Autor Wątek: Druhny, drużbanci  (Przeczytany 2148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fryzjereczka90

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 czerwca 2011 r
Druhny, drużbanci
« dnia: 8 Stycznia 2011, 13:48 »
Witam chciałam zapytać odnośnie drużbów czy jest jakiś przedział wiekowy.  Chodzi mi głownie o to od ilu do ilu lat można zostać drużbą

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Odp: Druhny, drużbanci
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Stycznia 2011, 00:52 »
w kościele - chyba nie ma granicy... chrzestnym  po bierzmowaniu ale ślubu to  nie obejmuje

w usc - 18.r.ż.

ślub konkordatowy.. no.. jak mają być podpisane papiery z usc to musi być  18 lat

przepisy można obejść.. wykombinuj ze2 czy 3 koleżanki i bedziesz miała kilka druchenek.. wtedy ta młodsza  też bedzie "ważna" w  tym dniu ;)
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Aneta P.

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
  • Dokonuj wyboru i nie oglądaj się za siebie!
  • data ślubu: 08 czerwca 2013
Odp: Druhny, drużbanci
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Grudnia 2011, 21:58 »
Czy liczba świadków może być nieparzysta ? ( ślub kościelny konkordatowy )
:))

Offline foxy

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.09.2012
Odp: Druhny, drużbanci
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lutego 2012, 20:52 »
ja bym powiedziała, że liczba nieparzysta lepiej wygląda:)

a czy coś wiecie na temat tego czy druhny muszą być tylko panienkami czy mogą być to też np.  mężatki?. . . .  tzn ta głowna swiadkowa to raczej tak (ta co sie podpisuje w papierach itp), ale te kolejne, 2 czy 3 też musza być pannami?

Offline elvessa

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.07.2013
Odp: Druhny, drużbanci
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Marca 2012, 15:53 »
Wydaje mi sie ze nie ma znaczenia czy druhny sa pannami czy nie.  Moja znajoma miala swoja siostre za swiatkowa, ktora byla mezatka i byla w 8 miesiacu ciazy i nikt w tym nic zlego nie widzial. Ja bede miala 3 druhny i jedna z nich jest mezatka i ma dziecko.

Moj J. bedzie mial wsrod druzbitow, druzbantow (czy jak to tam sie odmienia ??? ) swojego brata, ktory tez juz ma rodzine.
Nie wydaje mi sie (bynajmniej nigdy nie syszalam) zeby byl jakis przedzial wiekowy dla druhen/druzb.

Mysle, ze jedynym problemem jest ubranie 3 dziewczyn w takie same sukienki  ::)  Zeby wszystkie byly zadowolone  :mdleje:  No i koszta wzrastaja, bo trzeba za te sukienki/garnitury zaplacic. My bedziemy wypozyczac garnitury w Irlandii. Wiem ze troche odbieglam od temetu, ale moze ktos moglby doradzic jak moglibysmy zminimalizowac koszty sukienek dla druhen?
« Ostatnia zmiana: 29 Marca 2012, 20:54 wysłana przez Anjuschka »

Offline WeseleZklasa

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Druhny, drużbanci
« Odpowiedź #5 dnia: 6 Kwietnia 2012, 00:18 »
Cytat: elvessa link=topic=23096. msg1682031#msg1682031 date=1331563996
Mysle, ze jedynym problemem jest ubranie 3 dziewczyn w takie same sukienki  ::)  Zeby wszystkie byly zadowolone  :mdleje:  No i koszta wzrastaja, bo trzeba za te sukienki/garnitury zaplacic.  My bedziemy wypozyczac garnitury w Irlandii.  Wiem ze troche odbieglam od temetu, ale moze ktos moglby doradzic jak moglibysmy zminimalizowac koszty sukienek dla druhen?

tylko nie wpadnij na "genialny" pomysł, żeby druhny z własnej kieszeni miały sfinansować zakup sukienek.  Kiedyś byłam na takim weselu, gdzie pani młoda poprosiła swoje druhny o to aby założyły zielone sukienki - spora część musiała kupić nowe sukienki, co było o tyle trudne, że nie jest to zbyt popularny kolor, a po drugie efekt końcowy był taki, że każda druhna miała inną sukienkę - inny fason i odcień. . .

Może spróbuj poszukać czegoś w jakimś sklepie internetowym albo na wyprzedażach, które zaczną się lada dzień?  ;)

Offline elvessa

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.07.2013
Odp: Druhny, drużbanci
« Odpowiedź #6 dnia: 8 Kwietnia 2012, 00:21 »
tylko nie wpadnij na "genialny" pomysł, żeby druhny z własnej kieszeni miały sfinansować zakup sukienek. 

Taka 'genialna' to ja nie jestem   ::)
zastanawiam sie czy kupowac czy szyc ale chyba kupie. kilka sklepow z sukniami slubnymi milalo w ofercie sukienki wieczorowe i z tego co rozmawialam ze sprzedawczyniami mozna jakas znizke wynegocjowac przy zakupie kilku sukienek wiec bede szukac.

W sklepie internetowym moja przyszla bratowa kupowala i pozniejszymi przerobka mi wysa ja wiecej niz by miala szyc  :(
Moze na jakies wyprzedaze uderze  ;D

Offline MiaLou_eu
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: brak
Odp: Druhny, drużbanci
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Czerwca 2012, 16:57 »
wydaje mi się że do ślubu kościelnego wiek druhny nie ma znaczenia. Uważam tylko, że trzeba drużbantów dobierać wiekowo  do siebie. Żeby nie było tak, że świadkowa  będzie miała lat 18, a świadek np koło 30.

Offline WeseleZklasa

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Druhny, drużbanci
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Czerwca 2012, 08:46 »
moim zdaniem wiek nie ma znaczenia, podobnie jak płeć, w tym przypadku :) moim zdaniem trzeba wybrać na świadków takie osoby, które mają dla nas znaczenie i wiemy, że możemy na nie liczyć w każdym momencie  ;)