Autor Wątek: Kosmetyki i makijaż a alergia  (Przeczytany 5989 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Żabcia

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 320
Kosmetyki i makijaż a alergia
« dnia: 28 Marca 2006, 12:52 »
Szukałam, szukałam i nie znalazłam takiego tematu jak makijaż i kosmetyki a alergia. Jeżeli się mylę to proszę o poprawienie mnie przez moderatorów :D . Alergia potrafi umilić życie więc może macie jakieś porady, sprawdzone kosmetyki czy pomysły, które pomogą wszystkim uczuleniowcom przetrwać ten szczególny dzień?  Przecież nie każdy kosmetyk, który ma napis: "dla alergików" w rzeczywistości takim kosmetykiem jest . Ja np. nie mogę stosować "Neutrogeny". Może Wy też macie taką "czarną listę" kosmetyków?


Offline azzurra
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1839
Kosmetyki i makijaż a alergia
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Marca 2006, 13:04 »
Ja nie jestem alergikiem, ale niektóre kosmetyki mnie uczulają. Większość ludzi tak ma. Ale to są cechy osobnicze, każdy inaczej reaguje, to co uczula innych, my możemy znosić świetnie. Nie wiem więc, czy pisanie o takich doświadczeniach ma sens, bo każda z nas jest inna  :lol:

Ale żaby takich przykrych niespodzianek unikać, warto przed zakupem kosmetyku wypróbować go, np. poprosić o saszetkę reklamową. Ja tak robię :)
Na babskim forum wcześniej czy później do głosu dochodzi zazdrość...

Offline Madzialena

  • Prawdziwie kochasz wtedy, kiedy nie wiesz dlaczego...
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2207
  • Płeć: Kobieta
  • Aniołek [*] 16.01.2009
  • data ślubu: 17.09.2005r.
Kosmetyki i makijaż a alergia
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Marca 2006, 15:06 »
ja się własnie ostatnio przekonałam, ze cos takiego chyba mam :?

postanowilam sobie zaszalec (bo najczęsciej tego nie robię) i kupiłam sobie jakies tam 3 maseczki ... no i użylam jedną w środę koło 23 (jakies 2 tygodnie temu).. W czwartek po 16 zaczęła mnie swędziec broda, ale myślałam, ze to tak po prostu.. ale wieczoremn już mnie swędziała cała twarz :!:

Rano w piątek wstałam spuchnięta jak balon, cała czerwona, z wysypką i nadal mnie wsyztsko swędziało- KOSZMAR.
Zaczęłam zażywac wapno i tak się męczylam do wtorku nastęonego tygodnia..
Do tego jak juz zeszła ta wysypka, swędzenie i czerowy kolor, to mialam tak wysuszoną skórę, ze szok- zacząła lekko schodzic..

To było okropne... jak sobie pomysle, ze na kilka dni przed slubem, tez robilam sobie maseczkę i mogło mnie cos takiego spotkac, to az się trzęsę..
 Najleszpe,ze nie wiem na co jestem uczulona, bo tak chyba musi byc.. ehh  :|

a nigdy wcześniej nic mnie nie uczulało.. da się to jakos zbadać?



Offline azzurra
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1839
Kosmetyki i makijaż a alergia
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Marca 2006, 15:10 »
Można zbadać. Robi się testy alergiczne. Ale testy robi się na jakieś tam konkretne alergeny, jak uczulona jesteś na coś niestandarowego, to jedyny sposób, żeby się o tym przekonać, to śledzić ulotkę ze składem i wychwycić związek, który jest typowy tylko dla danego kosmetyku, po którym masz uczulenie.
Na babskim forum wcześniej czy później do głosu dochodzi zazdrość...

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Kosmetyki i makijaż a alergia
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Marca 2006, 15:16 »
Ja jestem na tyle składników kosmetyków uczulona, ze nawet jak sobie krem typowo dla alergików kupiłam to musiałam oddać bo mnie uczulał. Teraz jak chcę kupić coś nowego to biorę próbkę i jak jest ok to kupuję całe opakowanie, innej rady nie ma.
A właściwie jest bo można też się wykosztować i nałożyć specyfik za uszkiem na tę delikatną skórę; jak coś będzie nie tak to wiadomo, że wywalił człowiek kasę w błoto i można to np.siostrze oddać (ja parę razy odsprzedałam kumpeli za 1/2 ceny zawsze to coś)
A testy to raczej na podstawowe alergeny pyłki, zwierzątka itp.


Offline Żabcia

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 320
Kosmetyki i makijaż a alergia
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Marca 2006, 15:34 »
Cytat: "azzurra"
Można zbadać. Robi się testy alergiczne.


Problem polega na tym, że nie zawsze testy pokazują, że jest się na coś uczulonym mimo, że dany test powinien to pokazać. Podam przykład: miałam wykonywany standardowy test tzw. skórny na słonecznik - nie wykazał nic, dopiero wykonanie tzw. testu natywnego pozwoliło stwierdzić, że słonecznik jest dla mnie alergenem. Może lepiej wypowiedziałyby się na ten temat nasze panie lekarki. :D


Offline sweetcoffee

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 451
Kosmetyki i makijaż a alergia
« Odpowiedź #6 dnia: 9 Kwietnia 2006, 16:35 »
dobrym sposobem jak wiele osob juz wczesniej wspomnialo to zrobienie testow alergicznych
sa bardzo dokladne
moja mama juz od jakiegos czasu ciagle kichala i miala katar nie dawno zrobila sobie testy alergiczne
tzn przed 2 dni miala naklejone plastry na plecach
i trzeciego dnio badania przed naklowanie igiel suma sumarum ma uczulenie na kalafonie
jest to skladnik wiekszosci lakierow do wlosow, cieni do powiek, pomadek, lakierow do paznokci , tuszy do rzęs czyli wiekszosci kosmetykow
i niestety przed kupnem kazdeko kosmetyku trzeba studiowac ulotke  :cry:

Offline Antalis
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6030
Kosmetyki i makijaż a alergia
« Odpowiedź #7 dnia: 9 Kwietnia 2006, 16:36 »
Ja niestety też jestem alergikiem i sama martwię się o swój śłubny makijaż :( Nie znalazłam jeszcze kosmetyku typu tusz do rzęś który by mnie nie uczulił :(

Offline argissa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 116
Kosmetyki i makijaż a alergia
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Kwietnia 2006, 13:29 »
Jesli chodzi o alergie na kosmetyki pielęgnacyjne to najlepiej wybrac sie do dobrej perfumerii i poprosic o tester lub probke.Uzyc kilka razy i dopiero zdecydowac sie na kupno.Z tego co mi wiadomo biotherm i lancome nie uczulają , ale są dosc drogie.Jesli chodzi o kosmetyki kolorowe to chanel rzadko uczula i helena rubenstein.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Kosmetyki i makijaż a alergia
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Kwietnia 2006, 13:42 »
Helena jest chyba najbardziej uczulającą linią jaką znam - nie tylko alergików  :twisted: