Autor Wątek: TAK dla ślubów w plenerze!  (Przeczytany 8011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarzenaR
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
TAK dla ślubów w plenerze!
« dnia: 11 Lutego 2011, 15:03 »
Polskie Stowarzyszenie Konsultantów Ślubnych przygotowało petycję skierowaną do MSWiA z prośbą o dopuszczenie możliwości organizacji ślubów w plenerze.  Orientujemy się, że jest już gotowa propozycja ustawy zezwalającej na spełnienie marzeń wielu par.  Niestety ciągle nie może ona dostać się pod obrady sejmu.
Pokażmy więc jak wielu osobom zależy na jej uchwaleniu, że ten temat nie jest sprawą marginalną. 
Naszą petycję znajdziecie pod adresem: hxxp: www. petycje. pl/petycja/6452/zezwolenie_na_udzielanie_zlubow_w_plenerze. html
Podpisujcie się i przekazujcie tę informację do swoich znajomych.  Pamiętajcie aby podawać swoje prawdziwe adresy mailowe, bo tylko po potwierdzeniu linku, który dostaniecie na podany przez Was adres możliwe będzie dodanie Waszego poparcia dla petycji.
W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych dziękujemy!

Moderatorzy akcji "Ślub w plenerze"
Marzena Ramotowska i Anna Pietruszka
Ślubna Pracownia

Offline helenne

  • Miłość...
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2014
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Września 2012, 19:49 »
Ja się podpisuję bo bardzo chciałabym mieć ślub w plenerze. . .

Offline Koozaa

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2013 ( Boże Ciało)
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #2 dnia: 1 Października 2012, 10:16 »
Ja się dowiadywałam i istnieje teraz taka możliwość. Tylko to strasznie dużo kościelnej biurokracji jest. Ale jeśli komuś bardzo zależy to można



Autentycznie kochający człowiek musi wiedzieć, że świat nie ma jednego centrum lecz dwa

Offline solaris86

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #3 dnia: 1 Października 2012, 10:59 »
Podpisuję.
Byłam niedawno na ślubie plenerowym pod jabłoniami:). Uroczystość była organizowana w ogrodzie, który należał do zboru, więc pewnie to ułatwiło całą sprawę.

Offline boomba
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Kobieta
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lutego 2013, 09:38 »
Wiecie już może, czy naprawdę w tej sprawie się coś zmieniło? Bo jak my pytaliśmy naszego księdza, to powiedział jednoznaczne i zdecydowane "nie". Oczywiście pomijając takie sprawy, jak pogoda - można mieć pecha i deszcz nad głową, ale on miał twarde kościelne argumenty. Zastanawiam się czy tylko tak mówił, żeby mieć problem z głowy, czy faktycznie nie można.

Offline Koozaa

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.05.2013 ( Boże Ciało)
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Lutego 2013, 19:31 »
Można, ale jest bardzo ciężko to zorganizować, trzeba mieć milioooon papierów i pozwoleń



Autentycznie kochający człowiek musi wiedzieć, że świat nie ma jednego centrum lecz dwa

Offline jellvey
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: lipiec/sierpień 2014
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #6 dnia: 6 Marca 2013, 15:44 »
U mnie w kościele na 2014 od czerwca do września zaplanowany jest remont posadzki, pech jak nie wiem, bo kościółek jest piękny i w miejscowości w której się wychowałam.  W związku z tym rozważamy z narzeczonym zorganizowanie ślubu w plenerze (kilka domów weselnych i restauracji ma takie miejsca, np w Shumie w Dąbrowie Górniczej mają łuk weselny na kawałku ich prywatnej plaży lub jeśli pogoda nie dopisze to na antresoli w sali weselnej, Zielony Gościniec też coś takiego oferuje za budynkiem w ogrodzie).  Jednak rozmawiając z właścicielami dowiedziałam się, że mieli takie śluby, ale tylko z USC po uzyskaniu przez Młodych zgody.

Moje pytanie brzmi, czy ktoś próbował rozmawiać z księdzem i czy to jest tylko zależne od woli księdza, czy proboszcza czy może kurii?
Mamy w rodzinie znajomego księdza, ale jeszcze nie miałam okazji z nim rozmawiać (jest z innej Parafii niż moja), może Proboszcz z mojej Parafii wyrazi zgodę biorąc pod uwagę ten remont?

Najważniejsze dla mnie to uzyskać zgodę z kościoła, bo nawet jeśli USC się nie zgodzi to cywilny możemy wziąć tydzień czy miesiąc wcześniej tylko w obecności świadków w urzędzie.

Co o tym sądzicie? Czy ktoś z Was również się tym interesował?:)

Offline Rinka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 28.06.2014
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Października 2013, 00:06 »
Napatrzyłam się amerykańskich filmów i też chcę ślub w plenerze. .  Jestem na tak!  :)

Offline Gugulka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #8 dnia: 5 Grudnia 2013, 20:56 »
Jak najbardziej jestem na tak!! Teraz owszem jest to możliwe ale poza papierkami, księża życzą sobie też odpowiednią ofiarę za wystawienie takiego papierka;)

Offline Sylwianka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26 września 2015
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Marca 2014, 00:43 »
Eh, na wielu filmach widziałam takie piękne śluby w plenerze z romantyczną muzyką i altanką udekorowaną na biało :) Sama chętnie bym taki wzięła, dlatego chętnie się podpiszę :)

Offline darling
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 30.08.2014
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Lipca 2014, 13:44 »
Cytat: Gugulka link=topic=23455. msg2011213#msg2011213 date=1386273393
Jak najbardziej jestem na tak!! Teraz owszem jest to możliwe ale poza papierkami, księża życzą sobie też odpowiednią ofiarę za wystawienie takiego papierka;)
A wiem, że jeśli ktoś bierze cywilny ślub, to też są straszne problemy

Offline doksik86
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6878
  • data ślubu: 06.09.2014
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Lipca 2014, 15:08 »


To zależy gdzie, bo u nas tylko jadą zobaczyć miejsce przed...
« Ostatnia zmiana: 27 Lutego 2015, 13:31 wysłana przez Maja »


Offline karii68
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Sierpnia 2014, 23:58 »
Ja miałam ślub w plenerze :) Z tym, że nie załatwiałam formalności osobiście, tylko robiła to za mnie firma, która pomagała mi w organizacji ślubu i wesela.  Z tego co wiem, nie było żadnych problemów :) A faktycznie to niezapomniane przeżycie wziąć ślub w parku pod drzewami w altance. . .  tak :D zrobiłabym to jeszcze raz!

Offline AldonaS

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.05.2016
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #13 dnia: 3 Września 2014, 13:37 »
Mi też marzy się ślub w plenerze.

Offline darling
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 30.08.2014
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Września 2014, 13:12 »
No to fajnie macie, jeśli ogladają miejsce. U nas się nawet urzędnikowi przed USC nie chciało wyjść, a tam jest ładny park

Offline alasaida

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2015
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Października 2014, 13:30 »
Cytat: AldonaS link=topic=23455. msg2121731#msg2121731 date=1409744239
Mi też marzy się ślub w plenerze. 
Ja też chciałabym mieć ślub w plenerze i chyba uda się to zorganizować.  Biorę ślub wiosną, kiedy wszystko kwitnie, więc myślę, że będzie to pięknie wyglądać na zdjęciach :)

Offline aiofa

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #16 dnia: 4 Listopada 2014, 17:25 »
Mi się marzy ślub na plaży.  Wiem, wiem, za dużo amerykańskich filmów oglądam :P

Offline Agniesia1988
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.07.2015
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Stycznia 2015, 14:39 »
Ślub w penerze jakoś mnie nie kręci. . .  Wolę mimo wszystko w kościelne, tradycyjnie :) Ale samo przyjęcie weselne na dworze byłoby bardzo ciekawe.  Ale niestety sala już zarezerwowana :)

Offline Magdusiaa1988
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 03.10.15r.
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Lutego 2015, 12:41 »
Ślub w plenerze super ;) Podobno od 1 marca 2015r.  mają być znaczne ułatwienia? Wiecie coś więcej?
« Ostatnia zmiana: 27 Lutego 2015, 13:32 wysłana przez Maja »

Offline maciejka1814
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • data ślubu: 07.06.2013
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #19 dnia: 2 Marca 2015, 23:18 »
Ja bym bardzo chciała ślubować w plenerze - najlepiej na plaży nad Bałtykiem o zachodzie słońca.  Dla takiej chwili warto załatwiać wszystkie formalności i będzie naprawdę co wspominać.  Super pomysł z tymi ślubami w plenerze!

Offline andreya

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.2015
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Kwietnia 2015, 18:12 »
Cytat: Agniesia1988 link=topic=23455.  msg2161336#msg2161336 date=1421242744
Ślub w penerze jakoś mnie nie kręci.   .   .    Wolę mimo wszystko w kościelne, tradycyjnie :)
Chodzi o ślub cywilny, czyli taki, który normalnie odbywa się w urzędzie.   Chyba lepszy plener od urzędu?

Cytat: Magdusiaa1988 link=topic=23455.  msg2176721#msg2176721 date=1425037264
Podobno od 1 marca 2015r.    mają być znaczne ułatwienia? Wiecie coś więcej?
Wedle nowych przepisów każda para młoda może wziąć ślub poza urzędem stanu cywilnego (wcześniej było to możliwe tylko w szczególnych przypadkach), koszt takiej uroczystości to tysiąc złotych. 

Offline IreneA
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Kwietnia 2015, 15:50 »
ślub w plenerze to świetny pomysł, ale na letnie i wiosenne miesiące raczej, ewentualnie ciepłą jesień chyba. . .  I z tego, co piszecie, wynika, że strasznie dużo tych formalności, więc czy gra jest warta świeczki? Z drugiej strony, jak się baba uprze, to nikt z nią nie wygra:-) Ale sama wizja takiego ślubu bardzo mi się podoba i popieram w zupełności:-)

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #22 dnia: 8 Maja 2015, 17:17 »
Zwłaszcza, jeżeli miejsce jest naprawdę klimatyczne...
A takich w Polsce nie brak.  
Więc chyba warto :)
« Ostatnia zmiana: 15 Lipca 2015, 16:51 wysłana przez Sylvi »

Offline madelle
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.04.2012
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Maja 2015, 12:27 »
Jeśli miejsce jest urokliwe i goście nie mają problemów, żeby dojechać, jest zapewnione jakieś schronienie np.  w czasie deszczu - jestem za.

Offline Monikla
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • data ślubu: 20.09.2017
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Maja 2015, 09:13 »
jak dla mnie to też świetna sprawa. szkoda tylko że  zcywilnymi już nie ma problemów, a kościoł jak zwykle musi je robić wszędzie...

Offline marciaa122
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.05.2013
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Maja 2015, 09:38 »
Też popieram zmiany UC i trochę zazdroszczę Młodym Parom, że mają taką możliwość. My niestety się tego nie doczekaliśmy, choć i tak nie mam co narzekać. Zarówno ślub jak i wesele były fantastyczne. Wszyscy goście przyjechali, świetnie się bawili, pogoda dopisała, sala weselna piękna, jak i cały pałac, w którym się mieściła. Cudowne wspomnienia!

Offline olaf8
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #26 dnia: 1 Lipca 2015, 21:43 »
ja  również :) jest  taki  inny  niż  wszystkie:)gorzej  jak  pogody nie będzie;/

Offline marciaa122
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.05.2013
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #27 dnia: 5 Sierpnia 2015, 08:49 »
Wtedy trzeba mieć plan B. Niektóre sale, tak jak we wspomnianym pałacu można zrobić ślub, czy to w jakiejś wytwornej sali czy w parku należącym do  pałacu. Na pewno pomogą urządzić i udekorować. A jak zacznie padać, wszyscy chowają się do środka. Myślę, że takie rozwiązanie jest bardzo dobre.

Offline MerciAnka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
  • data ślubu: 22.07.2017
Odp: TAK dla ślubów w plenerze!
« Odpowiedź #28 dnia: 5 Sierpnia 2015, 14:51 »
Osobiście nie chciałabym mieć ślubu w plenerze, ale idea jak najbardziej słuszna - jeśli ktoś tego chce to powinien mieć taką możliwość.  Podpisuję się całym sercem.