Autor Wątek: Proszę o radę  (Przeczytany 4407 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kacha12
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Proszę o radę
« dnia: 4 Sierpnia 2006, 13:40 »
Cześć jestem tutaj Nowa.
Czy ktos z Was miał problemy, z takim tematem a więc chciałabym wziąść ślub kościelny, jednak jak doczytałam na forum potrzebne są świadectw ukończenia religii ze szkól srednich, niestety ja ich nie posiadam , ponieważ nie chodziłąm na religię, a jej jeszcze w szkole wtedy nie było albo się dopiero zaczynał juz nie pamiętam , bynajmniej nie mam świadecywa żadnego. Wszystkie inne salramenty oczywwiście. Czy ktoś miał podobną sytuacje, ? Czy mogę wziąść ślub kościelny , i co musze spełnić dodatkowo? Proszę o radę. Pozdrowienia dla Wszystkich  :(

Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
Proszę o radę
« Odpowiedź #1 dnia: 4 Sierpnia 2006, 17:40 »
Spokojnie, wszystkoe jest ok. Nie każdy ksiądz wymaga świadectwa ukończenia religii, a nawet jeśli będzie wymagał to wówczas powiesz, że nie posiadasz, a on zapewne zorganizuje Ci dodatkowych kilka spotkań katechizujących :) Także zero stresiku w tym względzie :luzak:

Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
Proszę o radę
« Odpowiedź #2 dnia: 4 Sierpnia 2006, 17:44 »
W większości parafii nie wymaga się świadectwa z lekcji religii, najważniejsze, żebyś miała akt chrztu i bierzmowania, to wystarczy.

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Proszę o radę
« Odpowiedź #3 dnia: 4 Sierpnia 2006, 18:14 »
mało tego..

wiele parafii nie uznaje dokumentów z liceum... każą łazic na nauki przedmałżeńskie  :twisted:
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Lilkuś

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1447
Proszę o radę
« Odpowiedź #4 dnia: 7 Sierpnia 2006, 09:54 »
Cytat: "monia"
każą łazic na nauki przedmałżeńskie



 :evil:  :evil:  :evil: co za bezczelność  :!: skoro cos takiego zorganizowali w liceum to powinni teraz uznawać światectwa.

kacha12 fajnie, ze poruszyłaś taki temat bo M pytał sie mnie własnie co w takim wypadku jak nie ma świadectwa z religii... pokłócił sie z księdzem na religii i przestał chodzić...ciekawa jestem czy Dominikanie bedą tego wymagać  :|  M się wkurzy jak będzie musiał na dodatkowe katechezy chdozic... :roll:

Offline Aldoneczek
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
Proszę o radę
« Odpowiedź #5 dnia: 7 Sierpnia 2006, 10:24 »
U nas ksiadz nie wymagal swiadectwa, ale nauki przedmalzenskie musielismy zaliczyc, mimo, ze ja jestem po liceum katolickim, dzialalam dawno temu przy kosciele luby rowniez i dodatkowo zrobil w technikum kurs przedmalzenski ale ksiadz oczywiscie stwierdzil, ze taki kurs jest wazny tylko 3 lata wiec sie nie liczy  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Na szczescie po znajomosci zalatwilismy poradnie przedmalzenska i bardzo dobrze bo jak poczytalam o tych wykresikach i innych glupotach to mialam dosyc

Offline Madzialena

  • Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2207
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek [*] 16.01.2009
  • data ślubu: 17.09.2005r.
Proszę o radę
« Odpowiedź #6 dnia: 7 Sierpnia 2006, 11:03 »
hmm więc tak:
- nie potrzebowałam świadectwa (i dobrze, po co ksiądz ma wiedzieć jaką szkołę kończyłam, czy jakie oceny otrzymałam)

-kurs małżeński mialam w liceum, mąż też... ale go nie uznali.. i nie chodziło o to, że skończyl się termin ważności 3 lat, jak napisała foremka Aldoneczek.. w moim przypadku od ukończenia liceum minęły co prawda 4 lata, ale Kodi skończył szkołę i miał kurs  2 lata wcześniej..

-ale za to fajna babka była z poradni.. weszlismy, machnęła podpis i  już :) żadnych zbędnych kazań  :P
- a nauki były fajne, krótkie... takze nie było źle  :mrgreen:



Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Proszę o radę
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Sierpnia 2006, 12:57 »
Nas ksiądz nie prosił o świadectwa. Pytał chyba tylko, czy chodzilismy na religie w szkole. Ja kursu przedmalzenskiego w LO nie mialam. Ale i tak jest wazny tylko 3 lata (chyba) wiec by go nie uznali. Nie takie "antychrysty"  (co to nie chodza na religie ;) ) biorą slubu kościelne, więc nie nie martw!

rybkawiedenka
  • Gość
Proszę o radę
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Sierpnia 2006, 13:10 »
Mnie tez ksiadz o swiadectwa nie prosil, ja nawet nie mam bierzmowania i ksiadz pwoiedzial ze najwyzej zrobie juz PO. WIec nie ma co sobie tym glowki zawracac!

Offline anetka161
  • 16.06.2007-nasz wspaniały dzień
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1657
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.06.2007
Proszę o radę
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Sierpnia 2006, 14:22 »
U mnie takie świadectwo jest wymagane.Ksiadz powiedzial,że musi je tylko zobaczyć,kopie są niepotrzebne

Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Proszę o radę
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Sierpnia 2006, 18:55 »
Cytat: "anetka161"
Ksiadz powiedzial,że musi je tylko zobaczyć,kopie są niepotrzebne


A czy ksiadz powiedzial Ci w jakim celu chce je zobaczyc? Bo nie bardzo to rozumiem...skoro jest wymaganych tyle innych dokumentów dotyczacych sakramentów co oznacza ze bralo sie udzial w lekjach religii... Moze niedlugo trzeba bedzie dostarczac podpisy potwierdzajace uczestnictwo we mszach swietych w niedziele... :roll:

Offline anetka161
  • 16.06.2007-nasz wspaniały dzień
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1657
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.06.2007
Proszę o radę
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Sierpnia 2006, 12:36 »
Cytat: "DjJeyDi"
A czy ksiadz powiedzial Ci w jakim celu chce je zobaczyc?

Tak powiedział.Chce wiedzieć czy chodziliśmy(uczęszczaliśmy) na religję, tylko niewiem po co mu to potrzebne niepytałam się :roll:

Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Proszę o radę
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Sierpnia 2006, 17:26 »
Hym...a co z ludzmi ktorzy na religie nie chodzili bo sie np "nawrócili" pozniej? To mnie ciekawi....

Offline anetka161
  • 16.06.2007-nasz wspaniały dzień
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1657
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.06.2007
Proszę o radę
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Sierpnia 2006, 17:38 »
Cytat: "DjJeyDi"
Hym...a co z ludzmi ktorzy na religie nie chodzili bo sie np "nawrócili" pozniej? To mnie ciekawi....

Szczerze mówiąc to niewiem.Ja tylko napisałam,że u mnie w parafii tak jest co wcale nieznaczy,że u ciebie też ma tak być.Ja wcale tego nierozumiem po co mu to potrzebne :roll:

Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Proszę o radę
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Sierpnia 2006, 18:09 »
Spoko spoko, tez pytam tylko i wylacznie z ciekawosci :)

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Proszę o radę
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Sierpnia 2006, 18:39 »
E tam... nie ma się co martwić, serio :) Papatrzcie na śluby gwiazd- mówię o Polsce. Jakie oni życie prowadzą, w ilu związkach nieformalnych żyją, każde dziecko z innym facetem i tak dalej, a do ślubu kościelnego i tak przystępują.

Offline skarbek
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: październik 2007
Proszę o radę
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Sierpnia 2006, 11:15 »
Bo to o kasę chodzi!Jeden ksiądz nie wymaga uczeszczania na nauki przedmałżenskie bo wystarczy mu zaswiadczenie z liceum(Mój na szczęscie :) ), a drugi karze chodzić bo za to sie płaci (przynajmniej u mnie 80 zł).
"Dzis też bym Cię wybrała"2007

Offline epox

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1784
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.08.2007 ... podejście x uda sie?...
Proszę o radę
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Sierpnia 2006, 13:32 »
no to u mnie jak narazie nie jest tak różowo,musi być świadectwo,a jak go nie ma to trzeba zrobić kurs_katechumenat 10 spotkan,na której będziemy uczyli się podstaw religii :|

Offline Di

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6253
  • Płeć: Kobieta
  • Nat :)
Proszę o radę
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Sierpnia 2006, 18:18 »
Cytat: "epox"
na której będziemy uczyli się podstaw religii Neutral



O matko... :shock: