Autor Wątek: Ból podbrzusza  (Przeczytany 6625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaassia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7040
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.11.2010
Ból podbrzusza
« dnia: 4 Czerwca 2011, 09:19 »
Witajcie Kochane,
wiem, że bóle podbrzusza w ciąży są normalne, ale mimo to chciałabym się Was poradzić i upewnić, że nie mam się czym martwić...

5tc - no i ból w podbrzuszu. Najczęściej jak chodzę, jadę autem itp, gdy leżę czy wygodnie siedzę - jest ok, tylko lekko czasami go czuję. Jak mnie rozboli brzuch i położę się - po chwili przestaje. Czy tak właśnie powinno być?

Lekarz z tytułu tych bóli przepisał mi DUPHASTON 2x1tabl. Czy mogę być spokojna, że nic złego nie stanie się biorąc te tabletki? Krwawień ŻADNYCH nie mam, co wydaje mi się być dobrym prorokiem ;)
Mimo to i tak chcę się uspokoić, ewentualnie zacząć działać, jeśli byłaby konieczność. Poradźcie mi coś Kochane, bo martwię się strasznie :(
Madzia 20.01.2012
Wojtuś 27.02.2013
Agatka 18.10.2014


Żonkowo

Offline Katrinka
  • My:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4400
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: Ból podbrzusza
« Odpowiedź #1 dnia: 4 Czerwca 2011, 09:56 »
Moja siostra miała podobnie i też dostała duphaston 2 razy dziennie. Musisz po prostu dużo leżeć. Ona przez 2 tyg. prawie nie wychodziła z domu.
Będzie dobrze :)


Gabiś
  • Gość
Odp: Ból podbrzusza
« Odpowiedź #2 dnia: 7 Czerwca 2011, 20:25 »
Mnie bardzo dlugo bolal brzuch. Wszystko bylo dobrze.

Offline japcio

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 23885
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2009
Odp: Ból podbrzusza
« Odpowiedź #3 dnia: 7 Czerwca 2011, 22:13 »
Macica się rozciąga i ma prawo boleć. To chyba raczej dobry objaw.

A w pachwinach boli?

Offline kaassia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7040
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.11.2010
Odp: Ból podbrzusza
« Odpowiedź #4 dnia: 8 Czerwca 2011, 12:50 »
Mhm...bolało...

Teraz znów się martwię, bo nie boli...
Czasem coś czuję, jakby coś tam się działo...ale nic więcej...
A że to pierwsza ciąża to znowu szaleję, czy aby na pewno wszystko ok...
Madzia 20.01.2012
Wojtuś 27.02.2013
Agatka 18.10.2014


Żonkowo

Offline agulla1919

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16395
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ból podbrzusza
« Odpowiedź #5 dnia: 8 Czerwca 2011, 13:14 »
Kasiu nie masz skurczy , to nie masz sie czym martwic.Mnie brzuch raz pobolewa jak na okres , a czasem nie ;).
Czasem czuje jak mi bulkocze w brzuchu tak dziwnie ::).

Dziewczyny , a czy w  5 tyg mialyscie sluz kromowo-brazowo jasny ??
Ja w niedziele taki mialam przez pol dnia.Dzisiaj anowu , ale bardziej pod kolor pomaranczowy wchodzi.Troche sie nim martwie, ale slyszlalam ze to normalne , oczysczam sie po ostatniej miesiaczce.Normalne to ??
Aaa nie mam skurczy , nie boli mnie brzuch tak abym zwijala sie z bolu ;).Tylko czasem tak jak na okres.


Offline nikola/23

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6889
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 4.10.2008
Odp: Ból podbrzusza
« Odpowiedź #6 dnia: 9 Czerwca 2011, 22:38 »
Ja mialam bole podbrzusza, lekarz mi przepisal duphaston, z tym ze u mnie pojawily sie plamienia dosc mocne w 6 tygodniu, pozniej 9 i krwawienie w 12 ale odrazu lądowalam w szpitalu, trudno powiedziec dlaczego sie tak dzialo.
W sumie u mnie dlugo te bole podbrzusza sie utrzymywaly, ale mysle ze to dlatego iz sie wszystko rozciagalo






Dziewczyny , a czy w  5 tyg mialyscie sluz kromowo-brazowo jasny ??


Moze sie taki sluz pojawic np w dniu spodziewanej miesiączki.



Offline kaassia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7040
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.11.2010
Odp: Ból podbrzusza
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Czerwca 2011, 18:35 »
A ja nie będę ukrywała, że odkąd jestem na L4 to jest o niebo lepiej. Znacznie mniej mnie boli, choć bóle się zdarzają, ale już nie tak niepokojące...
Kiedy mam potrzebę to po prostu się kładę i odpoczywam, to naprawdę wiele mi daje :)

Na szczęście, tfu tfu tfu, ale nie plamię (odpukać w niemalowane, pluć i co tam tylko, żeby się tylko nie zdarzyło ;) )

Powiem Wam, że strasznie się cieszę, że zdecydowałam się na to L4, bo obawiam się, że gdyby nie to, to nie wiem czy jeszcze miałabym w sobie nasze maleństwo, bo było już naprawdę tragicznie u mnie...

Teraz tylko żeby wszystko było ok :)
Madzia 20.01.2012
Wojtuś 27.02.2013
Agatka 18.10.2014


Żonkowo

Offline Katrinka
  • My:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4400
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: Ból podbrzusza
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Czerwca 2011, 20:27 »
Będzie dobrze :)


Offline eovina

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26-12-2010
Odp: Ból podbrzusza
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Czerwca 2011, 08:47 »
Mnie też bolał brzuch tak jak na okres dostałam na to luteinę 2 razy dziennie. Potem nawet kilka razy zdarzało mi się plamić, ale były to niegroźne plamienia i lekarz powiedziała, że taki mój urok i tyle. Co prawda stresowałam się wtedy strasznie tymi plamieniami, ale jakoś polegałam na lekarzu który mówił, że takie rzeczy się zdarzają i z reguły są niegroźne.
Ola 01.08.2011
Zofia 10.01.2014

Offline anikaa

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 780
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.08.2008
Odp: Ból podbrzusza
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Stycznia 2012, 20:54 »
Ja też miewam takie bóle. Nie są silne, ale mocno niepokojące. Do tego stopnia mnie zmartwiły, że zadzwoniłam do mojej lekarki, która stwierdziła, że generalnie takie bóle są standardem. Dopóki nie pojawia się plamienie - należy być spokojnym. Ja zażywam luteinę od 5 tc i od tego momentu jestem na zwolnieniu. Pani doktor kazała mi też zmierzyć temperaturę - była normalna. Powiedziała, że gdyby była podwyższona - muszę się u niej pojawić. Stwierdziła też, że te bóle to trochę zamknięte koło - są i wtedy ja się stresuję, a jak się stresuję, to mogę mieć poczucie, że bardziej boli. Zaleciła mi nospę i wypoczynek. I od kilku dni jest lepiej  :)

Offline alphabetaa
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • data ślubu: 29.06.2013
Odp: Ból podbrzusza
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Października 2013, 09:46 »
moim zdaniem ciąża to taki okres, że z byle bólem powinno się lecieć do lekarza ;)
 hxxp: www. alphabet. pl/

Offline agnieleczka13

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
  • co przyniesie nowy dzień:)
  • data ślubu: 04.10.2014
Odp: Ból podbrzusza
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Czerwca 2014, 19:36 »
Drogie Panie.
Nieoficjalnie mogę powiedzieć, że jestem w ciąży - do ginekologa dopiero pójdę, natomiast wszystko wskazuje na ten stan.
Ale czy normalnym jest, że codziennie (od ok. 2 tygodni kiedy powinnam mieć okres) boli mnie podbrzusze? Nie są to ciągłe bóle ale uciążliwe...kłujące. Czytam "mądre książki" dotyczące ciąży jednak teoria a praktyka się różnią. Doczytałam się nt. bólu przechodzącego z jednej strony na drugą co może oznaczać ciążę pozamaciczną..

Dlatego proszę o Waszą odpowiedź, czy również miałyście takie bóle na początku ciąży??
carpe diem

Offline kaassia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7040
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.11.2010
Odp: Ból podbrzusza
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Czerwca 2014, 20:09 »
Tak, bóle miałam za każdym razem. Lekarz mi tłumaczył, że albo się zagnieżdżało, albo że się wszystko rozciągało itd. Ale lepiej jak najszybciej do lekarza z tym idź
Madzia 20.01.2012
Wojtuś 27.02.2013
Agatka 18.10.2014


Żonkowo