Autor Wątek: Odliczanie Polsko-Szwajcarskie  (Przeczytany 5174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zabcia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« dnia: 19 Sierpnia 2006, 18:12 »
Witam serdecznie wszystkich,
nasz slub jest 7 pazdziernika, czyli tez juz bardzo niedlugo. Slub mieszany - ja Polka a on Szwajcar. Ale slub obowiaskowo w Polsce musi byc - decyzja obojga. Chyba wiekszosc rzeczy juz jest zalatwionych, tylko caly czas nie wiem jaki prezent ma byc dla rodzicow w trakcie podziekowan  :cry:  No i co ja mam z tym fantem zrobic...

Buzka
Ania

P.S. Tak w ogole to jestem tutaj pierwszy raz i musze sie chyba najpierw troche rozkrecic


Offline Zabcia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sierpnia 2006, 19:21 »
No cos na razie nikt nie chce do mnie pisac, ale to nic, jakos to przezyje, moze w koncu ktos bedzie chcial ze mna popisac


Offline sweetcoffee

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 451
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpnia 2006, 19:34 »
witaj Zabciu
rzeczywiście już niedlugo do Twojego wielkiego dnia
może wklej trochę zdjęć :mrgreen:

Offline Zabcia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpnia 2006, 19:41 »
Moja suknia




i wlasnie nie wiem jaki bukiecik by tutaj pasowal, chyba jakis skromny


Offline jagodka24

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11571
  • Płeć: Kobieta
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpnia 2006, 19:45 »
Zabcia, witaj fajnie że będziesz nam opisywać swoje przygotowania my to wszystkie kochamy

Jagoda - 05.06.2007
Maja - 29.03.2010

Offline Zabcia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sierpnia 2006, 19:53 »
tylko nie bardzo wiem od czego to wszystko zaczac bo to juz powinna byc koncowka przygotowan ale jeszcze duzo do zalatwienia, dzisiaj dostalam wlasnie zdjecia jak sala bedzie wygladac, tzn tak wyglada sala na czyims weselu ale to jest ta sama restauracja



Offline Zabcia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sierpnia 2006, 19:53 »
chyba cos zdjecie sie nie wyslalo


Offline Zabcia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sierpnia 2006, 19:55 »
To jest nasz kosciolek, maly ale mnie sie bardzo podoba




Offline anetka161
  • 16.06.2007-nasz wspaniały dzień
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1657
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.06.2007
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sierpnia 2006, 23:01 »
Witaj w odliczaniach :D Wklejaj jak najwięcej zdjęć i pisz nam jak najwięcej o twoich przygotowaniach :P

Offline Zabcia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Sierpnia 2006, 08:55 »
Dzien Dobry dla wszystkich ktorzy wchodza na moje odliczanie

do slubu 49 dni    :serce:

Co nam jeszcze brakuje?
- opracowanie calej mszy (polsko - niemiecka) -> z tym bedzie troche pracy :?
- przygotowanie kart menu, kart z imionami na stol - ale tym mam nadzieje zajmie sie
jeszcze moja tesciowa   :D  ktora uwielbia to robic i jest ogolnie rozczarowana ze tak niewiele dla nas robi jezeli chodzi o slub i wesele (no ale ze Szwajcarii nie wiele moze zrobic)
- ustalenie menu i dekoracji na sali
- ustalenie bukieciku i kwiatka do wlosow dla mnie
- garnitur mezusia - on wszystko robi w ostatniej chwili
- ja tez jestem nie lepsza - mnie brakuje bielizny, butow i ponczoch i PODWIAZKI
- prezentu dla rodzicow podczas podziekowan - z tym mam najwiekszy problem i jak na razie nie wiele znalazlam pomyslow na forum - jezeli ktoras z was wie gdzie moge jakies pomysly znalesc prosze dac mi znac
-papiery wszystkie zalatwilismy w Szwajcarii i z ksiedzem w Polsce mamy rozmowe dzien przed slubem, zeby ustalic szczegoly mszy

No to mniej wiecej z tych brakujacych rzeczy
Chyba sie troche rozpisalam, postaram sie jakos wkleic kilka zdjec sali i hoteliku gdzie goscie moi beda nocowac. Na razie musze sobie zrobic kawusie


Offline wendy

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 210
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Sierpnia 2006, 09:12 »
Kościółek super, suknie też bardzo mi sie podoba :)

Offline Zabcia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Sierpnia 2006, 09:21 »
a jeszcze jednej rzeczy mi brakuje - piosenki na pierwszy taniec ale wiem ze na forum jest kilka stroniczek na ten temat


rybkawiedenka
  • Gość
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Sierpnia 2006, 09:24 »
Zabciu super ze zaczełąś z nami odliczanie! Napisz nam coś o was, jak długo się znacie itd.
Masz fajną teściową że chce ci pomóc....nie każda teściowa chce robić to co młodzi chcą, z reguły teściowe mająswoją wizje ślubu!
Co do prezentu to pomysłów jest wiele. ja np bedę miała takie rami na zdjęcie, matowe stalowe i na nich na dole bęize wygrawerowane " Najważniejsze co rodzice mogądać swoim dzieciom to korzenie i skrzydła" a nad zdjęciem beda nasze imiona i data ślubu. Zamówiłam to przez internet, w poniedziałek powinnam dostać. Zapraszam cię do mojego odliczania tam będą zdjęcia. Można też rodzicom zrobić puchary, za 1 miejsce w wychowaniu syna/córki, mozna przygotować album ze zdjęciami swoimi od urodzenia az po dzień ślubu, opisujac zdjęcia, dołączyćwspomnieni,itd.
Czekam na ciąg dalszy Twoich przygotowan!

Offline Zabcia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Sierpnia 2006, 09:26 »
Cytat: "wendy"
Kościółek super, suknie też bardzo mi sie podoba :)


Wendy dziekuje za pierwsze slowa pochwaly   :brawo:


Offline Olita

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • data ślubu: 23.06.2007
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Sierpnia 2006, 09:28 »
To tu drugie słowa pochwały :wink:
sukienka śliczna
kościółek bardzo oryginalny :!:

napisz może jak się poznaliście :D

Offline Zabcia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Sierpnia 2006, 09:30 »
Rybkawiedenka, dziekuje bardzo za pomysly dot. prezentow dla rodzicow. To o tych pucharach to wlasnie czytalam gdzies na forum, fajny pomysl. O albumach tez sama myslalam ale mam na to za malo czasu, najpierw musialabym wszystkie zdjecia z Polski sprowadzic. Twoj pomysl z rama bardzo mi sie podoba, SUPER! Moze sama z niego skorzystam, musze najpierw z mezusiem pogadac.

Krotka historia naszego wspolnego zycia za chwilke...


Offline Zabcia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Sierpnia 2006, 09:32 »
Cytat: "Olita"
To tu drugie słowa pochwały :wink:
sukienka śliczna
kościółek bardzo oryginalny :!:


Olita, dzieki bardzo!!! Historia poznania na chwilke...


Offline Zabcia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Historia naszego wspolnego zycia 6-scio letniego
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Sierpnia 2006, 09:43 »
Przed szescioma laty wyjechalam po zakonczeniu studiow na AE w Krakowie do USA, popracowac sobie jako AuPair i podszkolic sobie jezyk. Tam poznalam Guido, ktory rowniez byj tam jako AuPair i zajmowal sie trzema chlopakami w wieku szkolnym. Dla wytlumaczenia - rodzice tych chlopcow chcieli miec chlopaka do nich, najlepiej wysportowanego poniewaz te trzy "potworki" duzo energii maja. Tam sie poznalismy przed szescioma laty, zaczelismy spedzac duzo czasu ze soba az doszlo do pierwszego pocalunku 21 lipca 2000r. Guido jest Szwajcarem, rok mlodszym ode mnie.

Po poltora roku bycia tam, przed samym wyjazdem do naszych rodzinnych domow zdecydowalismy ze ja przyjade do niego i postaramy sie jakos sobie zycie ulozyc. On tylko mi zaznaczyl ze on nie chce sie od razu zenic, dopiero jak bedzie mial jakies 30 lat. Ja rowniez nie myslalam o wyjsciu za maz. Po miesiecznym pobycie w rodzinnym domku spakowalam dwie walizki i pojechalam do Szwajcarii. Jego rodzina przyjela mnie bardzo serdecznie (mieszkalismy w domu jego rodzicow, poniewaz on dopiero zaczynal studia) a tesiowa traktowali mnie jak druga corke. Po pol roku szukania normalnej pracy i pracy na czarno i po tych wszystkich niepowodzeniach zdecydowalam sie wracac do Polski. Nie chcialam obcym w sumie ludziom siedziec na glowie, chcialam wracac do Polski i tutaj szukac pracy. NA to Guido stwierdzil ze jest jeszcze jedno rozwiazanie ......  i 21 wrzesnia 2002r wzielismy slub cywilny w Szwajcarii (Guido mial wtedy 25 lat - widac ze mezczyzni tez zmieniaja swoje zdanie a nie tylko kobietki)!  :i_love_you:

Moja rodzinka byla troche niezadowolona z powodu braku slubu koscielnego ale my tego nie chcielismy w tym momencie. JA potem rozpoczelam kolejne studia, ktore potem pomogly w znalezieniu mi normalnej pracy. W zeszlym roku z koncem pazdziernika Guido oswiadczyl mi sie na szczycie gory (caly dzien chodzilismy po gorach) i powiedzial ze chcialby wziac ze mna slub kocielny w Polsce w 2006 roku.

No i ten dzien zbliza sie wielkimi krokami....
Mam nadzieje ze was nie zanudzilam  :lol:




rybkawiedenka
  • Gość
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Sierpnia 2006, 09:50 »
Cudownie romantyczna historia!!!

Jakieś zdjęcia? My tu kochamy zdjęcia!!!!!

Offline Zabcia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Sierpnia 2006, 09:52 »
TO jescze zdjecie salli w ktore odbedzie sie przyjecie, my rowniez bedziemy mieli okragle stoly ale z bialym obrusikami

http://www.morsko.pl/img/rest15d.jpg


Zdjecia nas i calej reszty postaram sie jeszcze wyslac, ale jak na razie umiem wysylac zdjecia z innych stron ale nie z mojego komputera


Offline Olita

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • data ślubu: 23.06.2007
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Sierpnia 2006, 09:53 »
Urocza i romantyczna historia!  :brawo:
Kibicuję Waszym dalszym przygotowaniom!  
pozdrawiam :)

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Sierpnia 2006, 09:57 »
ehhhh sliczna historia ...taka romantyczna....łza się w oku kręci...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Zabcia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Sierpnia 2006, 10:06 »
To jestem ja i Guido, zdjecie z zeszlego roku z wakacji




Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Sierpnia 2006, 10:24 »
Witaj Zabcio! Ciekawa seteczka sie szykuje!! Opowiedz moze cos o zwyczajach weselnych Szwajcarów.

No i zdjątka troszkę większe poproszę...bo ja ślepa kurka jestem ;)

Offline Zabcia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Sierpnia 2006, 10:32 »
Cytat: "dziubasek"


No i zdjątka troszkę większe poproszę...bo ja ślepa kurka jestem ;)



Dziubasek, jakos mi to wklejanie zdjec z komputera nie wychodzi i dlatego takie jest male.
Co do zwyczajow w Szwajcarii...zaraz opiesze jak wyglada typowy slub w Szwajcarii...


Offline jagodka24

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11571
  • Płeć: Kobieta
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Sierpnia 2006, 10:46 »
cudna historia romantyczna i rozczulająca
z niecierpliwością czekam na fotki

Jagoda - 05.06.2007
Maja - 29.03.2010

Offline Zabcia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Sierpnia 2006, 10:49 »
Co do slubow w Szwajcarii... w Szwajcarii za duzo czesc organizacyjna odpowiedzialni sa swiadkowie, to oni przygotowuja rozne gry i zabawy, ktore odbywaja sie w trakcie wesela, jak rowniez wspieraja mlodych we wszystkich innych przygotowaniach.

Slub w kosciele ze reguly jest w okolicach 13-14 godziny. W kosciele wyglada msza tak jak i u nas. Po kosciele jest apero czyli poczestuek dla wszystkich gosci tych ktorzy sa zaproszeni tylko do kosciola jak i rowniez tych ktorzy sa zaproszeni na przyjecie weselne. Ta tradycja w sumie bardzo mi sie podoba, bo wtedy mozna zaprocis znajomych z pracy, czy z klubu sportowego, czy jakis dalszych znajomych, ktorych nie zapraszamy na przyjecie weselne. Tradycja tutaj jest rowniez wypuszczanie balonow do ktorych przywiazane sa karteczki. NA tych karteczkach kazdy z gosci wypisuje zyczenia dla mlodych. NA tych kartach jest adres mlodych i informacja ze kto znajdzie ta karte musi ja na ten adres wyslac. Fajnie jest potem dostac takie znalezione w roznych czesciach kraju karteczki.

Po apero jest przyjecie weselene, tutaj jest roznica co do polskich wesel. Tutaj jest tylko obiad, czyli salatka, zupka, jakies drugie. A potem ok 23 tort weselny i inne ciasta. Nie ma tak jak u nas ze stoly sa zawalone jedzeniem. Pamietam jak moi tesciowe byli na slubie mojej siostry to byli zszokowani i dodali mi ze nikt mi nie zrobi takiego wesela w Szwajcarii!!!

W trakcie wesela sa rozne gry i zabawy, jak rowniez oczepiny, jak u nas. Tutaj sie nie tanczy tak jak u nas. Tez jest grupa ktora gra ale jakos ludzie niewiele tancza.

Podoba mi sie kilka rzeczy ktore widzialam tutaj na slubach, np jedna zabawa:
kazdy gosc losuje taki kartonik i przez caly wieczor musi poszukac drugiej osoby, ktora ma pasujacy kartonik. Potem tym dwoch osobom robi sie zdjecie polaroidowe, ktore sie wkleja do albumu i wpisuje sie jeszcze zyczenia itd. Mlôdzi widza ze sa robione zdjecia i ze ludzie cos wpisuja do albumu ale ten album lacznie z butelka wina sa pakowane w taka skrzynke i kluczyk mlodzi otrzymuja dopiero w pierwsza rocznice slubu.

Ojejjkuniu, mam nadzieje ze nie zanudzilam, jakby ktos chcial jeszcze inne pomysly na prezenty dla mlodych czy gosci to dajcie znac, wpisze troche wiecej pomyslow ktore widzialam tutaj na slubach


Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Sierpnia 2006, 10:58 »
Cytat: "Zabcia"
Tradycja tutaj jest rowniez wypuszczanie balonow do ktorych przywiazane sa karteczki. NA tych karteczkach kazdy z gosci wypisuje zyczenia dla mlodych. NA tych kartach jest adres mlodych i informacja ze kto znajdzie ta karte musi ja na ten adres wyslac. Fajnie jest potem dostac takie znalezione w roznych czesciach kraju karteczki.

:brawo: rewelacja!!!


Cytat: "Zabcia"
Podoba mi sie kilka rzeczy ktore widzialam tutaj na slubach, np jedna zabawa:
kazdy gosc losuje taki kartonik i przez caly wieczor musi poszukac drugiej osoby, ktora ma pasujacy kartonik. Potem tym dwoch osobom robi sie zdjecie polaroidowe, ktore sie wkleja do albumu i wpisuje sie jeszcze zyczenia itd. Mlôdzi widza ze sa robione zdjecia i ze ludzie cos wpisuja do albumu ale ten album lacznie z butelka wina sa pakowane w taka skrzynke i kluczyk mlodzi otrzymuja dopiero w pierwsza rocznice slubu.


Też świetne!!! Nono..

Jestem tylko ciekawa co robią Szwajcarzy podczas tego "wesela"- nie jedzą (bo za bardzo nie ma czego), nie tańcza tak dużo...hmmm.... ;)

Offline Zabcia

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Sierpnia 2006, 11:03 »
Cytat: "dziubasek"


Jestem tylko ciekawa co robią Szwajcarzy podczas tego "wesela"- nie jedzą (bo za bardzo nie ma czego), nie tańcza tak dużo...hmmm.... ;)



Dziubasek, to nie tak ze w ogole nie tancza, tanczyc to tancza ale powiedzialabym nie tyle co u nas. Wesele tez zaczyna sie pozniej, bo ok 19-20. Tak wiec zanim zjedza obiad itd to jest powiedzmy 21-22. Pierwszy taniec, potem troszke goscie potancza i nagle ktos zacznie jakas gre czy zabawe i w sumie juz jest czas na tort weselny a potem oczepiny. Wesela z reguly trwaja tutaj do 2-3 a nie tak jak u nas do samego rana.


Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odliczanie Polsko-Szwajcarskie
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Sierpnia 2006, 11:50 »
Kurcze niektóre zwyczaje wartę są przerzucenia na nasz grunt... naprawdę fajniaste...

Tylko zmniejszona ilość jedzenia na polskim weselu by nie przeszła. To by sobie goscie dopiero strzępili języki, że głodni wyszli...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos