Autor Wątek: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa  (Przeczytany 9559 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lena :)
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: październik 2012
Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« dnia: 1 Sierpnia 2011, 19:42 »
Witam dziewczyny :)
Jestem świerzynka na tej stronie :) mam pytanie my zamist wesele chucznego planujemy tylko obiad i kawe.  Czy była któras z Was na takim czyms?? czy podobało sie ??
Poradzcie na weselicho mnie nie stac wiec planuje takie cos w zamian.

Offline Delaila

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 709
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 01.09.2012
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #1 dnia: 1 Sierpnia 2011, 20:08 »
Masz już jakis lokal na oku lub orientujesz się w cenie takiej imprezy? Bo może się okazać, że obiad i jakiś poczęstunek wyjdzie nieproporcjonalnie drogo w stosunku do większego przyjęcia ;)



Offline Moniskaa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #2 dnia: 1 Sierpnia 2011, 21:09 »
Byliśmy kiedyś na takim weselnym obiedzie i powiem szczerze, że nie było zbyt fajnie. Taka typowa nasiadówka jak w domu na imprezie. Obiad, ciasto, pogaduchy i do domu. Z alkoholu było tylko wino. Dla osób, które nikogo nie znają jest to bardzo męczące, bo czas takiego obiadu jest zbyt krótki, żeby z kimś się poznać i pogadać. O wiele lepsza była potem kolacja w domu. Nie wiem czy cenowo taki obiad wychodzi dużo taniej niż wesele, ale warto sprawdzić czy nie opłacałoby się lepiej zaprosić mniej osób i zrobić prawdziwe wesele.

Offline Lena :)
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: październik 2012
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #3 dnia: 1 Sierpnia 2011, 21:18 »
Sale mam na oku ale, jeszcze nie byłam w zadnej, planuje sie dopiero wybrac. . . . kurcze boje sie ze rzeczywiscie moze to byc nasiadówka ale brak pieniedzy.  Jak sie dowiem jak to wyglad to dam znac :)

Offline Natalusia

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.06.2012
  • Skąd:: Bydgoszcz/Szczecin
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #4 dnia: 1 Sierpnia 2011, 22:04 »
Lena, ja uważam, że nie ma nic złego w obiedzie weselnym + kawie. :)  Na pewno można w ten sposób zaoszczędzić, bo wyjdzie taniej, niż wesele. :)  Powszechnie wiadomo, że wesele jest sporym wydatkiem i sądzę, że rodzina powinna zrozumieć i zaakceptować taką formę uroczystości... :)
Osobiście nie byłam na takim obiedzie weselnym, ale wiem, że paru znajomych właśnie takowy robiło zamiast wesela. Ja sama też byłam za takim rozwiązaniem na swoim ślubie, jednak niestety narzeczony i jego rodzice nie chcieli czegoś takiego...  :-\



Offline Dorotka1984
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #5 dnia: 1 Sierpnia 2011, 23:12 »
Byłam na dwóch takich obiadach weselnych... Cóż, co kto lubi, ale to nie dla mnie... To jest jeden dzień w życiu. Myślę, że średnio czułabym się ze świadomością, że moje wesele niewiele różniło się od stypy ;P

Offline Pandi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1832
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #6 dnia: 2 Sierpnia 2011, 11:18 »
Myślę, ze zadłużanie sie na ta okazje, to wcale nie jest dobry pomysl..

i porownywanie obiadu weselnego do stypy, to troche nie na miejscu!!

Kwestia funduszy - to główny warunek, który zmusza nas do ograniczenia wesela w rodzinny obiad.. trzeba zorientować sie w cenach restauracji i zaplanować stosowna uroczystość - goście nie przychodzą na wesele, aby sie najeść i wytańczyć, tylko zeby uczcić tak ważny dzien w zyciu mlodej pary :)

Offline moniab
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #7 dnia: 2 Sierpnia 2011, 12:59 »
Z doświadczenia wiem, że takie przyjecie  może być bardzo miłe dla gości i nie musi być nudno.  Wystarczy wybrać ciekawe miejsce  z ciekawym menu.   Można pomyśleć o atrakcjach np.  w trakcie przyjęcia może ktoś grać na  fortepianie czy pianinie ( w restauracji Sowy  lub w Bohemie ), po obiedzie a przed kawą można zabrać gości na spacer i zaplanować na ten czas sesję zdjęciową z gośćmi ( Bohema, Kumerówka, Karczma Młyńska ), można zaplanować pokaz  zdjęć lub prezentacji ( może połączyć prezentację zdjęć Pary Młodej z podziękowaniem dla rodziców - przykłady można znaleźć w internecie ), można zabrać gości na przejażdżkę tramwajem wodnym  ( to wcale nie jest taki duży koszt ). . .
Obiad weselny wcale nie musi być nudny a już na pewno nie należy go porównywać do stypy.

Offline Dorotka1984
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #8 dnia: 2 Sierpnia 2011, 17:09 »
Tak mi się tylko napisało, nie chciałam nikogo urazić tą stypą ;) Po prostu te imprezy na których byłam były strasznie sztywne, i nawet alkohol tego nie zmienił... W przyszłym roku mój szwagier się hajta i też będą mieli tylko kameralny obiad, więc może zmienię zdanie ;)

Offline Lena :)
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: październik 2012
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #9 dnia: 2 Sierpnia 2011, 18:15 »
Dzieki dziewczyny :)
mam juz pare pomysłów co zrobić zeby było miło i przyjemnie a nie smutno i nudno jak na stypie :)  ale poszukam w necie stronek jeszcze co robic zeby czas umilic goscia. . . . . . . .
Oczywiscie jak byscie mieli jakies pomysly to dajcie znac . . . . . . . chetnie przemysle wszystko :)

Offline Delaila

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 709
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 01.09.2012
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #10 dnia: 2 Sierpnia 2011, 19:25 »
Lena, w jakim mieście szukasz sali? Może coś pomogę, bo też aktualnie zamieszkuję Kujawy ;)



Offline Dorotka1984
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #11 dnia: 2 Sierpnia 2011, 19:49 »
Lena, część par chcąc zaoszczędzić organizuje krótsze wesele - jedynie do północy. Myślałaś o takim rozwiązaniu? Nie wiem ile można w ten sposób zaoszczędzić, ale może warto to rozważyć :)

Offline Delaila

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 709
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 01.09.2012
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #12 dnia: 2 Sierpnia 2011, 19:57 »
Niektorzy organizują wesele w piątek - ceny są nizsze niż w weekend ;)



Offline kwasek
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.10.2011
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #13 dnia: 2 Sierpnia 2011, 20:59 »
Cytat: Dorotka1984 link=topic=24980. msg1562518#msg1562518 date=1312307343
Lena, część par chcąc zaoszczędzić organizuje krótsze wesele - jedynie do północy.  Myślałaś o takim rozwiązaniu? Nie wiem ile można w ten sposób zaoszczędzić, ale może warto to rozważyć :)

I to jest bardzo dobre rozwiązanie moim zdaniem.  My też nie mamy zbyt dużo środków żeby poszaleć z weselem, więc robimy skromne, na 44 osoby, od 18-22.  Dosyć dużo zaoszczędzimy bo jakieś 30% kwoty za osobę, więc warto o tym pomyśleć.  :)

Offline Lena :)
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: październik 2012
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #14 dnia: 2 Sierpnia 2011, 21:26 »
Cytat: Dorotka1984 link=topic=24980. msg1562518#msg1562518 date=1312307343
Lena, część par chcąc zaoszczędzić organizuje krótsze wesele - jedynie do północy.  Myślałaś o takim rozwiązaniu? Nie wiem ile można w ten sposób zaoszczędzić, ale może warto to rozważyć :)

szukam sali w Bydgoszczy.

Ide teraz na rozmowe w sprawie sali wiec sie dowiem jak cenowo wszysko wyglada, wybierzemy najlepsze rozwiazanie dla naszej kieszeni :) we wtorek wszystko napisze . . . .

Offline Pandi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1832
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #15 dnia: 3 Sierpnia 2011, 12:44 »
Życzę szczęścia :] i czekam na rezultaty .. myślę, ze nawet takie kameralne obiady dają większą szansę, aby ten czas spędzić w typowo rodzinnym gronie

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #16 dnia: 5 Sierpnia 2011, 12:52 »
Lena, a myślałaś o takim rozwiązaniu - zaraz po ślubie idziecie do restauracji na obiad i kawę a wieczorem, razem z gośćmi, którzy będą mieli ochotę bawić się dalej, przenosicie się do ulubionego klubu? :) Przy okazji mogą dołączyć Wasi znajomi, nawet jeśli nie będą obecni na obiedzie. Oczywiście w klubie trzeba wcześniej zarezerwować kilka stolików (to zwykle nic nie kosztuje) lub nawet cały klub (wydatek rzędu kilkuset złotych). Z właścicielem klubu zwykle można się dogadać, żeby wnieść własne jedzenie a od niego kupujesz tylko alkohol. Moim zdaniem to ciekawe rozwiązanie - pierwsza część będzie nastawiona na rodzinę (żeby ciocie i wujkowie mogli się nagadać), druga na młodszych gości i znajomych :)
Opcja wesela tylko do północy jakoś do mnie nie przemawia - przecież o tej godzinie dopiero zaczyna się najlepsza zabawa! :piwo_2: :cancan:

Offline *Iza*

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
  • www.fotoiza.pl
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #17 dnia: 6 Sierpnia 2011, 14:00 »
Miałam przyjemność fotografować "Przyjęcie Weselne" ( obiadek + kawa) które trwało do 22 godziny, były też tańce przy muzyce z odtwarzacza CD i po minach widziałam, że wszyscy zadowoleni  ;D  Ważne to dobre nastawienie i pogoda duch a reszta sama przyjdzie jak humorki dopisują!
Fotografia Okolicznościowa!

Offline Lena :)
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: październik 2012
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #18 dnia: 9 Sierpnia 2011, 07:10 »
Cytat: *Iza* link=topic=24980. msg1564301#msg1564301 date=1312632027
Miałam przyjemność fotografować "Przyjęcie Weselne" ( obiadek + kawa) które trwało do 22 godziny, były też tańce przy muzyce z odtwarzacza CD i po minach widziałam, że wszyscy zadowoleni  ;D  Ważne to dobre nastawienie i pogoda duch a reszta sama przyjdzie jak humorki dopisują!




Dziekuje za wpis :) od razu usmiech wiekszy na twarzy. . . . . . . .

Offline Lena :)
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: październik 2012
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Sierpnia 2011, 20:14 »
Hejka :)
ogladałam wczoraj jedna sale jeszcze tylko 2 i wybieramy :) :) :)
Wieksze grono naszych znajomych mówi ze bardzo dobrze że robimy takie przyjecie :) sama już wymysiłam pare pomysłów i napewno sie goscia spodobaj.

Offline Pandi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1832
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Sierpnia 2011, 18:00 »
Czyli pozytywnie .. jeżeli chcesz uświetnić kameralny obiad to na pewno goście to docenią.. daj znać o efektach

Offline kalia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: czerwiec 2012
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Sierpnia 2011, 22:51 »
Byłam kiedyś na takim właśnie obiedzie i kawie.  Młodzi zorganizowail to w Ratuszowej na Długiej.  Imprezka cicha bo bez orkiestry i kameralna bo niewielu gości - praktycznie tylko bliska rodzina.  Ale było miło choć bez tańców to tak trochę mało uroczyście.  My odkładamy grosz do grosza żeby sobie potańczyć do białego rana . . .  raz w życiu ;-(((

Offline Dorotka1984
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Sierpnia 2011, 15:10 »
A ja ostatnio byłam na weselu, które kończyło się o północy i muszę przyznać, że impreza się udała.  Ślub był na 15:00 a uroczystość na 16:00, więc było 8 godzin zabawy :) Chociaż ja i tak wolę tradycyjne weselicho, ale krótsza wersja też może być OK :)

Offline majkaaa89
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: bliżej nieokreślona
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #23 dnia: 4 Maja 2012, 19:19 »
Witam, sama zastanawiam się nad taką opcją - obiad i kawa, nie wiem może jestem inna, ale nie zależy mi na wielkiej hucznej imprezie, na której wszyscy się spotykają nawet Ci którzy nigdy się nie widzieli i  w ogóle się nie znają.  I nie zgadzam się z tym, że to jedyny dzień w życiu to musi tak być. . .  Jedyny dzień w życiu jest dla młodych a nie dla gości i to czy będzie ten dzie wyglądał skromnie czy hucznie zależy od nich, moim zdaniem.  Ja nie chce wielkiej pompy, zresztą narzeczony też nie, a w dodatku ograniczają nas finanse, bo od rodziców nie wiele dostane. . .

Offline kinia87
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2012
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Maja 2012, 15:23 »
Ja miałam zrobiony cywilny w ten sposób, ale my po prostu chcieliśmy to zrobić kameralnie.. Tylko my, rodzice i świadkowie. W tym roku bierzemy koscielny, wiec nie chcielismy robic gosciom podwojnego zobowiazania, a ze chcielismy juz mieszkac razem i remontowac mieszkanie, wiec chcielismy miec sprawy uregulowane. Tak wiec po wizycie w USC poszlismy na obiad weselny do Bohemy (3 dania + deser), pozniej tort (zamowiony ze staropolskiej), podawany przez szefa kuchni, nawet mi fajerwerki w niego wlozyli ;) ogolnie b. ladnie, elegancko, delikatnie przystrojone, subtelnie. Powitanie szampanem przed Bohema (od strony parku), otwieranie szampana szabla ;) karta menu dla kazdego (Wczesniej mozna ustalic indywidualnie, jakie dania maja do byc do wyboru). Ja bylam b. zadowolona. Gdybym miala trudna syt. finansowa, to pewnie tez bym przy takim czyms zostala, nie jest to zadna hanba czy wstyd. Wydaje mi sie to nawet o wiele lepsze, bardziej eleganckie niz niektore "wiejskie" wesela, z niesmacznymi pseudokonkursami :/ Wiec smialo! :)


MOJE FINAL COUNTDOWN! Odliczajcie ze mną... -> https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=39013.0

Offline kinia87
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2012
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Maja 2012, 15:25 »
acha, moglismy sobie siedziec, jak chcielismy. Chyba jakos wyszlismy po 22... zastanawialismy sie wczesniej, czy do tego obiadu nie dolaczyc kolacji, ale cale szczescie, ze tego nie zrobilismy, bo po 3 daniach (sporych) + ciastach + torcie wyszlismy objedzeni masakrycznie! :)


MOJE FINAL COUNTDOWN! Odliczajcie ze mną... -> https://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=39013.0

Offline dawid5531
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Maja 2012, 12:27 »
A jak z alkoholem i napojami ? Drogo Was wyniosło ?

Offline niedzwiedzica
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 149
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: luty 2014
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Lipca 2013, 00:27 »
No właśnie, ja też jestem ciekawa ile taka "impreza" w Bohemie kosztuje. . .



Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #28 dnia: 5 Października 2013, 00:05 »
Na stronie Bohemy są 3 przykładowe menu. ceny za obiad z deserem (lody lub jakiś krem) zaczynają się od 80 zł, (obiad podany na talerzu a nie na półmiskach), obiad podany na półmiskach (1,5 porcji mięsa na osobę - swoją drogą to chyba nie dużo) od 100 zł. Obiad, deser + kolacja 160-180 zł. Nie wiem jak sprawa wygląda z napojami i alkoholem, bo w menu nie ma na ten temat żadnej informacji. W cenie jest tylko szampan.

Offline blankowa
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2014
Odp: Zamiast weselicha tylko obiad i kawa
« Odpowiedź #29 dnia: 5 Października 2013, 00:10 »
Teraz doczytała. Kawa i herbata kosztują po 5 zł. Porcja soku 5 zł, porcja napoju gazowanego 6 zł, pół litra Wyborowej 60 zł :o W sumie kawę, herbatę i napoje mogli już by dać w cenie ::)