Autor Wątek: sytuacje stresowe  (Przeczytany 5810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spatzi1422
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.06.2010
sytuacje stresowe
« dnia: 17 Kwietnia 2011, 08:32 »
witam, czytałam że przewlekły stres będąc w ciąży może zaszkodzić dziecku.  Ale czy zdawanie egzaminu na prawo jazdy i obrona pracy magisterskiej w lipcu tego roku może mięć niekorzystne skutki? Chciałabym rozpocząć starania o dzidziusia od tego miesiąca i gdyby udało się za pierwszym byłabym bardzo szczęśliwa.  ale trochę obawiam się, że podczas egzaminów mogę bardzo sie denerwować. . . .  może poczekać? co sądzicie?:)

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: sytuacje stresowe
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwietnia 2011, 08:38 »
jeśli stres nie przeszkodzi Ci w zajściu, to na pewno nie zabije dziecka...

Ciąża czy nie ciąża życie zawsze się toczy. Nie zamkniesz się w szklanej kuli żeby zajść i donosić ciążę.
Zdajesz egzaminy - masz stres, szukasz pracy - masz stres...nie masz pracy i kasy- masz jeszcze większy stres.

Wg mnie jak zajdziesz w ciążę, to egzaminy na pewno jej nie zabiją...
Prawko i magisterka to raczej średni stres...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline spatzi1422
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.06.2010
Odp: sytuacje stresowe
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwietnia 2011, 08:49 »
w codziennym życiu raczej się nie stresuje.  wszystko mi się układa, wspaniały mąż i wymarzony dom, który się buduje. . .  a pisząc o stresie miałam na myśli to, że zdając egzaminy będę na pewno się denerwować bo takie "rzeczy" to ja bardzo przeżywam.  A jężli bym teraz zaszła w ciąże to akurat wyjdzie, że w czasie egzaminów będę w 3 miesiącu ciąży. .  a podobno 1 trymestr najgorszy. .  boję się że mogłoby to w jakiś negatywny sposób wpłynąć na maleństwo. .  a rozpoczynać starania od sierpnia to strasznie dluugoo.  Dlatego mam dylemat i chciałam zasięgnąć różnych opinii :)

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: sytuacje stresowe
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwietnia 2011, 08:57 »
jak Cię rzyganie nie zabije....to już nic tego nie zrobi  ;D
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline :martyna:
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17583
  • Płeć: Kobieta
Odp: sytuacje stresowe
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwietnia 2011, 09:13 »
Będziesz miała stres choćby z powodu ciąży, rozmyślania, czy wszystko ok.
Poza tym...w życiu jest różnie, dzisiaj życie cię nie stresuje, a później mogą zdarzyć się sytuacje stresowe. Cokolwiek.
Jakby każdy stres miał zaszkodzić ciąży to wg mnie 60% kobiet nie miałaby szans na donoszenie.

Offline spatzi1422
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.06.2010
Odp: sytuacje stresowe
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Kwietnia 2011, 09:40 »
czyli uważacie, że rozpoczęcie starań od tego miesiąca nie zważając na lipcowe i czerwcowe egzaminy to dobry pomysł? :)

Offline :martyna:
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17583
  • Płeć: Kobieta
Odp: sytuacje stresowe
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Kwietnia 2011, 14:06 »
Życzę powodzenia, żeby udalo się za pierwszym razem. Nigdy nie będzie dobrego momentu na poczęcie.

Offline BOZENA28

  • Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje....
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3019
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.09
Odp: sytuacje stresowe
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Kwietnia 2011, 08:57 »
Po pierwsze, to w ciążę nie zachodzi się od razu. A przynajmniej nie u wszystkich, dlatego nie możesz zakładać że będziesz wtedy w ciąży.

Po drugie to jednorazowy stres pewnie nie zaszkodzi, raczej długotrwałe życie w stresie może zrobić krzywdę.
Ja w pierwszej ciąży bardzo się stresowałam przez długi czas (taka praca). Straciłam ciążę. Oczywiście żaden z lekarzy nie potwierdzi że stres miał na to wpływ, ale ja wiem swoje.
Nie martw się jednak na zapas, tak jak wspomniałam, jednorazowe sytuacje stresowe ma każdy z nas, w ciąży czy nie.

Życzę udanych staranek :-)