Autor Wątek: Czy wystarczy?  (Przeczytany 8266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Magda89

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 sierpień 2012
Czy wystarczy?
« dnia: 26 Maja 2012, 15:08 »
Witajcie, czy suma 1200zł wystarczy na dwie obrączki z żółtego złota próby 585? Jeśli nie wystarczy to ile około musimy mieć na ten cel?
Czy taniej będzie robić u jubilera 'za rogiem' czy zamawiać w salonie markowym?
Czy próba 585 to minimalna aby obrączki były trwałe?

Pozdrawiam.

Offline misia87
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy wystarczy?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maja 2012, 13:10 »
Ja nie jestem fachowcem, więc powiem tylko co wiem ze swoich poszukiwań.585 to dobra próba. Moja  przyjaciółka zamówiła  złote obrączki, takie klasyczne bez żadnych dodatków, próba 585 - za parę płaciła 1200 zł. Kupili w tym samym salonie Apartu,  w którym my byliśmy kilkanaście razy nim wybraliśmy swoje :)

Offline ultimeyes

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy wystarczy?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maja 2012, 17:16 »
Dużo taniej będziecie mieli POZA SIECIÓWKAMI a próba 585 to najlepsza próba na obrączki. Rozejrzyjcie się po mniejszych sklepikach jubilerskich. Można kupić tańsze i masywniejsze niż w jakiejkolwiek sieciówce

Offline laponka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: juz po:)
Odp: Czy wystarczy?
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maja 2012, 11:42 »
My też mamy 585 . To bardzo dobra próba.Z tego co widziałam - byliśmy w salonie kilkakrotnie, to najtańsza para obrączek tej próby kosztuje w Aparcie coś około 1100 zł. My wybraliśmy trochę droższe. Najlepiej poprzeglądajcie sobie strony w necie - my od tego zaczęliśmy.Powodzenia:)

Offline Magda89

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 sierpień 2012
Odp: Czy wystarczy?
« Odpowiedź #4 dnia: 5 Czerwca 2012, 15:10 »
Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi  :) Cieszę się, bo widzę że chyba nam starczy pieniędzy które mamy na ten cel. Dam znać po poszukiwaniach gdzie okazało się taniej :) Dzięki i pozdrawiam!

Offline doris_120189
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.09.2012
Odp: Czy wystarczy?
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lipca 2012, 21:05 »
Na Twoim miejscu spytała bym o złoto u rodziców, babć i zrobiła bym obrączki ze swojego złota u Jubilera.  Powiem Ci, że my tak zrobiliśmy i jesteśmy duuuużo do przodu.  Mama dała jakiś stary pierścionek, babcia ruską obrączkę;), siostra pojedyncze kolczyki z dzieciństwa ja też miałam stary porwany łańcuszek i trochę się tego uzbierało.  .  W sumie mam piękne obrączki, za jedyne 350zł. 

Offline Magda89

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 sierpień 2012
Odp: Czy wystarczy?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Sierpnia 2012, 19:52 »
Na Twoim miejscu spytała bym o złoto u rodziców, babć i zrobiła bym obrączki ze swojego złota u Jubilera.  Powiem Ci, że my tak zrobiliśmy i jesteśmy duuuużo do przodu.  Mama dała jakiś stary pierścionek, babcia ruską obrączkę;), siostra pojedyncze kolczyki z dzieciństwa ja też miałam stary porwany łańcuszek i trochę się tego uzbierało.  .  W sumie mam piękne obrączki, za jedyne 350zł. 

Moja Babcia nie żyje, a Mama raczej nie nosi złota. Zresztą nie chcę donaszać po kimś. Dla mnie biżuteria, szczególnie obrączki, to bardzo intymna i osobista rzecz. Nie jestem przesądna, ale nie chcę czyjegoś złota. Te ze sklepu też pewnie jest 'czyjeś' ale ja o tym nie wiem. I tak nie mam od kogo wziąć.

A obrączki już odebrane. Dziękuję za wszystkie rady. Zamówiliśmy w małym salonie i kupiliśmy dwie klasyczne złote próby 585. Damska była obniżona o 50% przy zakupie kompletu  ;D Więc daliśmy tylko 960zł za parę  :) Jedyny minus- nie dało się wsadzić do mojej cyrkonii, ponoć są za wąskie  :(