Autor Wątek: zapowiedzi  (Przeczytany 11700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Moniqa

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
zapowiedzi
« dnia: 19 Lipca 2006, 16:08 »
Powiedzcie mi:

 ile i czy wogólę płaciłyście za zapowiedzi w kościele :?:

Ja dzisiaj się dowiedziałam,że te złodzieje od św.Józefa(moja parafia,w której nie chcę ślubu) chcą za wygłoszenie zapowiedzi 50zł  Z jakiej racji :?:  Za co :?: Za to, że przeczyta :!:  nie musi :!:  :evil:

Wolę przeje... te 50 zeta niż dać tym złodzieją. Nie zarobią na ślubie (700zł  :shock:  )to chociaż na tym chcą zedrzeć . Pewnie brakuje im na kurewki..............    

Jestem wqr.. na maxa :!:   To nie jest może dużo(chodzi o fakt), ale Nam rodzice nie dają na to- tylko to są Nasze pieniądze :!: I dlaczego mam dawać im na coś co jest na h... potrzebne :?:  :!:

 Podkreślam, że w parafii mijego Marka, gdzie będzie ślub, nic nie dajemy i za ślub tylko 300zł. Zresztą wolę dać w tym kościele co będziemy mieli 350-400zł niż tam tym złodzieją- uważam tak już do kilkunastu lat, bo zawsze Kaliska bazyliika leciała na kasę :!:  :evil:

z góry przepraszam, za brzydkie słowa :) ale jestem ZŁA :!:  :evil:


Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
zapowiedzi
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipca 2006, 16:13 »
ja za zapowiedzi nie płaciłam nic, mój małż też nie. ale jestesmy z tej samej parafii i w niej też braliśmy slub, dodatkowo slub kosztował co łąska...zero cenników...
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Moniqa

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
zapowiedzi
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lipca 2006, 18:29 »
za jakąś godz idę do Naszego księdza spytać sie czy bez tych zapowiedzi ode mnie z parafii da się  :!:


Offline Pyrdulka

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 657
zapowiedzi
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lipca 2006, 19:21 »
A u nas było tak:
Ja nie płaciłam za zapowiedzi, ani za inne papierki potrzebne do ślubu   :mrgreen:
za to w parafii mojego męża (KRAKÓW NOWA HUTA  :evil: ) najpierw taki miły ksiądz powiedział nam że co łaska, więc daliśmy teściowej (bo ona nam odbierała) 20zł, a inny ksiądz jej na to że za mało !!! Bezczelny!!! A jak ona się go zapytała dlaczego tak dużo, to on powiedział, że przecież oni muszą z czegoś zapłacić za ten papierek (dowód zapowiedzi). No to ja się pytam, czy jeden mały świstek kosztuje 50 zł?!?!?!
Uważam, że to nie fair  :?

________________





Offline Moniqa

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
zapowiedzi
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lipca 2006, 19:30 »
właśnie wróciłam :evil: zgadnijcie :?:  :!:  jest to obowiązkowe, Nasz ksiądz nic nie może zrobić, a bez tego cholernego papierku nie da ślubu :evil:  :evil:  :evil:

Jutro zadzwonie do biskupa lub gdzieś indziej i spytam się jak z tym płaceniem :!:


Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
zapowiedzi
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Lipca 2006, 19:38 »
w każdej z naszych parafii płaciliśmy 50zł za zapowiedzi + dodatkowo 50zł za zapowiedzi w parafii w której braliśmy slub...
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
zapowiedzi
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lipca 2006, 08:41 »
my też 50zł :roll:


Offline Anielka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2168
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.08.2006
zapowiedzi
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Lipca 2006, 08:52 »
A my niemusieliœy płacić, bo ksi¹dz nic nam nie mówił, ale potem moja mama poszła i sama mu dała jakiegooœ grosika. Zaœ w parafi mojego przyszłego ksi¹dz nie chciał pieni¹zkó od niego - tylko powiedział, że jak coœ to rodzice zapłac¹, a on jest młody to nie weŸmie od niego pieni¹żków. Ech różnie to bywa - w każdej parafi inaczej.

Offline gulinek
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 256
zapowiedzi
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Lipca 2006, 12:02 »
My nic nie płaciliśmy za zapowiedzi (już pierwsze były w poprzednią Niedzielę) a za ślub damy 200 zł nie więcej -ja nie mam teraz pracy ,a grosze tez z nieba nam nie lecą dobrze ,że rodzice w czymkolwiek pomogą choć też duzo nie mają. No i musimy zapłacić dziewczynkom, które będą spiewały i grały


Offline Dorka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 115
zapowiedzi
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Lipca 2006, 15:19 »
Moj proboszcz nic nie bierze za zapowiedzi - uważa, że przeczytanie paru zdań na mszy to nic wielkiego i za to nie chce, żeby mu płacono. I tak powinno być we wszystkich parafiach. W końcu ślub i wesele kosztują mnóstwo pieniędzy, więc po co jeszcze obciążać narzeczonych zbędnymi kosztami?


Pozdrawiam wszystkie październikowe panny młode!

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
zapowiedzi
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Lipca 2006, 17:38 »
Z własnej, nieprzymuszonej woli daliśmy po 20 zł. Moniqua... postrasz księdza gazetą!!

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
zapowiedzi
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Lipca 2006, 20:38 »
my tez daliśmy po 50 zł.nikt nas nie zmuszał
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline iwona.sz2403
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
zapowiedzi
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Lipca 2006, 09:09 »
Cytat: "groszek"
... postrasz księdza gazetą!!

albo powiedz by wystawił Ci fakturę lub dał paragon :) wiem, że to może złośilwe ale może pomoże

Offline Moniqa

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
zapowiedzi
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Lipca 2006, 15:25 »
po 6 sierpnia mam iść po kartkę i powiem, że nie dam, bo nie mam :!:  wezmę ze sobą dyktafon (oczywiście schowam go) jeśli będę musiała zapłacić to ok, ale poproszę o KP :!:  a po ślubie udam się do gazety i tv kaliskiej :!: po ślubie, bo to jest bazyliika Kaliska i ma chody, a nie chcę żeby mi nabruździli w sprawie ślubu :!:


Offline kasienka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
zapowiedzi
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Lipca 2006, 20:41 »
JA bralam slub w parafi meza i jest tam ksiadz bardzo FAJNY nic nie chcial kasy o zadnych oplatach nie bylo mowy sami postanowilismy ze po slubie za wszystko , czyli za ceremonie i za zapowiedzi , dalismy 200 zl ......tylko do mojej parafi bo byla w innym wojewodztwie niz bralam slub musialam wyslac prozbe o wygloszenie zapowiedzi i jak sie dowiadywalam to i tam nic o zaplacie nie mowili ale ja sama chcila i przeslalm 50 zl niby z ena ofiare .
Bo iwecei nigdzie w zadnych ksiegach u ksiedza nie ma zadnego cennika z oplatami za uroczystosci to jest jedynie wola czlowieka i to czy cche cos dac czy nie ...nie maja prawa kazac zaplacic za Slub czy za zapowiedzi :lol: pozdrawia  i zycze powodzenia .
Nie Mogę Zapraszać Na Moje Forum Ślubne


Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
zapowiedzi
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Lipca 2006, 22:58 »
Mają za dobrze. Trzeba ich opodatkować, a w zakrystiach i na plebaniach wstawić im kasy fiskalne.

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
zapowiedzi
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Lipca 2006, 23:44 »
Groszku wystopuj trochę...proszę Cie bardzo...

Bo ja porusze temat niepopdatkowanych dochodów z korepetycji u nauczycieli...

Znasz taki cytat??? "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień..."
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
zapowiedzi
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Lipca 2006, 10:33 »
Lilian, masz jakiegoś księdza w rodzinie, że sie tak oburzasz? Lekarzom w gabinetach też należałoby wstawić kasy fiskalne. Prawnikom także.  :twisted:

ps. A w ogóle dlaczego mam się stopować? czy nowej  MODERATORCE w głowie od władzy zaszumiało?
Przecież wyraziłam tylko swoje zdanie, nikogo nie obraziłam. Sama weź wystopuj.  :?

Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
zapowiedzi
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Lipca 2006, 11:41 »
My za zapowiedzi też daliśmy 50 zł- w obu parafiach. Nikt nam cennika nie dał- co łaska, ale uznaliśmy, że 50 zł to w sam raz.... jeśli ktoś nie może dać więcej...daje ile może i nie rozumiem księży, którzy śmią powiedzieć "za mało". Ale az takie oburzanie się i najeżdżanie na kler jest moim zdaniem za mocne.

Cytat: "groszek"
A w ogóle dlaczego mam się stopować? czy nowej MODERATORCE w głowie od władzy zaszumiało?


Groszku moim zdaniem to Ty powinnaś wystopować...ostatnio mocno przesadzasz. (Stresik przedślubny?)

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
zapowiedzi
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Lipca 2006, 11:46 »
Napisałam ci coś przykrego, dziubasku? Obraziłam cię? Nie mozna mieć swego zdania w kwestii opodatkowania kleru? Naprawde zaczyna być wkurzające ciagle upominanie mnie przez takie osoby. Jak się nie podoba, co piszę, to prosze mnie ignorować. A jesli moderatorzy chcą to mogą mnie uwalić ostrzeżeniami, banem nawet. Płakac nie będę. Ostatecznie internet jest ogromny, a podobnych stron setki.

Offline asia

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9607
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2005r.
zapowiedzi
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Lipca 2006, 12:24 »
Groszku - można wypowiadać swoje zdanie ale tutaj chodzi tylko o to, że tak bardzo się oburzasz...i masz prawo... Ale powinnaś być bardziej obiektywna - wytykasz nieopodatkowaną kasę lekarzom, księdzom, prawnikom a nie widzisz swojej grupy zawodowej...

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
zapowiedzi
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Lipca 2006, 13:00 »
A kto powiedział, że nie widzę?  :shock:
Załóżcie temat o nauczycielach to się wypowiem, z resztą już raz czy dwa tematy były poruszane i się wypowiadałam. Chodziło raz o "dowody wdzięczności" dla lekarzy i ktos napisał, że nauczyciele też biorą. Napisałam, że potępiam to i że ja nie biorę.

A ten temat jest o ZAPOWIEDZIACH więc chyba mam prawo napisać co sądzę o księżach, a raczej o pazerności niektórych.  Prześledźcie ten dział, a zobaczycie, że moja wypowiedź należy i tak do łagodnych.
Czy się komuś podoba czy nie- ja nie jestem "krainą łagodności". I przestańcie się mnie czepiać.

Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
zapowiedzi
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Lipca 2006, 13:24 »
Cytat: "groszek"
czy nowej MODERATORCE w głowie od władzy zaszumiało?

Groszku swoje zdanie możesz wypowiadać, jaknajbardziej, ale Twoje komentarze jak ten który zacytowałam sa MOIM ZDANIEM nie na miejscu. Bez sensu psują atmosfere na forum...

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
zapowiedzi
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Lipca 2006, 13:58 »
dziubasek, proponuję, abyś wobec mojej osoby zastosowała funkcję "ignoruj" i będziesz miała spokój. :) Nie potrzebuję umoralniających pouczanek od Ciebie :)

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
zapowiedzi
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Lipca 2006, 14:00 »
dziubasek, spoks...mnie to w najmniejszym stopniu nie dotknęło...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline kasienka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
zapowiedzi
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Lipca 2006, 20:21 »
Widze że forum o zapowiedziach zmienia sie w forum podatkowe ;-)

Same Zapowiedzi sa bardzo wazne i czy kosztowac beda 20 czy 50 zl same musimy ocenic czy nalezy dac wiecej czy mniej .....,ale ludzie  musza sie przeciez dowiedziec o naszym szczesciu  no i te kolezanki co nas wkurzaja niech zazdroszacza :id_juz:  ze sa stare panny heheheh

pozdrawiam  :wink:
Nie Mogę Zapraszać Na Moje Forum Ślubne


Offline cafe

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 536
zapowiedzi
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Lipca 2006, 21:23 »
Kurcze.popieram Groszka!!!. Czytajac to forum odnosze wrazanie, ze wszystkie dziewczyny dopinguja innym dziewczynom, i czy im im sie podoba czy nie... kazda jedna slodzi innej.
Jak Groszek wypowiedział swoje zdanie na temat "Władza zaszumiała..." to nagle jakies nie na miejscu zdanie?
Cytuj
Bez sensu psuja atmosferę na forum

Znaczy : uśmiechajmy sie do wszystkich?
[/url]

Offline Moniqa

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 179
zapowiedzi
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Lipca 2006, 09:57 »
Cytat: "kasienka"
Same Zapowiedzi sa bardzo wazne i czy kosztowac beda 20 czy 50 zl same musimy ocenic czy nalezy dac wiecej czy mniej .....,ale ludzie musza sie przeciez dowiedziec o naszym szczesciu


Jak dla mnie i Marka to zapowiedzi powinny być dla tych co chcą takie wygłaszać :!:  Płatne czy też nie powinny być dla chętnych-a my mamy to... ci co mieli wiedzieć to wiedzą, a reszta Nas nie obchodzi :!:  I tak cała reszta dowie się przez ploty :?  Wiecie jak to jest :?:  :roll:

Cytat: "groszek"
dziubasek, proponuję, abyś wobec mojej osoby zastosowała funkcję "ignoruj" i będziesz miała spokój.  Nie potrzebuję umoralniających pouczanek od Ciebie


Cytat: "liliann"
dziubasek, spoks...mnie to w najmniejszym stopniu nie dotknęło..


Kochane kobietki :D  myślę,że fajnie jest gdy każdy może wygłosić swoje zdanie na e-forum :D  w życiu  tak nie możemy  :(  :evil: z różnych powodów :!:  chociaż tutaj możemy się wygadać, wyżalić... bo gdzie indziej :?:

Cytat: "cafe"
Znaczy : uśmiechajmy sie do wszystkich?

nie możemy dać się  :zbanowac:


Offline dziubasek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17066
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
zapowiedzi
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Lipca 2006, 10:54 »
Cytat: "Moniqa"
ak dla mnie i Marka to zapowiedzi powinny być dla tych co chcą takie wygłaszać  Płatne czy też nie powinny być dla chętnych-a my mamy to... ci co mieli wiedzieć to wiedzą, a reszta Nas nie obchodzi  I tak cała reszta dowie się przez ploty  Wiecie jak to jest  

Moniczko niestety zapowiedzi są obowiązkowe, czy tego chcemy czy nie. Nie rozumiem tego cennika w Twojej parafi- dla mnie to obłęd!! Nigdy się z takim czymś nie spotkałam osobiście i strasznie mi przykro, ze Ty akurat się nadziałaś. :przytul:
Z tego co wiem zapowiedzi są nie tyle po to, aby wszyscy parafianie wiedzieli o naszym ślubie, ale po to, by ktoś, kto ewentualnie zgłasza sprzeciw, albo zna powody dla których zawarte małżeństwo byłoby nieważne (choroba psychiczna, przyszłych współmałżonków, ich wcześniejsze małżeństwa itd) mógł do zgłosić.... wiem, wiem, troche to dziwne ale tak jest  :|

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
zapowiedzi
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Lipca 2006, 12:53 »
Wracajac na chwile do wypowiedzi Groszka to jestem zdania ze delikatnie przegieła. Chce wstawic kasy ksiedzom, lekarzom podatnikom ... a nauczycielom  :?:  Co moze mi powie ze nie trzeba :?: Niestety nastały takie czasy ze rodzice nawet za to by dziecko przeszło do nastepnej klasy czy zdało jakis przedmiot tez płacą. A egzaminy wstepne - czasem jak nie zapłacisz to sie nie dostaniesz.Moja siostra jak pisała egzaminy miała na sali jednego ucznia a do klasy chodziło z nią 4 .. sami jawnie sie przyznali ze rodzice zapłacili . Wiec niech Groszek nie mówi ze inni zdzierają ...

A teraz co do zapowiedzi to u nas tez jest co łazka ( tak bylo w tamtym roku ) . W przyszłym tygodniu idziemy spisac prosokół to powiem Wam jak jest teraz :)