Autor Wątek: Rzeszowianki (i nie tylko ;)) Pomocy!  (Przeczytany 3960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline evelina.b
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Rzeszowianki (i nie tylko ;)) Pomocy!
« dnia: 18 Maja 2006, 01:14 »
Szukam alternatywy dla solarium. Po tym jak spieklam sie na raka(10min!) mojej skorze i lampom wyszlo z przyjazni :(  No i teraz stoje przed wizja bialej damy w jasnej sukni :( Nie lubie samoopalacza, nawet balsamy brazujace nie daja tak dobrego efektu jak bym chciala. Brudza, no i ten zapach.  Nie jestem z Reszowa, co gorsze teraz mieszkam za granica, wiec trudniej mi cos wtropic. Bede wdzieczna za porade

Pozdrawiam wszystkie Panny z Podkarpacia :))

Offline ulunia

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rzeszowianki (i nie tylko ;)) Pomocy!
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maja 2007, 10:23 »
wg mnie nie powninnas rezygnowac z solarium a jedynie rozsądnie z niego korzystać...

10 min to na pierwszy raz stanowczo za duuuzo  ::)  czy pani z solarium nie zrobiła z Tobą wywiadu?  jaką masz cere? wg mnie 5 min na poczatek to max  8) ja z solarium korzystam juz wiele lat (przed imprezami intensywniej - dwa razy w tygodniu albo tak  to raz na dwa/trzy tygodnie)

ale tez po wielu latach uzywania w tamtym roku sie załatwiłam na cacy - nie mogłam chodzić, leżeć, siedzieć - każdy krok to koszmar - wtedy sie okazało ze z solarium było cos nie tak...

w kazdym razie umiar wskazany jak we wszystkim... no i środki do opalania przeznaczone do solarium  8)

ale jesli rzeczywiscie nie chcesz już korzystac to moze słyszałas o opalaniu natryskowym? ja słyszłam - ale nigdy nie korzystałam więc nie moge polecic ale z tego co wiem to raczej jest polecane - ponoć modeluje sylwetke i wyszczupla uda, posladki sie podnosza a brzuszek jest slicznie umiesniony.

poczytaj - w Polsce robią to tylko w kilku salonach ale skoro mieszkasz za granica to dostep pewnie bedziesz mieć ułatwiony  8)

Airbrush, czyli opalający prysznic, to najnowsza propozycja dla osób, które chcą być piêknie opalone bez prażenia siê na plaży czy wylegiwania w solarium.

To najnowocześniejszy i najbezpieczniejszy dla skóry zabieg opalająco-pielêgnujący, dający efekt natychmiastowej, naturalnej, piêknej opalenizny bez szkodliwych promieni UV i wysuszania skóry.

Preparat nanosi siê przy pomocy specjalnego urządzenia natryskowego "AIRBRUSH". Dziêki natychmiastowemu efektowi brązowienia skóry proces ten jest bardzo łatwy a efekt jednolity i naturalny. Zabarwienie skóry jest wynikiem reakcji pomiêdzy aminokwasami wystêpującym w warstwie rogowej naskórka a składnikiem substancji opalanącej - DHA, który stosowany jest w dermatologii i kosmetyce od 40 lat i dopuszczony przez FDA w związku z czym jest środkiem bardzo bezpiecznym i dobrze sprawdzonym w praktyce kosmetyczno - dermatologicznej.

Preparat nie posiada żadnych skutków ubocznych jest całkowicie bezpieczny.
Dodatkowo w skład preparatu opalającego wchodzą: antyutleniacze, witaminy E, C, beta-karoten, Cocoa Butter, Aloe Vera, olej jojoba, lanolina, ryboflawina, olej konopny, olej z nasion winogron. Składniki te powodują głÃªbokie nawilżanie i odżywianie naskórka, zapobiegają zwiotczeniu i zmarszczkom oraz przyspieszają gojenie siê drobnych ran na skórze. Preparat jest całkowicie bezpieczny, nawet dla kobiet w ciąży i matek karmiących, nie powoduje podrażnień skóry, a jego skład spełnia wymogi nowoczesnej kosmetologii.

Zabieg polecamy także osobom, które z różnych powodów nie mogą siê opalać, posiadającym bardzo jasną, nawet albinotyczną cerê, uczulonym na słońce, ze znamionami czy przebarwieniami.

Zalecenia:

- Przed aplikacją (najpóźniej na dwa dni przed) zalecamy depilacjê ciała.
- Na kilka godzin przed sesją opalająca nie należy używać kremów nawilżających i oliwek.
- Zalecamy przyjście na zabieg w ciemnej bieliźnie i luźnym ubraniu (w miarê możliwości bez skarpetek).
- Przez 6-8 godzin po zabiegu nie należy brać prysznica, korzystać z sauny, ćwiczyć, aby nie pocić siê nadmiernie, nie należy również wycierać siê zbyt energicznie i używać dezodorantu.
- Zalecamy intensywną domową pielêgnacjê skóry (nawilżanie, natłuszczanie) przynajmniej raz dziennie,
- Stosowanie lekko brązujących balsamów pielêgnacyjnych,
- Nie używanie szorstkich gąbek i myjek.

Zabieg trwa około 15-20 min. Całkowity czas reakcji barwienia skóry waha siê od 6-8 godzin. W czasie, w którym zachodzi proces koloryzacji nie należy dopuszczać do zamoczenia skóry. Jeżeli jednak do tego dojdzie, należy ją osuszyć i wcierać środek nawilżający aż do ujednolicenia koloru.
Nie wpadaj w panikê jeżeli podczas barwienia skóry zauważysz na niej plamy, nierówności, odcienie, krople preparatu. Nie ma to najmniejszego wpływu na efekt końcowy.
Po 6-8 godzinach można siê wykąpać. Należy zmyć całe ciało usuwając resztki preparatu koloryzującego. Chociaż może siê wydawać, że duża jego czêść została usuniêta, _nie martw siê, _bêdziesz mieć piêkną opaleniznê trwającą 7-12 dni, w zależności od typu karnacji, stopnia przygotowania oraz pielêgnacji skóry po zabiegu. Stosowanie gorących kąpieli i pływanie w basenie z chlorowaną wodą może skrócić okres trwania opalenizny.

Najczêściej zadawane pytania:

- Mam bardzo jasną karnacjê. Czy ta metoda opalania może mi pomóc?

Oczywiście, że tak. Zabieg jest dobry dla każdego rodzaju skóry.

- Jak mogê być ubrana podczas zabiegu Air Brush?

Można być ubranym według własnego uznania. Można być w bikini, w stringach, kostiumie kąpielowym lub być nago.

- Czy preparat może być aplikowany na twarz?

Tak, jest bezpieczny na całe ciało.

- Jak długo bêdzie trwała opalenizna?

W zależności od typu skóry, przygotowania skóry do zastosowania środka opalającego oraz pielêgnacji skóry po jego aplikacji okres ten wynosi od 7-12 dni.

- Czy opalanie natryskowe jest kosztowne?

Nie, jest relatywnie tańsze niż opalanie w solarium i zapewnia natychmiastowy efekt. Nic nie może równać siê z kosztem szkód nie do naprawienia na Twojej skórze, spowodowanych promieniowaniem UV.





Offline AniaX
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 243
Odp: Rzeszowianki (i nie tylko ;)) Pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwca 2007, 12:04 »
Ja też zalecałabym zacząć od krótszych sesji w solarium a zobaczysz, że skóra będzie się stopniowo przyzwyczajać i przybierać ładny odcień. Jeśli chodzi o balsamy to z czystym sumieniem mogę polecić Avon Skin So Soft - rozświetlający balsam do ciała "satynowy Połysk". Nadaje ładny świetlisty kolor a co do zapachu to faktycznie osoba używająca coś ;) czuje ale najlepsze jest to, że inni nie czują żadnego zapachu. Jeśli robi się peelingi i nakłada balsam systematycznie efekt jest naprawdę świetny :)
Buziaczki  :)