Autor Wątek: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW  (Przeczytany 6482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kluseczka_85

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.09.2013
dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« dnia: 16 Lipca 2012, 11:24 »
witam, mam pytanie, czy wolelibyście zespół czy DJ-wodzirej? Ktoś sie bawiła na weselu na którym grał DJ wodzirej? My wybraliśmy DJ wodzirej, jednakże nasze rodziny są zniesmaczone naszym wyborem. . .  Jakie są Wasze argumenty za i przeciw obu rozwiązań? Musimy im uświadomić, albo sobie,że nasz wybór jest trafny. 

ZESPÓŁ- co mnie najbardziej przeraża,że 80% zespołów już o północy jest pijana, czasem biorą zbyt długie przerwy pomiędzy setami. . . .  Nie zawsze grają do rytmu i czasem fałszują, no ale plusem jest to,że ludzie widzą kiedy zespół gra to idą się bawić

DJ- zagra wszystko co się chce, nie ma fałszowania, ale czy będzie umiał rozruszać imprezę? Co na to starsze pokolenia? Czy DJ mówi: a teraz idziemy się bawic zapraszam wszytskich na parkiet?

No masakra z tym weselem, tyle decyzji do podjecia,że szok, no a przede wszystkim trzeba podjac trafne decyzje. . . . 

Offline GeriavitDrinker
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lipca 2012, 18:07 »
DJ'e napiszą Ci, że DJ to jedyny słuszny wybór, a przedstawiciele zespołów, że najlepiej sprawdzi się zespół :)

Offline kluseczka_85

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.09.2013
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lipca 2012, 18:22 »
Raczej oczekuję informacji od Panien Młodych :) Łatwo wyczuć autoreklamę :)

Offline m4recheque
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipca 2012, 19:19 »
Witam Wszystkich!

Myślę, że najlepszą opcją jest trzecie rozwiązanie - czyli połączenie dj-wodzireja z zespołem muzycznym ;-)

Raz blok muzyki mechanicznej, a raz blok z muzyką na żywo :) Jedyny minus to taki, że jedna i druga strona będzie chciała rozkręcić lepszą zabawę na parkiecie - czyli rywalizacja, ale jest w tym duży plus dla bawiących się weselników! :D

Pozdrawiam,
Marek Bajon

Offline damian1

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 21.04.2012
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lipca 2012, 09:58 »
Nie każdy DJ i nie każdy zespół jest dobry.  Jakość pracy jest ważniejsza od tego wyboru.

Offline DariuszD
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 21.12.2010
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Sierpnia 2012, 13:17 »
Zdecydowanie stawiał bym na DJa gdyż zespoły naogół lubia sobie wypić i spiewaja niewyraźnie :( a DJ zawsze puści to co chcemy i w wersjach takich jakie uwielbiamy ;)
Nie ma nic piekniejszego niż fotografia ślubna ;)
www. pirecki. pl  www. agstudio. com. pl

Offline GeriavitDrinker
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Sierpnia 2012, 13:41 »
Zdecydowanie stawiał bym na DJa gdyż zespoły naogół lubia sobie wypić i spiewaja niewyraźnie :( a DJ zawsze puści to co chcemy i w wersjach takich jakie uwielbiamy ;)

To jest właśnie to o czym pisałem...

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Sierpnia 2012, 13:47 »
Dariusz, zespół jest w pracy a w pracy się nie pije  ;) Idąc tym tropem - dj też może wypić i co zrobisz :?:


Offline lupo
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • data ślubu: 15.08.2009
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #8 dnia: 4 Października 2012, 12:25 »
TOMA-TO-brzmienie i zróżnicowany repertuar jak u dobrego dj-a!Profesjonalizm,znakomite współbrzmienie głosów i prowadzenie imprezy gwaratujące sukces;)Polecamy!

Offline Agnieszka_B

  • Szczęśliwa żona i mama
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2691
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26 grudnia 2008
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #9 dnia: 4 Października 2012, 13:11 »
Nie kazdy zespol pije, tak jak nie kazdy DJ moze rozruszac impreze.

Ja mialam zespol i oczywiscie tak bede obstwiac - muzyka na zywo (jesli sie wezmie dobry zespol), moga dopasowac sie do gosci np przedluzyc kawalek bo ludzie sie super bawia, sa na pewno bardziej elastyczni podczas wesela bo moga grac tak jak bawia sie goscie. Oczywiscie mowa o zespolach grajacych na zywo (minimum 5 osob) , a nie 3 osobach, ktore szumnie nazywaja sie zespolem a puszczaja podklady z midi lub mp3 i ewentualnie cos tam dogrywaja. Oczywiscie zespol jest duzo drozszy, ale my wychodzilismy z zalozenia, ze piosenek z plyt mozemy posluchac w domu, a zespolu do domu juz sobie nie zaprosze i moim zdaniem jest jednak duzo lepsza zabawa, choc to wszystko i tak chyba zalezy od gosci.



Offline kluseczka_85

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.09.2013
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #10 dnia: 4 Października 2012, 20:20 »
My zdecydowaliśmy się jednak na DJ-wodzirej i mam nadzieję,że się nie zawiedziemy. Dwa tygodnie temu  znów byliśmy na ślubie, gdzie zespół sobie popił i niestety grali z playbacku, więc dla całego show "muzyki na żywo" chyba nie warto przepłacać, bo była to muzyka na żywo z mp3!


Osatnio za to mieliśmy "przyjemność" pracować z DJami ( dwóch Panów było)  i niestety też sobie popili, w dodatku popijali na scenie Harnasie z puszki... więc tu już chyba nie ma reguły DJ czy zespół, jeżeli chodzi o picie, bo jak ktoś sobie chce wypić to wypije.... Szkoda,że robią to w pracy.... Bardzo brzydko to wygląda :\  

Także od dziś nie będę już chyba w ogóle brać tego argumentu o piciu pod uwagę rozważając za i przeciw, bo jak się sama przekonałam to i jedni i drudzy w pracy lubią wypić :)

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #11 dnia: 5 Października 2012, 07:58 »
Pocieszające jest jednak to, że są DJ-e i zespoły nie pijące podczas wesela. Picie alkoholu podczas pracy jest problemem nie tylko w śród muzyków, ale też problemem w innych zawodach. Jest to szerszy problem, który dotyczy nas wszystkich, wszystkich Polaków. :pijaki: (no, może nie wszystkich :D).

Offline kluseczka_85

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.09.2013
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #12 dnia: 5 Października 2012, 11:24 »
No tak, Polak lubi wypić   8) Ale niech nie robi tego w godzinach pracy :) Ja jestem po prostu uczulona na osoby pijące alkohol w pracy i w miejscach publicznych... Bardzo mnie to irytuje :)

Offline tomshot
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #13 dnia: 6 Listopada 2012, 12:24 »
Temat, który można rozpatrywać na wielu płaszczyznach:

Wynagrodzenie - w wielu przypadkach DJ jest tańszym(co nie znaczy gorszym) rozwiązaniem,
Sprzęt - w wielu przypadkach to DJ'e dysponują lepszym nagłośnieniem i oświetleniem,
Rozkręcanie imprezy - nawet najlepszy Zespół lub DJ nie pomoże jeśli Goście nie będą mieli ochoty na zabawę.

Alkohol. . .  jeśli od początku się zaznaczy, że nie życzymy sobie aby DJ lub Zespół pił w trakcie imprezy, naprawdę nie powinno być z tym problemu.
Co innego "nachalność" Gości proponujących co chwilę alkohol. . .  bo przecież z Zespołem też się trzeba napić(tutaj musi zadziałać pole "asertywnego", ale bardzo grzecznego zachowania).


Offline zabkaaa90
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.07.2013
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #14 dnia: 6 Listopada 2012, 20:57 »
My też wybraliśmy dj-wodzireja. To będzie dwóch panów. Jeden będzie stał za konsolą, a drugi bawił się z ludźmi. Dodatkowo będą też grali na żywo. Także trochę połączymy jedno i drugie.

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #15 dnia: 7 Listopada 2012, 06:59 »
... a w jaki sposób? :drapanie:
« Ostatnia zmiana: 15 Listopada 2012, 11:54 wysłana przez Maja »

Offline zabkaaa90
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.07.2013
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #16 dnia: 7 Listopada 2012, 08:36 »
A w bardzo prosty;)
Jeden z Panów jest dj i prezenterem, będzie odpowiadał za wokal i instrumenty klawiszowe, natomiast drugi to wodzirej, konferansjer i będzie odpowiadał za wokal, instrumenty klawiszowe, akordeon oraz gitarę.
 Na priv mogę podać namiary, jednaknie chciałabym robić tutaj reklamy.
Myślę że to jest najlepsze rozwiązanie;)

Offline Agnieszka_B

  • Szczęśliwa żona i mama
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2691
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26 grudnia 2008
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #17 dnia: 7 Listopada 2012, 08:52 »
Zeby muzyka na weselu byla na zywo musza byc przynajmniej 4 osoby (gdzie w tym jedna bedzie wokalista) - klawisze (ale nie puszczanie z pendrive jak to zapewne robi Twoj "zespol") , gitara, bas, perkusja. akordeon to moze byc przy zabawach a nie w normalnym graniu (chyba, ze pare piosenek ale to tez przy pelnym skladzie), zreszta chcialabym zobaczyc jak ten Pan gra jednoczesnie na akordeonie i gitarze - wiec gdzie tu mowa o graniu na zywo  ;D
« Ostatnia zmiana: 15 Listopada 2012, 11:54 wysłana przez Maja »



Offline zabkaaa90
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.07.2013
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #18 dnia: 7 Listopada 2012, 09:22 »
Agnieszka_B ja nie napisałam nigdzie że mam zespół. Powiedziałam, że mam dj. Tylko, że zabawiają gości żywą muzyką. Zazwyczaj dj stoi za konsolą i tylko przemawia, żeby goście się bawili, a nasi wyjdą do ludzi z muzyką na żywo. Ale to nie jest żaden zespół.

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #19 dnia: 7 Listopada 2012, 14:51 »
Jeżeli dobrze zrozumiałem to DJ będzie odtwarzać muzykę z "jakiegoś nośnika", a w czasie przerw lub zabaw będzie grał na gitarze, klawiszach lub akordeonie, a także śpiewał, np. przyśpiewki. Jeżeli tak, to ja coś takiego nazywam "przygrywką" i nic poza tym. Granie na żywo jest za mocno powiedziane.

Offline GeriavitDrinker
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #20 dnia: 7 Listopada 2012, 15:47 »
Skończy się tak, że będą puszczać podkłady i do nich śpiewać :)

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #21 dnia: 8 Listopada 2012, 07:42 »
... a goście usłyszą "muzykę na żywo" ;D

Offline zabkaaa90
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.07.2013
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #22 dnia: 9 Listopada 2012, 20:12 »
A Ty niby taki "fachowiec". Każdy bierze co mu się podoba,

Offline DiLuna
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Listopada 2012, 18:18 »
Myślę że jednoznacznie nie da sie odpowiedziec na to pytanie jednakze wedlug mnie takiej atmosfery jaka stwarza zespół na żywo nie stworzy nawet najlepszy DJ byłem akurat na dwóch weselach gdzie zespoły tak zabawiały gości ze przez całe wesele prawie 100 procent tańczylo przy kazdym utworze. Trafiłem tez na jedno, gdzie orkiestra delikatnie mówiąc upiła się,ale bylem tez na 18 tce gdzie dj przewrocil sie razem ze swoim sprzętem!!!! tak sie urznał:)Na jednym DJ spisal sie też nieźle. . . . . . . . . . .  . jednak zespół to zespół:)

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Listopada 2012, 09:15 »
[i]A Ty niby taki "fachowiec". Każdy bierze co mu się podoba, [/i]
[/b]

A w bardzo prosty;)
Jeden z Panów jest dj i prezenterem, będzie odpowiadał za wokal i instrumenty klawiszowe, natomiast drugi to wodzirej, konferansjer i będzie odpowiadał za wokal, instrumenty klawiszowe, akordeon oraz gitarę.
 Na priv mogę podać namiary, jednaknie chciałabym robić tutaj reklamy.
Myślę że to jest najlepsze rozwiązanie;)

Jestem z daleka od krytykowania Twojej decyzji. Każdy robi to co uważa. Mnie tylko rozbroiła Twoja wcześniejsza wypowiedź , którą teraz zacytowałem. No i to granie na "żywo" :)

Offline actrumpeter
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Listopada 2012, 01:05 »
Jest jeszcze jedna możliwość - DJ + instrument.  Takie połączenie daje niesamowity efekt.  Jednak DJ powinien być doświadczony, a muzyk (instrumentalista) wszechstronny. 

Offline Akasha
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: wrzesień 2013
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Listopada 2012, 18:47 »
My zdecydowaliśmy się na DJ, bo nie zależy nam na muzyce na żywo, a do tego jest taniej, nikt nie wyje i nie niszczy ulubionych piosenek swoją interpretacją.  Są fajne zespoły, ale myśle, że trudniej je dobrać pod termin, no i jest drożej. 

Offline DiLuna
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Listopada 2012, 07:43 »
No i to jest wlsnie problem jezeli jest dobry zespol to niestety termin wolny ma w odleglym czasie.

Offline dpc
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.08.2015
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Grudnia 2012, 22:11 »
ja osobiście wybrałam dj`a, bo wolę piosenki w oryginalnym wykonaniu :) a żaden z zespołów nie zapewni mi takiego wrażenia, jak muzyka puszczana przez dj`a - a przynajmniej taki mam pogląd po ostatnich weselach, na których byłam :)

Offline Mandinka

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
  • nothing really matters
  • data ślubu: 29.06.2013
Odp: dj-wodzirej a zespół- ZA i PRZECIW
« Odpowiedź #29 dnia: 3 Stycznia 2013, 23:35 »
My też mamy DJa i odkąd tylko byłam na pierwszym weselu prowadzonym przez DJa wiedziałam, że na własnym nie chcę zespołu. Raz, że wolę oryginalne wykonanie, bo nawet najlepszy zespół nie zagra mi pewnych kawałków tak dobrze jak w oryginale. Nie mówiąc już o ich angielskim, z którym też bywa różnie. Także muzyka będzie z płyt i nie mam na tym punkcie żadnego kompleksu :)