Autor Wątek: Ślub poza urzędem stanu cywilnego  (Przeczytany 3867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marzena27
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
Ślub poza urzędem stanu cywilnego
« dnia: 18 Czerwca 2012, 09:57 »
Czy ktoś ma doświadczenia związanie z tym tematem? Chciałbym wziąć ślub tam gdzie będzie wesele, poza usc.  Czy ktoś z was pisał już wniosek do usc w tej sprawie?

Offline marzena27
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ślub poza urzędem stanu cywilnego
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Czerwca 2012, 14:18 »
Nikt nie ma takiego pomysłu na ślub jak ja? :) gdybyście mieli jakies doświadczenia w tym temacie to dajcie znać.  :)

Offline kwasek
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.10.2011
Odp: Ślub poza urzędem stanu cywilnego
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Czerwca 2012, 22:31 »
USC w Bydgoszczy nie idzie na coś takiego, chyba że masz jakieś ogromne plecy w naszym kochanym urzędzie,
ale z tego co wiem gminy ościenne są otwarte na takie pomysły, Sicienko i Dąbrowa Chełmińska nie robią żadnego problemu, no ale ślub musi się odbyć na ich terenie...

Offline marzena27
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ślub poza urzędem stanu cywilnego
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwca 2012, 14:38 »
Dziękuje za info, ja właśnie bym chciała w Ostromecku, a to podlega pod Dąbrowe, więc może sie uda :)

Offline PiotrNalewajk

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ślub poza urzędem stanu cywilnego
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Sierpnia 2012, 17:46 »
wątek dotyczący ślubu poza USC jest na innym forum ślubnym z Bydgoszczy, ale nie będę go tu reklamował ;-)))

Śluby poza USC są możliwe, piszesz wniosek do Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego z uzasadnieniem, byłem 4 tyg.  temu na takim ślubie w Lubostroniu, uzasadnieniem wniosku była zbyt mała sala USC, aby pomieścić gości, ślub był z tyłu pałacu w ogrodach tuż przy stawie, pod chmurką oczywiście, a wesele w pałacu.
Piotr Nalewajk

Offline slajmi
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Ślub poza urzędem stanu cywilnego
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Sierpnia 2012, 18:12 »
nie jest w cale tak trudnooo. .  jak się o czymś marzy i chce to nie ma niemożliwego!!!! Powodzenia

Offline madziara07

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 914
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ślub poza urzędem stanu cywilnego
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Sierpnia 2012, 22:55 »
a tak z ciekawoscie pomijajac zgode kierownictwa jak to wyglada w praktyce.. taki slub musi sie odbyc w godzinach urzedowania? a akurat w soboty urzedy sa otwarte dosc krotko, wiec slub w pelnym sloncu o 12 czy cale wesele w piatek?
Mówi się, że kogo bogowie chcą zniszczyć, temu najpierw odbierają rozum. W rzeczywistości temu, kogo chcą zniszczyć, bogowie wręczają odpowiednik krótkiej laski z syczącym lontem i napisem "Acme Dynamite Company" na boku. Tak jest ciekawiej i trwa krócej.

Offline PiotrNalewajk

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ślub poza urzędem stanu cywilnego
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Sierpnia 2012, 06:37 »
tzw.  godziny urzędowania to jedno - w różnych urzędach - różnie to wygląda, najczęściej otwarte są do 14 w sobotę - ale w tych godzinach załatwia się formalności

śluby ustalane są na konkretną godzinę i w zależności od ilości chętnych, bywają takie daty (ostatnia 12/08/04) - bardzo popularne, że w niektórych USC śluby są co 0,5h, aby "obsłużyć wszystkich nowożeńców


podsumowując: godzinę ślubu można indywidualnie ustalić, nawet poza godzinami standardowego otwarcia USC. 
Piotr Nalewajk

Offline madziara07

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 914
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ślub poza urzędem stanu cywilnego
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Sierpnia 2012, 10:50 »
dzieki za odpowiedz, nie wiedzialam. majac w pamieci slub cywilny mojej siostry (o godz 11!) myslalam ze sa tylko w godzinach otwarcia
pozdrawiam
Mówi się, że kogo bogowie chcą zniszczyć, temu najpierw odbierają rozum. W rzeczywistości temu, kogo chcą zniszczyć, bogowie wręczają odpowiednik krótkiej laski z syczącym lontem i napisem "Acme Dynamite Company" na boku. Tak jest ciekawiej i trwa krócej.

Offline tigrunia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2014
Odp: Ślub poza urzędem stanu cywilnego
« Odpowiedź #9 dnia: 4 Września 2012, 18:41 »
Marzę o ślubie w plenerze  ::)
Piotrze jeśli możesz poproszę o PW z linkiem do wspomnianego tematu na forum. .

Planujemy ślub na 27. 07. 2013 chociaż jeszcze NIC A NIC nie mamy załatwione, jesteśmy teraz na etapie kupna mieszkania i sporo wydatków jest niestety ale wracając do tematu. .  jakich argumentów jeszcze można użyć ażeby przekonać urzędnika? Nasz ślub na ok 60 osób więc spokojnie się pomieszczą w Urzędzie, żadnych chorych, inwalidów. . .  Obawiam się, że nasze szanse są niewielkie a bardzo bardzo bardzo zależy mi ażeby ślub odbył się właśnie w plenerze.

Offline PiotrNalewajk

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ślub poza urzędem stanu cywilnego
« Odpowiedź #10 dnia: 4 Września 2012, 20:24 »
Tigrunia link poszedł na maila, myślę, że argumentów nie warto tu przytaczać, zapewne forum czytają też Urzędnicy USC.., których bardzo serdecznie pozdrawiam
Piotr Nalewajk