Autor Wątek: opinia o zespolach  (Przeczytany 4248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sylwiaa85
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 03.09.2011
opinia o zespolach
« dnia: 26 Października 2010, 23:41 »
Witam:) czy ktos moglby mi powiedziec cos na temat zespołów NO NAME a takze THE CRUSH  ze Śląska:) z gory bardzo  dziekuje:)

Offline madzialenka087
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #1 dnia: 1 Grudnia 2010, 19:17 »
Ja również bardzo proszę! :)  Mój narzeczony uparł się, żeby zespól No Name grał na naszym weselu, a tak naprawde nie znamy żadnych opinii na ich temat.  Wiem, że biorą 2400 zł za 10 godzin grania (każda następna godzina 250).  Myślicie, że warto? Nagrania z ich strony internetowej wydają się być zachęcające. . .

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #2 dnia: 3 Grudnia 2010, 21:08 »
Jedna dobra rada. Nie wierz za bardzo w nagrania z internetu, a także we wszystkie opinie na Forum. Patrz na to trochę z lekką dozą nieufności. Najlepiej posłuchajcie ich na żywo (dowiedzcie się gdzie grają w najbliższym czasie). Dobra w tym przypadku jest rozmowa z przedstawicielem zespołu. Na podstawie otrzymanych informacji, sposobu prowadzenia przez niego rozmowy, posłuchaniu ich na żywo,  będziecie mogli wyciągnąć jakieś wnioski, które tak i tak do końca nie dadzą Wam pewności co do słuszności podjętej decyzji. Jeżeli nie widzieliście zespołu w akcji podczas wesela lub nie macie o nich opinii od osoby wiarygodnej to będzie to zawsze w jakimś stopniu "rosyjska ruletka"  :) Życzę udanych łowów. :gitara:

Offline veronka17

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 407
  • Płeć: Kobieta
  • .: co mnie nie zabije , to mnie wzmocni :.
  • data ślubu: Jak będzie , to sie dowiecie :)
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #3 dnia: 4 Grudnia 2010, 02:03 »
obserwatorze , zgodzę się z Toba , że nie można bezgranicznie ufać nagraniom demo ze stronki , ale......

sama rozmowa z liderem , tez niewiele daje tak naprawdę , bo to zalezy od tego  , jakim kto jest menagerem :) Jeśli ktos ma "gadane" i potrafi dobrze "sprzedać" zespół , to super , tylko , zeby jeszcze w praktyce było tak , jak w teorii :)))

Najlepszym i najbardziej wiarygodnym sposobem jest sprawdzenie zespołu " w akcji " bez ich wiedzy.....

.........tzn. Pytasz się gdzie grają w danym dniu , jedziesz , stajesz pod lokalem ( lub nieopodal , a nawet w środku - zalezy od mozliwości ) i słuchasz.........godzinkę  , dwie......masz wtedy jako taki wyznacznik ( ale nigdy nie ma 100% pewności ) czy zespół się nadaje  , czy nie na Twoją imprezę :)

Offline syladance1979
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.12.2012
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #4 dnia: 4 Grudnia 2010, 15:47 »
...albo umówić się na pokazanie filmów z wesel. Zespoły raczej mają jakies wesele nagrane....mozna się umówić też na taką wizytę na weselu, ale nie zawsze młodzi z danego wesela wyrażają zgodę na to by pojawił się na ich imprezie ktos obcy, raczej to  są zamknięte imprezy.  stanąć pod lokalem? też może być niewypałem jeśli w lokalu sa 3 sale i na każdej jest wesele, lub sala znajduje się gdzies na piętrze lub w głębi hotelu lub lokalu i nic tak naprawdę nie mozna usłyszec i zobaczyć.

Mozna przyjśc na jakiś koncert , festyn lub dancing jeżeli zespół gra na takich imprezach, ale tam jest inny klimat niż na weselu i trochę inny repertuar więc też nie ma odzwierciedlenia. A jeśli chodzi o nagrania w internecie to bym polecała filmiki z wesel,  które zespoły zamieszczają na swoich stronach.

Offline madzialenka087
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #5 dnia: 6 Grudnia 2010, 12:26 »
Dziekuje Wam za tak wyczerpujące odpowiedzi  :)
W międzyczasie podpisaliśmy jednak umowę z tym zespołem.  Mój narzeczony mocno nalegał, a ja właściwie dla świetego spokoju zgodziłam się. 
Co prawda wokalista zaśpiewał nam kawałek piosenki Krawczyka i wszyscy z trójki osób w zespole (2 panów i kobieta) mają ukończone szkoły muzyczne to poprzeczytaniu Waszych komentarzy obawiam się jeszcze bardziej.  Poza tym po podliczeniu wszystkich kosztów troche drogo nas to bedzie kosztowało :-\ Mam nadzieje, że w tym przypadku cena = jakość. 
Pozdrawiam  :)

Offline syladance1979
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.12.2012
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #6 dnia: 7 Grudnia 2010, 12:27 »
...a sprawdzałaś jakiś papier, świadectwo ukończenia szkoły muzycznej????
u nas w mieście coraz częściej młodzi proszą mnie o pokazanie takowego papierka....no bo w sumie każdy może powiedzieć, że jest po szkole muzycznej.....

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #7 dnia: 7 Grudnia 2010, 14:25 »
Zaraz, zaraz :D czy Wy nie przesadzacie?

Offline MGI1
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #8 dnia: 7 Grudnia 2010, 16:00 »
Ojojoj ...

Ja sobie zaraz przypominam parę przesłuchań ludzi z akademii muzycznej którzy w klasyce pewnie byli profesjonalni i jak dostali nuty Czajkowskiego to grali aż miło, ale w "rozrywce" absolutny dramat ...  :)

Offline veronka17

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 407
  • Płeć: Kobieta
  • .: co mnie nie zabije , to mnie wzmocni :.
  • data ślubu: Jak będzie , to sie dowiecie :)
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #9 dnia: 7 Grudnia 2010, 17:17 »
:):):) Przestańcie stresowac niepotrzebnie madzialenka087 ........:):):)
Sprawdzanie papierów to moim skromnym zdaniem lekka przesada............
Skoro podpisała umowe i jak pisze , słuchała demo i cos tam na próbie , czyli pod względem muzycznym daja rade i podobaja sie klientowi , w tym wypadku madzialenka087........

MGI , masz rację ,  bywa że zdarza się tak jak piszesz..........ale szanowna koleżanka ( autorka wątku ) nie bierze stricte kota w worku , bez przesłuchania , rozmowy itp. :) :) ;)

Jedyne ALE  , jakie może sie pojawić to sposób prowadzenia imprezy i kontakt z gośćmi..........ale tu miejmy nadzieję , że tez podolaja oczekiwaniom :):):)

Offline veronka17

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 407
  • Płeć: Kobieta
  • .: co mnie nie zabije , to mnie wzmocni :.
  • data ślubu: Jak będzie , to sie dowiecie :)
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #10 dnia: 7 Grudnia 2010, 17:18 »
Sorki...........autorka watku jest ktoś inny :):):) ale i tak wiecie , o co chodzi :) ;D

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #11 dnia: 7 Grudnia 2010, 17:40 »
Nasuwa się pytanie: po jakiej szkole ma być? I stopnia (szkoła podstawowa), II stopnia (liceum muzyczne) czy Wyższa Szkoła Muzyczna (konserwatorium muzyczne) ?.  A może by tak Zimmerman ? :hmmm:. Wymagania co raz wyższe, a kasa co raz mniejsza :hahahaha:

Offline GeriavitDrinker
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #12 dnia: 7 Grudnia 2010, 18:15 »
Ja sobie zaraz przypominam parę przesłuchań ludzi z akademii muzycznej którzy w klasyce pewnie byli profesjonalni i jak dostali nuty Czajkowskiego to grali aż miło, ale w "rozrywce" absolutny dramat ...  :)

Robiłeś przesłuchania do składu?
Miałem kiedyś dawno temu klasycznego pianistę, który zażyczył sobie, żeby mu funkcje w zapisie winogronowym dostarczyć. Długo nie pograł.
Za to trębacz (klasyk) radzi sobie świetnie...


Offline syladance1979
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.12.2012
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #13 dnia: 7 Grudnia 2010, 18:23 »
szkola drugiegio stopnia i liceum muzyczne to dwie różne szkoŁy, ale nie chodzi mi o dyskusje na ten temat. zainteresowana napisala ze są wszyscy po szkolewięc zapytalam z ciekawości czy sprawdzala...? po prostu tak bywalo w moim przypadku ze ktoś prosil o swiadectwo.....a skoro podpisali już umowę to spoks:) życzę udanej zabawy.....

a jeśli chodzi o granie czajkowskiego, joplina albo utworu np krawczyka to dla nawet przecietnego muzyka to nie problem ale to zalezy jak kto jest muzykalny.....

Offline MGI1
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #14 dnia: 7 Grudnia 2010, 19:10 »
a jeśli chodzi o granie czajkowskiego, joplina albo utworu np krawczyka to dla nawet przecietnego muzyka to nie problem ale to zalezy jak kto jest muzykalny.....

I tu się mylisz oj jak bardzo !

Cytat: geriavitdrinker
Robiłeś przesłuchania do składu?

Właściwie ciągle robię przesłuchania do któregoś składu. Mamy kilku muzyków z akademii ale większość z jazzu i muzyki rozrywkowej, (choć to też jest często powód do skrzywienia) jedna klawiszówka jest na klasyce ale żeby było śmieszniej na perkusji  ::)

Offline veronka17

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 407
  • Płeć: Kobieta
  • .: co mnie nie zabije , to mnie wzmocni :.
  • data ślubu: Jak będzie , to sie dowiecie :)
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #15 dnia: 7 Grudnia 2010, 19:41 »
Ludzie........zaśmiecamy ten temat swoimi wywodami....:)
Miały byc opinie o konkretnych zespołach , hehehe  ;D

Wiecie co? Ja mam gdzies głęboko , czy ktoś jest po szkole , czy nie..............
Owszem , to czasami pomaga , ale znam tez takich , co nigdy nie mieli do czynienia ze szkołą muzyczną , a odwalają kawał dobrej roboty , często lepiej niż niejeden wykształcony w tym kierunku.......

Sorry , moze teraz się komus narażę , ale takim klientom , co kazaliby mi wyciagac świadectwa szkolne do wglądu , grzecznie bym podziękowała.........brakuje jeszcze , żeby pytac o oświadczenia majatkowe , stan cywilny i rozmiar buta :) Siedzac kilka lat na tym i innych forach , stwierdzam , że to wszystko zmierza w jakimś chorym kierunku i powoli absurd goni absurd :)

Offline MGI1
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #16 dnia: 7 Grudnia 2010, 19:50 »
Oj tam, oj tam ...

Pewnie że masz rację, wykształcenie daje warsztat ale nie tworzy muzyka.

A co do zaśmiecania, też masz rację ale co zrobić jak na forum zima, przynajmniej sobie człowiek poplotkuje  ;)

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #17 dnia: 7 Grudnia 2010, 19:52 »
Brawo veronka17, podzielam Twój pogląd i myślę, że większość z nas tak samo myśli :D. To, że zeszliśmy z tematu to nie zaśmiecanie, tylko małe sprostowanie czy jak kto woli wyjaśnienie drobnego, a jakże ważnego szczegółu.  ;)

Offline syladance1979
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.12.2012
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #18 dnia: 7 Grudnia 2010, 20:37 »
veronka masz rację

Offline jarry
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 17.09.2011
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Grudnia 2010, 12:26 »
no z tym sprawdzaniem papierów to dobre. . . . choć wiem, że są ludzie, którzy tego wymagają, np ja!!! ja szukałem zespołu przez agencję muzyczną i chciałem ludzi tylko po szkole muzycznej i chciałem zobaczyć chociażby dyplom lub certyfikat.  no taki już jestem ale to może zboczenie zawodowe. . . . ale podsumowując zdarza się tak, że ludzie tego wymagają tym bardziej jak mają zapłacić kilka tysięcy za taką kapelę!:) pozdrawiam.

Offline MGI1
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Grudnia 2010, 12:37 »
Szanuję twoje podejście ale się z nim nie zgadzam (mimo że u mnie połowa składu jest z akademii więc formalnie problemu nie mam) ale dwudziestoletnie doświadczenie uczy mnie, że to nie ma wielkiego znaczenia. Z drugiej strony kilku topowych polskich instrumentalistów których mam zaszczyt znać osobiście nie ma żadnego dyplomu. A są profesjonalistami niedościgłego pułapu. No i jeszcze wesele ... muzyka to nie wszystko. Poziom wykonawczy jest ważny ale nie decyduje o powodzeniu ... pomijanie tego aspektu może się zemścić.

Offline MGI1
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Grudnia 2010, 12:40 »
BTW, szukasz przez agencję, a masz już jakieś typy ?

Offline jarry
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 17.09.2011
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Grudnia 2010, 12:47 »
oczywiście doświadczenie też gra dużą rolę! tego nie pominąłem. kazałem agencji znaleźć mi wykwalifikowany i doświadczony zespół. znaleźli dwa , które przesłuchałem i miałem dylemat bo były oba super! jednak dokonałem wyboru, robiąc z nimi wywiad, oglądając nawet film z wesela i z koncertu, oraz przeprowadziłem z każdym członkiem z osobna taką mini rozmowę kwalifikacyjną i chciałem dostać mały życiorys oraz papierek ze szkoły nawet prywatnej lub referencje.może to przesada, ale w końcu to moja sprawa. to ja ich zatrudniałem i za nich płaciłem, chciałem być pewien , że zatrudniam ludzi, którzy są wykształceni i mają doświadczenie.

p.s. też znam jednego muzyka , który nie jest po szkole muzycznej. Jest samoukiem na akordeonie. Jak dla mnie to wirtuoz!!! też był zaproszony na moje wesele jako gość ale sam zaproponował , że urozmaici moje wesele kilkoma piosenkami z Francji. Grał tak rewelacyjnie, że nie było osoby, która by siedziała przy stole. Co najfajniejsze jeden z członków z kapeli, którą zatrudniłem, też grał na akordeonie i zagrali pięknego walca na dwa akordeony. Byłem dumny, że podjąłem tak wspaniałą decyzję w moim życiu. Nigdy tego nie będę żałował, ale dziękuję agencji muzycznej, że mi w tym pomogła i polecam ludziom by też do takich agencji się zgłaszali.

Offline MGI1
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Grudnia 2010, 13:44 »
No i wszystko jasne.

Offline veronka17

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 407
  • Płeć: Kobieta
  • .: co mnie nie zabije , to mnie wzmocni :.
  • data ślubu: Jak będzie , to sie dowiecie :)
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #24 dnia: 3 Stycznia 2011, 13:29 »
....jednak dokonałem wyboru, robiąc z nimi wywiad, oglądając nawet film z wesela i z koncertu, oraz przeprowadziłem z każdym członkiem z osobna taką mini rozmowę kwalifikacyjną i chciałem dostać mały życiorys oraz papierek ze szkoły nawet prywatnej lub referencje.może to przesada, ale w końcu to moja sprawa. to ja ich zatrudniałem i za nich płaciłem, chciałem być pewien , że zatrudniam ludzi, którzy są wykształceni i mają doświadczenie.

Nie no....jarry , powaliłes mnie na łopatki...:):):):)  Zgadzam sie , że nalezy starannie dokonywac wyborów i zgadzam sie , ze to Twoja sprawa , ale faktycznie ciut przesadziłeś....:)
Cieszę sie w takim razie , że znalazłes zespół , który Cię zadowolił ( bo az sie boje co by było , gdyby zaliczyli jakąś wpadkę ) i podziwiam muzyków , którzy weszli w ten interes :) Odwazni musza być i mieć stalowe nerwy :):):)

Offline obserwator
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2421
  • data ślubu: trochę czasu minęło
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #25 dnia: 3 Stycznia 2011, 14:00 »
Czytając Jarrego szczęka mi opadła.  Veronka17. masz rację, kapela, która została "zatwierdzona" przez Jarrego naprawdę musiała być odważna i podejrzewam, pozbawiona nieco wyobraźni. Faktycznie, co by było gdyby zaliczyli jakąś wpadkę? ;D

Offline GeriavitDrinker
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #26 dnia: 3 Stycznia 2011, 14:58 »
Ja się boję pomyśleć jakie testy musiała przejść szanowna małżonka jarry'ego  :P

Offline veronka17

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 407
  • Płeć: Kobieta
  • .: co mnie nie zabije , to mnie wzmocni :.
  • data ślubu: Jak będzie , to sie dowiecie :)
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #27 dnia: 3 Stycznia 2011, 15:20 »
 ;D ;D ;D :brawo_2: :brawo_2:

Offline MGI1
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #28 dnia: 3 Stycznia 2011, 20:48 »
A ja się dziwię, że wy nie widzicie w Jego wypowiedzi tego zawoalowanego drugiego dna ...

Offline GeriavitDrinker
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: opinia o zespolach
« Odpowiedź #29 dnia: 3 Stycznia 2011, 22:26 »
No i popsułeś zabawę :-[