Autor Wątek: CENA muzyki  (Przeczytany 85497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
CENA muzyki
« dnia: 7 Grudnia 2004, 16:13 »
ile płaciliście?, lub bęidzicie płącić za zespół, lub prezentera?

od madziuli wiemy, że w Wa-wie za zespół zdecydowałą się dać 3700,

Offline asiek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4156
  • data ślubu: 14.08.2004
CENA muzyki
« Odpowiedź #1 dnia: 7 Grudnia 2004, 18:52 »
My płaciliśmy swojej 1200 (dwie osoby, pan i pani),grali dłużej niż się umawialiśmy i dlatego też dopłaciliśmy im 100 zl.Czyli gdyby grali do piątej tylko to wzięliby 1200. I byliśmy bardzo zadowoleni!!!!! Byli świetni!! Małe przerwy (chyba po 5 minut, tylko na obiad mieli dłużej).I grali długie bloki.U nas trafiło się zabawowe towarzystwo, więc mieli dla kogo grać!  :D i bardzo dobrze sie sami bawili.A pili tylko wodę.... :D bo nie piją na weselach.

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
CENA muzyki
« Odpowiedź #2 dnia: 7 Grudnia 2004, 21:29 »
nasi biorą 1200zł za 10 godzin grania na weselu... i 150zł za godzinę tanów na poprawinach..
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
CENA muzyki
« Odpowiedź #3 dnia: 8 Grudnia 2004, 07:46 »
No to Was zaskoczę, bo my zapłąciliśmy 2000 zł za wesele+poprawiny przy zespole 4 osobowym  :D


Offline Martucha
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
CENA muzyki
« Odpowiedź #4 dnia: 8 Grudnia 2004, 11:42 »
Natomiast my w Łodzi za 3-osobowy zespół (2 panów i 1 pani) płacimy 1400zł + ewentualnie saksofonista za dodatkowe 150zł.
Martucha

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
CENA muzyki
« Odpowiedź #5 dnia: 8 Grudnia 2004, 12:01 »
1400 - calkiem przystepnie. A saksofonista , mmmm, super dodatek !

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
CENA muzyki
« Odpowiedź #6 dnia: 8 Grudnia 2004, 12:19 »
Saksofon daje super wrazenia przy niektórych utworkach - solówki nie do zapomnienia, wim coś o tym  :D


Offline Beata

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 67
CENA muzyki
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Grudnia 2004, 09:48 »
My płacimy 1000 za dj-a. Gra do oporu. Jeśli idzie o poprawiny to będziemy mieć śniadanie pod namiotem na świeżym powietrzu,  tylko  już bez muzyki.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
CENA muzyki
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Grudnia 2004, 13:33 »
1000 za dj-a to chyba dużo  :? i na dodatek tylko na wesele  :roll:


Offline aniac

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 610
CENA muzyki
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Grudnia 2004, 16:00 »
w Sz-nie stawka (z ktora ja sie spotkalam) to w granicach od 600 do 800 zl, niezaleznie od czasu, czyli czy 10h czy 15h,ale tylko w trakcie wesela.
02.07.2005

Offline odyseusz

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
CENA muzyki
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Grudnia 2004, 00:05 »
W Pile kapela dwóch panów i pani za noc grania w Wielkanoc bierze 1800-2000.Myślę,że chyba nie jest tak tragedy...?
Navigare necesse est...


Offline marek_2018
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
cena muzyki
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Grudnia 2004, 23:35 »
Witam!
To o czym wy tu drogie Panie piszecie to czystr żarty!
Żaden dobry i szanujący się zespół muzyczny nie gra za takie grosze  :!:

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
CENA muzyki
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Grudnia 2004, 01:18 »
zatem ja jako dentystka też się nie szanuję...  8)

a może każdy kto myśli rozsądnie podchodzi do sprawy jak do strzyżenia owiec... można kilka razy ostrzyć po troszku (co i tak się opłaci) albo ogolić raz a dobrze... :twisted:

jeżeli dla ciebie zarobek 1500zł w jeden wieczór to grosze... :los:
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline didi

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 627
  • Płeć: Kobieta
CENA muzyki
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Grudnia 2004, 08:20 »
Wtrącę się :!:  O jakości zespołu nie pezsądza jego cena. Znam takich co biora 2600 za wesele i brzdąkają ze uszy więdną, albo niczym szczególnym sie nie wyrózniają, ja na swój zespół zapłaciłam 1300 zł byli naprawde świetni grali do 8 rano aż biedni pochrypli, mieli szeroki repertuar, prowadzili konkursy i nie wypili ani grama wódki a jako stały bywalec przeróżnych wesel to się niejednego naoglądałam i to za całkiem niemałe pieniądze :roll:
Bezwarunkowo kocham tylko zwierzeta bo ludzie czasami mnie wkurzają !!!!

Offline Agami
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 175
CENA muzyki
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Grudnia 2004, 09:22 »
W Lublinie ceny zaespołów 3-osobowych wahają się między 1000 a 1600 zł. Chociaż oczywiscie są też i droższe.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
CENA muzyki
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Grudnia 2004, 10:52 »
didi - święta racja, a poza tym jak zespół jest przesadnie drogi to pewnie nie za często gra  :koncert: a co za tym idzie nie jest zbyt dobrze "wprawiony" i nie mam pojęcia skąd te kosmiczne ceny  :shock: -w końcu to tylko jedna noc (chciałabym tyle zarabiać)  :wink:


Offline davyjohn
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 751
  • Płeć: Mężczyzna
CENA muzyki
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Grudnia 2004, 11:05 »
no nie do końca, ten zespół który poleciłem madziuli za który jak podała zapłaciła 3700 (ja sobie tej ceny nie wyobrażam) gra rewelacyjnie...

Offline didi

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 627
  • Płeć: Kobieta
CENA muzyki
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Grudnia 2004, 12:02 »
3700 :shock:  to oni grają chyba 3 dni albo to 12 osób :?: Bo cena jest szokująca a że rewelacja :!: za taką cene to chyba żadna łaska porządnie grać  :!:
Bezwarunkowo kocham tylko zwierzeta bo ludzie czasami mnie wkurzają !!!!

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
CENA muzyki
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Grudnia 2004, 12:08 »
Cytat: "didi"
3700 :shock:za taką cene to chyba żadna łaska porządnie grać  :!:


święte słowa.... :brawo:
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
CENA muzyki
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Grudnia 2004, 18:16 »
jesli chodzi o ceny to wszystko jest względne... jak wszytko z resztą,
nie ma reguły
jednak należy znać wartość oferowanej przez siebie usługi, albowiem cena powinna (choć nie zawsze niestety) odzwierciedlać jakość, choć np. ceny różnią się w różnych regionach kraju...
albowiem to za ile sprzeda się usługę dyktuej rynek, jak rynek nie zaakceptuje wysokich cen to można sobie "chcieć" tylko że wtedy nie ma się pracy....
ale też nie można doprowadzać do sytuacji że pracuje się za półdarmo,
a już na pewno nie wolno porównywać ilości muzyków... to nie ma nic do rzeczy.... to nie jest pietruszka na jarmarku....
czasem dobry prezenter jest droższy niż duet a trio droższe od kwintetu....
liczy się jakość usługi i profesjonalizm.....
i wierzcie mi że to naprawdę bardzo ciężka praca i nie każdy potrafi rozbawić najczęściej przypadkowe (w takiej konfiguracji) towarzystwo, tak rozstrzelone pod względem wieku, gustu, nawyków.......
czasem wolałbym pole zaorać....
wątek cenowy powstał w zasadzie po to żebypoznać ten krajowy rozstrzał cenowy....
i jeszcze jedno na marginesie: jeżeli ktoś potrafi tylko konkurować ceną - to pierwszy sygnał, że coś jest nie tak.... macie zresztą chyba doświadczenie z różnego rodzaju leader price'mi .... niska cena nie bierze się z powietrza....

Offline didi

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 627
  • Płeć: Kobieta
CENA muzyki
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Grudnia 2004, 10:01 »
A propo w leader price to nie robię zakupów :wink:  ale jestem zadania że nie wysokośc ceny stanowi o poziomie zespołu, a kazdy płaci za muzyke tyle i chce i na ile go stać  :!: No i ceny sa rózne w zalezności od regionu :idea:
Bezwarunkowo kocham tylko zwierzeta bo ludzie czasami mnie wkurzają !!!!

Offline Marchewka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
CENA muzyki
« Odpowiedź #21 dnia: 1 Stycznia 2005, 20:36 »
Poszukuję zespołu na wesele 10.07.2005
Przyjęcie będzie blisko Wodzisławia Śl.
:)

Offline Mikaja
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Riposta
« Odpowiedź #22 dnia: 4 Stycznia 2005, 20:31 »
Cytat: "Maja"
didi - święta racja, a poza tym jak zespół jest przesadnie drogi to pewnie nie za często gra  :koncert: a co za tym idzie nie jest zbyt dobrze "wprawiony" i nie mam pojęcia skąd te kosmiczne ceny  :shock: -w końcu to tylko jedna noc (chciałabym tyle zarabiać)  :wink:


Co za logika! :twisted:
Chyba jest jasne, że jak mają taką cenę to mogą sobie na to pozwolić. To popyt dyktuje cenę. Poza tym w Warszawie takie ceny to co prawda też "górna półka", ale nie szokują. Poza tym należy posłuchać i zobaczyć co sobą prezentują, a potem komentować... Ale przecież zawsze można wziąć na wesele wujka Ryśka i Dziadka Ździcha i też pograją .... i na pewno będzie taniej! :idea:

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Re: Riposta
« Odpowiedź #23 dnia: 4 Stycznia 2005, 22:27 »
Cytat: "Mikaja"
Cytat: "Maja"
didi - święta racja, a poza tym jak zespół jest przesadnie drogi to pewnie nie za często gra  :koncert: a co za tym idzie nie jest zbyt dobrze "wprawiony" i nie mam pojęcia skąd te kosmiczne ceny  :shock: -w końcu to tylko jedna noc (chciałabym tyle zarabiać)  :wink:


Co za logika! :twisted:
Chyba jest jasne, że jak mają taką cenę to mogą sobie na to pozwolić. To popyt dyktuje cenę. Poza tym w Warszawie takie ceny to co prawda też "górna półka", ale nie szokują. Poza tym należy posłuchać i zobaczyć co sobą prezentują, a potem komentować... Ale przecież zawsze można wziąć na wesele wujka Ryśka i Dziadka Ździcha i też pograją .... i na pewno będzie taniej! :idea:


mikaja... zastanów się...

kogo w dziesiejszych czasach jest stać na wywalenie niebotycznej ceny na orkiestrę :twisted:

jeżeli ktoś wyduma sobie wysoka cene to napewno konkurencja panująca na rynku zaraz go wyprostuje...

zasada marketingu... lepiej małymi łyzkami niz chochlą 8)
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline davyjohn
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 751
  • Płeć: Mężczyzna
CENA muzyki
« Odpowiedź #24 dnia: 5 Stycznia 2005, 00:31 »
monia... zastanów się...

kogo stać? w tej chwili znam dwie pary które to zrobią/zrobiły

skąd wiesz czy ta cena jest wydumana? może akurat jest taka że konkurencji nie muszą się obawiać, bo cena to nie wszystko...

zasada marketingu? zasada rynku: lepszy bierze więcej, gorszy zbiera resztki...

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
CENA muzyki
« Odpowiedź #25 dnia: 5 Stycznia 2005, 10:46 »
osobiscie rowniez reprezentuje stanowisko davyjohna.
Wiem,ze sa ludzie (i jest ich niemalo),ktorzy sa w stanie wydac duzo np. na oprawe muzyczna i to nie tylko na wesela, ale np. urodzin zony, meza, corki, etc.
Wysokie lub niskie ceny tez maja swoje uzasadnienie i wcale mnie nie dziwi,ze zespol z mazowieckiego bierze 3700, ale wiem, ze np. w zachodniopomorskim ta cena z pewnoscia by nie przeszla.

Offline pszczółka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 249
CENA muzyki
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Stycznia 2005, 14:27 »
:D
Miejcie odwagę żyć dla miłości JPII

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
CENA muzyki
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Stycznia 2005, 14:50 »
Cytat: "pszczółka"
Szkoda by mi wydać 3700 zł TYLKO na zespół. Jest mnóstwo zespołów, którzy dobrze grają a cenią sie w granicy normy (jesli chodzi o kasę). My za swój zespół 2 osobowy (zespół znany z teledysków, ma dobrą markę) zapłaciłam 1300 zł. Grali świetnie. Goście byli zachwyceni. Poprowadzili mnóstwo zabaw przed i po oczepinach.
Za cene 3700 to ja mam oplaconego fotografa, filmowca, zespół i część sali. Takie jest moje zdanie. Tak jak Sylwia, uważam, że w Szczecinie ta cena by nie przeszła, no ... chyba ze ktoś kto nie wie co co z kasą zrobić to moze sobie pozwolić.


a ja podzielam zdanie pszczółki....

cena 3700za wieczór grania to przesada...

ciekawe jak u nich z terminami.... a może zasada "stada" tutaj występuje jeśli są obłożeni...

taniej nie znaczy gorzej a i nie każde złoto co się świeci :?
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Agami
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 175
CENA muzyki
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Stycznia 2005, 15:20 »
A my właśnie załatwiliśmy sobie orkiestrę po znajomosci za 1000 zł.  :D  :D  :D  :D  :D
Będzie perkusja, klawisze, dwie gitary i saksofon. Strasznie się ciesze, że udało nam się tak tanio to załatwić, bo chłopaki fajnie grają i zgodzili się na naprawdę strasznie niska cenę. Nie ma to jak znajomosci  :D  :D  :D

Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
CENA muzyki
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Stycznia 2005, 14:05 »
Mieliśmy genialnego wodzireja z Krakowa, wyglądał bardzo elegancko, muzyka była dopasowana do wieku gości(grali tak, że każda grupa wiekowa miała cos dla siebie) oraz do zabaw, które akurat się odbywały. Prowadził nie tylko tańce i zabawy, ale wogóle całe przyjęcie weselne;pilnował wszystkiego, o wszystkim myslał; tak, że efekt był rewelacyjny!!! Bawiliśmy się od 18-6 i właściwie cały czas coś się działo ciekawego na parkiecie!!! Zapłaciliśmy 2100 zł. i nasz Wodzirej wart był tych pieniążków, a co ważne nie chciał żadnej zaliczki, stwierdził, że źle by mu się wtedy pracowało  :wink: