Autor Wątek: usc  (Przeczytany 4894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline argissa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 116
usc
« dnia: 17 Maja 2006, 15:17 »
Mam pytanie , bo mnie to bardzo martwi...zaplanowalismy wstępnie slub na 23 wrzesnia, poszlismy do urzedu a miła Pani mowi ze papiery mamy złozyc miesiąc i dzien przed planowanym dniem slubu!?!Jak to ma byc mozliwe?Takie przepisy?W takim razie jak mam wypełnic zaproszenia?Nie rozumiem.Chciałam wysłac zaproszenia 2mc przed slubem a nie mam pewnej daty ani godziny uroczystosci.

rybkawiedenka
  • Gość
usc
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maja 2006, 19:35 »
To jakaś bzdura! Ja poszłam do urzędu 12 maja a ślub biore 2 września i złożyłam wszystkie papiery i podpisy i kierowniczka powiedziała "do zobaczenia 2 września z dowodami, obrączkami i dwoma świadkami". Kiedy wcześniej rozmawiałam z tą kierowniczką powiedziała ze lepiej wcześniej sobie termin zarezerwować bo potem może być ciężko! Może poszukaj innego USC?

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
usc
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maja 2006, 20:44 »
bzdura.. kobita nie zna przepisów...

papiery spisuje isę max 1m-c i dzień przed planowanym slubem.. max co znaczy ,ze jak przyjdziesz np 28 dni przed to usłyszysz,ze za późno oprzysząłaś i że masz zmienić termin ślubu  :twisted:
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline krollewna
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 204
usc
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maja 2006, 20:38 »
My w USC musielismy podpisac ZAPEWNIENIE bo bylo za wczesnie na podpisanie dokumentow, a potem tylko mamcia odbierze wszystkie dokumenty i gotowe.W sumie to dotyczylo slubu konkordatowego, ale mysle, ze moze tez stosuja zapewnienia do cywilnego.
Jestem najszczęśliwszą żonką na świecie!!!

Offline Misia

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 441
usc
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maja 2006, 22:40 »
Cytat: "argissa"
miesiąc i dzien przed planowanym dniem slubu

bzdura.....
im wcześniej przed ślubem tym lepiej....by termin sobie zaklepac...bo szybko schodzą ...te wakacyjne terminy
z własnego doświadczenia wiem, że na czerwiec jak byłam 5 miesięcy wcześniej nie było juz miejsca

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
usc
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maja 2006, 08:52 »
My ślubowaliśmy 28 sierpnia a US załatwiliśmy na początku czerwca - nikt nam nie robił problemów  :roll:


Offline argissa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 116
usc
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maja 2006, 09:23 »
Dziekuje Wam kobietki , w takim razie pojdziemy jescze raz i jezeli mi wyskoczy z takim textem to poprosze o odmowe na pismie albo niech mi pokaze jakis przepis mówiązy o 1mc i dz.

Offline madziulek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4486
  • Płeć: Kobieta
usc
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Maja 2006, 09:28 »
No to ja Wam wyjaśnie bo pracowałam w USC:) Jeśli chodzi o ślub cywilny to jest to inaczej niż z konkordatowym :) I rzeczywiście papiery do ślubu cywilnego są ważne tylko miesiąc ( dla konkordatowego 3 miesiące) ale fakt że jak przyjdziecie np 28 dni przed ślubem to tez nic się nie stanie . I pamiętaj biorąć ślub cywilny można zgłosić się w każdym dowolnym USC  :mrgreen:

ALE faktycznie miesiąc i jeden dzien - to nie wiem o co chodzi - wiem że jest 31 dni :) policz może rzeczywiscie wydchodzi miesiąc i jeden dzień
Kuba 2007
Szymon 2010

Offline madziulek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4486
  • Płeć: Kobieta
usc
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Maja 2006, 09:34 »
NO tak ale date to mogłaby wam zaklepać przecież  :twisted:  :twisted:  :evil:
Kuba 2007
Szymon 2010

rybkawiedenka
  • Gość
usc
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Maja 2006, 09:40 »
Skoro papiery do cywilnego sa wazne tylko miesiac jak pisze Madziulek to jakim cudem nas wręcz namawiano na wybranie daty juz teraz i wpisanie sie w usc skoro slub ma być 2 września? Pani kierowniczka spotkała sięz nami, spisała akt i kazałą się stawić 2 września.

Offline madziulek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4486
  • Płeć: Kobieta
usc
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Maja 2006, 12:30 »
No widzisz prawo prawem a każdy robi jak chce ;) normalne  ;)
Kuba 2007
Szymon 2010

Offline myszkam
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
usc
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Maja 2006, 20:34 »
Cytat: "argissa"
Mam pytanie , bo mnie to bardzo martwi...zaplanowalismy wstępnie slub na 23 wrzesnia, poszlismy do urzedu a miła Pani mowi ze papiery mamy złozyc miesiąc i dzien przed planowanym dniem slubu!?!Jak to ma byc mozliwe?Takie przepisy?W


Zalezy jak pogadasz z Pania urzedniczka, slyszalam, ze zazwyczaj , nie robia przeszkod i ida mlodym parom na reke.W naszym przypadku bylo tak, ze bierzemy slub konkordatowy, a od stycznia mieszkamy w Anglii. Pytalam sie w USC, kiedy mozemy zalatwic formalnosci,powiedzilismy, ze nie mieszkamy w kraju, Pani byla na tyle mila, ze stwierdzila, ze mozemy podpisac wszystkie dokumenty nawet kilka dni przed slubem, jak wrocimy do Polski, aby tylko ksiadz o tym wiedzial.Jednak nie korzystalismy z jej uprzejmosci, bylismy w Polsce mies. temu i formalnosci mamy juz z glowy. Powodzenia :lol:

Offline wera

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: usc
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Sierpnia 2008, 01:29 »
My jak poszliśmy do usc 3,5 m-ca przed slubem to Pani nam powiedziala ze to troche za pozno, ale udalo nam sie wszystko zalatwic i formalnosci mamy za soba

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: usc
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Sierpnia 2008, 08:59 »
My byliśmy w usc jakoś nie długo przed ślubem.

Offline Fasolek
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4022
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.08.2009
Odp: usc
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Listopada 2008, 13:36 »
To teraz jestem dopiero w kropce. Dzwoniłam do USC w Szczecinie i Pani nam powiedziała, że jeśli chcemy wziąć ślub w sierpniu, to do USC możemy przyjść już 6 msc przed planowaną datą ślubu, czyli w połowie lutego! :o A teraz  się dowiaduję, że trzeba przychodzi miesiąc i 1 dzień przed datą. To w końcu jak to jest...Już się gubię w tych przepisach i formalnościach... :-\

A jak będzie kolejka i ktoś mi moją datę i moja wybraną godzinę "zwinie"?? ::)
Max 13 wrzesień 2009
Leoś 30 maj 2011

Offline Olaa
  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9501
  • Płeć: Kobieta
Odp: usc
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Listopada 2008, 13:56 »
Najpóźniej na miesiąc i jeden dzień.

Ja 3 grudnia załatwiałam ślub na 2 lutego i były problemy z godziną  ::)
There is no such thing as an ending. Just a new beginning...

Offline 83cino
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.09.2009
Odp: usc
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Listopada 2008, 19:23 »
No wlasnie wszystko to jakeis pogmatwane, my mamy date na 26 wrzesien.  Czy jesli zalozmy pojdziemy w lutym do usc to wystarczy, nie trzbeba juz w sali slubow rezerwowac miejsca.  Rozumiem, ze zalatwiajac wszytsko w usc, wybiera sie godzine, a oni zalatwiaja reszte?

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: usc
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Listopada 2008, 15:26 »
83cino - jaką reszte? Nie ma "reszty" przy ślubie w USC...

Morgan
  • Gość
Odp: usc
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Listopada 2008, 09:24 »
My w styczniu załatwialiśmy termin na wrzesień i nie było problemów, przy czym powiedzielismy, że mieszkamy w Angli i że przed ślubem i tak będziemy jeszcze w czerwcu. Mimo to już w styczniu mieliśmy zaklepaną ustalona przez Nas date i godzine i złożone dokumenty, także w czerwcu już nie odwiedzalismy Urzędu, tylko od razu we wrześniu na slub

Offline Fasolek
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4022
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.08.2009
Odp: usc
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Grudnia 2008, 13:02 »
Chciałam się Was spytać czy wiecie może, jaka jest najpóźniejsza godzina, na jaką można zarezerwować ślub w USC?? Bo mnie przyszła teściowa nastraszyła, że max na 14 ślub....I teraz się martwię tym, bo : 1)nie wyrobię się ze sobą na taką porę, żeby jeszcze się wyspać i żyć całą noc; 2) jak wtedy wesele zorganizować, od 15 to do północy niewiele osób będzie na chodzie.... Strasznie mnie to wszystko teraz stresuje :-\, więc jak ktoś ma jakieś konkretne informacje to bardzo prosiłabym o odpowiedź :)
Max 13 wrzesień 2009
Leoś 30 maj 2011

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: usc
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Grudnia 2008, 16:35 »
Fasolek, to zależy od USC. U nas najpóźniej można było na 16.30 i my tak mieliśmy. Musisz pytać w swoim USC.