Autor Wątek: Kasia z Bedzina wita  (Przeczytany 4572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vimeiro
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.07.2012
Kasia z Bedzina wita
« dnia: 7 Stycznia 2012, 02:31 »
Hej

Nazywam się Kasia i mieszkam w Będzinie trafiłam na to forum ponieważ planujemy ślub i chciałam skorzystać z pomocy.
To ma być najpiękniejszy dzień w moim życiu i chce się dobrze do niego przygotować, mam nadzieję że wspólnymi silami  pójdzie nam sprawniej z organizacją wymarzonego ślubu :)

pozdrowienia dla wszystkich  :)

Offline Sabineczka

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2017 slub cywilny
  • Ślub w: Dąbrowa Górnicza
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #1 dnia: 7 Stycznia 2012, 15:33 »
Witaj Kasiu :)

Praktycznie ślubujemy z ukochanym w 2013roku ale w razie czego też pomogę. A tak ap ropo to co macie już załatwionego?

serdecznie pozdrawiam



Offline Vimeiro
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.07.2012
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #2 dnia: 8 Stycznia 2012, 00:39 »
Hej

Nasze przygotowanie ruszyły pełną parą mamy już ustaloną sale w karczmie Bida w Bolesławiu.  (mammy bardzo dobrą ofertę ponieważ w cenie jaką płacimy jest zawarte 5 gorących posiłków alkohol napoje wszystko do oporu do tego 5 rodzai ciast tort weselny żywe kwiaty na stoły i strojenie sali  )
Mamy załatwiony termin w kościele na 14. 07. 2012 na godzinę 15 .

teraz zostaje najgorsze czyli zespół mieliśmy jeden na oku ale niestety nie mają już terminów (zespół Rewers z Dąbrowy Górniczej)
kamera i fotograf ( na pewno nie będzie to łatwy wybór ponieważ spotkałam się z tym że jak ktoś ma dobre zdjęcia to znów film jest kiepski i na odwrót)
zastanawiam się również nad suknia ślubną ile wcześniej trzeba ją zamawiać i za bardzo jeszcze nie wiem jak chciałabym żeby wyglądała.

z tych najważniejszych rzeczy na teraz to chyba tyle a tak to jeszcze muszę się zastanowić nad zabawami weselnymi zaproszeniami podziękowaniami dla gości no i tam takie jak korona i tym podobne drobiazgi ale na to to jeszcze chyba za wcześnie)

mamy jeszcze jeden problem bo mój narzeczony nie może się zdecydować na swojego świadka bo ja biorę swojego brata a on nie ma za bardzo kogo i pojawia się spory problem bo niby jest z kogo wybierać ale on nie chce z tych osób nikogo jest to dość skomplikowana sprawa i nie wiem co zrobić bo nie chce żeby to był ktoś mało odpowiedzialny dla mnie osobiście świadek to bardzo ważna osoba więc nie może to być byle kto.

pozdrawiam Kasia

Offline Sabineczka

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2017 slub cywilny
  • Ślub w: Dąbrowa Górnicza
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #3 dnia: 8 Stycznia 2012, 12:04 »
Łooo to sporo już macie macie załatwionego. No to co do sali ci się udało idealnie kochana, a można wiedzieć  ile za osobę tam biorą?
A może z twojego grona masz kogoś co by mógł być świadkiem dla twojego narzeczonego. Jeśli tak bardzo to jest dla ciebie ważne. A on nie ma rodzeństwa?



Offline Vimeiro
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.07.2012
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #4 dnia: 8 Stycznia 2012, 14:59 »
Witam

Pewnie że można wiedzieć to żadna tajemnica płacimy 200zł od osoby ale po wstępnym zarysie można powiedzieć że oferta jest naprawdę obfita i bogata.  Jedna bardzo fajna rzecz która mi się bardzo spodobała odnośnie zimnej płyty to to że nie kupują wędlin tylko kupują mięsa i sami pieką :) schab, szynkę , boczek itp :) i na pewno na zimną płytę zażyczę sobie sałatkę grecką ponieważ tam ta sałatka jest wyśmienita.

do tego dają jeszcze

- 1 rodzaj szampana który się wcześniej wybiera bez ograniczeń
- 1 rodzaj wina też ustalonego wcześniej również bez ograniczeń
- 1 rodzaj czystej wódki ustalony wcześniej do oporu
- i coś z czym się spotkałam pierwszy raz na weselu to że dla gości będzie rozlewane piwo z kega również w cenie
- napoje i soki też bez ograniczeń jedynie co to nie ma coca coli tylko w zamian pepsi
- 5 gorących posiłków obfitych i naprawdę smacznych na pewno pojawi się jakieś płonące mięsko i coś bardzo ekstrawaganckiego pani z którą rozmawialiśmy naprawdę pełny profesjonalizm.
- tort i 4-5 rodzai ciast z kawą i herbatą bez limitu (podobno gdzieś się po drodze pojawiają jeszcze smaczne i pięknie podane lody)
- ewentualnie jeszcze można się dogadać o wóz z wędlinami swojskimi
- i zimna płyta też obfita i urozmaicona

jedynie co mi się nie spodobało to to że obsługa (orkiestra i fotograf kamerzysta ) są liczeni jak zwykli goście więc rozmawiałam na ten temat bo po co mam płacić za  nich przy 7 osobach 1400zł skoro już płacę im za usługi a po za tym oni są w pracy a nie na zabawie więc ustaliśmy że oni będą mieli zamówiony tylko z karty obiad po północy jakiś posiłek na ciepło i zimną płytę bez alkoholu ( nie chciałabym  żeby ktoś też wykorzystał fakt tego że wszytko ma opłacone bo wiadomo że nigdy nie wiadomo na kogo się trafi i może to być ktoś nieodpowiedzialny opije się i co wtedy. Ustaliłam że sami damy alkohol dla orkiestry wtedy jak będziemy uważać to za stosowne i na pewni wyjdzie nas to w ogóle dużo taniej niż 1400zł.  Ogólnie wszystko da się ustalić i dogadać za to dodatkowy plus ale jednak boje się że w rzeczywistości coś może być nie tak mam nadzieję ze się mylę i nie potrzebnie się stresuję.

pozdrawiam


Offline Sabineczka

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2017 slub cywilny
  • Ślub w: Dąbrowa Górnicza
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #5 dnia: 8 Stycznia 2012, 17:28 »
Cena przystępna i do tego opłacalna po tym wszystkim co mówisz że się w to wlicza. I masz rację co do kamerzysty,fotografa i orkiestry. Dziękuję za pomysł w sumie nie wpadłabym na to :):) hehe. Ja zakręcona jestem. Fajnie mieć osoby, które coś doradza i napiszą co zrobiły na swoim weselu by ta druga osoba mogła z tego skorzystać.  My dopiero będziemy wszystko organizować rok wcześniej.   Dużo już się dowiedziałam rożnych potrzebnych rzeczy przez te forum. Jest genialne :)

Na pewno wszystko wypadnie idealnie nie stresuj się kochana. Pozdrawiamy :)



Offline Vimeiro
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.07.2012
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #6 dnia: 8 Stycznia 2012, 19:42 »
Witam

Mam taką nadzieję że wszytko wyjdzie dobrze jednak troszkę się boję że to może być zbyt piękne aby mogło być prawdziwe.  Na pewno napisze relację jak już będzie po wszystkim :).

A wracając do tematu świadka to mój narzeczony ma siostrę ale nie ma jeszcze 18 lat więc jest za młoda na świadka a z moich znajomych nie chce wybierać dlatego że to ma być jego świadek a ze swoich zaś też nikt mu nie pasuje masakra zastanawiam się jak go przekonać żeby jednak wybrał moją przyjaciółkę tak aby nic mu nie narzucać z góry :).


A wy macie już na oku jakąś sale? bo widzę że termin ustalony
u nas z terminem też były śmiechy bo mieliśmy na 07. 07. 2012 bardzo nie chciałam tego terminu jak już się przyzwyczaiłam to w ostatniej dosłownie chwili bo zaraz po świętach zmieniliśmy na 14. 07. 2012 przez czysty przypadek. 


pozdrawiam gorąco
 

Offline Sabineczka

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2017 slub cywilny
  • Ślub w: Dąbrowa Górnicza
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #7 dnia: 8 Stycznia 2012, 20:57 »
Na pewno wszystko będzie dobrze sama zobaczysz :)
Po prostu zapytaj go nie owijając w bawełnę czy za świadka nie chciał by mieć twojej przyjaciółki i tyle :)  A to jak to jest , ze panna młoda bierze sobie pana za świadka , a pan młody panią za świadkowa?


Wiesz ta data to jest na razie nasza, czy tak będzie to nie wiemy :) przez nas wytypowana. Do ustalenia jej będziemy jechać dopiero na wakacje, gdzieś tak czerwiec lub lipiec mamy zamiar wszystko zacząć rezerwować. Sali jeszcze nie mamy , ale podoba nam się kilka jeszcze się zastanawiamy jaką wybrać:)


pozdrawiamy gorąco :)



Offline gdalena

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 9.06.2012
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #8 dnia: 8 Stycznia 2012, 21:25 »
witam Was, my bierzemy ślub w czerwcu tego roku, też jestem z Będzina,a w jakim kościele Będziesz miała ślub?

Offline Vimeiro
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.07.2012
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #9 dnia: 8 Stycznia 2012, 22:19 »
Witam

Sabineczka ogólnie nie jest powiedziane kto kogo ma wybrać za świadka ale ja mam starszego brata z którym mam świetny kontakt i mój narzeczony też nawet czasem wydaje mi się że lepszy niż jak ze mną bo tam te rożne męskie sprawy i takie tam, ostatnio nawet zaczął mówić ze odwiedził go szwagier z siostra zamiast na odwrót ja się bardzo ciesze ze maja taki kontakt ale problem świadka nadal zostaje.
Rozmawialiśmy żeby wziął moją przyjaciółkę ale powiedział że ja będę miała teoretycznie 2 świadków o on nikogo skoro ja sobie tak wybrałam a nie chce żeby mu było przykro z tego powodu.


WITAJ gdalena

miło że do nas dołączyłaś jak stoisz z organizacją wesela gdzie macie sale i na jakim etapie ogólnie jesteście
tak jak ja wcześnie opisałam już nie mamy jeszcze kamery foto ani orkiestry strasznie trudny wybór żeby nie trafić na kogoś kiepskiego.

A co do twojego pytania to naszą parafią w Będzinie jest kościół imienia Św Barbary ale tam nie bierzemy ślubu.  ślub bierzemy w parafii Sosnowieckiej w kościele imienia Św Joachima  bo mój narzeczony pochodzi z Dąbrowy Górniczej a ja z Sosnowca a w Będzinie mieszkamy razem już 4 lata nasz związek jest z dość długim stażem bo 9 lat :)


pozdrawiam gorąco  

Offline Sabineczka

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2017 slub cywilny
  • Ślub w: Dąbrowa Górnicza
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #10 dnia: 9 Stycznia 2012, 11:22 »
Vimeiro witaj :)

Czyli nadal nie macie nikogo kto by mógł zostać świadkową dla twojego narzeczonego. Jeszcze macie trochę czasu może się ktoś znajdzie. Ja już mam świadkową, moją przyjaciółkę. Mój ma dylemat hehe. Spokojnie znajdziecie odpowiednią osobę.

Łoo to macie staż ładny. I sporo czasu mieszkacie razem. A można zapytać w takim razie ile to ty masz Latek?




Offline Vimeiro
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.07.2012
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #11 dnia: 9 Stycznia 2012, 16:04 »
Cześć Sabineczka


No staż mamy solidny ja mam 25lat a mój narzeczony 28lat więc poznaliśmy się jako w sumie dzieciaki coś w rodzaju miłość od pierwszego wejrzenia i do tej pory nasza miłość jest tak samo silna i płomienna.

A wy jak długo jesteście razem??

Offline Sabineczka

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2017 slub cywilny
  • Ślub w: Dąbrowa Górnicza
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #12 dnia: 9 Stycznia 2012, 16:31 »
To tak jak u mnie miłość od pierwszego spojrzenia. Ja mam 26 lat , a mój narzeczony 25 poznaliśmy się w moje 18 urodziny :)  6 lat byliśmy razem mieliśmy mały odstęp w związku i ponownie jesteśmy razem :)



Offline Sabineczka

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2017 slub cywilny
  • Ślub w: Dąbrowa Górnicza
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #13 dnia: 9 Stycznia 2012, 16:33 »
A znamy się ponad  8 lat :)



Offline gdalena

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 9.06.2012
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #14 dnia: 9 Stycznia 2012, 18:32 »
My mamy już sale, fotografa, dj, ja mam suknie, aktualnie jesteśmy na etapie zakupu obrączek

Offline Sabineczka

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2017 slub cywilny
  • Ślub w: Dąbrowa Górnicza
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #15 dnia: 9 Stycznia 2012, 18:58 »
gdalena brawo to już dużo macie :) a jaką wybrałaś suknie ślubną? czasu co raz mniej, tak szybko ucieka.



Offline Vimeiro
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.07.2012
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #16 dnia: 9 Stycznia 2012, 23:46 »
Witam


gdalena to rzeczywiście macie sporo jak by to powiedzieć w takim razie je jestem jeszcze w lesie a myślałam że nawet sporo już mamy heheh  muszę się zmobilizować i zabrać za przygotowania bo mnie się ciągle wydaje że jeszcze czas ale potem może być kiepsko z czasem
 a właśnie suknie kupiłaś czy szyłaś i może masz jakaś fotkę żeby się pochwalić bo ja nie mam zielonego pojęcia jaka bym chciała
i ja można wiedzieć to gdzie macie sale?

Sabineczka  widzę że staż też konkretny :) my się w sumie znamy 11 lat ale od 9 jesteśmy oficjalnie parą.

pozdrawiam gorąco

Offline gdalena

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 9.06.2012
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Stycznia 2012, 21:35 »
Sale mamy w Sosnowcu, jeśli chodzi o sukienkę to kupiłam gotową, nie chciałam miec szytej bo to z tym nigdy nie wiadomo... nie wiadomoczy uszyją taką jaką się chce itp... za sukienką radze iść wcześniej bo na spokojnie można zrobić maraton po salonach szczególnie że w niektórych trzeba czekać na sukienke 3 miesiące od dnia zamówienia!

Offline Vimeiro
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.07.2012
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Stycznia 2012, 23:58 »
witam

ja na pewno będę musiała mieć szytą dlatego już teraz muszę się wybrać na zwiady :)

Offline Sabineczka

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2017 slub cywilny
  • Ślub w: Dąbrowa Górnicza
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Stycznia 2012, 12:04 »
Vimeiro Łooo wy to macie staż lepszy ode mnie :)) Gratulejszyn , a czemu musisz mieć szytą suknię? Ja też muszę mieć szytą bo jestem wysoka hehee



Offline Vimeiro
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.07.2012
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Stycznia 2012, 14:45 »
Witam


:) no ja też jestem dość wysoka ale nie mam wymiarów standardowych i dlatego ciężko byłoby kupić coś gotowego.
obecnie jestem na diecie ale i tak nie uzyskam idealnej figury ;(

Offline Vimeiro
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.07.2012
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Stycznia 2012, 14:47 »
Witam


:) też jestem dość wysoka ale niestety nie mam standardowej figury.
obecnie jestem na diecie ale i tak nie uda mi się osiągnąć idealnej figury ;(


pozdrawiam

Offline gdalena

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 9.06.2012
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Stycznia 2012, 19:21 »
ja miałam szczęśćie mierzyłam 4 sukienki z czego moją wybraną mierzyłam jako 2-gą, juz wiedziałam, że ją wezmę ale pozostałe dwie zmierzyłam dla świętego spokoju. Moja sukienka dla odmiany jest za długa chociaż nie jestem niska / 169/ a jeśli chodzi o diete to też właśnie na niej jestem:D

Offline Vimeiro
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.07.2012
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Stycznia 2012, 21:58 »
Cześć gdalena

widzę że ty zobaczyłaś suknie i zakochałaś się od pierwszego wejrzenia :) może dałabyś rade wysłać mi fotkę jak nie chcesz na forum to może na e-mail bardzo jestem ciekawa bo ja wiem że będę miała problem z wyborem jak na razie wiem że na pewno będzie o fasonie princess :)

a jeśli mogę jeszcze spytać o fotografa czy możesz zdradzić jakiego wybraliście my mamy straszny dylemat.


pozdrawiam

Offline Vimeiro
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.07.2012
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Stycznia 2012, 22:04 »
Witam Sabineczka


Miałam Cię pytać ile masz lat ??
widziałam że odpowiadałaś na forum na pytanie odnośnie piosenki na pierwszy taniec wybrałaś już jakąś dla was?? w sumie to ty masz jeszcze sporo czasu to tylko mnie tak szybko ucieka ;(

Offline Sabineczka

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2017 slub cywilny
  • Ślub w: Dąbrowa Górnicza
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Stycznia 2012, 10:48 »
hej Vimeiro Ciężko jest coś wybrać, wszystkie są ładne piosenki, do tego mego czasu pewnie zmienię zdanie sto razy hehe :) a ty co wybrałaś? a może jest jakaś co ci się podoba i twojemu narzeczonemu?  a lat mam rocznikowo 27 :) a ty?



Offline Vimeiro
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.07.2012
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Stycznia 2012, 19:39 »
Hej

Sabineczka  ta piosenka co ją umieściłaś jest bardzo piękna

ale ja nie wiem czy nie wybierzemy jakiejś polskiej sama nie wiem za dużo piosenek mi się podoba żeby się na coś zdecydować.

a ja w październiku skończę 26 lat :) młoda to ja już nie jestem

pozdrawiam 

Offline Sabineczka

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2017 slub cywilny
  • Ślub w: Dąbrowa Górnicza
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Stycznia 2012, 22:01 »
Dziekuję Vimerio też myślę na polską piosenka, ale nie wiem już którą chcemy hehe. Może nam się jakaś spodoba do tego czasu :)) a co do wieku to ja w maju skończę 27 :)) młoda tez nie jestem, ale stara tym bardziej nie  :skacza:



Offline gdalena

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 9.06.2012
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Stycznia 2012, 22:14 »
fotograf to nasz kolega/ po szkole fotograficznej ale nei pracuje zawodowo/ mam do niego zaufaianie na pewno włoży w to serce i zdjęcia wyjdą śliczne. daj maila wyślę zdjęcie sukienki, ale moja raczej nie bedzie Ci sie podobała bo ja z góry wiedziałam ze nie chće podelu princessa, chciałam prostą skromną ale elegancką, bez falban itp. :)

Offline Vimeiro
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 14.07.2012
Odp: Kasia z Bedzina wita
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Stycznia 2012, 00:23 »
Witam


gdalena  zazdroszczę wam że macie znajomego fotografa dla nas trudny wybór bo nigdy nie wiadomo na kogo się trafi i jakie wyjdą zdjęcia tym bardziej że byliśmy już u kilku fotografów i tylko jeden wydał się konkretny jutro siadamy i intensywnie szukamy bo najwyższa pora już coś wybrać.
Co do twojej kreacji to bardzo chętnie obejrzę zdjęcie to że ja będę wybierać coś z modelu princessa to nie znaczy że mi się twoja nie spodoba.
Ja bardziej kieruję się tym że mam troszkę niedoskonałości do ukrycia i dla tego taki wybór wstępny.
Wysyłam e-mail w prywatnej wiadomości :)

pozdrawiam