Autor Wątek: Wesele w Niemczech- plusy i minusy?  (Przeczytany 1423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dorola
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 2009
Wesele w Niemczech- plusy i minusy?
« dnia: 2 Czerwca 2011, 16:01 »
Witam! Świta mi w głowie urządzenie Domu Weselnego po zachodniej stronie naszej granicy- niedaleko, 26 kilometrów od Szczecina, 10 od Gryfina.  Ocywiście z przeznaczeniem głównie dla Polaków, z reklamami po naszej stronie i polską obsługą.  Chodzi o to,że jest dużo taniej kupić odpowiednią nieruchomość, a i potem formalności z firmą nie są jakieś zabójcze.  Co by Was odstraszało, a co zachęcało? Czy to miałoby w ogóle jakieś znaczenie? Byłąbym bardzo wdzięczna za opinie. . . . .

Offline Anjuschka

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 10267
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: Wesele w Niemczech- plusy i minusy?
« Odpowiedź #1 dnia: 2 Czerwca 2011, 21:02 »
Na pewno musiałby to być Dom Weselny + Hotel, tzn. dla mnie byłoby to ważne.
To, że nie byłoby to w Polsce, to chyba nie miałoby dla mnie znaczenia (sama brałam ślub w Szczecinie, a wesele było w Goleniowie).
Zachęcać musiałby wygląd i atmosfera miejsca - zresztą chyba jak każdego, no i opinia, którą z czasem wyrobiłoby sobie miejsce.

Offline madziatko

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8927
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 03.07.2010/31.07.2010
Odp: Wesele w Niemczech- plusy i minusy?
« Odpowiedź #2 dnia: 2 Czerwca 2011, 21:21 »
A ja ze Śląska jestem, więc tylko teoretycznie się wypowiem.

Oczywiście musiałby by hotel w jednym budynku. Ale i tak nie zdecydowałabym się na wesele w Niemczech. Czemu? Bo nie czułabym się tam dobrze, bo nie lubię tego kraju (tak ogólnie), bo.. po prostu bo nie... Na pewno nie byłoby to moje wesele....

 



Offline Jane

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10.08.2012
Odp: Wesele w Niemczech- plusy i minusy?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Czerwca 2011, 09:18 »
No to ja się wypowiem na podstawie moich obserwacji ( znajomi mieli wesele w Czechach)

Najlepiej gdyby w okolicy był jakiś kościół gdzie można by było powiedzieć sakramentalne TAK :), w okolicy jakiś ładny i ciekawy teren żeby zrobić sesje zdjęciową, hotel na pewno musi być i jakaś atrakcyjna oferta z poprawinami też się przyda :):).  Znajomi właśnie na takie rzeczy zwracali uwagę mam nadzieje że choć troche pomogę. 

Offline Lilea_com
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wesele w Niemczech- plusy i minusy?
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Czerwca 2011, 09:58 »
No tak, kwestia samego miejsca to już ważna sprawa :) Tak jak madziatko "nie, bo nie pasuje mi kraj" i coś w tym jest ;) Ale jeśli jesteś zdecydowana, kieruj się sama swoimi odczuciami :)