Autor Wątek: Zaswiadczenie z USC - pomocy  (Przeczytany 1794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline katarina0668

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2011
Zaswiadczenie z USC - pomocy
« dnia: 11 Lipca 2011, 20:54 »
Witam.  Mam pytanie mieszkamy w Anglii, 8 wrzesnia planujemy sie pobrac i ma byc to slub konkordatowy.  Mamy juz wszystko zalatwione, z tym ze jeszcze  potrzebne zaświadczenie o braku okoliczności wykluczających zawarcie małżeństwa, ktore zalatwia sie w USC.  Pisze ze nie wczesniej niz 3 miesiace przed slubem, ale kiedy najpozniej.  Jaki jest czas oczekiwania na takie zaswiadczenie, wypisuja od reki czy trzeba czekac jakis czas.  Nie wiem jak wczesniej musimy pojechac do polski zeby wszystko dopiac na ostatni guzik.  Z gory dzieki za pomoc!

Offline wesele2012
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zaswiadczenie z USC - pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: 3 Października 2011, 11:36 »
Ja tez bym sie chetnie dowiedziala :)

Offline yaffka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17 września 2011
Odp: Zaswiadczenie z USC - pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: 3 Października 2011, 12:37 »
Papierek dostajecie od ręki, należy tylko wypełnić druczek, przynieść ze sobą odpisy aktu urodzenia, dowody osobiste i uiścić opłatę skarbową w wysokości 82zł (albo 84 ;) nie pamiętam dokładnie ;)).
Im wcześniej to załatwicie tym lepiej, ale chyba zgodnie z prawem kanonicznym, nie możecie zanieść tego zaświadczenia później niż 6 tygodni przed ślubem? Bo trzeba spisać protokół przedślubny i muszą być zapowiedzi... :)

Offline wesele2012
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zaswiadczenie z USC - pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: 3 Października 2011, 13:04 »
Dziekuje za odpowiedz
U mnie jest taki problem, ze planuje byc kilka miesiecy przed slubem, a potem kilka dni juz przed samym slubem. Nie mieszkam w miejscu, gdzie biore slub.
Nie wiem jak rozwiaze sprawe z tymi wszystkimi terminami :(
Moze to glupie pytanie, ale co to sa zapowiedzi?

Offline yaffka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17 września 2011
Odp: Zaswiadczenie z USC - pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: 3 Października 2011, 13:16 »
Przez cztery niedziele w Kościele musi zostać ogłoszone, że osoba taka a taka chce wstąpić w związek małżeński. W ten sposób jeżeli ktoś by widział jakieś przeszkody ku temu, może to zgłosić ;)

Też nie mieszkam w miejscu w którym brałam ślub, ale przecież licencję w Kościele możesz podpisać w miejscu zamieszkania, nie zameldowania. Jeżeli chodzi o USC to również możecie podpisać w mieście Narzeczonego, lub Twoim. Nie wiem, czy w innym również.

Najlepiej po prostu dowiedzieć się u źródła...

Offline wesele2012
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zaswiadczenie z USC - pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: 3 Października 2011, 14:17 »
Te zapowiedzi to jakas kompletna bzdura dla mnie. Tak szczerze mowiac, to zastanawiamy sie czy jest sens brac slub koscielny...
Dowiem sie wszystkiego :)

Offline yaffka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17 września 2011
Odp: Zaswiadczenie z USC - pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: 3 Października 2011, 15:19 »
Czyli nie konkordatowy...

Wtedy możecie z tego co wiem załatwiać formalności nawet na dzień przed ślubem, o ile macie zaklepany termin w USC.

Offline katarina0668

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2011
Odp: Zaswiadczenie z USC - pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: 6 Października 2011, 15:16 »
Bralismy slub 8 wrzesnia i nie potrzebnie sie stresowalismy, wszystkie formalnosci zostaly podpisane w konsulacie i wyslane wraz z upowaznieniem dla mamy do polski. Natomiast protokol przedslubny spisany byl 3 miesiace przed slubem w polskim kosciele w uk. Slub cywilny odbyl sie 6 wrzesnia tego dnia dostalismy do reki 3 kopie aktu malzenstwa. Slub koscielny byl 2 dni pozniej tego dnia na pol godziny przed swiadkowie dostarczyli kopie aktu malzenstwa do zachrystii i karteczki ze spowiedzi. A zapowiedzi nie musielismy miec poniewaz w UK jest na nie dyspensa, zadnej licencji nie musielismy kombinowac poniewaz proboszcz parafii w uk wszystkie dokumenty wyslal do pl a nas to nic nie interesowalo...  pozdrawiam!