Autor Wątek: Egazmin w Kosciele  (Przeczytany 7159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Megii

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 315
Egazmin w Kosciele
« dnia: 13 Kwietnia 2006, 15:49 »
Wlasnie sie dowiedzilam,ze po 1 spowiedzi bedziemy mieli egzamin w Kosciele... Ojcze Nasz , Zdrowas Mario , Wierze w Boga itp.  :shock:  :shock:  :shock:

CZy w kazdym Kosciele tak jest  :?:  :?:  :?:

Przeciez milismy bierzmowanie i zdawalismy to... przed slubem egazminy z takich rzeczy  :shock:  :shock:  :shock:  dla mnie to troche dziwne  :?

Jak jest u was  :?:

Offline Ecia

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1128
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwietnia 2006, 15:58 »
Pierwszy raz słyszę o czymś takim :shock: :shock:  

U nas takiego egzaminu nie ma. A mnie by się pewnie ze stresy przy takim egzaminie słowa modlitwy pomyliły i co wtedy? Ślubu by mi nie udzielili? Musiałabym iść na "dopytkę"? :lol:


Offline epox

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1784
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.08.2007 ... podejście x uda sie?...
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwietnia 2006, 16:03 »
Spotkałam się z tym w jednym z kościołów też tam pytają o podstawowe modlitwy,a dodatkowo  10 przykazań itd....oraz podstawową wiedze na temat kościoła,świętych....
a w moim kościele,praktycznie jest bez stresu,moja kolezanka bierze ślub w lipcu i ksiądz jedynego czego wymagał to aktu chrztu,nauki zaliczył im od ręki i prosił tylko o pojawienie się na dniach skupienia i zaliczenia jednej poradni.

Offline azzurra
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1839
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Kwietnia 2006, 16:30 »
Nigdy się z niczym takim nie spotkałam... Ja rozumiem, że dzieci się o to pyta przed pierwszą komunią, ale dorosłych ludzi?

No ale chyba nie ma się też czym martwić, przecież to podstawy, każdy to zda ;)
Na babskim forum wcześniej czy później do głosu dochodzi zazdrość...

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwietnia 2006, 16:35 »
nic mi w tym temacie nie wiadomo, a ostatnio zamieniliśmy z naszym proboszczem słówko po mszy, razem sobie pożartowalismy w kwestii pisania protokołu, że głosimy sie jak ustalimy wspólne zeznania, żeby fikcja miała znamiona prawdy...ale o egzaminie nikt nie wspominał....hmmm ale moge się zawsze jeszcze zdziwić...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Madzialena

  • Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2207
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek [*] 16.01.2009
  • data ślubu: 17.09.2005r.
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Kwietnia 2006, 22:00 »
Megii pierwszy raz słyszę takie coś...  :?

 piszesz "po pierwszej spowiedzi" - pamiętaj, ze jeśli mieszkasz z narzeczonym, to obowiązkowa jest TYLKO 1 SPOWIEDŹ- dzień przed ślubem.



Offline Megii

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 315
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Kwietnia 2006, 00:27 »
Cytat: "Madzialena"
Megii pierwszy raz słyszę takie coś...  :?

 piszesz "po pierwszej spowiedzi" - pamiętaj, ze jeśli mieszkasz z narzeczonym, to obowiązkowa jest TYLKO 1 SPOWIEDŹ- dzień przed ślubem.


heh..ylko ja nie mieszkam z narzeczonym i mamy dwie spowiedzi :?

A dokładnie egzamin mamy tez z 10 przykazan, 5 przykazan, przykazanie miłosci, glowne prawdy wiary, 7 grzechow głównych, 7 sakramentow i jeszcze pare innych rzeczy  :?  Do tego pytania kiedy sa jakie posty, roznice miedzy scislym a normalnym, jak należy sie przygotowac do spowiedzi, kto udziela sakramentu małżeństwa i inne  :roll:  :roll:  :roll:

Azzura moze to i sa podstawy,ale nie jest tego malo,a przez stres t chyba zapomne jak sie Ojcze Nasz mowi :roll:  :roll:  :roll:

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Kwietnia 2006, 08:04 »
Megii u mojej koleżanki (bodajrze w Limanowej) przy spisywaniu protokołu, a może wcześniej jak rozpoczynali całą procedurę, to ksiądz ich pytał z Wierzę w  Boga, 10 przykazań i chyba czegoś jeszcze...Ale to były takie szybkie odpytki. dlatego ja dla spokojnego sumienia przed pójściem do koncelari z całą masą dokumentów powtórze sobie to i tamto.....już się tym deneruje.



Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Kwietnia 2006, 08:43 »
Taki egzamin, to jeden z etapów; było to nawet wymienione w tej kartce, którą się dostaje w kościele....u nas proboszcz sobie odpuścił odpytywanie (chyba, bo dokładnie już nie pamiętam).


Offline asia

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 9607
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.09.2005r.
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Kwietnia 2006, 09:34 »
Nigdy o czymś takim nie słyszałam  :roll:
Dla mnie to trochę niepoważne - przecież w protokole piszesz, że dzieci będziesz wychowywać w wierze katolickiej, więc wiadomo, że podstawy znasz - bo będziesz je przekazywać.
U nas tego nie było - i bardzo się z tego cieszę bo znając mnie, to ze stresu zapomniałabym najprostszych rzeczy...

Offline Megii

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 315
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Kwietnia 2006, 14:40 »
Cytat: "asia"
stresu zapomniałabym najprostszych rzeczy...


Ja tak wlasnie bede miala
 :roll:  :roll:  :roll:

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Kwietnia 2006, 21:11 »
Ja o niczym takim nie słyszałam :D

Offline Agutka

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1802
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2006
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Kwietnia 2006, 12:55 »
Ja o takim egzaminie tylko czytalam w ksiazeczce do nabozenstwa-do tej pory jeszcze mi nikt nie doniosl,aby cos takiego bylo w naszym kosciele,ale chyba wybadam dokladnie jak to jest coby wpadki potem nie bylo :wink:
Relacja z tego Jedynego Dnia :) Zapraszam  Gość
http://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?p=119076#119076

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Kwietnia 2006, 10:58 »
Teoretycznie to taki egzamin obowiązuje ale mało który kapłan jest skory do przepytywania dorosłych ludzi z paciorka, nas nie pytał. Wiem tylko, że koleżanki męża spytał czy wie ile jest grzechów głównych a on na to, że nie pamięta-za to ona dumnie palnęła, że oczywiście pięć  :oops: , ksiądz się zaśmiał i powiedział że warto czasem odświeżyć pamięć  :wink:


Offline Megii

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 315
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Kwietnia 2006, 14:59 »
Cytat: "Maja"
ksiądz się zaśmiał i powiedział że warto czasem odświeżyć pamięć

A u nas to pyataj dokladnie  :roll:  :roll:  :roll:  W poniedzialek idziemy na ten egzamin to napisze co i jak bylo...

Offline gulinek
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 256
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Lipca 2006, 10:20 »
Pierwsze słyszę :shock: paranoja


Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Lipca 2006, 21:24 »
my jak pierwszy raz byliśmy u księdza, to też na wyrywki coś wypytał.Oczywiście człowiek wtedy nic nie pamięta.Mnie zapytał jakie są sakramenty, a męża o przykazanie miłości.Jak zorientował się,że coś kumamy, to dalej nie pytał.
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Vall

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16385
  • Płeć: Kobieta
  • Żyć - oznacza wciąż wyrywać się do przodu!
  • data ślubu: 07.07.2007 :smile:
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Listopada 2006, 20:15 »
:hmmm:  tak się zastanawiam - pyta ten kóry udziela ślubu, np przy spisywaniu protkołu? zdecydowana różnica jak dla mnie  :roll:
Moja siostra spotkała się z takim odpytywaniem, jak załatwiała licencje, na slub w innym m-scu niz prafia jej i młodego..normlanie koszamr....

Offline Karmen

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Stycznia 2007, 19:17 »
no faktycznie to troszke dziwne że pytają... ale z tego co słyszałam to w mojej parafii też coś takiego jest.... ( chyba już zacznę sobie przypominac co i jak hehehe :D ) - musze wypytać koleżanke co i jak...  :telefon:
Poznanie Ciebie otworzyło najpiękniejszy rozdział mojego życia :*

Offline Gosiaaa

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1189
  • Płeć: Kobieta
  • Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć
  • data ślubu: 28.04.2007
Egazmin w Kosciele
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Stycznia 2007, 19:42 »
Jak dla mnie, to jest to trochę bez sensu. Nie słyszałam, żeby u mnie było coś takiego. Nawet jak zapyta, to czegoś co jest powszechnie wiadome i powinno być znane ;-) Ostatni egzamin jaki miałam to był do bierzmowania ... i wspólnie z mamą zdawałyśmy go z ośmiu błogosławieństw ;-) wyszło nam 5 ;-) niewiedzieć czemu ... do tej pory nie znam chyba wszystkich i po kolei ;-)