Autor Wątek: Bierzmowanie w Szczecinie (lub okolicach) najlepiej przyspieszone  (Przeczytany 20020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koozaa

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2013 ( Boże Ciało)
Tak jak w temacie,
Wiem, że temat był już poruszany, ale dosyć dawno więc odgrzewam


Jako panna młoda niestety nie mam bierzmowania.  I tu zaczyna się większy niż ktokolwiek mógł by przypuszczać problem.  W styczniu to ja nic nigdzie nie załatwię ale może chociaż Foremeczki kochane powiecie gdzie odbywa się to jakoś bez problemowo

Byłam w katedrze - rok przygotowania, 2 x w tygodniu + katechezy + jakieś spotkania indywidualne
U Dominikanów - (powiedział jakiś pan w okienku nie ksiądz) oni już nie organizują bierzmowań dla dorosłych
Parafia św.  Rodziny (moja) - świetny ksiądz z poczuciem humoru ale powiedział , że on nic nie wie.  I żeby przyjść w lutym.


I ja wiem, że do lutego to już blisko, a do naszego ślubu to jeszcze hohohoh ale strasznie mnie skręca, bo boje się że będe miała problemy.  Rodzice kolędy nie przyjmują od kilku lat, więc nie wiem czy w mojej parafii nie będą robić problemów


Kochane gdzie w Szczecinie lub okolicach można szybko i bezproblemowo załatwić bierzmowanie???



Autentycznie kochający człowiek musi wiedzieć, że świat nie ma jednego centrum lecz dwa

Offline Mania82
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 475
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.07.2012
Odp: Bierzmowanie w Szczecinie (lub okolicach) najlepiej przyspieszone
« Odpowiedź #1 dnia: 4 Stycznia 2012, 10:49 »
Koozaa, nie zrozum mnie źle, ale skoro nie praktykujesz to po co brać ślub kościelny ??
Obawiam się, że chyba nie będzie łatwo z tym przyspieszonym bierzmowaniem ...




Offline Koozaa

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2013 ( Boże Ciało)
Odp: Bierzmowanie w Szczecinie (lub okolicach) najlepiej przyspieszone
« Odpowiedź #2 dnia: 8 Stycznia 2012, 21:07 »
Ja przepraszam ale skąd wywnioskowałaś , że jestem nie praktykująca???????



Autentycznie kochający człowiek musi wiedzieć, że świat nie ma jednego centrum lecz dwa

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Bierzmowanie w Szczecinie (lub okolicach) najlepiej przyspieszone
« Odpowiedź #3 dnia: 8 Stycznia 2012, 21:11 »
zapewne z faktu, że nie masz bierzmowania, a rodzice nie przyjmują kolędy...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Koozaa

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2013 ( Boże Ciało)
Odp: Bierzmowanie w Szczecinie (lub okolicach) najlepiej przyspieszone
« Odpowiedź #4 dnia: 8 Stycznia 2012, 21:20 »
Moi rodzice nie mają ślubu kościelnego (mama jest drugą żoną taty) , i dlatego też (jako że ich małżeństwo przez kościół nie jest uznawane) kolędy nie przyjmują.  I nie są praktykującymi katolikami.  Kolędę przyjmowali tylko ze względu na mnie

A ja bierzmowania nie mam, ponieważ przy naukach przed bierzmowaniem zostało mi to wypomniane (brak kościelnego ślubu rodziców) a dokładniej słowami (takich rzeczy się nie zapomina) " Dzieciom z nieprawego łoża, nie powinno się udzielać sakramentów" Więc wyszłam z kościoła i do bierzmowania nie przystąpiłam.  Czego żałuje bo teraz wraca jak to ksiądz z mojej parafii powiedział "Jak bumeranguu"

Ja od kilku lat rodzice nie przyjmują księdza po kolędzie bo ja już z nimi nie mieszkam, a z racji tego że mieszkałam przez 3 lata we Wrocławiu a teraz wróciłam do Szczecina(nie mieszkam z rodzicami), mam problem.  We Wrocławiu jak mieszkałam i rozmawiałam z księdzem to mówił, że nie powinno być najmniejszego problemu.  a tu proszę



Autentycznie kochający człowiek musi wiedzieć, że świat nie ma jednego centrum lecz dwa

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Bierzmowanie w Szczecinie (lub okolicach) najlepiej przyspieszone
« Odpowiedź #5 dnia: 8 Stycznia 2012, 21:35 »
Miło Cię kler potraktował...nie powiem...
Przypomina mi się historia mojej mamy - dziadkowie też nie mieli ślubu kościelnego. Tyle, że to było lata temu...ale jak widać progres wśród niektórych przedstawicieli kleru jest niewielki.

Problem tylko jest taki, że potrzebujesz przyspieszonych nauk do bierzmowania...może warto maila do kurii napisać...
Może przejść się do jakiegoś duszpasterstwa akademickiego
http://www.diecezja.szczecin.pl/wspolnoty/-duszpasterstwa/duszpasterstwa-akademickie/


Kiedyś w Katedrze był fajny ksiądz, wiem, że potrafił pomóc..ale przenieśli go do Załomia...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Koozaa

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2013 ( Boże Ciało)
Odp: Bierzmowanie w Szczecinie (lub okolicach) najlepiej przyspieszone
« Odpowiedź #6 dnia: 8 Stycznia 2012, 21:37 »
Dzięki za odpowiedź. Postaram się poszukać, a tym czasem liczę na moją parafię, która ze wszystkich zwiedzonych przeze mnie do dnia dzisiejszego była najbardziej ludzka



Autentycznie kochający człowiek musi wiedzieć, że świat nie ma jednego centrum lecz dwa

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Bierzmowanie w Szczecinie (lub okolicach) najlepiej przyspieszone
« Odpowiedź #7 dnia: 8 Stycznia 2012, 21:42 »
jakby co wrzucam Ci kontakt do tego księdza, o którym wspominałam powyżej...
został proboszczem...było do przewidzenia... ;D

http://dziennikproboszcza.parafiazalom.pl/?page_id=78

To jest normalny facet...córeczce mojej przyjaciółki zrobił fantastyczny chrzest...a jest dzieckiem, które "nie ma ojca"...


"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Koozaa

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2013 ( Boże Ciało)
Odp: Bierzmowanie w Szczecinie (lub okolicach) najlepiej przyspieszone
« Odpowiedź #8 dnia: 8 Stycznia 2012, 21:47 »
Wiesz ja z prawobrzeża, więc do Załomia nie tak daleko :D Dziękuje bardzo za namiary :D



Autentycznie kochający człowiek musi wiedzieć, że świat nie ma jednego centrum lecz dwa

Offline Katjuszka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Kobieta
  • ...who knew these dreams would come true...
  • data ślubu: 15 września 2012
Odp: Bierzmowanie w Szczecinie (lub okolicach) najlepiej przyspieszone
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Stycznia 2012, 11:29 »
Koza , wysłałam ci wiadomość priv, tylko nie wiem czy doszła. .  daj znać, czy otrzymałaś i odpisz mi proszę, :)

Offline Koozaa

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2013 ( Boże Ciało)
Odp: Bierzmowanie w Szczecinie (lub okolicach) najlepiej przyspieszone
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Stycznia 2012, 12:31 »
dostałam, odpowiedziałam :D



Autentycznie kochający człowiek musi wiedzieć, że świat nie ma jednego centrum lecz dwa

Offline Katjuszka

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Kobieta
  • ...who knew these dreams would come true...
  • data ślubu: 15 września 2012
Odp: Bierzmowanie w Szczecinie (lub okolicach) najlepiej przyspieszone
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Stycznia 2012, 14:57 »
Czy jest ktoś chętny w tym roku przystąpić do bierzmowania ? Może są tu jakieś biedne zagubione duszyczki, które chcą się nawrócić, albo muszą  ;)

Offline lolalola

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6788
  • data ślubu: 02.10.10
Odp: Bierzmowanie w Szczecinie (lub okolicach) najlepiej przyspieszone
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Stycznia 2012, 15:48 »
A ja polecam parafię Św. Trójcy na Krzekowie, świetny proboszcz i bierzmowanie się dało zrobić bez łażenia , bezproblemowo ;D

Offline Koozaa

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2013 ( Boże Ciało)
Odp: Bierzmowanie w Szczecinie (lub okolicach) najlepiej przyspieszone
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Stycznia 2012, 16:06 »
ooooo też ciekawa informacja. :D Będe musiała chyba wziąć jeden dzień wolny w pracy, świadkową (która też nie ma bierzmowania a chce zrobić) pod pache i pojeździć trochę po parafiach



Autentycznie kochający człowiek musi wiedzieć, że świat nie ma jednego centrum lecz dwa

Offline lolalola

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6788
  • data ślubu: 02.10.10
Odp: Bierzmowanie w Szczecinie (lub okolicach) najlepiej przyspieszone
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Stycznia 2012, 21:44 »
Koozaa, mój mąż pracuje zagranicą, więc był może z 2 razy tylko u tego proboszcza przed bierzmowaniem, gdzie w innych parafiach cha by raz w tyg przychodzić na przygotowań, wystarczy dobrze zagadąć ;)
Dzięki temu zdecydowaliśmy się tez i na ślub w tamtej parafii.