 2006, 11:53 »
zacznij od sali; może zgodzą się żeby wam wstępnie zarezerwować salę - no bo w sumie do 2008 jeszcze trochę czasu...
kościól to nie wymaga "rezerwcji" rok wczesniej...a najlepiej pójdz do tej parafii i sie popytaj co i jak...

powodzenia w przygotowaniach!!!

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Od kiedy zaczac
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Września 2006, 11:54 »
Madziulu, sala ważna rzecz - rezerwowałabym już teraz. Podobnie orkiestra, często mają terminy na dwa lata naprzód, jeśli chcecie wziętego fotografa czy kamerzystę to też możecie się zacząć rozglądać, przymierzać. Z resztą można poczekać :wink:


Offline izabela1982
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
Od kiedy zaczac
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Września 2006, 12:12 »
hej
witaj my tez planujemy wesele w 2008 i choc jeszcze 2 lata,mielismy problem w mojej miejscowosci(w sali ktora sobie wymarzylismy)z data.chcielismy 02.08.2008 ale caly sierpien byl juz zarezerwowany.wiec nasza data jest 19.07.2008.Mieszkam za granica a wesele w polsce wiec wszystko narazie zalatwiamy telefonicznie.mamy juz probna rozmowe przeprowadzona z zespolem i kamerzysta.

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Od kiedy zaczac
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Września 2006, 11:27 »
Ślub w 2008 i juz zaklepywać? Nie przesadzacie?? To oznacza "życie slubem" przez kolejne dwa lata. Ja spędziłam na forum 7 miesięcy od zaręczyn do ślubu i już miałam poczucie, że za wczesnie panikuję. A po slubie poczułam żal, że już koniec, już po wszystkim, wracam do normalnego życia, bez oczekiwania, bez planowania, przymiarek, przygotowań. Trochę to smutne było na początku. Ale już się przyzwyczaiłam. Odradzam planowanie tak długo naprzód! Pozatym Madziulu pisała w wątku "mam doła", że wcale nie jest pewna, czy dojdzie do ślubu, bo nie jest pewna uczuć narzeczonego. Po co więc się spieszyć, płacić zaliczki za salę, orkiestrę itp, jak może się okazać, że nic z tego. Przeciez na forum jest mnóstwo par, które ślub i wesele zorganizowałay w pięknych salach, z dobrą okrkiestrą i fotografami w mniej niż pół roku, a nawet samemu będąc za granicą.
Odradzam pośpiech!

Offline izabela1982
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
Od kiedy zaczac
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Września 2006, 12:46 »
moze tak
ja tez mieszkam za granica.slub koscileny(bo jestesmy juz po cywilnym)jest w POLSCE.To odemnie nie wyszlo ze z 2 letnim wyprzedzeniem zamawowilam sale...po prostu zadzwonilam do tej sali,co sobie ja wybralismy...i powiedzialam
-ze planujemy wesele 02.08.2008
i chcialabym sie zapytac kiedy musze zarezerwowac sale
-przykro mi ale data 02.08.2008 jest juz zajeta...wiec pani u nas juz nie moze miec wesela.
-a jaka data jeszcze na dzien dzisijeszy jest wolna
-caly sierpien zajety lipiec 19 jest na dzien dzisiejszy jest wolny
a pozniej tylko maj,pazdziernik i dalsze miesiace.
-aha
-wiec jak odlozylam sluchawke powiedzialam,wszystko MEZOWI a ze bardzo nam zalezy na tej sali...

-zazdwonilam jeszcze raz,powiedzialam jej ze my chcielibysmy sie jednak na ten dzien sie zdecydowalismy i co mamy teraz zrobic.
wiec musze panstwo do nas przyjechac,podpisac umowe i wplaciic zaliczke w wysokosci 500zl.
-wie pani,u nas jest taki problem,ze mieszkamy za granica i ewentualnie podpisac umowe moga przyjechac nasi rodzice.
-rozumiem,nie ma problemu moga przyjechac rodzice,a jezeli panstwo beda w polsce prosze do nas przyjechac.

AHA I JEZELI COS BY SIE STALO,ZALICZKE OCZYWISCIE WRACAMY.

Offline paulina*
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
Od kiedy zaczac
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Września 2006, 12:48 »
drogi groszku! nie jest tak do konca jak mowisz, bo np my bylismy sie zapytac o sale 1,5roku przed planowanym slubem i okazało sie zestało juz tylko 3 wolne terminy(na przestrzeni czerwiec-pazdziernik)wiec wybór znikomy.dodam ze w naszej miejscowosci jest 5miejsc w ktorych mozna urzadzic taka impreze. formalnosci zwiazane z kosciołem odkładalismy na pozniej i gdyby nie mobilizacja nas przez rodziców mojego narzeczonego poszlibysmy 4miesiace przed, a tak wybralismy sie pol roku przed planowana data - no i oczywiscie tez pojawil sie problem, bo na ten dzien bylo wolne dopiero od 16-tej.na moje pyt "ile wczesniej trzeba przyjsc zeby zaklepac sobie przyzwoita godz" uslyszalam: " prosze spojrzec, ja mam juz kalendarz na przyszly rok zapisany,ludzie teraz tak wlanie robia ze chcac miec wymyslony dzien i godz przychodza zapisac na rok do przodu " NASZ ŚWIAT ZACZYNA WARIOWAĆ I TRZEBA BYC NA WSZYSTKO PRZYGOTOWANYM!

Offline s.aga

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1780
  • Płeć: Kobieta
  • Życie jest piękne, gdy patrzysz na nie pięknie
  • data ślubu: 16.10.2004
Od kiedy zaczac
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Września 2006, 13:23 »
myśmy przgotowania zaczeli rok wcześniej. był mały problem z salą (bo chcieliśmy wrzesień), ale w końcu październik też mógł być. pogada niestety nie była wymażona, ale chba nie to w końcu się liczy

Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
Od kiedy zaczac
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Września 2006, 13:37 »
hmmmyśle ,że sale juz możecie rezerwowac tak dla pewności a z reszta spokojnie możecie zaczekac w końcu sala nauważniejsza! Mi fotograf kazał przyjśc w sytyczniu podpisac umowe- ale termin masmy zaklepany!Tak samo ksiadz powiedział mi,że przed grudniem nie proweadzi zapisów na przyszły rok!Wiec nie w kazdej parafii jest tak samo!A rzeczywiscie z salami sa problemy my podpisywalismy umowe i wpłacalismy zaliczkę juz w maju!a jedna sala miała rzeczywiscie pozajmowane terminy na 2007 rok!

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Od kiedy zaczac
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Września 2006, 15:40 »
No właśnie.. ksiądz nam też powiedział, że nie zapisuje na sluby wcześniej niż pół roku przed. Co parafia, to inna praktyka. Ale jeśli tak jest, że u was ludziska bija się o sale już dwa lata na przód to wam współczuję. W Słupsku, skąd pochodzę, w styczniu 2006  było dużo wolnych terminów od czewca do paźrdziernika 2006 . Tyle wiem, bo o inne miesiące nie pytałam. A może w Słupsku tak mało jest ślubów? ;)

Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
Od kiedy zaczac
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Września 2006, 16:36 »
Groszku ja tez byłam bb zdziwiona ,ze to takie terminy sa!!Mysmy zamierzali zacząć szukac tak w sierpniu ale ludzie mi powiedzieli ,ze zwariowałam ize to juz! i ,ze faktycznie jak podzoniłam,pojeździłam to az mnie zatykało! Dlatego w maju już sie zdecydowalismy na salę! z reszta można poczekac- fotograf zaklepany(ale bez umowy bo kaali przyjsc potem- bo jest jeszcze czas) ksiadz tez kazał sie nie spieszyć! A mówi sie ,ze mało slubów jest a tu wszystkoo pozajmowane MASAKRA!

Offline little lady
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7 czerwca 2008
Od kiedy zaczac
« Odpowiedź #12 dnia: 9 Października 2006, 07:50 »
mam taki problem:
chrzest mam w innym kosciele, komunie w jeszcze innym a biezmowanie rowniez w innym - czyli trzy sakramenty w trzech roznych kosciolach.
powiedzcie mi kiedy mam pozbierac te dokumenty, tzn na ile przed slubem czy one sa bez terminowo wazne?



Offline Aniutek83
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2086
  • Płeć: Kobieta
Od kiedy zaczac
« Odpowiedź #13 dnia: 9 Października 2006, 07:58 »
dokumenty czyli te zaswiadczenia sa tylkoważne pól roku! Ja także chcrest mam w innym kosciele niz resztę!Ale tych dokumentów nie musisz dostarczać zaraz jak oidziesz do księdza! takze spokojnie! nie spiesz sie!

Offline little lady
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 7 czerwca 2008
Od kiedy zaczac
« Odpowiedź #14 dnia: 9 Października 2006, 08:01 »
dzięki. poprostu pytam na zaś:)



Offline belonka
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 477
Od kiedy zaczac
« Odpowiedź #15 dnia: 9 Października 2006, 09:55 »
to zalezy jakie sie chce miec wesle jezeli skromne wystarczy 3 miesiace jezele slub ma byc idealny taki jaki sobie marzymy to rok wczesniej lub jezeli zalezy nam na popularnej restauracji nawet 2 lata wczesniej. Teraz to juz nikogo nie dziwi. Ja mam slub za 9 miesiecy i juz mam załatwiona sale , zepoł- taki strzał w dziesiątke, i kucharke to na tyle reszte jak przyjade do polski końcem grudnia. Dodam ze wszystko załatwiała mi teściówka i mamuska w tydzien.

Offline katarzyna_84

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4767
  • Płeć: Kobieta
  • Razem od 2-8-2000
  • data ślubu: 2.8.2008
Od kiedy zaczac
« Odpowiedź #16 dnia: 6 Listopada 2006, 14:44 »
Ja rezerwowałam sale niecałe dwa lata wcześniej, przypadkiem dowiedziałam się, że tak teraz trzeba rezerwować, nie widzę powodu dla którego miałoby to przeszkadzać :?: i nie bardzo rozumiem o co groszkowi chodzi... jesteśmy razem 6 lat i wszytsko wskazuje na to, że nic się nie zmieni. Ja po prostu lubię mieć szeroki wybór, a nie z musu brać to, co jest, a termin mieliśmy wcześniej uzgodniony i nie było mowy o innym.

Offline *Ewelina*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7521
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.12.2007
Od kiedy zaczac
« Odpowiedź #17 dnia: 6 Listopada 2006, 15:08 »
Cytat: "katarzyna_84"
Ja po prostu lubię mieć szeroki wybór

To tak jak ja.Dlatego teraz juz zarezerwowalismy sale. Tam gdzie chcelismy :) Chociaz termin nam sie troszke zmienił ale i nasze myslenie tez.