Autor Wątek: ZMIANA KSIĘDZA  (Przeczytany 1428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline natsnats
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.08.2012
ZMIANA KSIĘDZA
« dnia: 5 Lipca 2012, 14:30 »
Przepraszam, jeśli taki temat był już poruszany, ale nie dokopałam się do niego, więc założyłam nowy. 

Sytuacja jest następująca: za niecały miesiąc bierzemy ślub w innym mieście.  3 tygodnie temu zawieźliśmy proboszczowi licencję/ zgodę na ślub z zaświadczeniami z USC i wszystko omówiliśmy.  Daliśmy również ofiarę "co łaska" :) za udzielenie ślubu żeby później nie biegać przed mszą ślubną albo nie jechać specjalnie 100 km tylko w tym celu.
Ksiądz nie protestował i powiedział żebyśmy byli pod kościołem 20 minut przed ślubem.

Wczoraj przypadkiem dowiedziałam się, że ww.  proboszcz tydzień temu odszedł z parafii i na jego miejsce powołano nowego księdza. . .

Zadzwoniłam do kancelarii i rozmawiałam z nowym proboszczem o naszych ustaleniach z jego poprzednikiem.  Zaznaczyłam, że kwestie formalne i finansowe mieliśmy już dograne i pozostało nam stawienie się w kościele na 20 minut przed mszą i w związku z tym czy powinniśmy spotkać wcześniej z nowym proboszczem.
Ksiądz takiej potrzeby na chwilę obecną nie widzi, jednak przejrzy dokumenty i ewentualnie zadzwoni gdyby trzeba było coś uzupełnić.

No i teraz kluczowa sprawa: czy powinniśmy płacić nowemu księdzu za udzielenie ślubu czy tez uważać temat za zamknięty z uwagi na ofiarę złożoną jego poprzednikowi?

Swoją drogą poprzedni proboszcz chyba powinien nam powiedzieć, że za 3 tygodnie odejdzie i żeby ofiarę złożyć jego następcy. . .  mam nadzieję, że mu ją przekazał. . .